Dopasowanie siodła

Ale rozmiar siedziska sie dopasowuje do duska nie ud.
no wiem, ale to w sumie powiązane jest i na udo też musi byc miejsce, a przy mniejszym siedzisku cale siodło jest mniejsze, ale w sumie nie ma co debatować trzeba probować🙂

czy jesli na stronie daw maga pisze ze lek M to 29 cm to znaczy ze mniej więcej odpowiada stubbenowemu 29/30?
Magdzior, problem z Tobą 😉 jest taki, że ty powinnaś mieć 17 pewnie siedzisko, ale z wydłużoną tybinką. Tu nie idzie o siedzisko - może być małe siedzisko z długą tybinką, mocno wysuniętą i to będzie dla takiej osoby jak ty dobre.
epk no włąśnie tak dlatego kupując używane zdaje sobie sprawe, że pewnie będę musiała sięgnąć po półśrodki, w sumie jeśli w stubbenie będzie mi wygodnie to ich jest sporo na rynku wtórnym i wtedy rozmiar będę mogł wybrać ale wydłuzaną tybinke już raczej nie,
jeszcze odnośnie tego ostatniego żebra
to na tym filmiku 8 czy 9 steps z youtube facet pokazywał te zieloną linie
Magdzior, problem z Tobą 😉 jest taki, że ty powinnaś mieć 17 pewnie siedzisko, ale z wydłużoną tybinką. Tu nie idzie o siedzisko - może być małe siedzisko z długą tybinką, mocno wysuniętą i to będzie dla takiej osoby jak ty dobre.


Dokladnie  😉
Fatamorgana masz racji leci lekko na przód, ale koń i tak Ci się jeszcze rozbuduje. Moim zdaniem jest ok,  dałabym futro jeszcze, bo jak dojdzie Twój ciężar, to siodło jeszcze siądzie.
Jeździłam dzisiaj w stubbenie 17,5 i jestem bardzo na tak 😍 zdjęć niestety nie mam bo było szaro, ciemno i halowo ale siedzisko w sam raz, nie było zbyt dużo zbędnego miejsca no i kolano miałam w idealnym miejscu, akurat jeździłam w modelu ze sporymi klockami z przodu i z tyłu, więc obawiałam sie, że gdzieś mi sie noga nie zmieści ale było naprawdę fajnie więc będę polować na stubbena.

Jeździłam podobno w parzivalu MF wyglądał mniej więcej tak:

ale jednak wolałabym coś z mniejszymi klockami szczególnie z tyłu, więc będę polować na modele z serii CS:

EDIT: Zatem dziękuję Wam bo już mniej więcej wiem czego ja pod swoim kątem powinnam szukać, ale jeszcze chciałam się poradzić  sprawie dobrania łęku dla Reszki, będę baardzo wdzieczna za pomoc, bo zaczęłam czytać ten wątek od początku i trochę mi się nowych rzeczy nasunęło więc chcę się upewnić, że dobrze myslę.

Generalnie Reszka zawsze kojarzyła mi się i osobom, które ją widzą na zdjęciach, ze jest szeroka, więc że siodło powinna mieć szerokie a tymczasem ja od dłuższego czasu walczę z wszelkimi siodłami, w których jeżdżę by nie obić jej kłębu, bo wszystkie leżą za blisko niego. W związku z tym logiczne powinno być, że powinnam celować w węższe siodłą, ale czy na pewno?

Wiem, że dobranie siodła to nie tylko łęk, ale teraz tylko w tej kwestii chcę sie poradzić bo i tak każde siodło będę sprawdzała czy dobrze leży pod innymi względami.

To jest daw mag z łękiem M, w którym chodzi obecni z podkładką i jest ok, nie obciera jej, a ona nie wykazuje oznak niewygody, najpierw bez podkładki (ledwo wchodzi jeden palec nad kłębem):




a tu z taką gąbkową podkładką, z którą na pewno jest lepiej ale czy już odpowiednio dobrze?




i dla obrazu sytuacj wstawiam jeszcze zdjęcie plecków bo też mam pytanie naczytałam się o za wąskich siodłach, o 'dziurach'  w okolicy kłębu i powiedzcie mi czy ona czasem nie ma tam zbyt dużych wgłębień po bokach? ale jeśli tak to jak temu zaradzić i jak teraz dobrać siodło zeby mogła się tam nadbudować, bo szerszego niż powyżej przeciż nie mogę bo jej będzie leżało na kłębie.



