Ogłowia

kalaarepa znalazłam jedynie takie, niestety pfiffowskie, za 100zł, więc raczej nic nadzwyczajnego ale masz link: http://www.gnl.pl/oglowie-pfiff-004648-p-6732.html
Ewentualnie trochę inny odcień. Mi się ono bardzo podoba, daję odnośnik, może się przyda.
http://sklep.bergo.pl/oglowiezmeksykanskimnachrapnikiem-p-896.html
A może ktoś polecić jakieś fajne ogłowie z nachrapnikiem hanowerskim, naczółek w zasadzie obojętne jaki, ale żeby miało porządną skórę, oraz stosunkowo cienkie paski policzkowe itd, bo koń ma delikatną głowę?

Dla tego oto pana:

BandA  :kwiatek:
Mam pytanie co do tego ogłowia:
http://amigo-konie.pl/10d-leo-oglowie-podszywane-brazowe-podszycie-london.html
Moje poprzednie okazało się być za duże plus chciałam takie, które będzie pasować kolorystycznie do siodła, zamówiłam z powyższego linku, ma ktoś je może? Jak się sprawuje?
u nas w stajni jest takowe, prawdę powiedziawszy, nie jest zadbane, smar widzi raz na 3 miesiące, ale jakościowo, dotykowo i wizualnie- koszmarek. Szlufka na pasek krzyżowy umarła bardzo szybko, paski się pourywały, skóra jest okropnie twarda, choć na szczeście nie obciera, ogólnie nie polecałabym...
A do nas doszedł mój wymarzony BR. Jestem pod olbrzymim wrażeniem jakości, wykonania. Cud, miód!

Amarotsa, śliczne  😍 oczywiście koniecznie wstaw zdjęcie na modelu! A skąd zamawiałaś?
Amarotsa, o, i jak rozmiarówka i jakość skóry? Do mnie leci munsztukowe, ale coś nie może dolecieć, dopiero w piątek paczka do mnie z Niemiec wysłana 😕
Anai - Zamawiałam w Niemczech, tutaj też mieszkam więc nie było większego problemu.

Quanta - Ja na swoje zamówienie czekałam coś około dwóch tygodni. Wstępnie nie mieli tego modelu na magazynie. Jakość skóry jak dla mnie bardzo, bardzo na plus. W skali 1-10 BR wypada na 7,5-8 uważam więc, że bardzo dobrze. Z rozmiarem jeszcze nie wiem. Dziś będę w stajni to sprawdzę jak wypadają rozmiary w porównaniu z innymi firmami. Daj znać Quanta jak wypada munsztukowe, bo mnie też czeka zakup w tym roku.
Dziewczyny, pomocy!

Zamówiłam ogłowie hooks'owe, sommerset, i nawet nie przyszło mi do głowy popytać Was jak wypada rozmiarówka! 😵

Mam ogłowie Harry's horse, a to też chyba duńska firma (?) i powiem, że standard. Kieffer nieco duży wypada, dopinam na przedostatnie dziurki.. i nawet ostatnie (podgardle z 1 strony ma 1 dziurkę zapasu, krzyżowy na ostatnią dopięty..) o naczółku nie wspomnę.. 🤔 Zmieniłam na horze full, i jest ok.

No i..

jak z tym hooksem. Wyszłam z założenia, że chyba żadna firma nie produkuje tek wielkich fulli jak kieffer, więc zamówiłam sommerseta w rozmiarze właśnie full.

Koń wlkp, 165 na oko w kłębie, ojciec xx z torów, matka wlkp uszlach. trk więc głowa bardzo zgrabna, proporcjonalna, ale nie koń nie sucharek, bardzo proporcjonalnie zbudowany.. taki standardzik rozmiarowy.

junona akurat mam inne modele ale wg mnie standardowo wypadają
mój noszący full nosi full a w cob ledwo go dopięłam

edit literówka
junona - ja powiem tak... z hooks'em to chyba nigdy nic nie wiadomo  😉
Mój też ma standardową głowę, hooksa mam fulla i jest ok. Euroriding full też dobry. Usg full również dobry. Głowę ma zgrabną, ale dużą i raczej wymiarowy jest  😉
kalaarepa dla jakiej maści szukasz takiego jasnego ogłowia?
Dzięki dziewczyny!

Ogłowie już zamówione, jak paczka przyjdzie, to poleży miesiąc u cioci w domu w Norwegii... i w lipcu będzie u mnie 😎
Mam nadzieję ce mój patałach się zmieści jak należy w nowe cacko 😍 bo sommerset baaaardzo mi się widzi.. A jak nie to przeboleję, i wystawie w ogloszeniach..


zachorowałam na to ogłowie. tylko jaka kasa 🙁
Ogłowie przymierzone na karą głowę. Nachrapnik jest bardzo szeroki i nie do końca jestem jeszcze do niego przekonana. Kombinowałam dziś sporo z położeniem i mam zagwozdkę. Zostawiony w odpowiednim miejscu ewidentnie przeszkadza ogrowi. Może to wina szerokości, że zajmuje większą powierzchnie? Zapięłam wyżej i było lepiej, chociaż nie w pełni.

Amarotsa piękne jest to ogłowie. Matko jak ja kocham szwedy!!! 😀 I ten naczółek.
.
Amarotsa, olśniewające ogłowie, mimo że dla wizualnej równowagi widziałabym nachrapnik ciut niżej. Ale- ciastko!
Dziękujemy 😉. Na tym zdjęciu nachrapnik jest dla mnie też trochę za wysoko. Jednak oczko niżej już coś nie pasowało Karemu. Muszę poświęcić trochę czasu na idealne dopasowanie i samo ogłowie potrzebuje chwili by się "rozpracować".
Amarotsa rewelacja, koń wygląda w nim szałowo! 😍
ja osobiście wole wyżej nachrapnik i jak dla mnie jest ok
naprawdę super ogłowie
xxagaxx jak rozmiarowo wypada to Alecto? Cob to standardowy cob? Cały czas mi rurka chodzi po głowie na arabską głowę.  🙄
Amarotsa prze-przepięknie!
ashtray alecto wypada standardowo, a nawet może troszkę mniejsze niż normalne cob
O, to super wiadomość. Dzięki!  :kwiatek:
ashtray czekam na zdjęcia od fotografa. Na razie mam tylko jedno: tu masz prawie arabską główkę w Cobie 😉

Amarotsa,  rewelacja, bomba po prostu (pewnie pisałaś, ale cichutko się dopytam, cóż to jest?:kwiatek🙂

xxagaxx, bardzo mu do twarzy! mnie przed rurkami (choć kuszącymi) powstrzymuje taki trochę bajzel, tu rurka, tu proste, a w tym ogłowiu taki ład panuje 🙂
Miodzio  😜
Właśnie interesują mnie coby, które wypadają dość małe. Aktualnie mam Euroridinga i o ile nachrapnik pasuje, tak reszta pasków i naczółek są strasznie duże. A poniakowe ogłowia za malutkie.  🤔
Isabelle - to jest firma BR model Adlington.

xxagaxx - Lubię rurkowe ogłowia bardzo, ale jakoś brak im subtelności. W moim BR jak na razie lubię Karego z profilu, bo od frontu... trochę jak w kagańcu ;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się