Rękawiczki

A jak jest z rozmiarówką w roecklach? Wszystkie modele mają taką samą?
Rozmiarowo wypadaja podobnie.
To jeszcze ostatnie pytanie, bo nie mogę się zdecydować ;D Czym różnią się Roeckle Grip od Light&Grip?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
01 lipca 2011 14:29
Ja niedawno zakupiłam takie:
http://www.lamri.pl/heritage/heritage-rekawiczki-elite-show-2.html
i jestem baaardzo zadowolona  💘 nie wiem tylko jak z trwałością, ktoś takie ma ?
Gru a masz porównanie tych Heritage z Roecklami, jesli chodzi o wygode i jakosc (bo o trwałości rozumiem ze jeszcze niewiele mozesz powiedzieć)? Mi roeckl light&grip starczyły na ponad 1,5 roku użytkowania, ale już się przecierają wieć szukam czegos nowego, miałam kupowac te same ale może warto zmienić.
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 lipca 2011 18:01
A ja sie zakochałam w moich Horze letnich z siateczką *.* Ręce sie nie pocą , rękawiczki wytrzymały już miesiąc ( u mnie to sukcces ; D ) i nawet śladu nie ma przetarcia 😀 ! Do tego jakie wygodne , no i dosyć tanie *.* 
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 lipca 2011 20:01
Magdzior no właśnie nie mam porównania  🤔 Przymierzałam się do Roeckli, już jakiś czas, ale a to nie miałam gdzie kupić, a to zapomniałam i tak jakoś wyszło że w końcu kupiłam Heritage. Mam wrażenie że są wygodniejsze, ale też jakby delikatniejsze i przez to obawiam się że też mniej trwałe. Ale ponoszę, zobaczę  😎
A mi się Roeckle wytarły z tej gumowanej warstwy, w miejscu przechodzenia wodzy, już po miesiącu użytkowania, ale nadal w nich jeżdżę (od roku) i wodze mi się nie wyślizgują, a miałam z tym dość duży problem. Może po prostu zaczęłam lepiej lycki trzymać  😁
Nigna ja w tych horze miałam dziury po 3 dniach  🙄 Fakt, że sporo koni pojedziłam ale i tak bardzo szybko
Kampari, kiedyś jak przeglądałam sklepy internetowe to przy rękawiczkach z logiem "Roeckl Grip" było w opisie "wykonane z materiału Light&Grip", więc wydaje mi się, że to jedno i to samo  🤔
tu jest opis poszczególnych materiałów (Roeckl dołącza taką kartkę do wszystkich rękawiczek): i nie rozróżniają tego.

Może są jakieś starsze i nowsze modele i jedne mają logo "Roeckl Grip" a drugie "Light&Grip" ( ? )

