Wady budowy, ocena eksterieru

armara  :kwiatek:

Bardzo lubię czytać twoje wypowiedzi przez twoje krytyczne spojrzenia na konie. Fajnie jak przyjrzy się osoba z boku bo patrząc na własnego konia to wiadomo, ocena zawyżona.

W ramach obrony jednak powiem, że piętki nie są położone ani zbyt niskie, ale widzę, że można tak sądzić po zdjęciu gdzie kopyto zapadło się w mokrą trawę. Znajdę gdzieś zdjęcia bo w temacie kopyt to akurat trochę siedzę.

Szyja mi się wydaje krótka faktycznie, ale prosta? Nie rozumiem, dlaczego prosta szyja = zła.

Zad mi się wydawał zawsze raczej spory, zwłaszcza patrząc na inne klacze ale w zasadzie mogę się tu mylić.
Głowa jak dla mnie też za duża, naprawdę lubię patrzeć na wasze śliczne "arabskie" pyski i marzy mi się taki koń w przyszłości, ale sama noszę kask 56 😉
Oka chyba nie aż takie znowu mało - może zależy od ujęcia? Z resztą dużo zależy od ujęcia i nie mogę się już doczekać zrzucenia tego futra bo w wersji zimowej to naprawdę czasami przypomina mi fiordinga.

Wkleję jeszcze fotki nóg:


kopyto: piętki wg. mnie okej, a punkt podparcia wypada przy kątach wsporowych więc nie są wyjechane do przodu, ale muszę mimo wszystko skrócić pazur. Zdjęcie z dzisiaj.


i nasza mamucia głowa ze świńskimi oczami:


+ jeszcze jedno ujęcie całości, z drugiej strony, niestety mniej zootechniczne.




Już więcej nie zamęczam.


Kameleonik   Bo życie jest piękne...
28 kwietnia 2012 16:17
czy to zdj nadaje się do oceny?
falabana
Jaki klacz ma rodowód ? Na zdjeciach en face wygląda niestety nienajlepiej. Jest faktycznie mocna widać, że koścista, ale przy tym wąska z dachówkowatym zadem. Choć zakładam, że jeśliby zrobić zdjecie zadu z normalnej, a nie  żabiej perspektywy wyglądałby on lepiej 😉
Kopyta są faktycznie ok. Tu "wychodzi" ocenianie ze zdjęć - wystarczy nieodpowiednie podłoże, zły kąt i naprawdę można konia skrzywdzić.
Szyja prosta nie jest ani utrudnieniem, ani ułatwieniem. Wysokie osadzenie + lekko łabędzi kształt powodują, że z koniem łatwiej się pracuje. Zdecydowanie najgorsze połączenie to szyja nisko osadzona i jelenia.
Ja może się za mocno czepiam, ale tak już mam. Swoje konie też staram się oceniać krytycznie 😉

Kameleonik
Wykadruj je to powinno być ok 🙂
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
28 kwietnia 2012 20:41
To w takim razie proszę o obiektywną ocenę🙂
armara - dobrze widzisz. Zrobiłam zdjęcia z "żabiej perspektywy" bo zależało mi na dobrym objęciu kończyn które uciekają nieco na zewnątrz. Jak zobaczyłam zdjęcie tego zadu to sama  🤔 się przeraziłam. Nie wygląda tak. Jest dobrze umięśniony. Aż zrobię zdjęcie z "normalnej" perspektywy, tak jak kopyta. Niesamowite jak bardzo zdjęcia mogą przekłamywać (na plus bądź minus). Mimo wszystko, bardzo cenimy twoje opinie.

