Nasza twórczość fotograficzna cz. II

nie, nie te linki nie są potrzebne ale nie wiem jak je usunąć. Zdjęcie jest robione zwykłą cyfrówką  ale podoba mi się i chciałam znać opinie co do tego zdjęcia co mogę jeszcze poprawić 🙂
nie, nie te linki nie są potrzebne ale nie wiem jak je usunąć. Zdjęcie jest robione zwykłą lustrzanką ale podoba mi się i chciałam znać opinie co do tego zdjęcia co mogę jeszcze poprawić 🙂

Na pewno lustrzanką ? Byłam pewna, że komórką 🙁
sorki miało być cyfrówka o czym innym myślałam jak to pisałam 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2012 16:12
Chuda poszukac ciekawszych momentow, wykorzystac jakos odbicia w wodzie, kombinowac z ustawieniami (w aparacie, ustawieniem siebie i konia), pobawic sie w kadrowanie, poczytac o mocnych punktach i zasadzie "zlotego podzialu", zwracac uwage na tlo.
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
22 czerwca 2012 16:25
armara CSIO w St. Gallen w Szwajcarii? Bo tło wydaje mi się znajome 🙂

Edit: Dopatrzyłam, doczytałam. Na śk bodajże jest zdjęcie Twojego autorstwa 🙂
Też byłam na tym CSIO, ale mój soniak nie podołał, 3 udane zdjęcia na 500 zrobionych, więc nawet się ze swoimi nie wychylam 😁
po dłuugiej przerwie od zdjęć ;D
Mam dużo zdjęć z ostatnich Janowskich Mistrzostw Sportowych Arabów, tu kilka z nich:








Proszę o uwagi.
Przypominam, że dopiero zaczynam przygodę z fotografią 😉
m.indira   508... kucyków
23 czerwca 2012 11:17
Kingoool ostrość poszła na spacer ...

Trista zastanawiając sie jak uchwycić danego modela(pion czy poziom) zawsze trzeba brać pod uwagę wiele czynników, tak jak w pierwszej focie poziom zupełnie nie gra tak już w 5 jest jak najbardziej na miejscu(choć akurat ja bym modeli umieściła po lewej a nie prawej stronie kadru-po prawej owszem, gdyby koń lub modelka patrzyli w lewo). teraz powiem dlaczego pierwsza lepsza by była kompozycyjnie w pionie, otoczenie-pionowizny, koń prawie pion, kadr-za szeroki-rozprasza uwagę. przepalenia, och jak one często biorą górę w tak zacienionych miejscach, w dodatku to siwy koń...
fotka 2, i niby wszystko grało, fajna faza, nawet udane światło i w miarę tło ale nie ma tak dobrze 😉, bowiem pysk konia znikł, zlewając sie z akurat ciemną plamą drzew i albo bym rozjaśniła drzewa, albo pysk by go wydobyć z tej ciemni
3- musisz uważać z kontrastem, jaskrawością barw, ostrością kolorów bo biją po oczach, ta nienaturalna zieleń , winieta dodana czy samoistna?
4- ten sam efekt ostrych barw dał na bieli w cieniu przepalenie(szyja)
5- chyba jedna z najlepszych wraz z 3, prócz tego aspektu z której strony kadrowałabym
6- aż się prosi więcej powietrza po lewej, przy takich fotkach czasami warto się cofnąć, by potem można było wykadrować tak jak się chce, na bank Ci wtedy nie zabraknie powietrza 😉
7- b.k. bo nic nie wnosi i nic nie pokazuje
8- och, fota nad która można było pięknie popracować, ale tego chyba nie uczyniłaś, obrabiając b/w nie można zapomnieć o dominantach, ty obrobiłaś to na zasadzie biel-czerń, minimalne szarości i przepalenia bieli(znowu) zrobiły mało plastyczny obraz, cięcie w pachwinie i w strzemieniu mało dopuszczalne. obcięty ogon zresztą też... w takich zdjęciach musisz uważać by coś mało ważne(tutaj siodło) nie zakrzyczało tego co ważne, bowiem inaczej by to zdjęcie wyglądało gdyby koń był innej maści...
ale ogólnie przyjemny widok bo widac że próbujesz, szukasz, i pytasz
mam nadzieje że choć trochę pomogłam

