matura

No to koniec, nie idę na weta. 🙁


Szybko sie poddajesz 😉 Nawet jak w tym roku Ci nie wyjedzie ta chemia, to przynamniej bedziesz miała czesć materiału przerobioną. A w przyszłym roku? Trudno będzie się zmoblizowac do nauki nie mając nad sobą tego 'bata' w postaci obowiązkowych sprawdzianów. Ja tylko dzieki takim sprawdzianom zdałam rozszerzona chemie na dobry wynik 😉

Weterynarie są w Warszawie, w Lublinie, we Wrocławiu i w Olsztynie. Otworzyli teraz niestety Poznań i chcą jeszcze otworzyć w Krakowie w przyszłym roku, ale mam nadzieje, że sie nie uda 🙂

Czemu macie tak mało czasu na decyzje? Przecież chyba do lutego można zmieniać.
Czemu? Tego nie wie nikt 🙂
A dlaczego "niestety"?
To nie jest w tym roku tak, że decyzje dotyczącą przedmiotów zdawanych na maturze można zmieniać do końca stycznia?

Za duzo jest już tych weterynarii, do tej pory było dobrze jak były 4, rynek nie jest z gumy, będzie za duzo absolwentów 🙁
Jako osoba marząca od lat o weterynarii nie mogę się przychylić do Twojej opinii. Jednak jako racjonalnie myslacy człowiek stwierdzam, że masz rację.

Zmieniac chyba można. Na pewno angielski (rozsz, czy podstawa) i temat prezentacji. Ale nie chcę skłamać, nie wiem jak jest z tymi dodatkowymi przedmiotami.
wszystko można potem zmienić,to są wstępne deklaracje
No własnie, wiedziałam że to jakoś tak było z tymi wstępnymi deklaracjami i wiem, że u mnie połowa klasy zmieniła 🙂 Także nie ma sie co stresować, jeszcze duuużo czasu.

Jasnowata Ty chcesz iść do Lublina tak? I bardzo dobry wybór, trzymam kciuki 🙂 Ja po prostu nie jestem zwolenniczką otwierania tego kierunku na nowych uczelniach, ale może zmienie zdanie, jak porozmawiam z kimś, kto studiuje w Poznaniu czy będzie studiował w Krakowie...
Wybrałam chyba temat prezentacji, chociaż ciągle się waham - "Omów motyw czterech pór roku w literaturze, muzyce i malarstwie, analizując wybrane dzieła".

Wydaje mi się, że nie jestem w stanie zdać matematyki na tak wysokim poziomie, jak mi jest potrzebny, dlatego przestaje powoli marzyć o informatyce i rozglądam się za czymś innym... 🙄
Cricetidae, dzięki, przy mojej chęci do nauki i "łatwości" w chłonięciu wiedzy kciuki przydadzą się w każdej ilości...
Wydaje mi się, że nie jestem w stanie zdać matematyki na tak wysokim poziomie, jak mi jest potrzebny, dlatego przestaje powoli marzyć o informatyce i rozglądam się za czymś innym... 🙄


No weź... Jak nie zdasz dobrze matmy? Na pewno zdasz 10 razy lepiej niż ja 😉

Jestem właśnie na etapie uświadamiania rodziców, że jak chcą się mnie pozbyć z domu to chyba będą musieli mi finansować zaoczne, bo obleję rysunek na bank  😵

Może źle się wyraziłam. Nie zdam aż rak dobrze, jak potrzebuję, żeby dostać się na informatykę tam, gdzie chce. Z wynikiem 50-60% z rozszerzenia z matematyki o wymarzonym kierunku mogę zapomnieć, a obstawiam, że więcej nie wyciągnę.
Przy waszym trybie szkolnym z matmy, będziesz miała powyżej 80% na pewno 😉
Ja mam 4 godziny tygodniowo, po 2 w pon. i czw. nie umiem z matmy nic a gonimy z materiałem, napiszę na góra 50%...  🙄
Powyżej 80% to napiszą osoby, które są z matmy dobre, a nie przeciętne - jak ja. Chociaż może cośtam uda mi się wyćwiczyć, bo co tydzień/dwa piszemy po lekcjach próbne matury. Na razie podstawy, ale od października już tylko rozszerzenia 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 września 2011 18:17
Ale dostać się na informatykę nie jest trudno. gorzej z utrzymaniem się.
To też prawda, bo tam już tylko matematyka i matematyka, więc jak teraz nie jestem z niej mocna, to potem będzie już tylko gorzej. Trudno, poszukam czegoś innego interesującego 🙂
Cricetidae, dzięki, przy mojej chęci do nauki i "łatwości" w chłonięciu wiedzy kciuki przydadzą się w każdej ilości...