Przepraszam że tak długo marudze, ale teraz doradźcie mi bo próbowałam stubbena 30,5 i był za szeroki, jeszcze szerszy od powyzszego daw maga, zatem z tego wnioskując powinnam celować w 29 (wg producenta powinno odpowiadać M daw maga) i jeżdzić z podkładka do czasu aż się rozbuduje? Ta podkładka na zdjeciu ma ok 2 cm więc myślicie, że grubszy zel byłby ok?

Raz jeszcze przepraszam, ze dłuugo i bardzo proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie moich przemyślń.

Ps. Oczywiście zdjecia robione z dopiętym popręgiem.
przepraszam za post pod postem ale myślałam, że edycja poprzdniego przesunie wątek do góry, a tak się nie stało, wiec nie chciałabym by moja edycja pozostała niezauważona... 🤔wirek:
Moim skromnym zdaniem szerokość łęku, czyli rozstaw paneli może być ciut za duży. Ale już z tą pomarańczową podkładką jest moim zdaniem ok. Przymierzyłabym siodło o rozstawie paneli węższym o ten jeden rozmiar- tylko mierz wtedy bez podkładki.

Za to na pewno co bym zrobiła, to uważałabym przy kupnie nowego siodła na wysokość paneli. Rozstaw rozstawem, ale w tym siodle widać, że te panele są niskie, słabo dopchane w porównaniu do Twojego konia. Z podkładką jest ok, bo podkładka nie dość że zawęża troszkę rozstaw paneli, to i podnosi je.
Więc szukając nowego siodła:
- przymierz rozmiar mniejsze
- zwracaj uwagę, by panele nie były płaskie i uklepane

Ale to tylko moje skromne zdanie. Mogę się mylić. I chętnie posłucham co inni powiedzą.  :kwiatek:
tunrida, mam takie same wrażenia.
Magdzior, rozważ jeszcze siodło (gdybyś miała okazję) z niezależnymi panelami. Wygląda to tak, że pod konstrukcją siodła są całe, jakby - oddzielne - panele. Wtedy można łatwiej "manewrować" właśnie stopniem wypełnienia paneli (oczywiście w pewnych granicach).
czyli dobrze mi się wydaje dzięki z rady, w takim razie będę szukać czegos w okolicach 29 jeśli to będzie stubben bo znowu nie chcę też żeby szybko wyrosła jeśli kupie węższe, ale na pewno nie moze być szersze od tego bo nie chciałabym jeździć z milionek podkładek
czy ktoś korzystał z http://www.norviva.pl/ ?
Czy jest u nich szansa na porządnie dopasowane siodło (robione na miarę ofc)?
Nie wiem nic o tej firmie, ale wstydziłabym sie wstawiac na strone gdzie pisze sie o dopasowaniu, zdjecia konia ze skrajnie niedopasowanym siodłem...
http://www.norviva.pl/dla-konia/siod.html  😉
Siodlo jest za waskie z podkladka. I jest to sprzet kentaur..
Hypnotize, IMO zdjęcia katalogowe niekoniecznie świadczą o niekompetencji pasowacza... ale hm... poczekam jeszcze na opinie, bo wydaje mi się, że ktoś korzystał z nich/pasował Kentaura...
Ja korzystałam  i póki co jestem zadowolona.
Wstawiłam fotki siodła mojego w wątku siodeł skokowych.
Może ktoś zerknąć?
Anaa
Wiem ze nie świadcza, ale sam fakt ze dopasowuja siodła do koni i wtsawiaja takie zdjecie jest z lekka niepokojący. Gydbym była na ich miejscu wolałabym tego zdjecia tam wcale nie mieć... :/
Anaa, ja kiedyś miałam z nimi rozmowę - jak szykowałam się do zmiany siodła - ponieważ wiedziałam już, że muszę mieć w siodle poduszki tzw. bananowe to pytałam czy są w stanie zrobić mi siodło uj. z takimi poduszkami (wszystkie modele, które mi pokazywali miały poduszki klinowe). Usłyszałam, że nie trzeba, bo oni poduszkę klinową zrobią tak jak cienką że będzie jak bananowa. Na mój protest, że to nie do końca o to chodzi, że to przecież inny rozkład ciężaru siodła i że one są po prostu inne powiedzieli, że "będzie pani zadowolona" - no i generalnie zlewanie problemu z moim koniem - że pewnie przesadzam, że po prostu to inni nie umieją spasować a oni to są genialni i problemy się skończą.
Ponieważ w bajki to ja wierzę, ale wieczorami na dobranoc, to zadałam pytanie, kiedy płacę za siodło i co będzie jak jednak nie będzie dobre i problemy się nie skończą - usłyszałam, że to po prostu nie jest możliwe. Ha ha ha... DLA MNIE PO TAKIM PODEJŚCIU TO JAKO FIRMA ODPADAJĄ.

