Stajnie w Lublinie

Krysia miała cały tydzień zamęt przez wyborami na miss Lbn i nie było jej w Lublinie, a na forum wchodziła zapewne z telefonu, spróbuj ją złapać na facebooku 🙂
Arroch spróbuje  😀
kortina dokładnie jak mówi Arroch  -> urwanie głowy  poszło pw 😉
Czy mogę kogoś prosić na pw o numer, pod który mogę dzwonić żeby zapisać się na odznakę do Bonanzy?

edit: ok, już mam 🙂
Ponawiam pytanie :
czy jest tu ktoś kto trzyma/trzymał konia w Pólku (Fidelius) i mógłby się za mną skontaktować na pw?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
ja trzymałam, jak cos dawaj na pw
Ponawiam pytanie / propozycję.

Będę jechać na ZR-A do Białki - chcę konia wieźć sama. Dysponuję porządnym i bezpiecznym do ciągnięcia autem, mam B+E. Czy ewentualnie jest ktoś kto:

a) chciałby się podłączyć - wtedy koszty transportu wyjdą mniejsze

b) zechciałby pożyczyć mi przyczepę - oczywiście za opłatą ew. za  dobrą flaszkę 🙂

- przyczepa chętnie dwukonna (bo nawet jak będę tylko jednego konia wiozła to na lajcie zapakuję słomę/siano itp), koń grzeczny, dobrze jeździ, nie demoluje - jednak po mega ciasnej przyczepie z wypożyczalni, w której ruszenie przegrody graniczyło z cudem, może mieć lekką traumę przy wchodzeniu...

- ewentualnie jednokonna, ale taka, do której zmieści się koń o wzroście 170+ (ostatnio dużo widzę mikro-jednokonnych-przyczep)

___

W ogóle wybiera się ktoś?

edytuj posty
FaMaGusta się wybiera 😀 4 konie chyba 🙂
aaa właśnie - bo tak mi przyszło do głowy - czasem jeżdżę przez Kraśnik i tam w wypożyczalni przyczep mają jakieś do przewozu koni. Kiedyś tam pożyczałam, ale generalnie była w dramatycznym stanie. Później już jej nie widziałam - pewnie sprzedali. Są za to jakieś nowe/inne. Czy ktoś z Was je pożyczał? Widział?
Mam zdjęcia z dzisiejszych zawodow u Drwala :-)
Jak ktoś był to wyślijcie na pw mniej wiecej opis konia i jezdza (ktore konkursy, masc konia, kolor czapraka) i jak byly to jakies znaki szczegolne ;-)
gajowa jest jedna biała 2-konna i była jedna szara 2-konna (boeckmann). Jadna i druga są w fajnym stanie. Wypożyczenie chyba 30zł za dobę 😉
o widzisz! to świetna informacja! Tak jeszcze zapytam czy Famagusta ma w planatch którąś z nich brać?
Przypominam, że:
Ośrodek Jeździecki Stajnia FaMaGusta

zaprasza na


Dwustopniowe warsztaty z masażu sportowego koni

Zajęcia poprowadzi pani Maria Soroko – ( http://equinemassage.pl/ )

absolwentka Institute of Biological, Environmental & Rural Sciences (IBERS), na kierunku MSc Equine Science Uniwersytetu Aberystwyth, Equine Body Worker, doktorant w zakładzie Hodowli Koni i Jeździectwa , Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Warsztaty odbędą się na terenie OJ Stajnia FaMaGusta Ostrów Kolonia 30 km od Lublina
Planowany terminarz warsztatów

17-18.03.2012 – warsztaty z masażu I stopnia

16-17.06.2012– warsztaty z masażu I stopnia

6-7.10.2012 – warsztaty z masażu II stopnia

WARSZTATY MASAŻU SPORTOWEGO KONI I STOPIEŃ

Program warsztatów:


Dzień I - (zajęcia od 9.00 do 17.00)


Zajęcia poranne: (9.00 – 13.00)

1. Podstawy układu kostnego –część 1

2. Układ mięśniowy: mięśnie szyi i kończyny piersiowej, omówienie fizjologii pracy mięśni

3. Podstawowe założenie masażu stopowego, chwyty stosowane w masażach Przerwa – 1h (od 13.00 do 14.00) Zajęci popołudniowe (14.00- 17.00)

4. Zajęcia praktyczne: lokalizacja struktur kostnych i mięśni

5. Zajęcia praktyczne z masażu część 1


Dzień II - (zajęcia od 9.00 do 16.00)

Zajęcia poranne: (9.00 – 13.00)

1. Podstawy układu kostnego –część 2

2. Układ mięśniowy : mięsnie grzbietu i kończyny miednicznej

3. Zajęcie praktyczne : lokalizacja mięśni

4. Zajęcia praktyczne z masażu część 2

Przerwa – 1h (od 13.00 do 14.00)

Zajęci popołudniowe (14.00- 16.00)

5. Zasady masażu, praktyczne porady

6. Charakterystyka pokroju ciała konia: szyji, grzbietu, kończyn . Prawidłowy i nieprawidłowy rozwój mięsni u konia sportowego.

