Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

przybliżałam sobie specjalnie zdjęcie, i faktycznie wyglądało jak sama czarna, ale nie wierzyłam, że można tak jeździć (skakać?  😲 ), dlatego zwątpiłam.
katija - podałabyś link do filmiku? bo nie widzę nigdzie
wątek zamknięty
[[a]]http://play.kendincos.us/127725/Whltxpttxhllprvfj-trening-w-eden-koz%C5%82owo-ko%C5%84-dragon.html[[a]]
to chyba ten. cóż, styl jazdy też pozostawia wiele do życzenia :/
wątek zamknięty
Już nie komentuje jazdy na samej czarnej, ale żeby nic a nic nie popuścić na przeszkodzie tej wodzy  🤔wirek:
wątek zamknięty
Ja się z tym spotkałam u 3 czołowych polskich jeźdźców, w tym jednego wkkwisty, który skakał na samej czarnej kros  🙄
([sub]swoje wodze oddał mi bo zapomniałam  [/sub] :hihi🙂
wątek zamknięty
ten sam film jest na YT, wdałam się kiedyś w dość burzliwą dyskusję no ale cóż - wyszło, że się nie znam i jeździć nie umiem a gadam 😉 czyli standard 🙂
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
25 października 2011 19:04
Byłam tam na obozie, 🙄 i praktycznie zawsze każdy koń jest na wypięciu. Konie w szkółce chodzą na 'ich" wypinaczach (wypinacze połączone z podogoniem). Kiedy spytałam się jednej obozowiczki czemu się tak tam jeździ odparła "W Eden jeździ się inaczej"... No, chyba to jest to "inaczej".
wątek zamknięty
ja zawsze myślałam, że patenty są po to, żeby używać ich Z GŁOWĄ, czyli w sumie do jazdy na czarnej nic nie mam, ale koń jest ewidentnie sztywny, no i jak siwaaa napisała, wodza nic a nic nie popuszczona. Nie oddanie wodzy na skokach może konia zaboleć, a co dopiero mówić o czarnej wodzy?  🤔
wątek zamknięty
Szkoda, bo widać , że koń  fajny. Ale jeszcze miejscami maksymalnie przeganaszowany....
Gillian czasami lepiej nie wdawać się w takie dyskusje, bo i tak takie osoby nic z nich nie wywnioskują .
wątek zamknięty
Ta osoba też jakaś niedoświadczona, rzuca nią w tym siodle i nie powinna tak jeździć. Głupota ludzka...  🤬
wątek zamknięty
dziewczyny, zmienilam nick, bo mialam serdecznie dosc przekrecania😀

mam nadzieje, ze tak bedzie łatwiej  💃

a co do czarnej, jazda na samej czarnej jest niesamowicie trudna. ale widac ludzie to bardzo łatwo bagatelizują 🙁

jesli skok na czarnej mialby byc dla konia komfortowy, to chyba ręka musialaby byc na sprzączce wodzy?

a zwierzak na filmiku bardzo mi sie podoba, fajny, ciekawe co by się stało gdyby mial normalne wodze i byl na kontakcie...
wątek zamknięty
Szkoda mi zwierza, ktoś tam prowadził trening, więc za pewne nie jest to jedyny koń jeżdżony i skakany w ten sposób.  🙁
wątek zamknięty
a co do czarnej, jazda na samej czarnej jest niesamowicie trudna. ale widac ludzie to bardzo łatwo bagatelizują 🙁

na samej czarnej sie nie jezdzi. jest to wodza dodatkowa/rodzaj wypiecia, wiec uzywa sie go razem z wodza wedzidlowa.
a sa zawodowcy skaczacy na czarnej, ale robia to po cos i inaczej to wyglada.
wątek zamknięty


