Oddam pieski! PILNIE!

Mam do oddania 7 szczeniaków. Pieski mają tydzień i będą do oddania za miesiąc w Kołobrzegu.
Bardzo mi na tym zależy , ponieważ jeśli nie uda mi się znaleźć dla nich nowych właścicieli w następnym tygodniu zostaną uśpione. Są to kundelki. Bardzo wdzięczne psy. Nie urosną za duże.. Ich matka sięga przed kolano.

Oddam tylko i wyłącznie w dobre ręce.
PauliSiianka, idź z tym do ogłoszeń i wysterylizuj sukę.
Jest w ogłoszeniach.
Suczka została przygarnięta ze schroniska i niespodziewanie urodziła 10 młodych..
PauliSiianka, mówię o tych ogłoszeniach o adopcji, a nie nie-końskich 🙂

Edit: tu:
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,73.30.html
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 00:33
Za tydzień, to one już mogą otworzyć oczy  🙄
PauliSiianka, daj ogło na dogomanii i wystaw szczeniaki na Allegro i Gumtree. Dlaczego za tydzień zostaną uśpione? to twoja decyzja? Domków szuka się czasem tydzień, czasem miesiąc, różnie bywa, ale na młode zazwyczaj znajduje się ktoś chętny (ja odsiewałam rodzinki z maluchami w bloku, jeśli przypuszczałam, że młody wyrośnie na aktywnego zwierza z tendecją do dominacji).
5 tygodniowe maluchy zostaną bez mamy?

A tak btw skoro i tak miesiąc będą jeszcze u Was, to czemu w sytuacji, gdy nie znajdzie się "właściciel na już" za tydzien je uśpicie..?

I popieram szam, ogłoszenie na dogomanii obowiązkowe! 😉
trochę to brzmi jak szantaż - jak nie znajdzie się dom to zostaną uśpione,  🙄
trzeba było zrobić sterylkę aborcyjną
mogę Ci zagwarantować, że przez tydzień nie znajdziesz dla nich domu, chcesz im pomóc to musisz się niestety nastawić, że nie będzie tak łatwo
ogłaszać, ogłaszać i jeszcze raz ogłaszać - gdzie się da
efeemeryda   no fate but what we make.
08 lutego 2012 09:53
Miszka
wyraźnie zostało napisane, że niespodziewanie urodziła !
Więc ciężko tu mówić, że można było zapobiec jak nie było wiadomo i stało się to jak rozumiem w krótkim czasie.
Brzmi jak szantaż, ale takie są fakty PauliSiianka zapewne nie może ich zatrzymać w oczekiwaniu kiedy znajdzie się dom, mogę tylko przypuszczać, że sama nie mieszka i nie tylko ona o tym decyduję, a 10dodatkowych piesków to nie jeden dodatkowy i bardzo dobrze, że pisze prawdę, albo dom albo uśpienie, może kogoś kto ma możliwości sumienie ruszy, sama bym wzięła jakbym tylko mogła.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 11:34
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że nikt nie widział, że suka jest w ciąży, tym bardziej, że urodziła 10(!) szczeniąt. Miszka ma rację, trzeba było wykonać sterylkę aborcyjną, no ale taniej wyjdzie uśpienie miotu  🙄 Ja tylko nie rozumiem po co czekać 2 tygodnie od narodzin do uśpienia? Chcesz odebrać suce dwu tygodniowe szczeniaki? Jeżeli część z nich otworzy już oczy to nie masz prawa ich usypiać, usypia się jedynie ślepe mioty i nie czeka się z tym dwóch tygodni.
Jeżeli chce je uśpić niech to zrobi teraz - jako ślepy miot....
A co to za schronisko, które oddaje do adopcji psa bez sterylizacji?
ok, nie chcę się sprzeczać rozumiem, że niespodziewanie urodziła, ale że jest w ciąży to chyba w pewnym momencie już można było się zorientować i podjąć jakieś zdecydowane kroki.
dla mnie to jest szantaż i właśnie liczenie, że kogoś sumienie ruszy, tak się nie robi. jeżeli już decydujemy się wziąć psa ze schroniska (znaczy mamy dobre serce, chcemy pomóc) to trzeba też próbować znaleźć wyjście z takiej nieoczekiwanej sytuacji, a nie dla spokoju sumienia wstawiać fotki piesków, zagrozić uśpieniem to może się ktoś zlituje
szkoda mi tych maluchów, sama ich nie wezmę i wątpię, żeby na całą siódemkę znaleźli się od razu chętni
można poza ogłoszeniami szukać dla nich domu tymczasowego czy poprosić fundacje o pomoc, tylko to wymaga czasu i zachodu..
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 12:05
ostat niestety wiele jest w Polsce takich schronisk, najczęściej na sterylki po prostu ich nie stać.
Ja bym je teraz od razu uśpiła. Póki nie otworzyły oczu i nie są kumate. Kto przygarnie w ciągu tygodnia 10 szczeniąt? Marne szanse...
Ja tez się naciełam na suczkę szczenną  ,wzięłam ze schroniska a za jakiś czas miałam stado psów  😤  tylko ze moje znalazły nowe domy w trybie ekspresowym  😉 