edit: wcześniej podałam złego linka
Właśnie tak się zastanawiałam, czy różnią się tylko nazwą 😀 Podejrzewam, że nawet jak jest jakaś różnica to niewielka. Dziękuję :kwiatek:
ja mam rękawiczki Heritage, kobył kontuzjowany, więc dużo nie były używane od zakupu, ale póki co wydaje mi się, że przeżyją moje roekle
mils   ig: milen.ju
04 lipca 2011 20:45
Dalej czegoś dobrego szukam i teraz jadę do Niemiec, na targi i zamierzam tam coś kupić. Stąd moje pytanie: co byście polecały, a czego powinnam się wystrzegać? Jakieś Roeckle może czy coś innego?
Nigna   Warto mieć marzenia...
05 lipca 2011 13:34
Frania: dziwne o.O Moje serio sie baaardzo dobrze trzymają  🙂
Mam pytanie: jeśli mój obwód dłoni to 20 cm, to jaki rozmiar rękawiczek będzie pasował?
Nigna   Warto mieć marzenia...
13 lipca 2011 08:30
konirka zazdroszczę ci rozmiarów ki o_O Moje dłonie mają 14 cm w obwodzie  ^^  Nawet Ske trudno mi na nich ścisnąć 😀  Jak patyczki co sie mają zaraz połamać 😀 Może idz do sklepu jeździeckiego i przymierz : ) Mi trudno określić z takimi małymi rączkami : D
Na razie nie mam niestety możliwości, by przymierzyć w sklepie. A żeby nie okazało się, że ja źle mierzę: obwód dłoni to obwód w zgięciu kciuka?
Dziewczyny, ktos z was moze ma Koenigsy skorzane?
Jak ich prac najlepiej zeby sie nie zepsuli?  🙄
Arimona, ja po prostu "myłam ręce" (glicerynowe mydło byłoby the best), potem lekko podsychały i dosuszałam na rękach. Nic im nie było.
Nie polecam rękawiczek Roeckl Grip, przetarły mi się po kilku jazdach... 😵 Mam dokładnie takie: http://www.okser.pl/roeckl-rekawiczki-damskie-dwukolorowe-p-4280.html czekoladowo-karmelowe. Nie powiem są śliczne i wygodne, ale co z tego, skoro tak delikatne.
Natomiast wcześniej miałam Roeckl Meredith, takie jak tu: http://www.okser.pl/roeckl-rekawiczki-klasyczne-p-573.html  i z nich byłam baaardzo zadowolona, wytrzymały ponad rok, a myślę, że wytrzymałyby dużo dłużej gdybym nie używała ich do czynności typu: sprzątanie boksów, zamiatanie 🤣
Anderia   Całe życie gniade
21 sierpnia 2011 15:22
A ja muszę pochwalić rękawiczki Euroridinga, niestety nie wiem jaki model, zakupione w stacjonarnym Pasi-Koniku, a na ich stronie internetowej ich nie ma. W każdym razie są z bardzo fajnej skórki, która pomaga mi pewniej złapać wodze i nawet jak koń mocniej szarpnie to się nie szmacą (odpukać 😉). Nie grzeją w upały, ale i jak zmokną to się nic nie dzieje. Dałam za nie jakieś 80-90 zł, i było warto. Co skóra to skóra 🙂
Gdybyś ktoś się na nie kiedyś natknął to od razu mówię że mają rozmiarówkę a'la Roeckl, czyli 6, 7, 8 itd (są też połówki, ja mam 7,5), a nie typowe S, M, L, XL. Dlatego cieszę się że mierzyłam, bo kompletnie się nie orientuję w tych cyferkach.
amazonka89 no widzisz ciekawe od czego to zależy bo ja jeżdże w rękawiczkach nonstop i mam talent do ich niszczenia i te wlasnie roeckle (jednokolorowe), o których piszesz fakt już mi się rozpadają całkiem (poprzecierane na wylot itd) ale przeżyły niecałe 2 lata.
Magdzior: Nie wiem, czy to już zmęczenie, ale nie potrafię wywnioskować z Twojej wypowiedzi, czy z jesteś zadowolona z tych rękawiczek, czy nie? Trochę dziś niedomagam 🤣
Arimona, ja po prostu "myłam ręce" (glicerynowe mydło byłoby the best), potem lekko podsychały i dosuszałam na rękach. Nic im nie było.


Umylam, schna teraz🙂
Rece mam cale brazowe pofarbwane  😂
A ja po raz kolejny dałam się sama sobie wrobić w Roeckl L&G i wiem, że więcej tego nie zrobię. Rękawiczki umarły po 2 miesiącach. Na chwilę obecną będę chyba szukała jakiś cienkich skórkowych - nie wiem, może w Koenigsy zainwestuję.
Koenigsy sa fajne, tansze od Roeckli  🤔wirek:
Jest jeszcze jeden bardzo fajny model kieffera skorzany, ogolnie kieffery nie lubie ale te rekawiczki im sie udaly, i na pewno sa bardziej podobne w odczuciach do Roekla niz Koenigsy. Jak mie sie przypomni nazwa to napisze  😡
ooo to pisz - ja mam ochotę chyba na skórzane właśnie
nie pamietam, zaraz poszukam po sklepach int, dosyc rzadko spotykany model na pewno to jest  😵
Magdzior: Nie wiem, czy to już zmęczenie, ale nie potrafię wywnioskować z Twojej wypowiedzi, czy z jesteś zadowolona z tych rękawiczek, czy nie? Trochę dziś niedomagam 🤣

przepraszam, tak jestem zadowolona, już powoli umierają ale tak jak mówię po 2 latach czyli jak dla mnie całkiem dobry żywot w porównaniu do 2 miesięcy o których piszą poprzedniczki, teraz będę szukała czegoś ale jesli nie znajdę nic ciekawszego pewnie znowu kupię roeckle.
Może z tymi Roecklami to jest tak, że te cieniutkie modele są nietrwałe, a te z grubszych materiałów są bardziej wytrzymałe? W sumie byloby to logiczne 😉
Tak jak L&G nie polecam to te Meredith jak najbardziej, komfort taki sam a cena niższa 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się