Siodła z niższej półki, co polecacie?

Hera nie chodzi mi o siodło tylko o samą skóre . Bo wiem że Daw mag a piff to dwa różne światy dlatego chce tylko porównąć skóre Daw maga eco i innymi siodłami
Ja jeździłam w kilkuletnim Hubercie eco (myślę, że ok. 5 lat) i siodło nadal trzymało się o dziwo dobrze, mimo ceny niewiele wyższej niż 1000zł. Żadnych uszkodzeń skóry, która jednak trochę farbowała (ale nie wiem czy nie było tak od nowości.).
Witam,
miał Ktoś styczność z siodłem silver cup supreme?
http://allegro.pl/siodlo-o-profilu-skokowym-i1877786167.html
Nopebow produkują na amigo dostępny w tej opcji jest Daw mag Hubert i zastanawiam sie czy tak naprawde czymś różnią sie czy tylko skórą .
A skóra jest naprawde złej jakosci czy lepsze niż w piffach i wgl ? wytrzyma ok 5 lat?

nie no, od pfiffow to chyba wszystko jest lepsze... mowie tu o tanszych modelach jak lord, czy beauty, ktore nie zasluguja moim zdaniem na miano siodla, za to te drozsze pfiffy sa spoko nawet. a co do daw mag... no coz, w wersji eco nie ma tragedii, ale gdybym miala wybierać miedzy eco a standardem to tylko standard. dla mnie diametralnie sie roznia. (na plus dla standarda oczywisce). chcac uniknac tego dylematu do swojego grand prixa doplacilam 3 stowy i wzielam wersje exclusive  😀iabeł: ktora bardzo, ale to bardzo polecam! jednak nie ma miedzy exclusive a standardem takiej przepasci jakosciowej jaka jest miedzy standardem i eco.
jednak jak masz wybierac miedzy pfiffem beauty czy innym chlamem za szesc stow, a daw magiem eco, bierz to drugie.
Ograniczenie finansowe o wszystkim decyduje narazie mam jeszcze czas wiec zobaczymy . Jak bede miała możliwość kupna standarda to napewno to zrobie.
Skoro już mówimy o skórach Daw Maga - jak ocenilibyście różnicę w jakości między skórami polskimi, a skórami z importu?
krysiex213 - mogłabyś podać wymiary  - szerokość (w najszerszym miejscu) i długość w przedłużanym gp  :kwiatek:
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 października 2011 19:26
Mam dość zagmatwanie i głupie pytanie :kwiatek:
Bardzo podoba mi się siodło Daw-Maga Millenium, ale na jego stronie widzę dwa modele- czarne i brązowe.
Niewykluczone, że chciałabym też je kupić (to brązowe), ale mam problem- z jakiej skóry jest ten model?
Czy wygląd tego siodła jest uzależniony od wersji siodła? Czy tylko ktoś w Daw-Magu popełnił gafę i wkleił nie do zdjęcie nie do tego siodła? 🤔
Jeszcze raz zapytam, bo nikt nie odpowiedział: czy ktoś jeździł w ujeżdżeniówce Daslo Ravenna lub ewentualnie w inej ujeżdżeniówce Daslo?
Jak wrażenia?
ChingisChan, z tego, co się orientuję, to te czarne to wersje standard i exclusive, a brązowe to super i de luxe. Czyli te brązowe mają naprawdę fajną skórę 😉 Oczywiście można je zamówić w dowolnym kolorze, ale nie jestem pewna, czy np. model niższej wersji może być wykonany wg projektu wersji wyższych - czyli czy standard i exclusive też może tak wyglądać, robione na zamówienie.

Odpowiedź równie zagmatwana co pytanie  😜
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 października 2011 19:56
A wiesz ile się dopłaca za tą lepszą skórę? :kwiatek: Jak je pokazałam koleżance to się spytała "O! Ale ładne. To prestige?" 😁.
A de luxe to to samo co exluzive?
jakie sa wymiary łęków w siodłach daw maga ?
i jak zmierzyć jaki łek wybrac ?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 października 2011 20:31
W okserze piszą, że:
S 27cm
M 29cm
L 31cm
XL 33cm :kwiatek:
Okser.pl podał super opis tego siodła 😀 siodło z pierwszego zdjęcia (w tym wypadku brązowe) jest w wersji standard 🙂.
A co powiecie o tych "najgorszych" skórach? (standard) Przecierają się?
Exclusive: 40% skór polskich, 60% z importu
De Luxe: 100% skór z importu, zamki Sprengera
Więc nie, nie jest to to samo  😉

Nie wiem, ile się dokładnie dopłaca za de luxe, ale obstawiam, że nówka kosztuje ok. 4000zł. Wersja super to dopłata 500zł do wersji standard, exclusive to 250zł.