ŻYCZĘ POWODZENIA  :kwiatek: 
Manta   Tyłkoklep leśny =)
08 lutego 2012 13:15
Swoja droga - przydalyby sie tez zdjecia mamusi, bo to tez daje jako-taki poglad na szczeniaki.
Zal maluchow, zwlaszcza, ze juz nie sa az takimi maluchami - zreszta, skoro fotki sa z 31.01 to maluchy za tydzien juz napewno oczy beda mialy otwarte, a takich, jak ktos wspominal, sie juz nie usypia.

Czy maluchy maja watek na dogomani?
Na lokalnych tablicy i gumtree?
Czy wysieszono ogloszenia w okolicznych lecznicach? Sklepach zoologicznych?
Pieski nie są moje tylko przyjaciółki rodziny. Dowiedziałam się o nich dzień po narodzeniu i jak usłyszałam o tym , że wszystkie mają zostać uśpione postanowiłam znaleźć im dom. Do uśpienia zobowiązało się schronisko skąd była suka. W sobotę psy będą u mnie aby osoby , które je chcą sobie wybrały jakiegoś. Potem zostaną zabrane i te zarezerwowane zostają a pozostałe zostaną uśpione. Właścicielka nie ma warunków do trzymanie psów , lecz też nie chce ich usypiać i powiedziała , że jeśli wie , że ktoś się nimi zaopiekuje to je zostawi. Jeśli psy i tak za miesiąc pójdą do schroniska to nie widzi sensu żeby się z nimi męczyć. Jeśli się nie ma czasu nie jest łatwo opiekować się 10 szczeniakami które za niedługo zaczną biegać po całym domu.. I z tego co wiem nie da się wysterylizować suczki w ciąży.. Zresztą nikt o tym nie wiedział. Dopiero jak się urodziły okazało się , że suka była w ciąży.
Jeśli to zabrzmiało jak szantaż przepraszam.


W załączniku pieski z matką.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 17:26
Owszem da się wysterylizować sukę w ciąży i w takiej sytuacji należałoby to zrobić. Ale po co się przejmować? Przecież to tylko kundle... Dlaczego szczeniaki nie zostały uśpione od razu? Które schronisko decyduje się uśpić 2 tygodniowe szczenięta? No i gratuluję przyjaciółce spostrzegawczości  🙄
Kurczak, opanuj się...
efeemeryda   no fate but what we make.
08 lutego 2012 17:34
Kurczak
czy Ty naprawdę nie przyjmujesz do wiadomości, że suka po prostu wzięła i się oszczeniła, bez uprzedzania nikogo ?
piszesz jakby ktoś to z premedytacją zrobił...
konie potrafią się z zaskoczenia oźrebić jak ktoś kupi nieświadomie zestaw 2in1, a suka nie może?
Sprawa nie fajna, ale stało się i nie ma co kogoś obwiniać, bo ja wierzę w to, że nikt nie wiedział.
Ircia   Olsztyn Różnowo
08 lutego 2012 17:44
Z tego co wiem zdrowych psiaków nie można uśpić, jak już są na świecie czy w brzuchu matki,  żaden wet nie uśpi, no może jakoś tam po cichu,  czy po znajomości.
Takie info dostałam od pani wet, która nie chciała uśpić bardzo agresywnego psa, zdrowego ale agresywnego.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 lutego 2012 17:50
ślepe szczenięta i kociaki można.
Nie można dorosłych zwierząt, już takich podrośniętych i kumatych.
Ślepe na pewno można uśpić. Ostatnio sama się dowiadywałam jak to jest z czystej ciekawości. Z kotami jest tam samo.

Ja sama miałam suczkę, po której nie było widać, że jest w ciąży, ale podejrzewałam coś - zaczęłam macać i wymacałam. To nie jest tak, że zawsze się zauważy, chociaż to dziwi. A z tego, co pamiętam to znajoma pojechała z suczką do weta na zabieg (nie wiedząc, że suczka jest w ciąży, bo było to wczesne stadium) i szczeniaki zostały usunięte, a zabieg przebiegł prawidłowo.

