SIODŁA

czy lecąca do przodu łydka, może być spowodowana za dużym siedziskiem siodła?
oczywiście- za duże siedzisko za długa tybinka itp ja tak miałam, w 16 mam wszystko cacy 🙂
Teraz ja mam pytanie, może trochę laickie, ale kto pyta, nie błądzi.. Kupuję konia, wprawdzie jest młody i zaczynamy się ujeżdżać w przyszłym roku, ale myślę powoli o zakupie całego sprzętu, w tym siodła. Chciałabym dla niego jak najlepszego siodła, dopasowanego. No i tu powstaje pytanie, jak mogę zmierzyć konia, żeby wiedzieć jaki rozstaw łęku będzie dla niego prawidłowy?
Perlica no właśnie ja jestem drobna, a siodła, w których aktualnie jeżdżę mają po 17'' 17,5" cali i nie mam jak prawidłowo usiąść.
A miał ktoś do czynienia z siodłem Stubben Rex?
Ja  😉
Jeśli mówisz o tym na allesiodlach, to "jest" to moje siodło.
Mogę Ci raczej napisać o technicznym stanie tego siodła, bo więcej ono u mnie wisiało, niż było jeżdżone.
tak, o tym.
w takim razie leci pw  :kwiatek:
Czy spotkał sie ktoś z was z siodłem  EURORIDING Diamant tyle że wszechstronnym???
Bardzo proszę o opinie :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
czy zmieszcze sie w 17 paris d

waha-61 kg wzrost 165cm

prosze o pilna odp
Czy spotkał sie ktoś z was z siodłem  EURORIDING Diamant tyle że wszechstronnym???
Bardzo proszę o opinie :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:


tak 😉
wisi takie teraz na allegro 😉
Jak poznac, ze siodlo ma uszkodzona/polamana terlice albo lek? Moze to poznac laik kupujacy uzywane siodlo?
Ja sprawdzam tak:
Biorę w między nogi tylny łęk, dwoma rękoma łapie przedni lęk i próbuje poruszać na boki, jeśli nie skrzypi, nie rusza się to powinno być ok.
Lub sprawdzam łapiąc za 2 łęki i próbuje je zgiąć do siebie.Jeśli utworzy się fałd lub będzie się łatwo poddawało zgięciu to coś jest nie tak. W ten sposób sprawdziłam już parę siodeł. 😉
Dzieki wielkie za praktyczne rady  :kwiatek: bede probowac!
Czy mogę prosić o opinię o tym siodle:
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,45077.msg1140091.html#msg1140091
ktoś może ma takie, lub jeździł w nim i mógłby się podzielić wrażeniami? łęk 32 jak się na do stubbenowskich rozstawów łęków? pytam bo mam stubbena i bym sobie porównała chociaż troszkę 🙂
Byłabym bardzo wdzięczna 🙂
2,5 roku temu kupiłam używanego Euroridinga z ihaha. Siodło było już trochę wyklepane, zmęczone, ale wystarczyło kilka minimalnych poprawek i stało się moim wymarzonym siodłem. Wszystko było ok, aż...no właśnie. Jeszcze w niedzielę byłam w nim na zawodach, wszystko było ok. Przyjeżdżam do stajni w piątek, siodłam konia, chcę wsiąść i widzę, że coś jest nie tak z przednim łękiem. Znajomi stwierdzili, że pękł.
I teraz moje pytania:
Dlaczego?
Czy da się to naprawić? Jak tak, to do kogo najlepiej i jakie są tego koszta?
Warto to w ogóle naprawiać? Bo jedni mówią że tak, a inni, że już po siodle i trzeba kupić nowe...
Załączam zdjęcia dla zilustrowania sytuacji.
Dodam, że nie siodło nie zaliczyło żadnych upadków (raz przewróciłam się z koniem, ale to było dawno temu i wątpię, żeby to miało jakiś wpływ)

coś poknociłam ze zdjęciami...
Czy jest możliwość, że nowe siodło po kilku jazdach nieco się rozejdzie i będzie jakieś pół rozmiaru szersze?
Czy jest możliwość, że nowe siodło po kilku jazdach nieco się rozejdzie i będzie jakieś pół rozmiaru szersze?


dołączam się do tego pytania
Jeżeli ma grube poduszki wypychane wełną to tak- 3/4 siodeł delikatnie się
poszerzy.
/reklama/
100% nowych siodeł z wełną syntetyczną, osiądzie co da w rezultacie poszerzenie. To jak bardzo osiądzie zależy od tego jaką wełną syntetyczną panele zostaną wypełnione. Najlepsze firmy stosują bardzo sprężystą wełnę dającą bardzo dobry komfort i amortyzację dla grzbietu konia i minimalne zbijanie się wełny. Więc nawet jakość wełny ma znaczenie.
A ma ktos siodła ze skóry zamszowej? Jak się w tym siedzi, jak z pielegnacją? Interesuje mnie wszystko :kwiatek:
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
13 października 2011 12:06
A może ktoś coś więcej powiedzieć na temat tego siodełka? 🙂
Kieffer Munchen Ludger Berbaum 🙂

Ktoś może ma, miał lub chociaż siedział? 🙂

Ps. Zdjęcie nie jest moją właśnością.
i jest za duze.

mam nadzieję, że teraz jest ok 🙂

no to jak? miał ktoś kontakt z tym modelem? 🙂
Czy ktoś z was posiada lub posiadał KIEFFER ULM SOFT AT
Jaka jest wasza opinia ?
jett   success is the best revenge
15 października 2011 09:11
A co możecie powiedzieć o siodłach Prestige GP, lub Prestige Venezia?  :kwiatek:
Allle kapa .
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
a skąd można to wiedzieć? musisz podać jaki rozmiar to siodło, ze zdjęcia trudno określić
milli97- bez rozmiaru siodła, nawet jasnowidz Ci nie powie czy będzie pasowało  😉
Co sądzicie o siodle Passier Comet II ?  :kwiatek:
Edit: Wie ktoś może jak przywrócić kolor "naturalny" (czarny) siodła (np. przez jakieś smary ) ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 października 2011 18:15
Passier Comet II to bardzo dobre siodło, które mogę polecić z pełną odpowiedzialnością. U nas dopiero HB-Contact mogło je zastąpić.
Mam okazję jeździć w siodle Passier Comet obecnie-fajne, blisko konia-tylko dla wyższych ludków raczej- z dłuższymi odnóżami.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 października 2011 19:10
Comet a Comet II to 2 zupełnie różne siodła i mają tylko wspólną nazwę.

nie wiem skąd pomysł na to,że to Comet II to siodło dla długonożnych, przystuły są jak ściereczki, klocki w zasadzie malutkie na wysokości uda...ja mam 165 cm,nie mam 100 cm nóg i było mi ok...mam nawet wrażenie,że długonożnym mogłoby brakować miejsca na kolano...


edit: inne zdjęcie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się