7. Zajęcia praktyczne z masażu część 3 .

8. Podsumowanie i wręczenie dyplomów


Cena szkolenia:

- 330 złotych

- z własnym koniem 360 złotych ( liczba koni ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń )

Dla osób trzymających konie w OJ Stajnia FaMaGusta 300 zł

W cenie zapewnione materiały szkoleniowe, serwis kawowy. Organizator nie zapewnia wyżywienia ani noclegów.
Najbliższy hotel http://www.zajazd-marta.pl/.
Maksymalna ilość osób uczestniczących w szkoleniu to 12 osób.
Rezerwacja miejsc i informacje pod nr telefonu 606 736 761 lub mailem famagusta @op.pl i uiszczeniu zaliczki w wysokości 100 złotych

na rachunek: 54 1140 2004 0000 3102 6307 2169



ZALICZKI W KWOCIE 100 ZŁ PROSIMY WPŁACAĆ DO 9 CZERWCA


Na razie mamy 7 osób, tak więc proszę się szybko zgłaszać 🙂
Dzięki wszystkim za super zawody w naszej stajni u Drwala 🙂 za przybycie i miłą atmosferę  🏇
.
Z tego co wyczytałam na facebooku będą w poniedziałek 😉
.
Witam takie propozycje wysłaliśmy w poprzednim tygodniu do Prezesa LZJ niestety z racji przebywania za granicami kraju nie może ich zatwierdzić i odesłać.

ZAPRASZAMY na II Zawody Regionalne w Skokach
Ostrów Kol. – Wilkołaz dnia 9 czerwca 2012 r.

1. Organizator : WKJ Lublin SJ Baskil FaMaGusta

2. Miejsce zawodów : piasek z fizeliną - plac na terenie OJ FaMaGusta
, rozprężalnia – plac piaszczysto – trawiasty

3. Termin zawodów : dnia 09.06.2012 r.

4. Termin zgłoszeń : dnia 07.06..2012 r.

- telefon: 606 736 761 606 736 774
- e-mail: famagusta@op.pl

5. Program zawodów – początek o godz. 9😲0
.

Nagrody :
Konkurs 70, 80, 90, – flot’s, nagrody rzeczowe
Konkurs klasy L - flot’s, nagrody rzeczowe i finansowe – I m-ce 150 zł, II m-ce 100 zł, III m-ce 50 zł
Konkurs klasy P flot’s, nagrody rzeczowe i finansowe – I m-ce 350 zł, II m-ce 250 zł, III m-ce 100 zł, IV m-ce 50 zł

Konkurs 6 – nagrody rzeczowe i finansowe I m-ce 500 zł, II m-ce 350 zł – III m-ce 200 zł IV m-ce 100 zł

6. Wpisowe : 60 PLN od konia
Startowe : Konkurs 1, 2, 3 - 10 PLN od startu
Konkurs 4, 5, 6 - 20 PLN od startu
7. Organizator zapewnia stanowiska dla koni – bezpłatnie, oraz boksy za opłatą 50,00 zł
( ilość boksów ograniczona – decyduje kolejność rezerwacji )
8. Organizator informuje, że w przypadku zgłoszenia mniej niż 25 koni ma prawo
odwołać zawody

OFICJALNE PROPOZYCJE JUŻ W PONIEDZIAŁEK!!!
Dzięki wszystkim za super zawody w naszej stajni u Drwala 🙂 za przybycie i miłą atmosferę  🏇

A my dziękujemy za zorganizowanie takich zawodów. Było bardzo pozytywnie. 🙂
mógłby ktoś wrzucić wyniki?
[quote author=Seta link=topic=80.msg1418604#msg1418604 date=1338706968]
Dzięki wszystkim za super zawody w naszej stajni u Drwala 🙂 za przybycie i miłą atmosferę  🏇

A my dziękujemy za zorganizowanie takich zawodów. Było bardzo pozytywnie. 🙂
[/quote]