Może jestem niedoinformowana, ale...
Owszem da się wysterylizować sukę w ciąży i w takiej sytuacji należałoby to zrobić.
Da się?
Powtarzam któryś raz z kolei , że suka oszczeniła się niespodziewanie. Jej właścicielce nawet do głowy nie przyszło , że jest w ciąży to po co miała macać ją .? Myślę , że to jej dzieci raczej miały do czynienia z tym psem w sensie , że się z nią bawiły a małe dzieci chyba nie wiedząc kiedy pies jest w ciąży a kiedy nie. A jeśli wet ze schroniska się do tego zobowiązał do uśpienia to najwyraźniej można.. Pieski jeszcze nie widzą a za 4 dni zostaną uśpione.
Zwróciłam się tu z prośbą o przygarnięcie pieska. Robię wszystko co można , aby znalazły dom. Więc zaoszczędźcie sobie zbędnych komentarzy. Na oczy nie widziałam suki ani piesków. Zobaczę je dopiero w sobotę więc nie obwiniajcie mnie za wszystkie grzechy tego świata.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 19:04
efeemeryda nie nie przyjmuję, bo nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak można nie zauważyć, że suka ma wielki brzuch, że ma spore sutki itd., tym bardziej, że nosiła w sobie tak dużo szczeniaków. No chyba, że właściciel jest totalnym laikiem, bo innego wytłumaczenia, to nie widzę. Ja nie obwiniam ich za to, że suka była w ciąży, bo rozumiem, że nie stało się to u nich, ale nie rozumiem jak można nie zauważyć niczego i jak można czekać tyle czasu na uśpienie szczeniąt. Jeżeli dla Ciebie to normalne, to raczej się nie dogadamy...

Być nie bardzo rozumiem pytania. Zdanie wcześniej piszesz, że znajoma pojechała z suką na zabieg i został on wykonany, a szczeniaki usunięte, więc o co chodzi z tym pytaniem?

PauliSiianka ja Ciebie nie obwiniam, nie chciałam żeby tak to zabrzmiało  :kwiatek: Po prostu za często mam do czynienia z bezdomnymi zwierzętami i nigdy nie pogodzę się z głupotą ludzi... To, że starasz się im pomóc, to tylko dobrze o Tobie świadczy. Na początku pisałaś, że pieski mają tydzień i że za tydzień zostaną uśpione. Wynika z tego, że będą miały 14 dni, a szczeniaki otwierają oczy między 10 a 21 dniem życia. Wynika z tego, że maluchy w dniu uśpienia mogą już widzieć, a usypianie takich psów jest zabronione. Pozostaje też kwestia suki. Czy jeśli żaden szczeniak nie znajdzie domu, to czy właściciele zostawią przy niej chociaż jednego?
Kurczak na razie dla 4 piesków został znaleziony nowy dom. Pozostałe pójdą do uśpienia (o ile nie znajdą się kolejni właściciele) . Właścicielka z trudem wzięła tego jednego pieska po tym jak stracili poprzedniego psa. Dziewczynki były do niego bardzo przywiązane i ze względu na nie przygarnęła kolejnego..
I właścicielka jest laikiem.. To taka typowa wioska , po której pieski nawet w domu nie są trzymane. Suczka śpi w garażu , kiedy chce biega po dworze. A tu nagle wszystkie psy siedzą w domu bo przecież w taki mróz maluchów na dwór nie wygoni..
Kurczak, to przyjmij do wiadomości, że schroniska są różne. Warunki w schroniskach również. Zdarza się, że u psa wcale tak strasznie ciąży nie widać. Nie wyrokuj jeśli nie znasz sytuacji. Bo nie znasz po takim opisie na forum.
Pies wzięty ze schroniska się oszczenił i właściciel daje max. czasu na znalezienie domów dla jak największej liczby szczeniaków. 4 z nich już znalazły swojego człowieka. Może lepiej byloby, gdyby zostały uśpione zaraz po urodzeniu, a może jeszcze jakieś kogoś znajdą? A może, może, może? Ciężko wyrokować. Mam nadzieję, że po prostu wszystko będzie dobrze i jeśli jakieś pieski trzeba będzie uśpić, to będzie to zrobione z głową.
Gillian   four letter word
08 lutego 2012 19:35
lepiej uśpić niż mają skończyć w worku na dnie rzeki :/
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lutego 2012 19:52
Dworcika o tym, że schroniska są różne pisałam na samym początku, więc akurat mnie nie musisz uświadamiać. Nie wmówisz mi, że u niewielkiej suki, która nosi w brzuchu dziesięcioro szczeniąt, ciąży nie widać. Owszem widać i to wyraźnie. PauliSiianka wyjaśniła, że to typowa wioska, gdzie nad psami nie ma specjalnej opieki i to chyba bardziej pasuje do sytuacji niż historia o tym, że nikt ciąży nie zauważył. Nie wiem jakie domy psy znalazły, więc ciężko tu mówić o tym czy dobrze się stało, że nie zostały uśpione od razu. Chodzi mi o to, żeby nie trafiły do chłopów na łańcuch, albo nie rodziły kolejnych szczeniąt co cieczka. Ja tak samo jak i Ty mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

Gillian jasne, że lepiej, tylko chodzi o to żeby nie usypiać zdrowych, widzących i w pełni czujących szczeniąt.
Kurczak sama doszłam do odpowiedzi na swoje pytanie. Także, pardom.  😉 Musiałam to przeanalizować sama.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się