Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Małobądzto już bardziej Sławków niż Olkusz, jedną z tym stajni znam, bo w niej jeździłam na pierwsze tereny. W okolicy jest jeszcze jedna z arabami. I w Karlinie stajnia Marcina. Ale wygląda na to, że jest to teren do zagospodarowania -  😉
Graba.   je ne sais pas
28 grudnia 2011 13:54
a nie wiecie co to za stajnia bezpośrednio przy Olkuskiej? Przy skręcie na Giebułtów. Wygląda na niewielką.
Jest tu ktoś kto bywa w Udorzu? (chyba bardziej to Śląsk, ale zapytam)
A propos, kojarzycie jakieś w stronę Olkusza? W Zawadzie była jedna, przydomowa, pani hodowała małopolaki i krzyżówki z huckami. Innych nie znam, a tereny do jazdy bardzo fajne, no i dojazd z Krakowa naprawdę  dobry.


w stronę Olkusza to może dokładnie nie, ale ten sam kierunek bo w stronę Skały : jest stajnia w Przybysławicach - 2 km od Skały, Duża nowa stajnia z halą w Minodze ok 4 km od Skały, i stajnia w Porębie Laskowskiej ok 6 km od Skały
Małobądz jakieś 15 km od Olkusza, ale naprawdę super stajnia. Rok temu w wakacje tam stałam z koniem, aktualnie tam stoi i powiem,że jest to idealne miejsce. Konie mają wszystko co trzeba, przede wszystkim są wypuszczane na padoki (18ha) 😍 Super tereny do jazdy-polecam, jak ktoś chce pojechać w dobry teren. Ostatnio nawet postawili halę namiotową. Pan stajenny bardzo sympatyczny,ogólnie koniska mają super warunki  😉

Graba właśnie też zawsze, gdy przejezdzam jestem ciekawa co to za stajenka. Często widzę ustawione jakies drązki czy przeszkody i czasami ktoś jeździ. Postaram się dowiedzieć co to za stajnia 🙂
Studzienka, a to jest stajnia pana Kocjana czy inna?
Kami   kasztan z gwiazdką
28 grudnia 2011 15:58
Izydorex czyżbyś też była bywalczynią stajni Kazika  👀 nie byłam tam już z 5 lat i szukam kompana do jakiegoś terenu po pustyni z nim  😜 swego czasu zaliczałam u niego z koleżanką masę terenów, przejechałyśmy część szlaku transjurajskiego, no i noc świętojańska  💃

A co do stajni przy olkuskiej o którą pytacie to nie Indiana? Nie pamiętam czy tam jest jakiś skręt na Giebułtów... Przy drodze, po prawej stronie stoi taki biały domek z gankiem, z pastwiskami po obu stronach (na tym za domkiem w kierunku na Olkusz właśnie przeszkody stoją)  🙂
a nie wiecie co to za stajnia bezpośrednio przy Olkuskiej? Przy skręcie na Giebułtów. Wygląda na niewielką.


o ile dobrze koja że to jest to prywatna stajenka weterynarza Tomasza Szostoka.
Izydorex czyżbyś też była bywalczynią stajni Kazika  👀 nie byłam tam już z 5 lat i szukam kompana do jakiegoś terenu po pustyni z nim 


Może bywalczynią to nie, bo byłam ze trzy razy jakieś 10 lat temu przy okazji wakacji u rodziców i raz kilka lat temu rajdem z Nielepic. Ale pierwsze tereny i pierwsze zgubienie się w terenie przeżyłam właśnie tam 😉 A na Pustynię chętnie bym się wybrała 🙂
Graba. , Luśka też mi się tak wydaje, tam była właśnie Indiana.

Tj. pewna nie jestem ale jak jeszcze jeźdizłam w Tabunie to były u nas 4 konie od niego i były one też na stronie Indiany więc droga dedukcji... 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
28 grudnia 2011 16:15
Może bywalczynią to nie, bo byłam ze trzy razy jakieś 10 lat temu przy okazji wakacji u rodziców i raz kilka lat temu rajdem z Nielepic. Ale pierwsze tereny i pierwsze zgubienie się w terenie przeżyłam właśnie tam 😉 A na Pustynię chętnie bym się wybrała 🙂