I ja się jeszcze dorzucę do podziękowań 🙂 Zawody ekstra ! 🙂 Trochę kurzu zjadłam,ale naprawdę wspaniała atmosfera całkowicie mi to wynagrodziła 🙂 Jako nie-startujący obserwator i luzak, mogę powiedzieć, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło podejście sędziów (może dlatego,że pierwszy raz byłam na całkowicie koleżeńskich zawodach ale mniejsza) 🙂 Jak coś nie wychodziło można sobie było spróbować czasem nawet 4 razy najechać na przeszkodę, po eliminacji za 3 razem, sędzia namawiał do skoku posłuszeństwa🙂 No i na parkurze cały czas była nasza forumowa Ascaia i jako dobry duszek pilnowała i pomagała osobom z małymi i większymi końskimi problemami 🙂 Za każdym razem się uśmiechałam jak sędzia po nieudanych przejazdach mówił 'Następnym razem napewno będzie lepiej' (czy coś w tym stylu) 🙂 Bardzo fajna, miła i koleżeńska atmosfera 🙂 Jeszcze raz wielkie dzięki! 🙂
Też byłam na zawodach jako obserwator🙂 atmosfera bardzo przyjemna, super że coś takiego zorganizowaliście 🙂
i zorganizujemy jeszcze raz - tylko tym razem dorobimy się kłódek bezpieczeństwa 🙂, propozycje wyślemy dużo wcześniej, no i najważniejsze po zawodach nikogo nie wypuścimy  😁, zamkniemy konie w boksach, a was zaprosimy na ognisko  😅, które w sobotę trwało do ok 2 w nocy 🙂
no i czekamy na pomysły... co zmienić, co dodać, co było źle itd.....
może się o ujeżdżeniu pomyśli 🙂
To supppeerrr . Stajnia u Drwala widzę działa coraz prężniej 🙂
Wiem, że koń mojej znajomej spłoszył się na widok takiej żółtej reklamy  🤔
I coś jeszcze mówili, że jakaś słoma latała i to koniom przeszkadzało.
Ale naprawdę zawody mi się podobały 🙂 Myślę, że pomimo upadków to moim znajomym też

Stajnia mnie zauroczyła i mam zamiar zapisać się do was na lekcję 🙂

PS. Macie u Drwala takie zajesłodkie kucorki  💘
Nic nie latało, poza jedną "pscółką", która próbowała odlecieć tuż przed skaczącym koniem.
A ja chyba znalazłam lepszy dojazd, bez próby topienia koni w stawach 😉
Była taka żółta reklama na płocie od strony publiczności , no ale to już podchodzi pod  🚫

To, że zawody się udały trzeba przyznać 🙂
Czekam na kolejne, oby były równie udane 🙂
Czy komuś coś może wiadomo o jakiejś nowej stajni powstałej w okolicach lbn? Szukam powoli czegoś do 15 max 20 km, z dobrym karmieniem 3 razy dziennie, ścieleniem dobrym a nie dekoracyjnym (i sprzątaniem do zera conajmniej raz w tyg), wypuszczaniem na wybiegi oraz porządnym placem do jazdy...

Słyszał ktoś coś może?
zapraszam do nas, dobre ścielenie, tyle, że obornik wywożony co 2 tyg, konie na wybiegu od rana do wieczora, ujeżdżalnia 80x100
a jedzenie rozpisane na kartce przywieszonej na boksie będzie podawane do woli. najlepiej zapraszam na żywo, bo zaraz będzie, że reklamę robię
wejdź na naszego facebooka i obczaj zdjecie z lotu ptaka - co do wyglądu ujeżdżalni i wybiegu 😉
Widziałam widziałam 🙂, jak będę trochę bardziej czasowa, chętnie podjadę 🙂
a do nas jutro przyjeżdża 6ton fizeliny....trzymajcie kciuki  🏇
Wyniki zawodów towarzyskich SJ STAJNIA DRWAL
Konkurs nr. 1 LL-60cm
1. Kamila Piwnicka - Modelina
2. Iza Laszczka - Bilbo
3. Magdalena Maj - Ezop
4. Walak Monika - Lili

Konkurs nr2. LL-70cm
1-2. Magdalena Maj - Ezop
1-2. Jagoda Niewiadomska - Emperator
3. Emilia Maleszyk - Pleban

Konkurs nr.3 LL-80cm
1. Jagoda Niewiadomska - Emperator
2. Jagoda Niewiadomska - Emperator
3. Olga Nuckowska - Eskadron


Chyba nie pomyliłam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się