strzyżenie / golenie koni

Ja dziś przeskoczyłam w polar plus polar z ortalionem ale nie wiem czy nie na wyrost. Ale nie mam nic 200 g heh.
gejbi jeśli nadal szukasz kogoś, kto ogoli konika z Krakowa lub okolic, to odezwij się do mnie na pw, podam dokładne namiary 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
02 marca 2012 07:54
mój również nadal w 300g i nie zanosi się na zmianę  😵
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 marca 2012 08:06
My też chwilowo stoimy w 300 g ale już powoli zaczynam myśleć o 'zmianie garderoby'
Mój w 170g i wczoraj pod derką był gorący. Aż zaczęłam się zastanawiać czy nie jest mu za ciepło...
Burzo ale widze ze Twoje Ślicznosci jest ogolone całe 🙂 ja nie posiadajac hali na pewno bym sie na całosciowe golenie nie zdecydowała, raczej na ogolenie brzucha i słabizny 🙂 Dzięuje wszystkim za rady  :kwiatek:
sasqach, tak ale mówisz, że teraz chcesz machnąc na zero- może Ci nie starczyć taka cienka derka.
Ale mój dziś w 200 i plandece się zgrzał, w polar plus polar i ortalion też. Hm. Został w samym polar plus ortalion.
ale sie dzisiaj nagoliłam... uf 😉

moja już w stajni rozebrana, na padok jeszcze tylko polar lub polar+ortalion, ale była golona tylko raz na jesieni, teraz ma taką znośną długość i mocno się wykłacza 😉
Ogolilam swojego w poniedzialek. Stoi obecnie w angielskiej stajni wiec go zostawilam w 300 g. Derka 150 g poszla do pralni, jak ja odbiore to pewnie od razu przebiore bo juz mu chyba troche za cieplo w tej zimowce...
Jaką maszynkę polecacie do wzorków/głowy/nóg itp? Tylko taką naprawdę w miarę dobrą. Czy w niej ostrza też da się naostrzyć/dokupić??
Efekty pracowitego weekendu:
draskaeb, no no, bardzo ładnie!

Mój już przebrany w 170g, za ciepło mu było w 300. Od czwartku znów ma być ciepło, więc już chyba tak zostanie...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
05 marca 2012 20:24
Jakie strzyżenie polecacie dla konia pocącego się na szyi i klacie?
draskaeb, oooo Manuele goliłaś, ładnie wygląda
Dementek polecam blanket clip albo taki mix jak ja goliłam czyli blanket i chaser! Gdzieś tam są moje fotki!


Dzionka dziękuję!

Fantazja tak goliłam i dała troszkę popalić ale w efekcie końcowym dała się ogolić, za głowę jednak się nie zabierałam bo już od połowy szyi w góre było ciężko! ;-) Dzieki ;-)
Ma ktoś z Was tutaj maszynkę do podgalania Oster Artisan Platinum? Poszukuję opinii, wyszukiwarka nic nie powiedziała.  :kwiatek:
A ja mam takie głupie pytanie... ma ktoś konia z bardzo krótką sierścią w okresie letnim ? Zastanawiam się na wygoleniem ,ale nie wiem czy byłoby co 🙁 Bo kobył ogólnie wygląda jak po goleniu 🙁
to po co golic jak ma krotka siersc?
Jeśli temat się już przewinął to wybaczcie, ale wyszukiwarka nie chce dziś ze mną współpracować... Pilnie szukam kogoś ze śląska (najlepiej okolice bytomia) kto mógły podjechać do nas i ogolić mojego mamuta (nagle zrobiło się gorąco, a biedak nadal męczy się w niedźwiedzim futrze). Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
A ja mam takie pytanko. Jak myślicie golić teraz czy czekać aż do końca zrzuci zimówke?
ja swoją kobyłkę ogoliłam 2 tyg temu zostawilam tylko glowe i nogi i stoi w zimowce 200 g. chociaż po treningu zakladam na chwila polarowke, robi sie coraz cieplej wiec zmienimy garderobe  🙂😉
chesnut,  takie durne pytanie. dlaczego chcesz golić na lato?

my juz oficjalnie stwierdzamy wiosnę 😅 Ruda miała na sobie polarówke  z podwójnym grzbietem, wiec ciepełko idzie 🙂
chesnut, jak ogolisz teraz- nie powstrzymasz wypadania włosów i koń będzie pół łysy. Teraz już musisz czekać aż się wykłaczy.

Isabelle, w lato goli się konie np po to żeby się mniej pociły.
interior ja mam taka gagatke-jest praktycznie lysa😀 ma tak aksamitna siersc, ze szok,krociutka,genialna do czyszczenia,blyskawicznie wysycha😀
nawet zima minimalnie sie wyklacza😀
odradzam pomysl golenia konia z taka sierscia na lato-pamietaj, ze wlos to ochrona, a jak ja zniszczysz to i o rany,ranki,ugryzienia, reakcje skorne duuuzo latwiej. No i przy wszelkich zmianach temperatur takiemu koniowi jest duzo trudniej szczegolnie jesli jest o kon rekreacyjny a nie wysoki szportpferd co caly czas w boksie,godzinka trening,karuzela  a pastiwska oglada  na zdjeciach jak jego wlasciciel czyta swiat koni😉
Isabelle nie wiem czy takie durne bo wiele koni goli się w okresie letnim  🙄
cieciorka   kocioł bałkański
18 marca 2012 11:59
chesnut, goli się jak jest potrzeba. jak koń prawie łysy bez golenia, to po co?
cieciorka W żaden sposób tego nie neguje, że się goli jak jest potrzeba. Dlatego skromnie zapytałam czy jest sens golenia teraz, ale już dostałam wystarczającą odpowiedź od użytkowniczki Burza. Generalnie myślałam, że uniknę w jakiś sposób wiosennego kłaczenia, ale krótko mówiąc się przeliczyłam.
A ja myślę, że jak masz konia kłaka i ogolisz go ostrzami fine na 1,5 mm to ta sierść wypada ale jakos inaczej...łatwiej się tego pozbyć. Gumowe zgrzebło a potem gorąca woda z kroplą szamponu i octem i powycierać dość intensywnie ogoloną skórę. Najlepsze na wypadające włosy i wszelkiego rodzaju bakterie i grzyby!

Przetestowałam na wieluuuuuuu koniach!
chesnut, możesz o ile masz długie ostrza spróbować skrócić sierść ale będzie się zapychać maszynka.
Ja bym już poczekała.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 marca 2012 15:24
ja co roku gole wlasnie w trakcie linienia. robie to z dwoch powodow: dla wlasnej wygody ( mniej czyszczenia, nie mam wszedzie siersci) i zeby ulzyc koniowi ( copd, podczas jazd zawsze bylo jej ciezko z mamucim futrem)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się