Odznaki PZJ

Niestety nie wiem czy miała uprawnienia czy nie. Nie wiem też jak się nazywała więc po sprawie. 🙄

edit: z drugiej strony jak poszłam się dowiadywać o szczegóły to najpierw natrafiłam na nią właśnie. Pani nie chciała w ogóle na ten temat ze mna rozmawiać odsyłając mnie do przewodniczącego czyli Pana J.
Co do organizacji na rozprężalni.
jestem za tym, aby ośrodek wynajął takiego instruktora, który pilnowałby porządku i był pod ręką w razie ew. pytań i podpowiedzi podczas rozprężenia.
Jak zdawałam srebro, to brakowało mi takiego kogoś (byłam wtedy tylko z tatą laikiem), bo miałam sporo problemów podczas skoków co potem odbiło się na egzaminie 😉 Chętnie skorzystałabym z takiej ogólnej pomocy. fakt, były osoby rozprężające zdających, ale głupio tak pytać wiedząc, że ta osoba jest z konkretną parą, pewnie dostała za to pieniądze itd 😉
I te dzieci cudowne, aż czasem mam ochotę ryknąć, żeby zawodnik dał w końcu odpocząć koniowi, bo mu zdechnie na przejeździe. Ileż można skakać w kółko jeden krzyżak, albo galopować bez sensu? Denerwuje mnie to.

A kto zapłaci za instruktora na rozprężalni ?
Organizator - wliczając to w cenę egzaminu. Zresztą, instruktor na rozprężalni jest chyba głównie w interesie egzaminatora
platka   Audere est facere
13 października 2011 20:56
Czy podczas zdawania srebra koń może czasami wyjść ponad wędzidło?
Mam młodego konia, bardzo dobrze chodzącego, ale w nowym miejscu zdarza mu się nie zwracać 100% uwagi na mnie i pomoce, zaczyna się wtedy na chwilę wieszać na wędzidle lub wychodzić poza nie...

Jeżeli dosiad i działanie pomocy jeźdźca jest poprawne, rysunek prawidłowy, wszystkie elementy wykonane i ucieczki konia z głową nie zaburzają rytmu przejazdu to dla mnie egzamin jest zaliczony.
Niestety nie potrafię napisać jak może to zostać zinterpretowane przez innych egzaminatorów.
Cassie   Kanalia niepospolita :)
14 października 2011 12:07
Czy jeżeli mam zdaną odznakę , a jeszcze jej nie dostałam to mogę pojechać  L-ke czy muszę czekać aż ją przyślą ??
Cassie jesli masz już licencję WZJtu i spełniasz wszelkie konieczne wymagania (badania, zgoda rodziców dla osób niepełnoletnich, itp.) to możesz jechać Lkę oficjalną... Jeśli nie - tylko towarzyską, ale do niej i odznaka niepotrzebna
platka   Audere est facere
14 października 2011 19:46
fabapi Dziękuję za odpowiedź. Koń zachowuje rytm jak najbardziej tylko właśnie czasami zdarza mu się wyjść ponad wędzidło, nie zawsze jest ta głowa w pionie, czasami kombinuje czy coś, ale równo jedzie i wszystko dokładnie wyjeżdża...

PS: Jeżeli tak to wygląda to chyba pójdę zdawać tam gdzie Ty egzaminujesz  🤣
Cassie, tak jak Gaga mówi. Musisz się zarejestrować w WZJocie. Do tego potrzebny Ci tylko protokół z egzaminu, a nie stricte odznaka. Ja do tej pory jej nie dostałam, a minęło 1,5 roku  🤣