I nie mam pojęcia o skórach standard, parę postów wcześniej pytałam o to samo  😉
Więc ponówmy: czy ktoś jest w stanie porównać daw magowskie skóry polskie i z importu? Miał do czynienia z obiema?
Podpinam się do pytania fioukovej (mogę to tak odmienić?  :???🙂 Ale bardziej chodzi mi o aspekt wygody jazdy. No i czy te lepsze wersje czynią siodło dłużej czy krócej żywym?  🤣 Bo z doświadczeń z innymi formami wiem, że to różnie może być... Wiecie, siodło ekskluzywne absolutnie, ale po roku skóra do wymiany - to nie dla mnie.
squirrel, odmieniaj jak chcesz  😜
Skóra 'standard' to polskie skóry, bardzo dobre jakościowo, ale ciut grubsze = siodło jest ciut cięższe. Znajomy ma Huberta ze skóry "eco" i ja wolałabym jednak dołożyć albo poszukać używane siodło ze skórą standardową. Ta skóra jest jak papier (choć muszę przyznać, że facet generalnie nie dba o sprzęt), poza tym po kilku latach użytkowania moim zdaniem 'rozjechało się' i jest asymetryczne, a to już mało fajna sprawa. Należałoby więc podpytać czy nie ma również różnicy w terlicy. Najprościej jednak zadzwonić do Daw-Maga i przepytać szefa - bardzo miły człowiek i cierpliwie odpowiada na wszelkie pytania.
Agu, dzięki  :kwiatek:
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 października 2011 21:14
Agu oj, nie jestem pewna czy by nie stracił tej cierpliwości gdyby mój tata wałkował z nim temat dopasowania siodła 😁.
Kij, z tym że siodło standard jest ciężkie, mojego siodełka już nic nie pobije 😵.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 października 2011 21:18
Jeszcze raz zapytam, bo nikt nie odpowiedział: czy ktoś jeździł w ujeżdżeniówce Daslo Ravenna lub ewentualnie w inej ujeżdżeniówce Daslo?
Jak wrażenia?


Podłączam się do pytania 🙂 Jeżeli nikt nie napisze swojej opini, to prawdopodobnie ja się na wiosnę podzielę. Jestem bardzo zadowolona z daslo rimini i na wiosnę pewnie spróbuję przetestować ravenna.
jakie sa wymiary łęków w siodłach daw maga ?
i jak zmierzyć jaki łek wybrac ?


Zadzwoń albo napisz bezpośrednio do Daw-Maga. Wyślą Ci bezpłatnie szablony do mierzenia rozstawu łęku z dokładną instrukcją jak to zrobić. Ja czekałam jakiś tydzień na przesyłkę. Dostaniesz cztery szablony, każdy odpowiada osobnemu rozmiarowi. Przykładasz w odpowiednim miejscu i już wiesz jaki rozstaw wybrać.
Oni naprawdę odpowiadają bardzo cierpliwie i wyczerpująco nawet na najdziwniejsze pytania  😉
Witam,
w wirze rozmów o Daw-magu moje pytanie zginęło..
Więc je ponawiam. Czy Ktoś posiada, miał styczność z siodłem silver cup supreme.

http://allegro.pl/siodlo-o-profilu-skokowym-i1877786167.html
Miałam takie siodło - silver cup supreme. Odsprzedałam znajomym na kuca. Nie żeby było złe -  poprostu potrzebowali 😉. Wg. mnie skóra ok, nie usadza źle (jak np beauty pffifa - chociaż to ciężko siodłem nazwać). Reasumując niezłe siodełko.
Dzięki za odpowiedź.
Szukam czegoś jak większość niedrogiego ale aby mi się nie rozleciało po roku jazdy.
Jaka jest różnica między siodłem Daslo Rimini a Daslo Rimini Pro Light?
Ma ktoś porównanie? Które wygodniejsze itd? (Ja na żywo widziałam tylko ten starszy model).
Stronę wcześniej innej osobie pisałam jaka jest różnica.
Jak oceniacie siodła Siodlarza z Pleszewa? Miał ktoś styczność? Jak skóra i ogólnie jak się sprawuje/sprawowało?
Ja mam Konrada. Skóra pierwsza klasa, siedzi się super. I mają bardzo dobry serwis, wszystko do dogadania. Oprócz tego posiadam od nich kulbakę polską, też wszystko okej. Ceny też nie są wygórowane.
ankers o, fajnie. Myślę nad skokówką od nich, bo ceny mają przystępne...
A ja przeczytałam dwa wątki i nie mam pojęcia: daslo czy wintec 500 cair 🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się