kącik skoków

ech, co ja bym oddała za trenera z Kwidzyna  😁
Moon   #kulistyzajebisty
28 marca 2012 09:37
Ktoś, nie lubię Cię!  😜
... Po kija mi trzecia granatowa szmata, i najważniejsze: Na co ja ją będę zakładać? Chyba, że do spania, jako jasiek!  😁

Nie robiąc oftopa: Kto będzie w Starogardzie pod koniec kwietnia? Zanosi się, że chyba będe w Stg, a nie na wkkw...


A odnośnie pomorskiego kalendarza zawodów...
ZR-B 27.05 -  Dziemiany (Były Małe Chełmy)
27-28.10.2012 ZR-B Białogóra
1-2.12.2012 ZR-B Białogóra
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 12:05
ja,ja,ja i Kasia z Filou 🙂

z tą Białogórą właśnie słyszałam że chca zrobić coś na kształt Pucharowych zawodów, Puchar Kaszub czy jakoś tak,to ma się nazywać.jak dla mnie super,każdy pretekst żeby pogalopowac po plazy nad otwartym morzem jest dobry 😉
Ktoś, a dlaczego skaczesz w owijkach a nie w ochraniaczach?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 17:55
Perlica, Bo taki mam kaprys.pisałam już o tym milion razy,bo za każdym razem pada to pytanie.
Zna ktos te ćwiczenia na rownowage w skoku i po skoku ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 18:02
Tia, Ktoś, Zna.poczytac ten wątek od deski do deski,i poszukać w wyszukiwarce wątku o półsiadzie.ewentualnie wkleić swoje zdjęcia lub filmy do odpowiedniego wątku interpretacyjnego,bo cieżko tak wróżyć z fusów.....
Nie chodzi o mnie, tylko o znajoma ze stajni. Ja nie znam wielu ćwiczeń.
Dlatego chce zasiegnac od was czegoś, jakiś cwiczeń. Dziewczyna nie ma tego "odruchu cofania" po skoku.
Nie ma rownowagi w skoku ogolnie.

Nie mozecie czegos napisac, bo na czytanie ponad 200 stron nie mam aż tyle czasu
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 18:11
Ale ze nie trafia w siodło po lądowaniu?
Dokładnie, pada jak "worek ziemniaków" i nie odchyla się w momencie londowania, tylko dalej jest pochylona.
Po prostu leci z siodła. Patrzałam i nawet raz jej zrobiłam skok z kijkami krótkimi przy poduszkach kolanowych i kolanami sie trzyma mocno....
Jakie poleciacie szeregi gimnastyczne dla konia malo baskilujacego(follblout 10lat) pilna pomoc!!😉
Tia, chcesz się bawić w instruktora? Nie znając/nie widząc przyczyn problemu? Ucząc skakać kogoś bez równowagi?
mankaa69, jest świetne ćwiczenie na baskil, ale to nie szereg. Można je znaleźć w "Treningu konia sportowego" Ch. Bartle'a w części "Trening zaawansowany". I raczej wymaga ogarniętego trenera (i jeźdźca).
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 19:02
Dokładnie, pada jak "worek ziemniaków" i nie odchyla się w momencie londowania, tylko dalej jest pochylona.
Po prostu leci z siodła. Patrzałam i nawet raz jej zrobiłam skok z kijkami krótkimi przy poduszkach kolanowych i kolanami sie trzyma mocno....
np takie trzymanie się mocno kolanami, może bardzo wpływać na brak równowagi....
p.s.'lądowania'
ale wlasnie jak sie nie trzymala to dwa razy zleciala ;/

