Idzie nowe?



It was dressage, but not as you know it.  When Olympian Bent Jensen entered the ring bedecked in an afro, spandex and tank top, the audience at Dressage Under the Stars in Florida knew they were in for a treat.

Dressed as RedFoo of LMFAO,  Jensen stole the show, earning perfect scores and wowing the crowds to “I’m Sexy and I Know It.”

I takie:


Jak w temacie. Idzie nowe?
Czy to jest już dawno, tylko ja nie widziałam ?
Coś mi się nie zgadza
Przepisy FEI określaja dopuszczalny strój. dodatkowo w USA z tego, co się orientuję - jest obowiązek jazdy w kasku... (nie wiem czy na zawodach miedzynarodowych również, bo przepisy FEI są pond przepisami narodowymi...)
raczej durne amerykańskie show - ani w tym smaku ani dowcipu nie widzę...
dla mnie to żałosne, nie wiem co tam może się ludziom podobać. Jakby to Kargul powiedział "wariata z konia robią".
[quote author=_Gaga link=topic=87566.msg1339939#msg1339939 date=1331881458]
Coś mi się nie zgadza
Przepisy FEI określaja dopuszczalny strój. dodatkowo w USA z tego, co się orientuję - jest obowiązek jazdy w kasku... (nie wiem czy na zawodach miedzynarodowych również, bo przepisy FEI są pond przepisami narodowymi...)
raczej durne amerykańskie show - ani w tym smaku ani dowcipu nie widzę...
[/quote]

Tu link:
http://horsetalk.co.nz/2012/03/16/olympian-jensen-in-a-sexy-dressage-freestyle/
Ja się nie znam. To chyba jednak nie był pokaz ?
Taniu, to był pokaz. Nie ma skali ocen do 20, nie można startować w takim stroju czy w owijkach...jaja sobie robią z ujeżdżenia i tyle
ich sprawa...
jak pisałam - dla mnie nie ma w tym za grosz dobrego smaku...
Uff... już myślałam, że to początek nowej ery.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 marca 2012 08:01
A mi się podoba  😁 Ja też bym tak chciała, ale mój Hubertusowy strój pseudo-rycerza by do ujeżdżenia nie pasował... I konia umiejącego coś więcej brak  🙁
Ale to mnie powaliło:
jakie tragiczne kopyta ma koń z linku Dementek pojawiający się ok 1😲0, wstyd, zwłaszcza, że to chyba oficjalna impreza

przepraszam za  🚫
azzawa - zobacz jak chodzi ten w 3:30 - w szybkim kłusie wali od palca aż włos się jeży.
tajnaa nawet nie obejrzałam filmiku do końca, ale teraz widzę że mają kolorowe kopyta, może to nie farba tylko jakieś silikonowe buciki czy cuś podobnego i dlatego tak nienaturalnie wyglądają/ruszają się
Mają pomalowane kopyta, koń az tak nienaturalnie nie chodzi. Ten kasztan jest wyjątkowo sztywny i widać, że cierpi w ruchu. Rzadko koń palcuje zadnimi kopytami, nawet bardzo rzadko.
zasugerowałam się wyglądem kopyt konia różowej księżniczki, wyglądały jakoś gumowato

masz racje, nigdy nie widziałam konia z tak wąskim ruchem i rozjechanym przód-tył śladem, jakby chodził po gorącej blasze

dobra kończe OT bo i tak te dywagacje do nikąd nie prowadzą... i jak zwykle tylko koni żal ... :/
Krytyka krytyką, ale mnie się marzą takie konkursy na regionalkach. Myślę, że to przełamałoby nieco ten nudny obraz dresażu. O ile pamiętam Bogna Hupa zrobiła coś takiego u siebie.
Większość koni zapewne nie zniosłaby tylu powiewających szmat na sobie 😉
Ja jestem chyba jakiejśc starej daty... Mi się jeździectwo, szczególnie ujeżdżenie kojarzy z elegancją, nie show w stylu amerykańskim... Takie rzeczy można na pony games jak najbardziej robić, ale na czworobku to "a fu" ;-)
Nudny obraz dresażu? Paa... no się wsydź. Co tam jest nudne?? 🙂 "Lepsze" jest wrogiem "dobrego" 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 marca 2012 09:46
przebieranki i na największych zawodach robią. Też skokowych.


