Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

ushia   It's a kind o'magic
03 stycznia 2009 20:29
tylko bardzo wazne - muszisz miec na koncie tyle, zeby wystarczylo na oplaty dodatkowe, bo za przewalutowanie sie placi, w dodatku za jakis czas moga Ci przysolic jeszcze oplaty banku docelowego, ktory tez przewalutowanie robi

sprawdz sobie dokladnie co i za ile w swoim banku
musisz znać kod swift i międzynarodowy numer konta (który np przy kontach w UK jest o kilometr dłuzszy niż normalnie używany), imię i nazwisko/ nazwę firmy do której robisz przelew. Zapłacisz opłaty za przewalutowanie i za przelew zagraniczny, zależą od banku, w PKO coś koło 100-150 zł, z tego, co moi rodzice twierdzą.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 stycznia 2009 01:08
w citi przelewy za granice są bezpłatne 😉
a jezeli chodzi o zakupy za granica: jednak najwygodniej jest placic kartą bądz paypalem 🙂
[quote author=karolina_ link=topic=20.msg137996#msg137996 date=1231030727]
musisz znać kod swift i międzynarodowy numer konta (który np przy kontach w UK jest o kilometr dłuzszy niż normalnie używany), imię i nazwisko/ nazwę firmy do której robisz przelew. Zapłacisz opłaty za przewalutowanie i za przelew zagraniczny, zależą od banku, w PKO coś koło 100-150 zł, z tego, co moi rodzice twierdzą.
[/quote]

do 150 za samo pzewalutowanie?! 😲 to pewne? a nie można zrobic np bezpośredniej wpłaty na konto JUŻ w dolarach? tak zamiast przelewu- nie było by taniej?
To by trzeba mieć chyba specjalne konto (nie pamietam jak to się nazywało ale rozważałam założenie takiego jak byłam w UK bo nie opłacało się wpłacać na zwykłe konto ze względu na opłaty i przewalutowywanie  właśnie), bo na zwykłe chyba się tak nie da że wpłacasz w innej walucie..
Konianka, musiałabyś mieć w PL konto walutowe w dolarach, zeby wpłacić dolary i zrobić przelew w dolarach. Może lepiej zapłać kartą/ paypalem, tak jak pisze Edyta, niż przelewem, bo przelewy za granicę są drogie. Około 150 zł to wszystkie opłaty razem, w PKO, inne banki mogą się różnić.
no ja mam własnie w PKO konto. A kartą, to jak? 😡znaczy przelewem przez neta?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 stycznia 2009 13:27
Konianka PKO SA czy BP?

moja mama pracuje w Bp, mówi, że opłaty są bardzo różne, w zależności od banku do którego przelewasz (od 6zł do 180zł  😲 )

Po wypełnieniu tych wszystkich pól przez neta, powinien pojawić Ci się całkowity koszt usługi (mówię o BP, nie wiem jak w innych  😡 😉 )
ushia   It's a kind o'magic
04 stycznia 2009 14:32
150 za samo przewalutowanie?
omg, to juz wiem dlaczego mam w mbank, tam było 20zł  😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
04 stycznia 2009 14:55
A kartą, to jak?

podajsz numer karty, date ważnosci i kod CVC i sklep sciaga naleznosc. wszystko zajmuje mniej niz minute. czasami sa jakies prowizje za platnosc karta w obcej walucie, ale to sa na prawde male sumy.
niektore sklepy (w tym przede wszystkim ebay) oferuja tez mozliwosc placenia przez paypal- wystarczy zalozyc konto na www.paypal.pl, wypelnic wszystkie rubryczki i juz. potem tylko logujemy sie i klikamy zaplac.
wszystko jest prostsze i krótsze niż robienie przelewu. az jestem w szoku, ze obecnie ktoś w ogóle myśli nad placeniem przelewami za zakupy w internecie  😲
dempsey   fiat voluntas Tua
04 stycznia 2009 14:57
ja ostatnio płaciłam z Millenium do na konto firmy szwedzkiej do jakiegoś szwedzkiego banku.
wg cennika banku to kosztuje tyle:
Polecenie wypłaty za granicę lub w krajowym obrocie dewizowym (*)  -    0,5% ; min 20 PLN, max 125 PLN
*) Niezależnie od waluty przekazu. Jeśli Klient deklaruje pokrycie kosztów banków
zagranicznych - zostaną one naliczone z dołu wg faktycznych kosztów. Opłata za
dodatkową korespondencję wynosi 30 PLN, do której będą doliczane rzeczywiste
opłaty telekomunikacyjne oraz koszty innych banków.

natomiast problem był w tym, że ów szwedzki  bank nie figurował na liście banków z którymi Millenium pracuje bezpośrednio. oznaczało to, że podczas wykonywania przelewu Millenium musi skorzystać z tzw. banków pośredniczących, czyli właśnie tych "innych banków". są to banki zagraniczne i nikt nie ma wpływu na wysokość ich opłat. co gorsze, o wysokości tej opłaty dowiadujesz się po fakcie (czyli "z dołu"😉, przed przelewem nikt tego nie określi. nie i już. zapytałam w banku czy to może być zarówno 15 Euro jak i 100 Euro - usłyszałam, że owszem, może. załamka.

