Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

żaczkowa   gone with the wind
08 stycznia 2012 06:29
szczerze mówiąc, to tam raczej trudno się zgubić :P
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 stycznia 2012 10:01
czy ktoś wie coś na temat stajni w Szczytnikach kilka kilometrów od e40 w stronę Targowiska?
To prywatna, przydomowa stajnia, w której przemiły pan Edmund trzyma swoją klacz Julanę i kucyka Bukiego 😉



edit; literówka
Cariotka   płomienna pasja
09 stycznia 2012 18:32
u pani Celiny?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 stycznia 2012 19:07
Ajrisz, dziękuje za odpowiedź 🙂
mam rozumieć że konie nie są przyjmowane na pensjonat?
Ja mam co prawda informacje sprzed roku, ale tam żadnego pensjonatu nie było. Mała, przydomowa stajnia z jednym dużym boksem, w którym konie chowano na karmienie, noc, niepogodę lub brak właściciela przez dłuższy czas przy domu. Wiem, że pan Edmund zastanawiał się nad przyjęciem ewentualnie jakiegoś konia, ale nic dalej nie słyszałam, żeby zrobił coś w tym kierunku. Jeżeli coś, to mogę podać numer na PW, zawsze można zadzwonić i zapytać, bo człowiek serdeczny i wspaniały  😍
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 stycznia 2012 20:26
Ajrisz, dzięki  :kwiatek:
pensjonatu nie szukam a jedynie tak pytałam o Szczytniki bo widziałam ogłoszenie klaczy do dzierżawy, a że pierwszy raz słyszę o tej stajni to pytam z ciekawości 🙂
Rusza III edycja Pucharu Gór!

Przedstawiam proponowane terminy zawodów:

1. 15.07.2012- B- RANCHO PCIM
2. 29.07.2012- B-Stajnia Lider Wróblówka
3. 04-05.08.2012- A i B-Stowarzyszenie Jeździeckie PRO-NATI Ludźmierz
4. 18-19.08.2012- A i B- Stadnina Koni Dworna Rogoźnik
5. 25-26.08.2012- A i B- Stadnina Koni w Łopusznej- Finał z cyklu Puchar Gór 2012

W załączniku wstępny regulamin. Szczegóły: basia.z@vp.pl

Serdecznie zapraszamy🙂
A coś już mniej więcej wiadomo jakie programy ujeżdzeniowe będą?
Takie jak w tamtym roku L-10, P-10
Czy ktoś wie są wolne boksy w Krakuszowicach? Solina czy budowa dodatkowych boksów w Łyczance ruszyła? Czy właściciel czeka do wiosny? 😎
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
10 stycznia 2012 15:54
Miszelin, u nas nadal w budowie ale wszystko już zarezerwowane na 100% więc ciężko będzie o wolny boks.
Cariotka   płomienna pasja
10 stycznia 2012 17:02
Z tego co mi wiadomo na nasze przyszłe wolne boksy również jest kolejka🙂 i to całkiem spora 🙂 ale jeżeli będą jakieś wolne dam ci znać na PW. Stajnia naprawdę godna polecenia 😜
W Niepołomicach, gdzieś jest podobno prywatna stajnia, nie daleko dużej? Wie ktoś coś?
Chodzi Ci pewnie o stajnie Pana Czajki. http://www.konieczajka.pl/
Jedzie ktoś w niedzielę do Bolęcina na odznaki?
potrzebuje numer telefonu do A.WASILEWSKIEJ. pilne! moze ktos z was go ma... bylabym wdzieczna za pomoc.
Epikea my jedziemy sporą ekipą z Ciężkowic na niedzielne odznaki do Bolęcina🙂 z tym, że my ze swoimi końmi.
żaczkowa   gone with the wind
10 stycznia 2012 21:21
ludzie, czy historia złamania kręgosłupa koniowi na lonży przez jedną z instruktorek jest prawdziwa?  😵

usłyszałam dzisiaj od koleżanki i jestem w ciężkim szoku...
A gdzie miałoby się to wydarzyć i kiedy? Ja nic nie wiem.
żaczkowa   gone with the wind
10 stycznia 2012 21:27
Zorilla, szczerze mówiąc nie mam pojęcia, koleżanka podczas rozmowy podała taki przykład...
żaczkowa no wlasnie niby gdzie i przy kim miałby mieć miejsce ten incydent, ja również o takowym  nie słyszałam nic.
żaczkowa   gone with the wind
10 stycznia 2012 21:45
Magdzior, wolę nie pisać, bo mi przekazywano z nazwiskiem... 😉

że trenerce ujeżdżenia powierzono 4letnią kobyłkę z fajnym ruchem, na lonży na wypinaczach nie chciała zejść z głową, stanęła dęba, przewróciła się, szarpała i złamała kręgosłup (w międzyczasie dużo bata oczywiście)
Pierwsze słyszę o takim wypadku.
To musiał ten koń mieć akurat tzw. niefart, widziałam/ słyszałam  już kilka groźnych odsadzeń i dębów z upadkiem konia między innymi na beton, wstawały i nic im nie było.
Alaska  🚫 ale weź pod uwagę wypinacze, jak chodzi o dębowanie + wypinacze to taki wypadek robi się całkiem realny.
Kami   kasztan z gwiazdką
10 stycznia 2012 21:58
Katja masz pw  🙂
No tak może faktycznie, a każde zdarzenie zwykle jest inne 😉
Ale zdziwiłam się bo zwykle o takich wypadkach i incydentach jest zwykle bardzo głośno, a nikt o tym nie słyszał.
Jedzie ktoś w niedzielę do Bolęcina na odznaki?


Ja jadę  🙂

I uroczyście obiecuję że każdego kto nie wie gdzie koń ma : łokieć, nadgarstek, kolano etc - obleję na teorii !!!!!!!!
Kami   kasztan z gwiazdką
10 stycznia 2012 22:34
I uroczyście obiecuję że każdego kto nie wie gdzie koń ma : łokieć, nadgarstek, kolano etc - obleję na teorii !!!!!!!!


Haha, pamiętam jak zdawałam brąz i miałam chyba łopatkę pokazać - totalne zaćmienie mnie dopadło  😵 ale ja nigdy w ustnych nie byłam mocna - strasznie się denerwuję...
dzieki dziewczyny za blyskawiczna pomoc  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się