Aparacik - poprawa urody czy konieczość?

Florcik, 9 pażdziernika?  😲

Szczerze?
To jest prawie pół roku, wolałabym pójść do innego orto i założyć 9, ale czerwca.

I wiem co mówię, też chodziłam po ortodontach, gdzie były tak odległe terminy i założenie aparatu przesunęło mi się... o parę dobrych lat.
Nie ma co zwlekać, czekając na termin.


Strasznie się cieszę, że tak wiele osób pisze "trzymajcie kciuki, w końcu zakładam aparat" i traktuje to jak zabieg kosmetyczny, a nie nic szpetnego🙂 Super! Kiedy namawiałam mojego chłopaka na założenie, powiedział że to jest brzydkie i wygląda pedalsko 😤 Przecież to nie ma wyglądać, to ma wyglądać dopiero po ściągnięciu:P Poza tym teraz co 3-4 osoba nosi aparat...
Niestety, jest to najlepszy lekarz w moim mieście. Jeśli się zwolni jakiś termin to mnie wciśnie wcześniej, ale w to wątpię. Byłam wcześniej u innej lekarki,która chciała mi zakładać aparat ruchomy, a stały po 18 roku życia i ogólnie była niechętna oraz opryskliwa. Tutaj na wejściu się dowiedziałam,że moją wadę tylko aparatem stałym da się wyleczyć. O reszcie gabinetów chodzą bardzo niepochlebne opinie. Tutaj jest bardzo miła atmosfera, pan wszystko tłumaczy, co, jak i dlaczego, pyta się czy wszystko w porządku, bardzo profesjonalne podejście. 😉 Gdybym miała znajomości, tak jak moja koleżanka, założyłabym jeszcze w ciągu miesiąca, no ale...
Babi, nie chcę Cię martwić, ale te ciemne gumki raczej nie bledną... 😁 Wiem, bo sama się kiedyś wkopałam, zakładając granatowe - takie były ładne, póki nie miałam ich na zębach 😉 A sprężynki też kiedyś nosiłam, były nawet śmieszne, tylko oczywiście ze swoją wrodzoną skłonnością do gmerania językiem w zębach cały czas go sobie przycinałam.
Goździk, no to mnie pocieszyłaś  😵  a miałam taką nadzieję, nosiłam jasnoróżowe i wyblakły straaaaasznie 🙄
Na szczęście umówiłam się na wizyte na sam początek czerwca, więc to niecały miesiąc  😂
Jeśli pijesz kawę lub palisz to ci wyblaknie i to szybko 😉
ani nie palę ani nie piję kawy  😂
hektolitry coli też działają?
Ja z kolei nie piję coli, więc nie wiem 🤣
Po hektolitrach coli mnie prędzej wypadłyby zęby 😂 Z moich doświadczeń wynika, że jasne kolory szybko bledną i żółkną, zwłaszcza przy herbacie/kawie/papierosach, ale im ciemniejsze, tym mocniej się trzymają.
Liczyłam na cud, superszybkie prostowanie się zębów, ale niestety, co najmniej 2 lata muszę nosić to żelastwo. 🙁
Ranyyy, jestem taaaka szczęśliwa że o matko! 😀
Byłam już u ortodontki na wycisku, strrasznie się to wszystko ciągnęło, bo zdjęcia mojej szczęki się przesunęły, ale wreszcie wiem coś konkretnego  😀 .
Byłam u orto. w piątek, zrobiła mi wycisk paszczy oraz włożyła gumki pomiędzy zęby w górnej szczęce żeby rozszerzyć mi zgryz, szczerze powiedziawszy nigdy wcześniej o tym od nikogo nie słyszałam więc trochę mnie to zdziwiło...
Miałyście może taki 'zabieg' przed założeniem drucików?
Strasznie to dziwne uczucie, tak jakby po jedzeniu coś zostało pomiędzy zębami ale duużo twardszego, cały czas przy tym gmeram tak mnie drażni grr  😤
Pomimo to cieszę się ogromnie bo aparacik zakładają mi 21 maja (górę) a dół dołożą 22 czerwca.
Generalnie orto. powiedziała że gumki drażnią zdecydowanie bardziej niż sam aparat więc chyba nie mam się czego bać, bo da się przeżyć, momentami zupełnie o nich zapominam, najgorzej jest przy jedzeniu, bo zęby strasznie bolą kiedy coś gryzę, ale z czasem jest coraz lepiej.
Teraz pytanie, jaki kolor gumek na pierwsze zakładanie, mam 3 opcje, tęczę 😀 granatowe albo fioletowe i nie wiem co wybrać, wolę myśleć o tym niż o ewentualnym bólu związanym z metalem w buzi, więc?  🏇
kuco zakładanie gumek między tylne zęby, jest normalną procedurą. Ortodonta przygotowuje miejsce żeby łatwiej było mu założyć pierścienie, które będą częścią aparatu.
kuco proponuję poczytać kilka stron wstecz....
Kurczę,byłam dwa dni na wyjeździe,zapomniałam spakować wyciągów. Mogłoby się wydawać,że dwie noce bez nich to niewiele,ale teraz po nocy z załozonymi znowu mam armagedon i bola mnie zęby :/
borowa Dziękuję za nie zjedzenie mnie  😡
Przepraszam za głupie pytanie, po prostu jestem strasznie zdziwiona całą tą szopką a chwilowo rzadko kiedy mogę na spokojnie usiąść do komputera i poczytać wszystko dokładnie, jeszcze raz wielkie sorry za takiego offa trochę.  :kwiatek:
Mi też nigdy nie chce się czytać 20 stron wątku.... 🤣 Nie ma za co 😉
Melduje się po 6 tygodniach od założenia aparatu  🙂

