Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

o nie rozumiem


nie mam wątpliwości, że nie rozumiesz  😁
Czy mogę Cię prosić o odpowiedź na moje pytania?
Julie które dokładnie pytanie? To jakie ćwiczenia wpłynęły na poprawę ruchu konia? Nie wiem, i myśle że nikt tu nie wie co konkretnie osoba prezentująca film zrobiła.

PNH nie do końca jest przeciwne pilnowaniu konia, a Karen nie do końca konia pilnuje. W PNH zakłada się, ze sa rzeczy których koń ma sam pilnować- tj. jak mówie kłus, to ma kłusowac az zdania nie zmienię i nie musze mu co krok szeptać "kłus, kłus...". Ale to przeciez też żadna nowość, Jane Savoie tez takie coś stosuje i opisuje w swojej książce.
A karen wiele razy podkreśla że np. jesli kon idzie dobrze, to jest neutralna, jesli idzie po kole w wygięciu- tez jest neutralna, korektę zaczyna dopiero gdyz coś idzie nie tak. Oczywiście aby to wyłapac musi patrzec na konia. Ale takie rzeczy nie na poziomie pierwszym, gdzie praktycznie precyzja się nie liczy.

zaraz zostaniesz zjedzona, bo to samoniesienie z piramidy jezdzieckiej 🙂

wychwyciłam jeden absurd.
mało ktory trener przekaze wiedzę za darmo, naprawdę mało jest takowych.
i to wszyscy szanują i nie podważają.
ale treść materiałów z dvd sprzedawanego za 600 dolców to za darmo juz kazdy chce poznać😀
zjedzona nie zostanę, chyba jeszcze przez kable się nie da, oni nie wiedza gdzie ja mieszkam:P

A tak na serio- dla mnie to tylko sygnał, że jeździectwo naturalne i PNH w tym i klasyka ma wiele punktów wspólnych i się nie wyklucza, nie stoi w opozycji do siebie.
PNH zmieniło moje podejście do koni, ale nie zmienia to faktu, że muszę pracować nad dosiadem, muszę pracować nad koniem. Tj. nic nie muszę, ale chcę!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 marca 2012 10:39
mało ktory trener przekaze wiedzę za darmo, naprawdę mało jest takowych.
i to wszyscy szanują i nie podważają.
ale treść materiałów z dvd sprzedawanego za 600 dolców to za darmo juz kazdy chce poznać😀


tak se coś 3 po 3 para 15 gadasz aby gadać chyba

ludzie chętnie dzielaa się wiedza ZA DARMO - chocby tu, na tym forum
dyskusja przeniesiona z watku sznurkowego.

jak się zapisać do sznurkowców, gdzie można dostać lub kupić legitymację która pozwoli na pisanie o jeździectwie naturalnym?
a może jest jakiś test kompetencyjny, który otwiera drzwi do przywileju pisania o koniach i relacjach z nimi?
Zeby być naturalnym wrotki trzeba szanować ludzi i konie, oraz stawiać dobro konia na pierwszym miejscu.
Sorry nie nadajesz się.
Ależ wrotki pisz sobie o relacjach z końmi , o naturalu w sposób specyficzny dla Ciebie tzn. krytycznie , ale w odpowiednim do tego wątku . To chyba nie takie trudne ? Po coś przecież są wątki tematyczne ...
na jakiej podstawie wykluczasz mnie z tego wątku?
gdzie znajdujesz stygmaty nienaturalności w moim postępowaniem z końmi?
czy ten wątek ma charakter religijno-liturgiczny oparty na relikwii sznurkowego kantarka, czy też jednak dotyczy relacji koń-człowiek?
Zeby być naturalnym wrotki trzeba szanować ludzi i konie, oraz stawiać dobro konia na pierwszym miejscu.
Sorry nie nadajesz się.
sorry ale to nie ja oszukuję ludzi tak jak to robi PNH i nie odmóżdzam koni, przerabiając je na bezwolne marionetki...jeżeli z braku szacunku dla ludzi i przedmiotowego traktowania koni, ktoś tu nie pasuje, to wyznawcy PNH właśnie.
wrotki , chyba teraz rżniesz głupa .... Nie śmiałabym nikogo wykluczać z tego wątku  ! Ale do ciężkiego licha masz ochotę naśmiewać się czy krytykować naturalsów , to rób to w wątku o kontrowersjach , bo tam jest to na temat .
I nie znajduję stygmatów nienaturalności w Twoim postępowaniu z końmi . Nie znam Cię , nie wiem , nie interesuje mnie to . Coś źle zinterpretowałeś .
Nie chce mi się wdawać w przepychanki słowne z kimkolwiek . Nie mam na to czasu . Chodzi mi tylko o to , że np. w wątku o dereczkach nie pisze się o czapraczkach . I każda normalna osoba to szanuje .
Tyle !
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 maja 2012 20:24
Regulamin nie przewiduje istnienia wątków zamkniętych dla określonych forumowiczów.