To jak będziesz mieć czas i chęci to daj znać na pw  🙂
Witajcie, potrzebuje orientacyjne wymiary i zdjęcia hali takiej jak ma Botoja ( czy Polsad ma podobną ? lub jakaś inna stajnia ) Kto pomoże ?
Jeśli chodzi Ci o blaszak to identyczną halę jak Botoja miał Mustang- zdjęcia były chyba na ich stronie, czy wymiary też to nie wiem.
Marysia 550 moja koleżanka była w Udorzu oglądać konia na sprzedaż. Co Cię interesuje?
galeria na http://www.mustang.krakow.pl/ nie działa 🙁  Może ktoś znajdzie u siebie jakies foto takowej hali ?
montana, Ja mam gdzieś foto polsadowej jak znajdę to mogę Ci przesłać 😉

edit: mam, co prawda nie wyraźne, ale jakieś jest  😉
[quote author=pawel_asola link=topic=196.msg1239054#msg1239054 date=1325083453]
A propos, kojarzycie jakieś w stronę Olkusza? W Zawadzie była jedna, przydomowa, pani hodowała małopolaki i krzyżówki z huckami. Innych nie znam, a tereny do jazdy bardzo fajne, no i dojazd z Krakowa naprawdę  dobry.


w stronę Olkusza to może dokładnie nie, ale ten sam kierunek bo w stronę Skały : jest stajnia w Przybysławicach - 2 km od Skały, Duża nowa stajnia z halą w Minodze ok 4 km od Skały, i stajnia w Porębie Laskowskiej ok 6 km od Skały
[/quote]

W stronę Olkusza to stajnia w Modlnicy ( taka malutka przy głównej drodze ) i Podskalany. Do obu można dojechać busem z Krakowa jadącym do Olkusza  😉
traken- chodzi mi o kogoś kto tam będzie- żeby mi na jednego konia spojrzał.
Manta   Tyłkoklep leśny =)
28 grudnia 2011 19:00
Witajcie, potrzebuje orientacyjne wymiary i zdjęcia hali takiej jak ma Botoja ( czy Polsad ma podobną ? lub jakaś inna stajnia ) Kto pomoże ?



Botoja ma duzo wieksza hale niz jest w Polsadzie.
Czy chodzi Ci o wczesniejsza hale Botojowa?
hmmm, żebym ja wiedziała.. ; )
Chodzi mi o łukowe hale blaszane, coś w tym stylu jak na focie z Polsadu  :kwiatek: ( Dzięki łania, takie może być )

A może ktos mógłby wyrazić opinie na temat użytkowania takich hal ? Jak to sie sprawuje w czasie deszczu, straszny huk ? Nagrzewa się bardzo latem ?
żaczkowa   gone with the wind
28 grudnia 2011 19:12
montana, blaszana hala (nie łukowa) stoi w Bolęcinie - deszcz słychać, ale huku nie ma 😉  co do upałów nie wiem, bo w pogodne dni jeździliśmy na zewnątrz 😉
Pamiętam halę mustangową parę lat temu - klon tej w botoji - deszcz nie robił wielkiego hałasu,tylko już bardzo mocny wiatr - ale i tak znosiła go dużo lepiej niż np. jakikolwiek namiot. Gorzej, jak piszesz, latem, bo miała możliwość(nie wiem, jak ta w Botoji) otwarcia jednych dużych drzwi na oścież i było w niej bardzo ciepło - nie nadawała się raczej do chowania się przed upałem.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
28 grudnia 2011 20:05
no dobra, mam sprawę. 🙄

Poszukuję trenera skoków/ujeżdżenia obydwóch  😅

Takiego, który dojeżdża i jest sensowny, pojedzie nza zawody a przede wszystkim do nich przygotuje i będzie potrafił pracować z młodym koniem. Baaaardzo proszę o pomoc! Niestety dwa plany poległy w gruzach...  🙁 🙁 🙁
maison jeden od obydwu dyscyplin czy dwaj mogą być? Jaki poziom cenowy jest dla Ciebie zaporowy (to się zwykle wiąże z poziomem, ale podkreslam słowo zwykle żeby nie było!)? Musisz chyba podać więcej szczegółów żeby to miało sens, bo tak to każdy z nas mogłoby Ci podać z 10 osób 😉
Ja się przyłączę do pytania maison z tym, że poszukuję trenera typowo ujeżdżeniowego, który będzie miał cierpliwość do leniwego, młodego konia 😉
maison, stoisz w Rząsce? Magda Jopek tam dojeżdża.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
28 grudnia 2011 20:15
tak, stoimy w Rząsce. Dwaj do dwóch dyscyplin a przedział cenowy... no teraz, to już obojętne, do 70 zł dojazdem (?) to zależy kto i jak. Jest potrzebny natychmiast, musimy zacząć pracować  🙁 Najlepiej, żeby nie był to ktoś jmega ostry ;p i przeciwnie do Paci, umiał pracować z bardziej postrzelonym koniem :P

edit: ktoś coś wie o Magdzie Jopek więcej? jeśli tak to proszę o pv 🙂
Maison pytasz o instuktora czy trenera?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
28 grudnia 2011 21:38
jak wyżej: TRENERA  :kwiatek:
To Magda Jopek z tego co kojarzę raczej trenerem to nie jest 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się