Derki

Tak mi sie wydawało  🤣 Ale mi sie wydaje ze te w romby (cieńsze) lepiej wyciagaja pot bo są cieńsze i koń pod nimi tak sie nie nagrzewa (nie golony)
Moze, ale ja chyba wole grubsze, bo pod spodem wtedy derka sucha i moze kon dluzej stac, a ta cala mokra szybko trzeba bylo wymieniac na druga, bo przestawala suszyc. Ja mialam lysola, i bylo nie wygodnie.
Mam pytanko miał ktoś derki z Hansbo?
Polecacie? Muszę kupić zimową stajenną, a nie wiem jakie wypełnienie.
Nie chcę przepłacać, bo to jest koń przeze mnie dzierżawiony i nie wiem, czy to będzie współpraca długoletnia.
Na razie stoi w przejściówce i nie marznie.
"Futra" mocno zimowego jeszcze nie ma, ale i tak będzie ogolony.


220 gr wystarczy plus polar w mrozy? Czy kupić coś grubszego?
Hansbo sa fajne, ja wlasnie kupilam dwie, i sporo widzialam uzywanych, cuiranych, super sie trzymaja.
Co do grubosci to bardzo zalezy od konia. Jak masz bardzo ciepla stajnie i kon sie nie padokuje to 220g z polarem moze starczyc na lysola w mrozy, ale niekoniecznie.
Dzięki za odp.  :kwiatek:
No właśnie stajnia nie za ciepła, przynajmniej w moim odczuciu. Nie pamiętam w jakiej stał w zeszłym roku, bo poszła do śmieci.
Zdarza się, że w czasie najgorszych mrozów woda zamarza, ale podejrzewam że to wina rur, które nie są ocieplone.
Duża jest różnica między 220 a 300?! Mam dylemat. A może polecasz w przystępnej cenie jakąś inną firmę?
A w zeszlym roku jak rury zamarzali to byl golony? Zupelnie nie pamietasz w czym stal?
Naprawde ciezko cos doradzic, bo tez niewiadomo jaka bedzie zima i jak kon reaguje, ale jesli stajnia zimna to raczej bym kupowala 300g. 
Horze maja fajne derki, tattini jak jeszcze gdzies znajdziesz, ew. z tych drozszych eskadrony ripstop 300g, horware i bucasy chyba tez maja 300.  Fairplaye sa dziwnie skrojone, czesto za krotkie po bokach, a hkm maja dziwny kroj z przodu, za duze wyciecie (przynamnie na pewno polarowki, drelichi, padokowki). Z villahorse nie mialam do czynienia, ale chyba dziewczyny chwalily, i na allegro jest spory wybor.

Mam pytanie - czy na  konia, który normalnie chodzi w 145, będzie pasowała 145 Eskadrona? Słyszałam różne opinie o ich rozmiarówkach...
Zalezy jaki rodzaj derki. Eskadron nie do konca trzyma sie rozmiarowki.
Chodzi o polarówkę  🙂
Akurat zwykla polarowka powinna pasowac🙂 
A moja w romby z Negro/Coriandera miała identyczny polar jak Nougat 🙂
Mare, tylko wez tez pod uwage ze sa lekko sukienkowate i moga byc za dlugie o kilka cm z tylu, ale z przody raczej standard.
Demonowa, bo co kolekcja to inny polar. 🙂 ale romby z reguly chyba ciensze, bo ile macalam wszystko takie slabe. Choc n.p. jak macalam stonelavender polarowke cala fioletowa, to wydalo mi sie ze mega cienka szmatka.
Endurka, 400 mam od Ivett padokówkę, a 500 to puchówka Tattini stajenna 🙂

idaczerwcowa, mojemu 300 to może starcza na 5 stopni mrozu- kwestia indywidualna konia myślę.

Dramka, romby są cieńsze, ciut gorszy.
Dziewczyny mam pytanie 🙂 Będe golić Karego na początku lub w połowie grudnia, całego z nogami, tylko bez głowy. Stoi w zimnej stajni, w pierwszym boksie, na padok nie wychodzi. Czy wystarczy mu zestaw 300g + na większe mrozy pod to polarówka, czy mi koń zamarznie ? Na nogi dostanie ocieplacze ale zastanawiam się jeszcze czy nie lepiej zamiast polarówki kupić mu podpinke 100g 🙂

edit; warto zaopatrzyć się też w kaptur ? 🙂
jeśli chodzi  kaptur to chyba zależy czy szyję golisz 😉
w co wstawić niegolonego konia w razie dużych mrozów, takich -15/-20?
Derkowanego? Bo jak nie derkowanego to po co wstawiać?
nie derkowanego, ale codziennie padokowanego, bo jeśli chodzi o derki, jestem kompletnie zielona i nie mam pojęcia o niczym  😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 listopada 2011 21:43
Ja niederkowanego konia bym w nic nie ubierała. No chyba, że widać, że marznie, ale to są rzadkie przypadki raczej, co się nie ofutrzą jak należy.
ok, dziękuję bardzo  :kwiatek:
ententa, dokładnie- o ile nie jest zachudzony i telepiący to niech biega 😉 sam się rozgrzeje jak będzie potrzebował.
Moją seniorkę derkuję i to wiadomo, jest zrozumiałe; ale derkuję też niegoloną,10 letnią klacz ( nie zarosła jak mamut, ma średnie futro); w boksie ma derkę po 1. bo stajnia zimna i po 2. z wygody  😉- siwka jest zawsze czysta, chociaż i tak mam super konia, bo załatwia się w jednym miejscu; natomiast jak pada/mży, jest wietrznie, zimno czyli od około 3 tygodni ,na wybieg też zakładam jej przejściówkę, bo wychodzę z założenia, że nie szkodzi jej, a chroni przed deszczem; po co ma być mokra i schnąć w stajni potem, jak wprowadzam ją z wybiegu, zdejmuję derę i koń suchy;
Mam pytanie, jak sprawuja sie Jarpolowe derki polarowe z kapturem
deborah   koń by się uśmiał...
21 listopada 2011 10:18
czy myślicie ze derki z materiału softshell byłyby praktyczne np jako derki transportowe?
Kilka firm robi softshellowe derki - również padokowe, chociaż na padok wydaje mi się ten materiał mało hm... "pancerny"
ale do transport, czy do stajni - pewnie byłoby OK

mam derkę softshellową Eskadrona i na pewno nie można jej zarzucić "małej pancerności"
jest ciorana przez moją emerytkę każdej zimy przy większych mrozach i podszewka gdzieniegdzie była łatana natomiast warstwa wierzchnia jest cała i zdrowa

tak więc derkom softshellowym mówimy (mój szanowny kobył emeryt i ja) zdecydowane i stanowcze TAK!   😅
olaela   Klub Różowego Jednorożca
21 listopada 2011 12:09
Jakie macie opinie na temat polarówek z kołnierzem.
Jestem na etapie projektu i zastanawiam się, czy praktyczniej będzie zrobić kołnierz oddzielnie, czy "w całości".
deborah, tak tak tak !!! Softshell to materiał, który uwielbiam i chciałabym, żeby mój koń też go nosił 🙂 Ale cena Eskadrona za tego typu derki jest dla mnie zdecydowanie za wysoka, więc jeśli Jarpol wypuści konkurencyjne - na pewno się skuszę 😉
I jeszcze treningowa softshell, please 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
21 listopada 2011 17:55
Jaki rozmiar derki mam wziąć dla dużej ślązaczki, 155 będzie dobra? Jestem w tym zielona  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się