Derki

My na padoku na razie w 150g w stajni stoi w polarze jak na razie. Czekamy na paczuszkę od Deb z padokówką podszytą polarem. Będzie w sam raz do stajni, bo na padok to już za późno. Jeszcze nie golę, bo nie ma co, ale w razie wielkiej niepogody czeka na niego 240g i 300g. Szukam czegoś na na prawdę wielkie mrozy teraz. Niech sobie czeka w pogotowiu... Drugi zaś ładnie zarasta i jak na razie nie ubieram go.
A my w boksie i na padoku bez derki narazie  💃
rybka   Różowe okulary..
15 listopada 2011 10:10
Czy ktos z was ma derkę [glow=red,2,300]York Derka stajenna Alenda[/glow] taką:
http://www.okser.pl/york-derka-stajenna-alenda-p-3681.html
Mam pytanko , czy trzymają one rozmiary ?
agull   Dążąc do celu
15 listopada 2011 10:33
Po wczorajszej akcji ściągania kobyły z deszczu (stała na golasa), dziś zapakowałam ją w RipStopa na dwór - rano trochę kropiło i na cały dzień zapowiadali w wiadomościach pogodowych pogodę bleee, więc chociaż głowę mam spokojną, bo wiem, że kobyła zabezpieczona.
Słuchajcie - mam konia ogolonego prawie całego - z nogami i głową. Ofutrzone zostały uszki i plecki z dupką (ale tak po 20cm od lini kręgosłupa). Chciałam jakiś kaptur zaaplikować, żeby ciepło nie uciekało szyją. Nie chcę grubego tak jak derka, tylko po prostu, żeby trochę izolowało. Mam 2 typy: Polar od dołu, z góry ripstop, drugi bawełna od dołu u góry ripstop. Nie chcę też przesadzić. Którą opcję wybrać? A może zupełnie co innego?
zazwyczaj w derkach z kapturem jest mniejszy "gramaż" niż reszty derki albo do dokupienia kołnierz jaki sobie kto życzy.

obawiam się, że taki jak piszesz będzie zbyt wiotki i kiepsko będzie się trzymał
To co byś proponowała? Nie chcę też go zagrzać za bardzo. Będę robiła kaptur na zamówienie.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 listopada 2011 11:48
Episode zależy od konia, jedne potrzebują dobrego grzania bo inaczej je najzwyczajniej w świecie zawiera  lub są sztywne (mój dostał kaptur z wypełnieniem bo trochę lat na karku ma i najzwyczajniej tego porzebuje) inne- golone na szyi- śmigają bez i żyją. musisz macać i sprawdząć - dobrym weryfikatorem jest też ewentualna 'sztywność' lub znacznie dłuższy czas rozgrzewki - te symptomy pojawią Ci się podczas jazd 😉
To to ja wiem, golę konie już parę lat. Nigdy nie używałam natomiast kapturów, ale pierwszy raz mam konia, któremu ogoliłam głowę i calutkie nogi. Dodatkowo to już 2 golenie w tym roku tego konia (jakiś czas temu wytrzymywał całą zimę na jednym goleniu). Niby był ciepły pod derką, uszy miał ciepłe, ale jednak zarósł bardzo szybko. Chciałabym po prostu coś takiego co zatrzyma ciepło - żeby przez szyję ono nie uciekało 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 listopada 2011 11:53
Jak drugie golenie to wrzucaj w kaptur 😉 przynajmniej na padok- mój stoi non-stop, ale my mamy bardzo zimną stajnię 🙁
Żeby było śmieszniej - obrósł nie wychodząc na padok 😉 Więc wrzucam, tylko muszę właśnie wymyślić jaki. I doszyć do mojej wspaniałej (...)  👿 derki eskadrona uszka do kaptura..
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 listopada 2011 12:00
Wow to już konkret 😉 skoro nie wychodzi to rzeczywiście może jakiś porządny polarowy kaptur- taki oddychający bo trzymanie w stajni pod ortalionem to chyba nie za fajne dla sierściucha 😉
a żeby się nie mechacił może na wierzch rzucić bawełnę? A drugi wezmę ripstop, bo chyba teraz będzie chodził na godzinke dziennie
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
15 listopada 2011 12:13
ta opcja wygląda sensownie 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 listopada 2011 08:50
Help! Dostanę gdzieś zimówki Masty (200g, 300g) do 300zł? :kwiatek: :kwiatek:
Założyłam niegolonemu obrośniętemu mutantowi derę przedwczoraj  - czemu ja tego nie zrobiłam wcześniej - zero problemów z czyszczeniem i sierść się ulizała i koń wygląda jak koń.
Za to mam pytanie- co jest bardziej wytrzymałe niż ripstopy? No już nie mogę bo już po 2 dniach  dziury na dupie powygryzane!
Jeszcze jedno pytanie, czy takie coś:



przytrzyma ciut ciepło na głowie? Czy jak to lycra u ludzi będzie tylko zimniej i trzeba np takie coś tylko bez uszu (załącznik)??? Doradźcie coś bo mu chyba zimno w łepek jest wrrr
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 listopada 2011 11:35
a ja podpytam, czy ktoś korzystał z wyrobów (derek) Loesdau - jak z ich wytrzymałością?
Za to mam pytanie- co jest bardziej wytrzymałe niż ripstopy? No już nie mogę bo już po 2 dniach  dziury na dupie powygryzane!

Kup ripstopa o wiekszej gęstości np 1200D albo 2000D  😎
[quote author=kotbury link=topic=43.msg1188859#msg1188859 date=1321438366]
Za to mam pytanie- co jest bardziej wytrzymałe niż ripstopy? No już nie mogę bo już po 2 dniach  dziury na dupie powygryzane!

Kup ripstopa o wiekszej gęstości np 1200D albo 2000D  😎
[/quote]

Już mnie portfel boli🙂 ale chyba będe zmuszona.
a ja podpytam, czy ktoś korzystał z wyrobów (derek) Loesdau - jak z ich wytrzymałością?


Ale to już zależy jaki model. Jednak większość ich derek jest bardzo w porządku.


A ja dziś mierzyłam kupione wczoraj Ripstopy i.... do wymiany! Jak kiecki wieczorowe...
bjooork co prawda nigdy nie miałam styczności z ich derkami ale biorąc pod uwagę jakość innych ich produktów raczej nie stawiałbym, na ich wytrzymałość.
Szczególnie, że Lucjan plus koledzy na padoku...
Mam trzy derki Loesdau - polar porównywalny do tych tańszych z Horze. Do osuszania jest na prawdę ok. Mam jeszcze dwie padokowe i trzymają się bardzo ok. Co prawda cerowałam je już, ale nadal nadają się do użytku. Zaczną na Rudym trzeci sezon. Koń na padoku całe dnie prawie z rówieśnikami, ale i "zaczepna" młodzieżą. Niestety, ale na żadnej derce nie uniknie się dziurek od zębów kolegów :-) Chyba, że kupimy derę ze stali  😉
polecam płyn do derek, sprzedałam  go taggi bo mój jednak chodzi osobno i po spryskaniu swojej derki w stadzie  już nie ma problemów, jest okropny  😉 żaden już derki nie rusza ząbkami
Jeszcze jedno pytanie, czy takie coś:



przytrzyma ciut ciepło na głowie? Czy jak to lycra u ludzi będzie tylko zimniej i trzeba np takie coś tylko bez uszu (załącznik)??? Doradźcie coś bo mu chyba zimno w łepek jest wrrr

Patologia...

Ktos ma ta derke?
http://dobry-kon.pl/opis/1763512/derka-zimowa-padokowa-alaska.html
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 listopada 2011 14:14
przytrzyma ciut ciepło na głowie? Czy jak to lycra u ludzi będzie tylko zimniej i trzeba np takie coś tylko bez uszu (załącznik)??? Doradźcie coś bo mu chyba zimno w łepek jest wrrr


episode
, sama sobie odpowiedziałaś  😉.
Do utrzymania ciepła to taki "kondom", ale polarowy można uszyć.
czy ktoś może ma/widział na żywo derke polarową z kapturem firmy York? warto kupić?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
16 listopada 2011 18:59
Ja mam taką derkę i mimo że lubię rzeczy Yorka, to drugi raz bym nie kupiła. Niby polar fajny, gruby, derka osusza, ale niestety kaptur jest jakiś za krótki :/ Jak zapnę tak jak powinna być to zadek wystaje, jak zaciągnę na zadek to szyja odkryta.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 listopada 2011 10:56
Czy ma ktoś derke pfiff bicolor II w kolorze czarny/fiolet? Czy to zdjęcie dobrze oddaje kolor? 😁
A ja mam takie pytanie, jakie derki na golonego ??  😡
myślałam o:
- polarówka
- 150g padokowo stajenna na jesień/ wiosnę wczesną
- 300g na zimę + ewentualnie reguacja polarem lub 150-tką
może tak być czy lepiej zainwestować w te super 400g ???  :oczopląs:
i jeszcze sprawa kaptura warto?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się