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 czerwca 2012 13:22
Mam fizia na punkcie detali 😉







Zdjęcia robione w Białej Fabryce w Łodzi.
Nadal widać tą 'mgłę'? Jakieś sugestie? 🙂
Mysza
Dokładnie to samo. Tak wiem, że zdjecia się tam znalazły - artykuł pisała koleżanka z którą byłam na CSIO 🙂😉
m.indira- Bardzo dziękuję za uwagi- bardzo cenne i trafne, jak teraz patrzę przez ich pryzmat.
Takich konkretów oczekiwałam  :kwiatek:

Masz rację że w 1 psowałby bardziej pionowy kadr- za rzadko zwracam uwagę na rysujące się linie.

W 2 głowa się zlewa ale ja nie potrafię jeszcze używać zbyt wielu funkcji programów do obróbki, nad czym ubolewam  🙄

W 3 winieta dodana. Co do kolorów i kontrastu, to fakt, że czasem ciężko mi ocenić prawidłowość, szczególnie na moim laptopie, który jak zdaje mi się, przekłamuje obraz- jakby za szaro-fioletową mgłą.

Na innym monitorze zauważam nieraz przesadę w nasyceniu itp. (Tez mam obecnie ustawione na aparacie "żywe kolory" ale chyba to wyłączę 😉

4. Coś mi tu nie grało od początku, ale chyba głównie niebieskawy cień... chociaż w zasadzie to juz nie wiem 😉

5. Znam "zasadę oddechu" ale tutaj specjalnie tak przycięłam, żeby "magiczne" drzewo rzucające cień było w tle (z prawej było puste nudne tło).

6. Tutaj też ucięłam lewa celowo, by uzyskać wrażenie oddalania się koni od widza 😉

7. Może lipna obróbka, ale mnie cos w tym zdjęciu urzekło. Sylwetka konia kojarzy mi się z dostojną rzeźbą 😉

8. Długo wahałam się czy kolor czy w/b. Siodło faktycznie przykuwa wzrok i reszta się "rozpływa". Sama nie wiedziałam do końca co chce uzyskać 😉
Notarialna, bardzo mi się te zdjęcia podobają (takie trochę zboczenie zawodowe, i to, że lubię "prawie" monochromatyzm, i zabawę światło - cień, ostre - nieostre). A drugie wydaje się opowiadać całą historię. Off - story.
Sezon rowerowy w pełni, więc odgrzebałam dwa 😉

m.indira   508... kucyków
24 czerwca 2012 09:36
Trista odnosnie 7, nic znaczyło skopane wszystko co można było skopać, taki sam efekt byłby jakbyś fociła czarna plamę zamiast konia, posągu na bank tam nie widzę, dla mnie kosz, przy zdjęciach w cieniu na jasne tło skopiesz najlepsze ujęcia takim ustawieniem i o tym chciałam napisać...
sorry za dobitność ale inaczej nie mogłam, i koniecznie przy obróbkach lepszy dobry monitor, ja sie nie raz juz naciełam na lapkach...
Tristia Już mówiłam Ci o tych zdjęciach coś 😉

Ja dodaję swoje zwykle, zawodowe pstryki z dzisiaj 😉

"po co podnosić nogi w kłusie jak mogę przeskoczyć"


uśmiech proszę🙂






"przejadę czworobok z mamusią"

Notarialna, bardzo pozytywnie, ciekawe ujęcia.
Lena, pierwsze mi się podoba, za to drugie... no nie urzekło mnie 😉.
rambuesa, fajnie uchwycony uśmiech 🙂.