A już szczytem wszystkiego było, jak zachwalany był mi jeden z modeli jako praktycznie identyczne siodło jak Prestige D1K. No i tu dostałam już piany generalnie i zapytałam, czy ktokolwiek z nich widział D1K bo to co mi pokazują nie ma kompletnie nic wspólnego z tym siodłem. Poza tym co to za pomysł, żeby reklamować swoje siodła jako identyczne z inną firmą...🤔zok:
epk, ups... no to ładnie...
Perlica- szerokość łęku, po tych zdjęciach, wydaje się być ok. Choć przydało by się zdjęcie w przodu.
Poza tym...sprawdź koniecznie jak wyglądają plamy potu na grzbiecie po jeździe. Czy są w miarę równomierne, bo to jest ważne. Samo siodło wygląda fajnie.  🙂
Tunrida dziękuję,że zerknęłaś.
Łęk jest ok wg mnie, bo on w tym siodle jest taki dość wysoko wycięty że raczej pasuje na wykłębione konie spokojnie, a moja normalna- więc nie wstawiałam.
Spocona jest też równomiernie, po za 2 miejscami (z dwóch stron) z przodu koło łopatki?nie wiem jak to nazwać.
Nie wiem jak to nazwać dobrze, ale zrobię fotki we wtorek i wstawię.
wydaje mi się że to dlatego że koń nie chodził  6 tygodni (kontuzja) i spadła trochę ( a miara była brana przed kontuzją)masa mięśniowa.
Czy nie siodłam za bardzo z przodu konia?

Pisząc o szerokości łęku mam na myśli to, na jakiej szerokości leżą na mięśniach grzbietu panele z przodu, a nie to, czy łęk nie obciera kłębu.  😉 Możesz mieć łęk wycięty i kłębu może nic nie obcierać, ale siodło może być za wąskie i panele będą leżały zbyt blisko kręgosłupa, nie na mięśniach, tylko zbyt blisko wyrostków kolczystych.
Aczkolwiek na podstawie tych zdjęć jakie wkleiłaś zdaje się, że szerokość u ciebie jest ok.

Jeśli chodzi o siodłanie, ja tam bym cofnęła z 5 cm. Konia masz długiego, nie ma sobie co żałować tego cofnięcia.

Zrób zdjęcia mokrych plam po jeździe. Bo jeśli masz za łopatkami suche plamy, to znaczy, że siodło tam nie przylega do grzbietu. Czyli- w innych miejscach przylega za bardzo. Czyli- może konia uciskać tam, gdzie przylega za bardzo. Ale zrób fotki, bo może nie jest tak źle?
Zrobię fotki na pewno.
Z tym łękiem to już wiem o co chodzi 😉
Dzięki raz jeszcze.

Co do siodłania to mam z tym jakieś zboczenie, nawet jak osiodłam dalej to sama sobie przesuwam to siodło do przodu 😵 i nie umiem tego opanować 🤔wirek:
Magdzior doskonale Cię rozumiem !
Mam 183 cm  jestem chuda i z każdego dochczasowego siodła wystają mi kolana, nawet z rozmiaru 18 hehe. Też szukam czegoś dla siebie i swojego konia i mam duży problem. Co możecie polecić dla długonożnych? Rozstaw łęku jaki mi potrzebny to 33/34 prestige nie wiem jak się to ma do innych firm może ktoś podpowie?

BTW wczoraj ciekawa sytuacja: mierzyłam silver stara 33, siodło nie było ze szerokie prawie ze ok ale między przednim łękiem a kłębem mało miejsca. Koń jest lekko wykłębiony ale nie specjalnie, więc chyba taki model się trafił bo jeśli nie był za szeroki to nie pojmuję .....
Może panele były za niskie. Za słabo dopchane? Uklepane przez czas? Nie pasujące?
Moja meredith. Wedlug mnie leci do tylu i jest do poszerzenia.

devila Co dla dlugonoznych? Wydłuzona tybinka  😉
bardzo leci na tył, co do poszerzenia to o jeden możesz spokojnie, chociaż to zalezy czy fotka przed czy po jeździe 🙂
Bede chciala poszerzyc o 2 i mysle ze przestanie leciec na tyl. Fotka po  😉
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
26 lipca 2011 08:49
Dramka, jako iż znamy Twoje przeboje  z poszerzaniem Prestige mam pytanie - gdzie teraz bedziesz je poszerzać?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się