kameleonik - pierwsze co mi się rzuca w oczy to słaby grzbiet, płaska klatka piersiowa i krótka szyja. Na plus to ładna głowa, pęciny... Ale niech ktoś inny się wypowie.
Proszę o ocenę :-)
Klacz 6 lat
sp, od Satena sp, po San sp/ po Rancouver nrps
darolga   L'amore è cieco
02 maja 2012 15:39
armara - bardzo dziękuję za ocenę! Wieczorkiem poleci PW ze szczegółowym info, bo aktualnie loguję się z telefonu - a tu mam problemy z wysyłaniem PW  :kwiatek:
Może i mojego ktoś oceni?
jego ocenili juz ci, co go bonitowali.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Averis   Czarny charakter
03 maja 2012 15:31
mankaa69, chyba nie sądzisz, że ktoś będzie oceniał konia z krypto-ogłoszenia.
Averis    nie rozumiem?
w każdym Twoim poście jest zawarta 'oferta stanówki' i to, że zaraz Twój ogier będzie miał licencje... widzę to w każdym wątku... ;/
ale co w tym złego?
Ogierów z licencją nie można oceniać?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
03 maja 2012 22:13
Ależ można oceniać ogiery z licencją (a twój takowej jeszcze nie ma 😁 ). Nie można dodawać ogłoszeń w wątkach (a już chyba pół volty wie, że oferujesz stanówkę, że wyrabiasz licencję...) i tym samym reklamować konia na każdym kroku.
Już powoli nie można na niego patrzeć, gdzie nie wejdę to nagle się pojawiasz, zarejestrowałaś się 28 marca a ja już mam dość zdjęć tego ogiera 😵
Licencji nie ma po prostu na rok 2012  🤔
A pojawiłam sie może w 3-4 wątkach i amen ,beznadziejni są ludzie na tym forum na prawdę ręcę opadają  😵
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
03 maja 2012 22:50
mankaa69 ludzie nie są tu beznadziejni... Chodzi tylko o to, że twoje wypowiedzi nie powinny wzbudzać wątpliwości co do treści bo jak na razie brzmią jak auto reklama a do tego są ogłoszenia. Jeżeli chce się poprosić o ocene konia to wystarczy po prostu dodać zdj. do tego wątku i na pewno miły i przychylnie nastawiony forumowicz/-ka odpowie Ci na twoje pytanie.
[left]Proszę oceńcie  🙂
Jarbas,wałaszek małopolski.22 maja skończy 4 latka  🙂

O:Bekas po Divisor
M:Jawa po As Trefl

wzrost 170 cm  😀[/left]

galopada_   małoPolskie ;)
07 maja 2012 19:59
lovejackdaniels to NIE są odpowiednie zdjęcia do oceny  😵 temat wałkowany kilkanaście razy: koń ma stać w pozycji zootechnicznej.

edit. na stronie 34 armara opisała jak powinno wyglądać dobre zdjęcia. Są tam też przykładowe DOBRE zdjęcia.
[left]Dzięki  🙂

Jutro bd odpowiednie  😀
[/left]
[left]Zrobiłam nowe zdjęcia,mam nadzieję,ze się nadają.
Innych nie udało mi się  🙁

Jarbas, 4 latka,wałaszek.
O:Bekas młp po Divisor xx.
M:Jawa młp po As Trefl sp.

72% xx.
Pierwsze zdjęcie ze stycznia 2012,2 z lutego 2012 a 3 i 4 z maja 2012  😀
[/left]

Witam,
Można prosić o ocenę? Mam nadzieję, że zdjęcie dobre. Starałam się, aczkolwiek Darabella się wierciła. Urodzona w roku 2000, rasa zangersheide.
edit: Coś my się z cytowaniem popsuło ...


armara: Przepraszam, że zdjęcie tak artystyczne ale tylko chciałam pokazać, jak ujęcie może mylić. Poprzednie robione z perspektywy mrówki. To z "normalnej" i już zad nie jest dachowaty a raczej poprawny. Zdjęciami można mocna skrzywdzić ale umiejętnie zrobionymi, można też zatuszować niedoskonałości. Rodowód Matka wlkp, ojciec Ochabskiej hodowli SP (po Colorado od Libry mlp.)





ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
13 maja 2012 23:22
to i ja poprosze o ocenę 🙂
foto najbardziej "zootechniczne" jakie posiadam w tej chwili 😉

ogon w czerwcu bedzie miał 3,5 roku, jest surowy 🙂
Ja tylko garść impresji:
lovejackdaniels, na żadnym zdjęciu nie ma tego, co bardzo istotne - proporcji konia; szeroki kat obiektywu + skośne ustawienie konia +obrót głowy fałszują, przez to koń wygląda karykaturalnie. No i zdjęcia pod światło. Nikt chyba nie chciałby "skrzywdzić" konia oceniając po zniekształcających zdjęciach.
domcia406, imo - ładnie zbudowany koń, tylko nogi wydają się zbyt subtelne - przedramiona, podudzia... I kopyta "dziwne" - zapuszczone piętki, linia koronki pozioma (LP), położone kąty wsporowe w PZ...
ceffyl, poczekałbym z oceną jeszcze z 1/2 roku. Bo jak źrebak wygląda, który jeszcze rośnie - teraz chyba "kolej" na szyję 🙂 Zad też może jeszcze okazać się większy. Klatak piersiowa wygląda na płytką - to może jeszcze dałoby się rozwinąć (zapewniając intensywne galopady?).
halo, imo lp i pt na zdjęciach domci wyglądają sztorcowato, bo koń tych nóg nie obciąża. Przyjżyj się, pt jest już oparta tylko czubkiem kopyta, lp też zaraz się oderwie od ziemi. Ot, zdjęcie do bani bo uchwyciło moment, kiedy koń chciał pójść do przodu.
ceffyl, podłoże trochę kiepskie do zdjęcia (kopyta się zapadają), więc może mi się wydaje, ale czy na pt na koronce jest jakieś wybrzuszenie?
Orzeszkowa, a co zmienia podnoszenie nogi w tym, że linia koronki jest niemal równoległa do linii podkowy? Albo w tym, że w PZ tył podkowy (zamkniętej?) wystaje na kilka cm?
Bischa   TAFC Polska :)
14 maja 2012 09:14
Licencji nie ma po prostu na rok 2012  🤔


To po co się ogłaszasz ze stanówką. Czyżby dzikie krycie? 🤔
halo Dziękuję. Mogłabyś mi dokładniej przybliżyć, o co chodzi z "dziwnymi" kopytami? Podkowy nie są zamknięte, ale tym razem był u nas inny kowal, bo nasz miał wypadek samochodowy, i tak okuł tył. Poza tym, Orzeszkowa ma rację, uchwyciłam akurat moment w którym koń usiłował przewędrować kawałek dalej. Nie zauważyłam tego wcześniej.
domcia406, przybliżyć? Każde oddzielnie trzeba by omówić 🙂 I trochę trudno z tego zdjęcia. W każdym razie ten koń potrzebuje przemyślanego prowadzenia kopyt, bo tak jak jest, to jest zrobione "na oko" - aby w miarę grało, a "do tego konia" aż się proszą kopyta tip-top. PP i LZ wymagają pewnie tylko trochę uwagi, druga przekątna dużo więcej.
Ok, dziękuję. Udam się do wątku kopytowego, tam poczytam i zrobię jakieś odpowiednie fotki 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
14 maja 2012 12:55
halo rację masz, że rośnie jeszcze, więc idąc za sugestią poczekamy na ocenę 😉 mam nadzieje, że zad i klata jeszcze sie poprawią, a szyjsko z jelenia w łabedzia nam bardziej pójdzie 😉

Orzeszkowa tak dobrze widzisz 🙂 przywalił w coś nogą kiedyś i zrobiła sie tam taka "kulka" (nakostniak?), ale widać, że go to nie uraża w żaden sposób podczas ruchu, nie jest bolesne przy dotyku, więc mamy poprostu taka wadę urody 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się