wyjście: uzgodnić z tzw. beneficjentem czyli tym któremu płacisz, że pokryje koszty banków po "swojej" stronie. Wtedy Ty płacisz w swoim banku te przykładowe 20 zł opłaty za przelew zagraniczny, a beneficjent pokrywa wszystkie inne koszty. 
Przy przelewie zagraniczym są następujące opcje wyboru:
1. koszty przelewu ponosi odbiorca, są potrącane z kwoty przelewu
2. zleceniodawca ponosi koszty swojego banku, odbiorca opłaca banki pośredniczące
3. zleceniodawca ponosi wszystkie koszty.
najlepiej właśnie wybrać opcję 2 po upewnieniu się że odbiorca się zgadza.
czy rozmiar pony bedzie pasowal na łeb araba?
ushia   It's a kind o'magic
04 stycznia 2009 15:37
niekoniecznie, moze byc za wasko w ganaszu
Konianka PKO SA czy BP?
SA 🙄 a przez to pay-cośtam można normalnie nie tylko na ebayu, tak? Jakie są koszty transakcji?
Zakup dotyczy sklepu w USA- nie ebaya

[ Boże, ale mące 😡]
Mnie też kusi paypal........ale moja rodzina uważa ze jak podasz te numry kart to mogą Ci się włamać ;/ jakoś mi się wierzyć nie chce.. Ale póki co posłusznie płacę przelewem z konta :P
[quote author=smarcik link=topic=20.msg138207#msg138207 date=1231075640]
Konianka PKO SA czy BP?

SA 🙄 a przez to pay-cośtam można normalnie nie tylko na ebayu, tak? Jakie są koszty transakcji?
Zakup dotyczy sklepu w USA- nie ebaya

[ Boże, ale mące 😡]
[/quote]

a dla ponad rocznego?
Nie wiedziałam gdzie spytać- czy na L4 jeśli mam status 2 czyli mogę chodzić, mogę wychodzić z domu?
Burza możesz. gdybyś miała "1" to wtedy absolutnie nie
Haaaaaaaaaaa jadę do stajni  😅 🏇
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 stycznia 2009 15:49
paypal nie pobiera zadnych oplat za transakcje. nie kazdy sklep akceptuje paypal, ale w razie co kazdy sklep akceptuje karty.
zarowno platnosc paypal'em jak i karta jest bezpieczna 🙂 miesiecznie robię kilkadzieciesiat takich transakcji w internecie i jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie zeby ktos 'przechwycil' moje dany i wykorzystal do wlasnych celow.
paypal nie pobiera zadnych oplat za transakcje. nie kazdy sklep akceptuje paypal, ale w razie co kazdy sklep akceptuje karty.
zarowno platnosc paypal'em jak i karta jest bezpieczna 🙂 miesiecznie robię kilkadzieciesiat takich transakcji w internecie i jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie zeby ktos 'przechwycil' moje dany i wykorzystal do wlasnych celow.


też mi się tak wydaje ale wiesz :P nie jestem w stanie wytłumaczyć tego mojej mamie :P
Cóż czas wybrać się do banku i założyć własne konto :P
ushia   It's a kind o'magic
05 stycznia 2009 16:41
Makrela, tu nie jasnowidze, skąd mam wiedziec czy ten konkretny arab wejdzie w pony czy nie?
Jak to młodziak to na 90% powinien. To o kantar idzie? Masz jakas 1 w stajni? Jak pasuje to pony bedzie ok, jak juz musi 2 nosic to zapomnij.
Lov   all my life is changin' every day.
05 stycznia 2009 20:33
Czy w każdym szpitalu może odbyć się przeszczep, np. nerki?
Czy w każdym szpitalu może odbyć się przeszczep, np. nerki?


teoretycznie myślę, że tak
w praktyce jednak takie zabiegi wykonuje kilka-kilkanaście szpitali w Polsce
czy do tego pokrowca (150 cm)  zmieści się deska snb (z wiązaniami) o długości 140 cm?
http://allegro.pl/item520519926_pokrowiec_na_snowboard_wiazania_hpl_150cm.html
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
07 stycznia 2009 17:24
ile lat żyją wrony?
Czy w każdym szpitalu może odbyć się przeszczep, np. nerki?


Na moją głowę, to zależy jak dany szpital jest wyposażony..
co do wron to nie mam pojęcia...
ale mam inne pytanie

CO SIĘ STAŁO Z WRÓBLAMI??

kiedyś było ich pełno a teraz praktycznie nie widziałam wróbla już dłuuuuuuuuuuugo....
Dodofon wróble niestety, przegrywają z wstrętnymi gołębiami i srokami 🙁((((

[url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Wróbel_domowy]http://pl.wikipedia.org/wiki/Wróbel_domowy[/url]  tu jest szerzej, w dziale "Ochrona"
nie wstydzę się zapytać , ale nie ma sensu zakładać osobnego wątku 😉

Czy ktoś wie ile płaci się za przepisywanie materiałów na komputerze , za stronę? Interesuje mnie głownie Poznań.

Dodofon zapraszam do mnie na wieś to sobie chociaż Mazurki pooglądasz. Z kropka czy bez , jeden pies 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się