O ile pamiętam Bogna Hupa zrobiła coś takiego u siebie.

byłam - fajna zabawa
Cejloniara, nie mówię o sobie (chociaż też bym się przebrała hehe), ale odbiór dresażu jest na regionalkach taki, jaki jest. A jeden niski konkursik "dla śmichu" np. na zawodach w majowy weekend nikomu by nie zaszkodził.
jak dla mnie czym innym byłaby konkurencja z zamysłu "przebierana" - ale ze smakiem, z jakimś zamysłem i zachowaniem elegancji i szacunku dla tego sportu - a czym innym pakowanie się na konia w afro i krótkich spodenkach... 😉
jak dla mnie czym innym byłaby konkurencja z zamysłu "przebierana" - ale ze smakiem, z jakimś zamysłem i zachowaniem elegancji i szacunku dla tego sportu - a czym innym pakowanie się na konia w afro i krótkich spodenkach... 😉

On chyba z zamysłu się przebrał i afro zrobił jednak😉
Jakie to by były przebrania z zachowaniem elegancji? Za dresażystę? 😉
Co Wy takie sztywniaki?  🥂
Wiesz paa, na spotkanie biznesowe też można iśc z kilometrowymi tipsami, w mini nie zakrywajacej tyłka ,szpilach 12 cm, odkrytymia ramionami  i z dekoldem do pasa... Tylko nie wiem czy taki strój będzie "nie sztywniacki" czy też po prostu niepoważny...
Są sytuacje w których niepoważny strój jednak przeszkadza - mi przeszkadza na czworoboku... przy czym jak już napisałam - w pony games takie przebieranki są sympatyczne...
_Gaga, to zupełnie inna sytuacja. Proponuje porównanie raczej do balu przebierańców. Wtedy analogicznie do tego, co napisała Cejloniara: na balu w gronie znajomych przebieram się za panienkę lekkich obyczajów, na eleganckim i np. charytatywnym raczej wybieram inną kreację. Ale konwencja przebieranki pozostaje.
[quote author=mary poppins link=topic=87566.msg1340155#msg1340155 date=1331891342]
jak dla mnie czym innym byłaby konkurencja z zamysłu "przebierana" - ale ze smakiem, z jakimś zamysłem i zachowaniem elegancji i szacunku dla tego sportu - a czym innym pakowanie się na konia w afro i krótkich spodenkach... 😉

On chyba z zamysłu się przebrał i afro zrobił jednak😉
Jakie to by były przebrania z zachowaniem elegancji? Za dresażystę? 😉
Co Wy takie sztywniaki?  🥂
[/quote]

nie 😀 nie za dresażystę. ale widzę różnicę między przebraniem za księżniczkę / rycerza / Pippi Pończoszankę / Sierotkę Marysię, a założeniem krótkich gaci i jazdą z gołą klatą, w klapkach i Bóg wie w czym jeszcze 😉 nawet przebranie może być w dobrym tonie.

pamiętacie kostium Bridget Rones, w którym przyszła na imprezę rodzinną?

to też był jakiś zamysł, ale ja bym tak na konia nie wsiadła.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 marca 2012 14:35
to też był jakiś zamysł, ale ja bym tak na konia nie wsiadła.

ty może nie ale Malina Baryard spoko - sobie na jakimś Rolexie dla jaj w samej czarnej koronkowej bieliźnie pomykała 😉
ElaPe nie dla jaj tylko dla zakladu zalozyla sie z innym zawodnikiem :P
to też był jakiś zamysł, ale ja bym tak na konia nie wsiadła.

ty może nie ale Malina Baryard spoko - sobie na jakimś Rolexie dla jaj w samej czarnej koronkowej bieliźnie pomykała 😉

na pewno był to ciekawy obrazek 😉 ale według mnie nie na zawody / pokaz ujeżdżeniowy.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 marca 2012 15:03
ElaPe nie dla jaj tylko dla zakladu zalozyla sie z innym zawodnikiem :P


aha 🙂
No idzie nowe. Ale, czy każde nowe jest gorsze..? Czy zmiana strojów sportowych zawodniczek żeńskiej siatkówki (dokonana pod presją konkurencji ze strony siatkówki plażowej...) w czymś zaszkodziła tej dyscyplinie sportu? Amazonki są przystojne - to nie ulega wątpliwości - może przy nieco - hmmm - "zreformowanych" - strojach: oglądalność zawodów, a co za tym idzie, także i kasa od sponsorów i częstotliwości transmisji telewizyjnych (kolejna kasa...) - przyrośnie?

W Polsce jest z tą frekwencją, sponsorami i transmisjami tak beznadziejne, że powinny Drogie Panie pomyśleć, czy nie warto poświęcić się dla ukochanej dyscypliny i raz jeden, na którychś z zawodów pójść na całość: będzie skandal, będzie głośno, będzie publicity - może coś z tego dobrego wyniknie..?
Ela pe przebierała się u nas za rózową pantere🙂 fajna zabawa była i zawody się udały. Ale nie było by tak fajnie dzieki pracy paru osow. Marty sadowskiej, Wandy Wąsowskiej i ludzi z okolic osiecka!


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się