Z chęciami do nauki może być cięzko, ale pomysl, że ten rok szybko zleci i będziesz miała wolność 🙂 A z tym chłonięciem wiedzy to też kiedys tak o sobie myslałam, wręcz to sobie wmawiałam, że nie jestem taka zdolna jak inni bla bla bla... ale to tylko niepotrzebne dołowanie się, wcale tak nie jest, ja nie sądziłam że mózg jest w stanie wchłonąć tyle informacji w ciągu zaledwie kilku godzin, ale da się. Także powodzenia i wierzyć w siebie trzeba 😉
Lov   all my life is changin' every day.
24 września 2011 22:56
Nie stresujcie się tak tymi deklaracjami 😉 Ostatecznie są chyba do stycznia, a zawsze jak wam się odwidzi, można po prostu nie przyjść na maturę 😁
Chyba ostatecznie wybrałam temat - Surrealizm w sztukach plastycznych i literaturze... tylko obawiam się, że może mnie pokonać
Wybrałam chyba temat prezentacji, chociaż ciągle się waham - "Omów motyw czterech pór roku w literaturze, muzyce i malarstwie, analizując wybrane dzieła".

jak trochę poszukasz, to myślę że temat bardzo sympatyczny. Pierwsze co wpadło mi do głowy to "4 pory roku" A. Vivaldi
Mam temat prezentacji na polski, idealny. ,,Między sztuką a barbarzyństwem. Sens i język graffiti. Omów zagadnienie na wybranych przykładach."
No to przynajmniej jedną rzecz mam z głowy, pójdzie mi to szybko, łatwo i przyjemnie  🙂
Dzisiaj na wychowawczej zawitała do nas Pani z biura doradztwa zawodowego i powiedziała mi, że powinnam studiować... medycynę  😵 tak, tak, powodzenia sobie życzę, bo to trochę nie ten profil i jakby za późno już jest  😁
Ostatecznie zdecyduję się na rozszerzoną geografię zamiast fizyki i pożegnam się z Wrocławiem raz na zawsze...szkoda, no ale, nie mam szans na dobry wynik i z fizyki i z matmy...  🙄
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 września 2011 18:28
Ja mam zjawy duchy wampiry omów na dowolny przykładzie w literaturze i filmie. 🙂
incognito, a Ty nie zdawałaś już matury? 😉 ja składam jutro deklarację poprawy matury z biologii, a że dostałam się na zootechnikę, to postanowiłam napisać sobię chemię podstawową, skoro i tak będę się jej uczyć na studiach 😉
Dzisiaj wypełnialiśmy deklaracje maturalne. Na rozszerzeniu wybrałam w końcu biologię, chemie i niemiecki.

A temat na prezentację wybrałam o dziwo dość szybko, nawet nie musiałam się zastanawiać nad literaturą 🙂 "Jak przezwyciężyć strach przed śmiercią i jak przygotować się do śmierci? Odpowiedz na pytanie, odwołując się do wybranych tekstów literackich."
A ja nie mogę zdecydować się pomiędzy dwoma tematami, doradźcie!
1. Starość- spokojne zakończenie życia czy udręka? Przedstaw zagadnienie na podstawie literatury i innych dzieł ( to jest temat z syntezy sztuk)
2. Motyw żony. Omów zagadnienie na podstawie różnych rodzajów literackich z różnych epok.
Jak myslicie? Podajcie plusy i minusy, sama sie nie zdecyduje  😵
Ja bym wzięła 1, bo 2 jest za bardzo obszerny i możesz się nie zmieścić w czasie.

A ja nie mogę zdecydować się pomiędzy dwoma tematami, doradźcie!
1. Starość- spokojne zakończenie życia czy udręka? Przedstaw zagadnienie na podstawie literatury i innych dzieł ( to jest temat z syntezy sztuk)


Prawie jak moja prezentacja - "Różne sposoby mowienia o starości, analizując wybrane teksty kultury przedstaw funkcjonowanie tego motywu" wdzięczny temat 😉
Lov   all my life is changin' every day.
26 września 2011 22:13
A w tym roku też jest temat z Jane Austen? 😉
Jest, przynajmniej u mnie. 😉
Lov   all my life is changin' every day.
26 września 2011 22:28
A jak brzmi? Gdyby ktoś chciał, to chyba jeszcze gdzieś mam moją pracę, muszę poszukać 😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 września 2011 23:54
Ja miałam pracę o Marku Grechucie, mogę posłużyć radą 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się