kącik skoków

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 stycznia 2012 17:38
Szkoda Mściwka, bo tworzyli świetną parę. Ale ciekawa jestem czy teraz Urbane będzie startowała z całą Ukraińską kadrą A, którą ten Pan kręci no i kto będzie na niej jeździł. Moim zdaniem kobyła ma szanse na naprawdę duużą karierę. Oby tylko nic się nie stało. Żal tylko, że kolejny świetny koń wyjeżdża z Polski...
christine na kiedy??? Może dzięki temu będę mogła jechać!

edit. na 28-29.01 ! Mogę jechać!

Jeśli mój team jednak pojedzie, to ja też. Tyle, że na razie mnie w stajni nie ma więc pewnie dowiem się w przyszłym tygodniu  😉
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
14 stycznia 2012 17:59
na tydzień później 28-29 z tego co pamiętam. mi to srednio pasuje bo planowalam sobie N HPP pojechac w jaszkowie i gajewnikach i wtedy wychodza 3 tygodnie startow tydzien w tydzien. a po przerwie to nie moze sie skonczyc dobrze.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2012 19:37
Mam 3 z naturalnych z zeszłego tygodnia. 2 pierwsze na naszym placu.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 stycznia 2012 19:45
tyskakonik, o jaka zmiana.. teraz szykujecie się do WKKW czy do derbów Acheńskich?

sorry za złośliwość.ale nie widzę ani ładu,ani składu w twoim planie treningowym... masz na prawdę fajnego konia,a pomysłów tysiąc pięćset na minutę... nie warto skupić się na jednym celu i do niego dążyć? nie mój cyrk,nie moje małpy,nie mój koń... ale koń fajny,więc trochę żal patrzeć,na takie bez pomysłu maneżowanie.... skaczesz te terenowe przeszkody jak skoczek,a to nie do końca bezpieczne jest.... poza tym,mimo mojej całej sympatii i szacunku jaki mam do WKKWistów - konie,które mają być skoczkami,powinny unikać przeszkód krosowych. inaczej się je skacze,konie uczą się deptać stałe części,wskakują do wody - skoczek ma skakać nad - każdą przeszkodą,łącznie z rowem.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2012 19:50
Ktoś, to jest tylko urozmaicenie treningu, mamy "aż" 4 przeszkody na drągach i stojakach, które są zreszta w połowie beczkami. Jak chcę chociaż jakiś prowizoryczny parkur jechać, muszę korzystać z tych "stałych".

Pięciogwiazdkowe zawody w Basel, 3ci koń dopiero jedzie aktualnie:
http://www.clipmyhorse.de/en/live/channel/2/
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 stycznia 2012 19:55
wczoraj miałam 3 przeszkody i zrobiłam na nich prawie pełen parkur - bez szeregu wiadomo....

2 x stacjonata i 1 x okser... da się zrobić bardzo wiele... poza tym, po co skakać pełne parkury? pełne parkury to się na zawodach skacze 😉
deborah   koń by się uśmiał...
14 stycznia 2012 19:56
tyskakonik, poważne te wasze krosówki.. jak dla mnie trochę zbyt poważne...
Ktoś, w zasadzie skakanie krosówek zawsze wydawało mi się odmianą od drągów i lekcją dla konia że przeszkody mogą wyglądać dziwacznie. nigdy nie myślałam o nich jak o prowokujących do niechcianych zachowań w parkurze.
z ciekawości zapytam bo nasunęło mi się pytanie czy koń skokowy nie powinien włazić do kałuż tylko skakać przez nie? nie dopatruj się złośliwości, pytam bo trenując z Jurkiem wiele pracy włożyliśmy w to, żeby konie właziły do kałuż i nawet przez myśl mi nie przeszło że mogłyby później wskakiwać do rowów na parkurze..
Ktoska, macalam dzis kask identyczny w jakim jezdzi Leprevost, taaak, z tym "wiekszym" daszkiem 😜 i niczym innym w zasadzie sie nie wyroznia, oprocz ceny 😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 stycznia 2012 20:10
tyskakonik, poważne te wasze krosówki.. jak dla mnie trochę zbyt poważne...

dokładnie to miałam na myśli...

ja też czasami przeskoczę przez jakąś kłodę - właśnie dlatego,żeby koń się nie dziwił... ale krosóki,które są proponowane na powyższych zdjęciach,to nie wygląda jak urozmaicenie treningu,a jak trening konia,który przygotowuje się do P i wyżej w wkkw (sądząc po wysokości skakanych terenowych przeszkód) - o ile kłoda na ostatnim zdjęciu wygląda jeszcze ok,o tyle dwie wcześniejsze są dużym wydarzeniem. oczywiście moim,laickim zdaniem skoczka,który nigdy żadnego krosu na oficjalnych zawodach nie przejechał...