Jeśli forumowicz A wypisuje w jakimś wątku, np. w tym, rzeczy które rozmijają się z prawdą, są ewidentnym błędem,  to jeśli forumowicz B czy C czy D ma inne w tej kwestii zdanie, to ma prawo to zdanie wyrazić, nawet jeśli to zdanie będzie krytyką błędnego postępowania forumowicza A.

Przypominam, że nasz udział w tej dyskusji rozpoczął się od zwrócenia uwagi forumowiczce, że stosując dany gadżet robi młodemu koniowi źle i powody zostały wypunktowane bardzo rzeczowo.
tak, tak - teraz już tylko Ela i wrotek będą się wypowiadali w tym wątku  🏇

no, chyba, że ktoś (nie - nie Ktoś, tylko ktoś) ma kaprys z nimi porozmawiać na ...poziomie  wrotka - podobno 11 😁

sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
09 maja 2012 22:44
[quote author=A+A link=topic=5.msg1397363#msg1397363 date=1336598106]
tak, tak - teraz już tylko Ela i wrotek będą się wypowiadali w tym wątku  🏇

[/quote]

Hahahahahahaha oni rzeczywiście mają najwięcej tu do powiedzenia, bo to przecież 'elitarni sznukersi' ;P
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 maja 2012 08:11
[quote author=A+A link=topic=5.msg1397363#msg1397363 date=1336598106]
tak, tak - teraz już tylko Ela i wrotek będą się wypowiadali w tym wątku  🏇

no, chyba, że ktoś (nie - nie Ktoś, tylko ktoś) ma kaprys z nimi porozmawiać na ...poziomie  wrotka - podobno 11 😁


[/quote][quote author=A+A link=topic=5.msg1397363#msg1397363 date=1336598106]
tak, tak - teraz już tylko Ela i wrotek będą się wypowiadali w tym wątku  🏇



Hahahahahahaha oni rzeczywiście mają najwięcej tu do powiedzenia, bo to przecież 'elitarni sznukersi' ;P
[/quote]

rozumiem że te dwie powyższe wypowiedzi zupełnie nie stanowią karanego ostrzeżeniem off topu ponieważ są bardzo rzeczowe i na temat.
ElaPe, Twoj post natomiast niesie przesłanie wielkiej rzeczowej wiedzy 😉

nie możecie iść się powsciekac w kąciku arabów? jakie są podeformowane i paskudne?

mój najzupelniej klasycznie szkolony koń kilka sesyjek przeżył, nie zdurniał(jeszcze pewnie:P ) i jest spokojniejszy, mniej czujny wiecznie, przyłazi z pastwiska i nie muszę jej gonić kilka minut, na lonży zatrzymuję konia na obwodzie koła i wskazuję zmianę kierunku. niektóre rzeczy są bardzo fajne i najzwyczajniej klasycznie przydatne 😉 najwieksza sztuką jest powybierać zagadnienia, które się mogą przydać 🙂
Iasbelle araby to ty zostaw w spokoju są inne rasy koni godne potępienia w każdym szczególe ich jestestwa  😀iabeł:
ganasz, hehehe 😉 Like it! 😉 Teściowa strasznie chce kupić araba, bo takie "laleczki sliczne" 😉

