żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

niestety ale glut horze nie umywa sie do acavallo.
hm, w taki razie to jedno już wiem. A reszta... lepiej zainwestować w Acavallo czy Mattes, czy może jeszcze coś innego? Dodam, że nie potrzebuję żadnej korekty siodła. A może polecacie w takim wypadku jakiś konkretny model?
Avis, jesli nie potrzebujesz korekty siodla to glut.  mattes jednak zabiera szerokosc.
http://www.equiversum.pl/acavallo-acavallo-terapeutyczny-zel-pod-siodlo-p-1722.html - skłaniałabym się pewnie ku temu, 200 zł jest jak najbardziej do przeżycia, a opis bardzo zachęcający, tylko fajnie jakby mnie ktoś utwierdził w przekonaniu, że za bardzo nie odbiega od rzeczywistości? ^^
acavallo to najlepszy glut na rynku. kwestia tego, czy spelni twoje oczekiwania.
katija, dlaczego piszesz ze horze nie umywa się do acvallo?
Ja nie widziałam różnicy między nimi.
Perlica, a ja widze bardzo duza. horze jest sztywny i nie uklada sie na grzbiecie.
katija sztywny? ja mam horze i nie moge powiedzieć że jest sztywny i sie nie układa, bo to robi. Ale nie mam porównania z acavallo.
Ja też nie widzę różnicy między jednym a drugim, mam oba.
Może acavallo jest ciut większy. Układają się tak samo, oba są jednakowo funkcjonalne.
też mi się tak wydaje, bo oba próbowałam
ja nie widziałam różnicy sama używając acavallo i horze oprócz ceny, uzywałam obu, tak samo moja koleżanka po acavallo wzięła horze- eksploatuje 2 rok
Koleżanka ma jakiegoś gluta, nie jest to Acavallo, tylko... no właśnie, co? Jest o połowę cieńszy od Acavallo, tak samo dobrze działa, co to może być? Acvallo jest pewnie 2 x grubszy od tego.

Albo co możecie polecić cieniutkiego z żeli? 😉
horze ma 5 mm, busse 8mm, dodatkowo busse wypuściło bardzo cienkie podkładki Thinline  4 mm, 6mm
A acavallo ile ma mm?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 czerwca 2012 11:00
po waszych wypowiedziach, neiw eim już co mam kupić... 😁
Czy będzie bardzo źle, jak zakupię gluta horze, to znaczy- nie będzie jakoś super działał i coś może się stać?
Nie wiem jak zadać to pytanie  🙄
A ja tak z innej beczki  😉
Jest jakiś sposób na ponowne odzyskanie zupełnej przeźroczystości żeli typu glut?
Po dłuższym czasie użytkowania najzwyczajniej w świecie żółkną.
Gillian   four letter word
01 czerwca 2012 13:50
uprać ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem albo żelem do prania 🙂
raczej już nie wróci do tej przezroczystości.
ja wrzucam mojego gluta do pralki, wychodzi świeżutki - jednak tak biały jak za nowości nigdy już nie będzie
ja mialam w rekach horze i ta konkretna sztuka byla sztywniejsza i nie ukladala sie jak nalezy. byla mniej gluciasta a bardziej gumowa.
z tego co pamietam do gluta nie wolno stosowac detergentow, bo sie zaczyna lepic.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 czerwca 2012 16:34
Ja kilka lat temu zamieniłam żel na Mattesa - podkłądkę - fajnie-  ale tak naprawdę futerko powinno leżeć bezpośrednio na sierści, a nie na czapraku, żeby dawało 100 % swoich właściwości.

Jak to mówili na reklamie "z pewną dozą ostrożności' kupiłam więc przy zmianie siodłą czaprak podszyty futrem Mattesa - GENIALNE!
Absolutnie łatwo się wyczesuje po jeżdzie. Wcale się nie brudzi tragicznie jak myślałąm. Po kilku praniach wciąż wygląda jak nówka.
http://www.gnl.pl/terapeutyczny-siodlo-acavallo-p-5695.html - ja zdecydowałam się na ten żel, napiszę potem jak efekty 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 czerwca 2012 21:58
Koleżanka ma jakiegoś gluta, nie jest to Acavallo, tylko... no właśnie, co?

Jest kilka firm a wyglądają bardzo podobnie. Nie było nic napisane na żelu koleżanki?
SOFT-AIR - Busse
"GelPad" - ESKADRON
Fair Play
Pfiff ACTIVE SOFT GEL PAD
Tattini
USG
Acavallo i jeszcze Horze i C.S.O.
Gel-Eze (3 mm to chyba najcieńsza)
Jest w czym wybierać 🙂

Ja używam ACAVALLO i jestem zadowolona, konie zresztą też. Mam ją już prawie trzy lata i oprócz zmiany koloru nic się z nią nie dzieje.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
01 czerwca 2012 22:00
Przez Was nie wiem co wybrać!  🤔wirek:  😂
Ja też polecam acavallo, mam też mattesa i moje plecy wolą gluta.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 czerwca 2012 21:02
To teraz ja mam pytanie. klik Kto ma te podkładki i jak z ich żywotnością? 
A czy da się coś zrobić jak glut po umyciu się mega lepi? Jak inaczej wyczyścić gluta, żeby się nie kleił? Mam eskadrona.
Zdradźcie mi, dlaczego glut ma się nie lepić?
Przecież on ma za zadanie m.in. zapobiec przesuwaniu się siodła...
Tak :P ? A to nie dopasowne siodło powinno temu zapobiegać  😀iabeł: ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się