co do wskakiwania do kałuż - koń ma wchodzić,ale nie wskakiwać... wkkwistów uczy się wskakiwać do wody... przypuszczam,że miałabym gruby kłopot skoczyć rów na ZO w Starogardzie na Madrycie... dla niego woda,to woda - wskakuje się do niej i wyskakuje.
Integro traktował ją jak każdą inną przeszkodą,pokonał ją nad.
Dla mnie wchodzenie do kałuży,to bardziej dla skoczka ćwiczenie na posłuszeństwo,niż trening sam w sobie...

mimo,że wysokość krosówek pokonywanych przez tyśke jest banalna dla skoczka,o tyle ich konfiguracja i "masywność"sprawia,że to normalna krosowa przeszkoda - nie chcę zgadywać parametrów z pojedynczych zdjęć,ale myślę,że i wóz ze słomą i niezabudowana "goła" gałąź mogłaby się znaleźć spokojnie na P klasowym,czy nawet 1* krosie.

ciekawska, a gdzie mierzyłaś? i jaka cena?
no Tyska gabarytami przeszkod i wygladem po raz kolejny zabiera mi tu dech w piersiach 😁 Tyska ja nie wiem, jak Ty na tych konsultacjach przezyjesz, jak Ci trener bedzie kazal skakac 100 cm gimnastyczne szeregi 😁

Ktoska w stacjonarnym w P-niu, byl tylko jeden rozmiar i jeden egzemplarz, chyba bardziej dla atrakcji. cena 2599...
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2012 20:18
Zresztą do niedawna mieliśmy 2 przeszkody, dopiero z 3 tyg. temu mój tata beczki kupił, w formie prezentu na gwiazdkę, bo właściciel twierdzi, że dwie przeszkody to dość. Te przeszkody nie mają więcej niż 110 cm, nie popadajmy w paranoję...
deborah   koń by się uśmiał...
14 stycznia 2012 20:20
wóz wygląda jak okser 130.
dziewczyny wiecie czemu Robsony przelozyli termin zawodow? damn it wcale a wcale mi to nie pasuje. salto jedziecie w zmienionym terminie?


a kiedy u robsonów?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2012 20:24
Zapewniam, że nie przekracza 110cm. A to drzewo ta się też zrzucić, jest tylko prowizorycznie położone na tym pniaku.
ciekawska hmm nie sądzę aby na tym zgrupowaniu Tyska skakała 100 cm gimnastyczki.
Miałam okazję prawie 2 lata trenować u T. Kozy - wiem co mówię  😁
a, to przepraszam. w takim razie bedzie w swoim zywiole 😁
po czym jest ten Ad Unaniem na ktorym jezdzi Athina Onasis, bo nie zdazylam sprawdzic??

po czym jest ten Ad Unaniem na ktorym jezdzi Athina Onasis, bo nie zdazylam sprawdzic??


Po Numero Uno.

Zajefajne te zawody sa- bylam tam rok temu i cod miod orzeszki 😀😀 Organizacja fantastyczna - tylko daleko do parkingu ciezarowek😀
dzieki Smerfi, Ty jak zwykle niezastapiona 😀
obstawiamy kto wygra? kto wchodzi w zaklad? albo poczekamy ilu wejdzie do rozgrywki i obstawiamy wtedy😀
dzieki Smerfi, Ty jak zwykle niezastapiona 😀


Staram sie 😀😀 Przez kilka lat sie blakalam po zawodach to sie te i owe konie zna i zawodnikow😀😀😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 stycznia 2012 20:53
Never Last się strasznie szarpie, ale nieźle skacze.
a ona go kupila od kogos? ktos wczesniej jezdzil na nim?
Athina wszystkie konie od kogos kupuje😉

Wczesniej Ben Schröder na nim jezdzil..
heh, podejrzewam, chodzilo mi wlasnie kto wczesniej na nim startowal 😉 baaardzo mi sie podoba 😜
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2012 21:14
Świetny ten Cantus, usłyszałam, że 17 lat ma 🙂
Gwoli ścisłości - gimnastyczki się skacze, ale rzadko 100 centymetrowe  😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 stycznia 2012 21:49
Wnioskując z Twojej wypowiedzi 100cm to będzie rozpusta? 😁
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 stycznia 2012 21:57
Ale Delevau klasę pokazał 🙂 Koń niesamowity! Zadem za uszy prawie 😁
EDIT: ja juz myslałam, że lepszego czasu nie mozna mieć, walczą ostro, Eckermann fantastycznie!
Mozil zależy jak patrzeć na rozpuste  😁
Ja tam pamiętam jeszcze śmierć w oczach, okser 140/150 na końcu gimnastyki skok-wyskok-fula-fula  😁
Ale nie marw się Tyska, na hali się nie da tak ustawić, za mała jest  😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 stycznia 2012 18:05
Chyba az tak nie zaskoczy to Tyski.Chyba filmy sie znalazly.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się