To ja wrzucam kilka z zawodów w Kwidzynie 🙂.
W kolejności:
1. Tomek Miśkiewicz i Dimequa
2. Patryk Miśkiewicz i Jork
3. Kacper Kołodziejczyk i Eroika
4. Skok przez krzaczek i konika 😉 - Patryk Miśkiewicz i Centuria
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
26 czerwca 2012 20:21
rambuesa na pierwszym zdjęciu to hucuł ? jaka to była impreza ?
2 śmiechowe 🙂

moje  makro z wczorajszego deszczowego dnia  :
1.


2.


3.
wymodelowana dziękuję  :kwiatek: Na Twoim pierwszym zdjęciu trochę szkoda tej połówki człowieka w tle, a na reszcie chyba kolory troszkę wyblakły.

Huculska Ostoja Ten kuc ma tylko ojca hucuła. Spytam koleżanki przy okazji jak to jest dokładnie. A ta impreza to towarzyskie zawody w jednej ze stajni niedaleko mojego miasteczka. 😉
m.indira   508... kucyków
27 czerwca 2012 09:24
🏇 mam, dostałam :emota2006092: ale też dostałam obuchem w łeb... no kuźwa a gdzie przełacznik AF/M ?!  🤔
no i sie okazuje że musze se szperać w ustawieniach w aparacie by sobie w manualu fotke trzasnąć  😉
damy radę, no to do dzieła
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 czerwca 2012 09:36
Ja mam przełącznik af/m na obiektywie 😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2012 12:13
m.indira ja gdzieś zgubiłam mózg wraz z całą pamięcią i... co dostałaś?  👀

dzisiaj jadę na zdjęcia do stajni  🏇
nadal zagipsowana jestem, ale co tam.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
27 czerwca 2012 12:25
Ja dopiero zaczynam. I czekam na krytykę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2012 12:27
obydwa ciemne i cięcia pozbawione sensu, na pierwszym koń nie ma  połowy oka, na drugim nie ma połowy konia, czubków jego uszu i stóp dziewczyny. szerzej, szerzej.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
27 czerwca 2012 12:52
Dzięki, będę robić szerzej i jaśniej. A jak z tymi ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2012 12:55
ciemno. nie pojmuję takich krzywych kadrów, jak to drugie zdjęcie. obydwa dość nieciekawe, takie pstryki, ot, bo ładnie stoi/idzie.
Ronin.   Każdy orze jak może.
27 czerwca 2012 17:06
coś mojego  🙂

Coral:




Sailo:



Tęęęęęęęęęcza  💃

Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2012 18:00
tadaaaam!



fotoblogowa jakość nie zachwyca.
na razie tylko jedno przerobiłam...
dziko się cieszę z tych zdjęć, odkryłam masę pięknych miejsc i już mamy z powyższą modelką plany na ich wykorzystanie  😜
bardzo mi uciekają piony i w momencie naciskania spustu trochę mi lata aparat, ale nie stabilizuję go prawą, nadal zagipsowaną ręką, więc czuję się usprawiedliwiona ciasnotą dołu  😁
m.indira   508... kucyków
27 czerwca 2012 21:47
Facella sigma 70-200 2.8 itd bez os bo heheh dla mnie zupełnie zbędny 😉
ale waga przeraża normalnie całość ok 2 kg
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
27 czerwca 2012 21:51
M.indira - początkowo zestaw d60(leciutki :P ) i sigma 70-200 2,8 wydawał mi się BARDZO ciężki. Monopod i te sprawy obowiązkowo 😉 Teraz, z biegiem czasu przyzwyczaiłam się już na tyle, że nie widzę żadnego problemu 🙂 Z sigmą 70-300 też najpierw wydawało się ciężko :P
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2012 22:23
M.indira nie narzekaj mi tu na sigme! Dla mnie nadal pozostaje w strefie marzeń...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się