Nie wiem czy to podchodzi pod kwiatki, ale rozwaliło mnie to zdjęcie...
Ni to śmieszne, ni to ładne, to tak jakby cyknęła sobie fotkę z kanapką i głodnym dzieciaczkiem z afryki, ja to tak odbieram.
Musiałam się podzielić bo ruszyło mnie to trochę...
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
26 października 2011 16:41
No to teraz będzie era sweet foci przy pijakach  😵
Boże co ludzie mają w głowach
wątek zamknięty
muszę się Wam pochwalić, bo jedno z moich zdjęć zostało chyba uznane za wielkieeeeego kwiatka  😎 dziewczyna czepia się każdego mojego zdjęcia, między innymi tych z pomalowanym koniem (sprawa tutaj wyjaśniona), ale pod jednym to padłam czytając jej komentarz: "Czemu raz jeździsz z nachrapnikiem a raz bez? O.o ;/" nie wiedziałam, że tak nie można, od tej pory będę jeździła ciągle w tym samym ogłowiu, w jednym siodle, czapraku też, bo może koń nie lubi, jak mu się sprzęt zmienia 😵 biedna kobyłka, że zdjęłam jej nachrapnik, oj ja niedobra  🤬
wątek zamknięty
Boże do czego ten świat zmierza do "słit foci z menelikiem" ? -.-    😵
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 października 2011 21:55
Powinno mieć podpis "Takie tam z menelem"  😂
wątek zamknięty
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 października 2011 00:21
jak dla mnie dzióbka brak ..
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
27 października 2011 06:14
subaru2009 Faktycznie ; D Może następnym razem dziewczyna sie poprawi , pewnie nie zdążyła zapozować : D
wątek zamknięty
calore wstawiałam kilka stron temu zdjęcie z tego stylu jazdy i na tym blogu. U robsonów każdy koń jest tak jeżdżony
wątek zamknięty
Byłam tam na obozie, 🙄 i praktycznie zawsze każdy koń jest na wypięciu. Konie w szkółce chodzą na 'ich" wypinaczach (wypinacze połączone z podogoniem)

Że co? Jak z podogoniem?  😲

(To ja, Julie, znowu nie spojrzałam, że mój chłop jest zalogowany 😉 )
wątek zamknięty
taa orłosiowy patent.
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 października 2011 18:27
[quote author=ChingisChan link=topic=1320.msg1166888#msg1166888 date=1319565845]
Byłam tam na obozie, 🙄 i praktycznie zawsze każdy koń jest na wypięciu. Konie w szkółce chodzą na 'ich" wypinaczach (wypinacze połączone z podogoniem)


Że co? Jak z podogoniem?  😲

(To ja, Julie, znowu nie spojrzałam, że mój chłop jest zalogowany 😉 )
[/quote]
Każdy koń był wypięty tak:

Podobno robią tak żeby konie nie ponosiły 🤔wirek:, i nie pozwalają czyścić kopyt.
wątek zamknięty
ChingisChan, A chociaż stajenni/instruktorzy/właściciele czyszczą ? Bo jeśli chodzi o ludzi na obozie, to ewentualnie mogę zrozumieć (żeby nie było - nie popieram i nie bronię), ale żeby w ogóle nie czyścic ? x.O
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 października 2011 19:11
Jej, dość dawno to było ale oni chyba te kopyta czyścili jakoś w środku dnia (w każdym razie nie przed jazdą). 🙁 A szkoda bo tym wszystkim psują sobie opinię 🙁, pomijając te wszystkie rzeczy obóz był na prawdę sympatyczny.
wątek zamknięty
calore wstawiałam kilka stron temu zdjęcie z tego stylu jazdy i na tym blogu. U robsonów każdy koń jest tak jeżdżony


którego zdjęcia to dotyczy?
wątek zamknięty
domyślam się, że tego filmiku z jazdy na samej czarnej. zdjęcie też było, wcześniej.
wątek zamknięty
no to u jakich Robsonów? ani film ani zdjęcie nie było robione tam.
wątek zamknięty
Stajnia to Kozłowo. Pod Świeciem. jakieś 50km od Bydgoszczy. Woj (kuj-pom).
Zapewne myślisz o tych Robsonach koło Olsztyna?
wątek zamknięty
tak 🙂
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.