chyba wszystko co sprawia, że ludzie mają odmienne zdaia i gusta budzi kontrowersje.
oj tam prowokacja za prowokację.  😉
hmm to zależy czy lubisz teściową, jak nie lubisz kup jej araba na imieniny 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 maja 2012 11:19
arki Noego zapomniałaś Kroastar wstawić
Korastar- te obrazki to serio czy żart?
Cariotka   płomienna pasja
10 maja 2012 11:43
właśnie K. Jasińska wstawiła ten obrazek na fb.
Mi osobiście on nie przypada do gustu bo łańcuch pokarmowy jest jak najbardziej NATURALNY.
Przypatrz się... to nie chodzi łańcuch pokarmowy (rekin niżej niż mysz, czy kura), tylko o to jak człowiek myśli o zwierzętach. (Tu nawet kobieta jest niżej niż mężczyzna w drabinie)

Wstawiłam raczej jako ciekawostkę do rozważenia. Kasia podpisała obrazek słowami Pata: "Trzy cechy ludzi które powstrzymują ich przed staniem się dobrymi przewodnikami dla koni: Szowinizm, Autokratyzm i Antropomorfizm."

Cariotka... nie można myśleć tak prostolinijnie o symbolach. Idąc tym tropem powinnaś jeść "koninę", a nie na niej jeździć.
No, ale właśnie z drugiego rysunku wynika, że nie ma przewodnika.
Stąd moje pytanie.
Cariotka   płomienna pasja
10 maja 2012 11:57
ale czemu niby człowiek naturalny myśli tak jak na obrazku...człowiek naturalnie traktuje niektóre istoty gorzej i to jest naturalne🙂 hmm może powinno być to podpisane dobry jeździec, dobry koniarz...czemu akurat natural🙂 znam wielu klasyków którzy szanują zwierzęta i kobiety 🤣
Cariotka! Bingo też tak uważam... i to potwierdza, że podział na sznurki, nie sznurki jest sztuczny i zły. Ktoś kto stawia dobro konia na pierwszym miejscu i trenuje prawidłowo klasycznie jest jak najbardziej w okręgu, a nie w piramidzie. Jest bardziej "naturalny" w podejściu do konia, niż sznurkowiec, który nie rozumie co robi i krzywdzi konia (ładując się tym samym w piramidę).

Znam zagorzałych przeciwników "sznurkozy", którzy są bardziej naturalni, niż nie jeden adept naturalnego jeździectwa. Są w tym okręgu czy im się podoba czy nie 😉
Ja się przeciwnikom "pseudo naturalu" wcale nie dziwię. To co widać na naszym Polskim podwórku woła o pomstę do nieba i jest często żenujące. Właściwie nie zależnie jaki styl obserwujemy, czy klasyków, naturalsów, westowców itd. to jest to dość lichy obrazek. Jeździectwo po Polsku czyli byle jak.
Tia... (nie wytrzymałam, jednak podziały są głębsze niż myślałam) - jeśli dla kogoś stopień rozwoju układu nerwowego (odliczając te niekonsekwencję "wsadzenia" i samca i samicy gatunku człowiek) nie ma żadnego znaczenia, to nie - nie dogadam się z taką osobą, żeby nie wiem co. Ani pierwotniak ani drożdżak nie będzie moim kolegą. Równi to wszyscy jesteśmy, bo wszyscy umieramy 🙁
Cariotka   płomienna pasja
10 maja 2012 12:27
korastar dla wyjaśnienia jadam koninę, jeżdżę na koniach i mam dwa i to się nie wyklucza.

Przecież nawet konie w stadzie nie traktują siebie równo i nie szanują wszystkich osobników Tego samego gatunku, a są roślinożercami...już nie wspomnę o lwach i tygrysach. Schematy nie są trafne i tyle.
Korastar- te obrazki to serio czy żart?
jasne że serio. Pat miał nowe objawienie:"Trzy cechy ludzi które powstrzymują ich przed staniem się dobrymi przewodnikami dla koni: Szowinizm, Autokratyzm i Antropomorfizm." i  kapłani przygotowali transkrypcję, dla wiernych...przecież przedszkolaki w większości, to czytają pismo obrazkowe tylko 😉
i tak się zastanawiam, skąd w korastar taka pycha, żeby się mianować arbitrem, kto naturalny a kto nie?...robi za ministranta Pierwszej Polskiej i Jedynej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się