Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

Czy Wasi seniorzy też już porastają zimową sierścią?

Dziadek Samar (26lat) wygląda jak misiek, choć to dopiero wrzesień. Jeszcze do tego słońce przygrzewa i senior się poci.

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 września 2011 22:44
Obrastają. Im starsze tym bardziej zamamucione. Hucka rocznik '89 już ofutrzona, jej starsza o 3 lata koleżanka również. Reszta seniorów (tych poniżej 20 roku życia) również powoli się ofutrza.
Ups, nic nie napisałam
To moja Księżniczka lat 19
Ciąg dalszy, czyli to, co lubię najbardziej 🙂
Bardzo ładna staruszka  😀
Wygląda na wysoką. Ile ma w kłębie?
Edytka
Wygląda przepięknie, oby każdy senior trafił tak jak Twoja 😍
Dzięki piękna jest i mądra 🙂
w kłębie ma 172 chyba, ale ma strasznie długie nogi.

Cały czas na niej jeżdżę, a właściwie uczy mnie, bo jest świetnie ujeżdżonym koniem i wyraźnie często się dziwi, co robi ten patałach u mnie na grzbiecie 🙂

Tam gdzie stała przedtem w ogóle nie wychodziła na padok i trochę jej zajęło przyzwyczajenie się do wolności, powoli przechodzi z etapu konia sportowego w emeryta, ale myślę, że jej to odpowiada.

Ma do towarzystwa kucyka, ale razem nie wychodzą, świetnie się zaadoptowała, jako jedyny "koń " w stajni, zwłąszcza, że trawy nie przeje, ma 3 padoki trawiaste do dyspozycji i zawsze możliwość powrotu do stajni, jak ja coś zaniepokoi, ( zwierzyna leśna np)

Kocham ją bardzo 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 października 2011 12:39
Teoretyk jak ona ładnie wygląda!

armara dziękuję bardzo  :kwiatek:
a ja ostatnio mega zdołowana ze względu na mojego 17-letniego psa i odpuściłam z koniem, od kilku dni się wożę stępem, że niby Addis też kiepsko się czuje a dziś mi pokazał, że on jednak jeszcze nie ma zamiaru sie emerytować, że galopować też musi i nie wolno bez potrzeby zwalniać kiedy taka wielka chęć rozwinąć kopytka





kolejny raz uratował mi uśmiech!
Czy możecie polecić jakąś dobrą, niskoenergetyczną paszę dla starszego i niepracującego konia?
Owszem, mogę polecić: od końca kwietnia do końca października trawę, a od początku listopada do końca kwietnia dobre siano. Bez ograniczeń ilościowych - stary koń i tak ma gorszą przemianę materii i żeby wyprodukować tyle energii co młody - musi jeść non stop. Nie przerywając żucia ani na chwilę!
Dada - Sixteen Plus Dodsona, sprawdzone na wielu seniorach 😉
Dzięki za info Szerek.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
06 października 2011 09:25
Niuniek też wsuwa sixteen plus. Już się ofutrzył, co wskazywałoby na wczesną zimę - on to zawsze wyczuwa. Ale odkąd skończył te 20, jakby zaczął czuć się emerytem - nic mu się nie chce i robi wszystko "na odwal się"  🤣
Nasza stajenna babcia, rocznik 94 🙂



Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
21 października 2011 20:56
Rewelacyjnie wyglądają Wasze "staruszki".

Dla mojej baby tegoroczne lato było bardzo łaskawe i obyło się bez większych "atrakcji", jedynie znów dość mocno schudła. Całe szczęście od kilku tygodni zaczęła powolutku przybierać i mam nadzieję, że niedługo zadek jej się ponownie wypełni.

W czwartek zrobiliśmy małą imprezkę, bo moje konisko tydzień temu miało 20-te urodziny  😅 🏇 😅
I kilka fotek jubilatki:


konsumpcję zaczęła od "świeczek"


Adaśko trochę jej w tym pomógł 🙂




Pogoda początkowo niezbyt dopisała - było szaro i ponuro, ale ostatecznie tam na górze ktoś się do nas uśmiechnął i pokazała się rewelacyjna tęcza








Po sesji był szampan i ciasto 😀
Dla jubilatki szampan też był?  😀
Armara, bo rocznik 94 jest najlepszy  😎

Staruszki też mogą, nasza babcia wygrała wczoraj klasę klaczy starszych i uzyskała tytuł czempionki na wystawie w Bogusławicach. Dodam jedynie, że pozostałe rywalki mieściły się w przedziale 6-13 lat  😎

Horciakowa
Babcia wygląda na bardzo żywotną, sto lat  😅
Ta babcia co na zdjęciu powyżej, rocznik94? No, to zasłużenie! Gratulacje!  :kwiatek:
Dużo zdrowia i lekkiej zimy i tęczy dla solenizantki i pozostałych koni pełnoletnich od klaczy rocznik 1987 😅.
Lubię ten wątek, bo jest o koniach, które miały szczęście spotkać na swojej wyjątkowych ludzi. 😍
ja tylko dodam, ze wczoraj w Boguslawicach seniorzy wygrzmocili dupka juniorom😉 niesamowite uczucie jak sie oglada starszych panow i panie , czesto po najwyzszym sporcie ruszajace i prezentujace sie  lepiej niz o 10 lat mlodsi rywale🙂😉)
moj senior odkurzony,wraca do regularnych treningow i tak ...rocznik  1994 to zdecydowanie najlepszy rocznik 😍
[quote author=Cień na śniegu link=topic=210.msg1164313#msg1164313 date=1319361315]
Ta babcia co na zdjęciu powyżej, rocznik94? No, to zasłużenie! Gratulacje!  :kwiatek:
[/quote]

Karla 🙂
No bo 94 to jest najlepszy rocznik 😀 A dziadek Emetyt to jest dopiero gagatek, 24 lata a śmiga jak mało który  😜
94 to babcia???? Przecież to jeszcze dwudziestki na kłebie nie ma. Ja jakoś nie mogę poczuć, że mój 96 to już pan leciwy 🙂
Oj to taka pieszczotliwa ksywka, znam takich co konie z roczników 97-98 uważają za emerytów. A inn sprawa, że 7 ciąż A. w swoim życiu przeżyła 😉
Uffff Cejlon ciąż nie miał 🙂🙂🙂 To może dlatego się trzyma 🙂🙂 swoją drogą piękna "babcia"... cudna wręcz 🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
24 października 2011 08:42
Cień na śniegu, szampan tylko dla nas 🙂 Chociaż mogłam dac jej spróbować, bo piliśmy piccolo - ekipa nie daj się - ciężarna, matka karmiąca, kierowca. Tylko jedna osoba mogłaby wypić normalnego 🙂

armara, dziękujemy  :kwiatek: i mam nadzieję, że ta żywotność się sprawdzi 🙂 Póki co mimo bardzo zaawansowanego COPD kobyłka się nie poddaje i cieszy się emeryturką 🙂

ganasz, dziękujemy  :kwiatek: Z tego samego powodu lubię ten wątek.


16latka z 11 zrebakami na koncie  😉
Pozdrowienia dla emerytów !!!  🙂
Mój kasztan 28 października, czyli za kilka dni kończy 18 lat. Ja nie wiem jakim prezentem mogłabym sprawić mu radość  🤔  poza tym, że mogłabym dać mu spokój  😁 Dajcie jakiś przepis na koński tort  😀
Solenizant:

Tort Azbuka to należy się dla Ciebie 🙂 duży i słodki, za taką siłę, determinację i walkę o tego konia. Podziwiam szczerze  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się