edit: Gaga z małej litery  🙄
Cassie   Kanalia niepospolita :)
15 października 2011 09:29
_Gaga , Jasnowata dziękuję,  będę działać  😉
governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
15 października 2011 11:01
Dziewczyny mam mały dylemat.
Jak to jest? Z brązową można startować skokowe regionalki, czy nie? Trafiło mi się trenować super konia do skoków, chęci na L-ke są. Przemyślałam to, że mogłabym nawet srebrną jechać. Tylko nie wiem, co mi się bardziej opłaca... Srebrna, czy licencja?
governmenthorse, jeśli łapiesz sie w cały ten system odznak (brak rejestracji przed 2007 ) to musisz mieć i to i to.
Do rejestracji w WZJ na licencji wstepnej uprawniającej do startów na ZR do klasy L1 włącznie potrzebujesz brązowej odznaki. Natomiast do startów od klasy P w góre potrzebujesz już zarówno srebrnej odznaki jak i licencji trzeciej (zdany egzamin L1).
Dzisiaj miałam dosyć nieprzyjemną sytuację,na srebrnej odznace mianowicie na teorii dostała pytania także z brązu no i poległam  😫
Czy ktoś wie czy gdzieś w okolicach Radomia,Puław może Warka nie szykują się jakieś odznaki?
Ja na srebrze chyba nie miałam żadnego pytania ze srebra, tylko same z brązu. Jakim sposobem zdałaś brąz, skoro teraz odpowiedzi na pytania nie znasz ?  🤣
Brąz jest na tyle prosty, że każdy kto pracuje z końmi chyba powinien dać radę 😉
No chyba, że zdrowie i BHP, to już gorzej 🙂
Wera, tak na zdrowy rozum powinnaś znać odpowiedzi na pytania z brązu (matko, jak go zdałaś? 😉 ), ale chyba w przepisach jest napisane, że egzaminatorzy mogą pytać tylko z odpowiedniego zestawu pytań.
Chociaż, zdawałaś pewnie w Kozienicach. Jak ja tam zaliczałam brąz, to niektóre osoby dostawały pytania ze srebra  🤔wirek:
Niestety w naszym rejonie nikt więcej odznak nie organizuje. Najbliższa jaka jest, to w Aromerze 26 (chyba) listopada. Jednak Ty nie będziesz mogła jeszcze jechać. Sooo, w przyszłym roku na pewno zorganizują w Lublinie (Bonanza, Piker), albo najbliżej będzie do Aromeru (Warszawa).
Brąz zdawałam 2 lata temu więc chyba wiadomo,że nie wszystkie pytania pamiętam.
Powiedziałam to co wiem z własnego doświadczenia,ale niektóre pytania po prostu trzeba było znać,a uczyć się znowu kolejnych 400 pytań z brązu to coś nie halo ; (
Na srebrną  odznake można jechać po upływie 3 miesiecy od zdanian brązowej , jeśli zdałam brązową 15 sierpnia , a 12 listopada chcę jechać na srebrną to mogą mnie nie dopuścic , bo dopiero za 3 dni mineły by 3 miesiące ?
Jasnowata skąd masz informacje, że 26.11 będzie odznaka w aro? czy nie ma wtedy przypadkiem Ulli?
ash   Sukces jest koloru blond....
19 października 2011 15:40
no Forta masz rację! chyba że robią to na tej drugiej hali 🤔
Oj no widzicie, musiałam sobie zakodować datę klinik z Ullą i tak trwałam w przekonaniu, że wtedy jest odznaka.  🤔wirek: Oczywiście egzamin jest 19.11. Sprawdziłam na stronie wmzj.
Wiadomo coś o odznakach w Małopolsce (ewentualnie Śląsk) ? Ze strony Bolęcina cisza, z Toporzyska cisza...
Jedynie zostają Zbrosławice 3.12  😵 ?
W Toporzysku będzie można zdać złotą 31 października.
Gdzie można zdawać odznaki w woj.lubelskim? Zaznaczam,że nie mam własnego konia więc Bonanza odpada.
W Pikerze możesz jechać na szkółkowym.
Ktoś się orientuje kiedy w Wolicy będą odznaki ?
W Wolicy mają być w ferie zimowe, na koniec każdego tygodnia obozów.
Tereska dzieki a znasz morze dokładne daty obozów?
można jechać złoto na dwóch koniach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się