Byłam dzisiaj na wizycie, góra została, a na dole łańcuszek gumowy (nie wiem jak to się fachowo nazywa) do 4 i od 4 do 6 jeszcze jeden+ wyciągi od dolnej trójki do górnej szóstki po obu stronach, ze zwierzątkiem o wdzięcznej nazwie impala. Domyślam się, że są dość łagodne na początek, ale już mnie boli. I tutaj pytanie do was. Jadę jutro ze znajomymi na 3 dni w góry i zastanawiam się czy brać wyciągi. Dopiero dzisiaj mi je założyli, a nie chciałabym się męczyć przez te 3 dni i nie wiem co robić. Czy ściągnąć je całkiem czy zakładać tylko na noc i przez 3 dni nie nosić ich w ciągu dnia?
Lepiej noś choćby na noc,bo potem po najmniejszej przerwie boli bardziej 😉
cieciorka   kocioł bałkański
28 maja 2012 22:26
Jedynki i dwójki górne wylazły mi jak u chomika 🙁. Mam założoną łańcuszko gumkę, mam nadzieję, że dzięki niej wrócą na swoje miejsce.
A ja w czwartek z samego rana zakładam dół i RME na podniebienie... Będzie ciężko, ale już się nie mogę doczekać 😉
Co robi RME?
RME poszerza szczękę 😉 Rozwala szew podniebienny, czy jak on się dokładnie nazywa, żeby ją poszerzyć generalnie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2012 11:07
Czy mozecie polecic ortodonte w Poznaniu? Z gory dziekuje 🙂.
Ja jeżdżę do Mosiny. Osobiście bardzo polecam tego pana, konkretny, rzetelny i nie naciąga na kasę. Odpowie na każde pytanie, przy okazji jak widzi problem z zębami to naprawi itd. W przypadku np. odpadnięcia zamka, jeżeli ktoś go zgryzł, naprawia za darmo i po kilka razy, jeżeli jest taka konieczność. Ja miałam inny problem ze zgryzem, więc z 4 razy dzwoniłam awaryjnie.  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2012 11:20
Być., mozesz podeslac mi jakis namiar? Wprawdzie ode mnie spory kawal, ale przyda sie w zanadrzu 🙂.
Być., ja dojeżdżam na Bułgarską do Poznania do ortodonty. 🙂 nazywa się Sitarek-Madaj
618136816 do rejestracji numer.
Ortodonta to pan Przemysław.
Dane adresowe:

ul. Rzeczpospolitej Mosińskiej  29
62-050 Mosina


Ma "interes" razem z żoną, ona również przyjmuje, ale nie zajmuje się tym, co on.
Przemysław Zielonacki i Ewa Duchyńska-Zielonacka, teraz znalazłam. 🙂

Ah, jeżeli chciałabyś recenzję to możesz w google wklepać i Ci wyjdą ciekawe informację.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 czerwca 2012 14:04
Ale te aparaty stałe są strasznie drogie! A jak jeszcze dodać wizyty kontrolne i dołożyć koszty dojazdów...  👍 Ja już lepiej na implanty będę zbierać  😁
1600 zł płaciłam za swój. Jedynie górę. Wizyta 80 zł, co miesiąc. Jeżeli zmienia Ci łuk to 100 zł za wizytę. Zdjęcie aparatu i założenie (nie pamiętam jak to się zwało) tego, co jest potrzebne przez rok, by zęby się nie przesuwały to 300 zł. Liczby są porażające...
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 czerwca 2012 14:16
Dzięki, może jeszcze ktoś kogoś poleci?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się