Przepraszam  za błąd  😡
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 19:12
ale wlasnie jak sie nie trzymala to dwa razy zleciala ;/
zapewniam Cię, że ja zupełnie nie trzymam się kolanami i jeżeli spadam z konia, to zupełnie z innego powodu.
Hm, to co mam jej zrobić, żeby miala równowage ?
JAkieś cwiczenia na szeregach czy  co ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 19:38
Najpierw półsiad w równowadze, potem galopowanie przez drągi, potem przez kozły, a później dopiero gimnastyczne szeregi- skoki to przecież deser.
Opanowany ma galop w półsiadzie, galop przez drągi, koziołków (kavaletti) nie mamy na stajni, ale na przeszkódkach do 40cm niema problemu, zaczyna sie powyżej 50 b
Tia, na litosc, przyznaj sie, ze to chodzi o ciebie, a nie kolezanke 😵 Kazdy kiedys zaczynal, nie ma sie czego wstydzic, jakbys ladnie i kulturalnie zapytala na samym poczatku i okazala troche pokory, to nikt by cie przeciez nie zjadl 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 19:50
Opanowany ma galop w półsiadzie
skoro trzyma się mocno kolanami, to mam pewność, że jesteś w błędzie.
Ale tu nie chodzi o mnie. Nie wiem o co wam chodzi. Dziewczyna ma problem, ja nie jestem osobą skaczącą nie wiadomo jak wysokie konkursy, tylko jeżdżę ujeżdżeniowo. Skaczę sporadycznie.

Dziewczyna chciała porady więc jej powiedziałam, by jeździła dużo bez strzemion dla wychwycenia równowagi.
Ale co jej więcej mogę powiedzieć, skoro skoczkiem nie jestem ??

A to grzech pytać się was skoro sama nie wiem jak jej pomóc ?


Wracając do pomocy... Laska dużo galopuje w półsiadzie na jazdach i moim zdaniem dobrze to robi.
Nie wiem jak jej wspomóc to skakanie, bo sama takich problemów nie miałam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 19:58
Dziewczyna chciała porady więc jej powiedziałam, by jeździła dużo bez strzemion dla wychwycenia równowagi.
Naprawdę nie możesz Jej pomóc, skoro coś takiego zaproponowałaś
No, mi trener pare lat temu powiedział, żebym ćwiczyła jazde bez strzemion dla równowagi...
Więc nie wiem, powiedziałam to, co mi powiedział trener. 
Wiem, że nie mogę jej pomóc, bo sama nie wiem. Stąd moja prośba o ćwiczenia do was .
Ktoś a  orientujesz się może w jakim terminie (mniej więcej) chcieliby zorganizować ten Puchar Kaszub?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 marca 2012 20:07
Tia to pewnie przez takie porady wybrałaś ujeżdżenie...
Jak chcesz proponować komuś ćwiczenie,skoro nie będziesz wiedzieć czy jest dobrze wykonywane- vide półsiad.
Ktoś a  orientujesz się może w jakim terminie (mniej więcej) chcieliby zorganizować ten Puchar Kaszub?
zimą, w sezonie halowym.
Tia, a dziewczyna nie moze sobie uzbierac tych 20 zl na instruktora? Przynajmniej na 1 jazde i zeby powiedzial, jakie cwiczenia by pomogly przy jej problemach i jak je wykonywac prawidlowo. Pytanie sie kolezanki, ktora nie ma doswiadczenia wyrzadzi jej tylko wiecej szkody... juz nie mowiac o koniach, ktore musza taka osobe wozic. Chcesz dac kolezanke najlepsza rade ever? Daj jej namiary na osobe kompetetna i przestan "zgadywac", co by jej pomoglo, a co nie - szkodzisz nie tylko jej, ale i sobie 🙁 My przez internet tez nie zgadniemy 🙁 Najlepiej zrob filmik tej kolezance i wstaw do interpretacji. Nasze dziewczyny i chlopcy na pewno duzo lepiej by pomogli, niz teraz, bo na razie to takie wrozenie z fusow 😉
dziękuję 😉
Tak, tak ...
Instruktor w stajni jest, który wie tyle co ja, bo sam nie skacze.
Trener raz był i w sumie to nic jej nie powiedział poza tym, żeby właśnie ćwiczyła na drągach i niskich przeszkódkach bez strzemion.
ćwiczyła na drągach i niskich przeszkódkach bez strzemion.
  🤔  😵
To może należy poprosić o pomoc instruktora, który ma jakies pojęcie o skokach...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się