moda, ciuchy etc...

Elbus dlatego też nie wiem czy iśc tak ubrana.
yegua nie ślub tylko jako matka chrzestna mam iść 🙂 dziękuje.
Jiska, aha, wybacz pomyłkę.
Jeśli masz wątpliwości to spytaj się mamy dziecka.
yegua własnie mam taki zamiar 🙂 dodatkowo zapytam sie pokolenia starszego 🙂 czyli mojej babci.
zdecydowanie nie jest za krótka, bardzo dobra  😉
yegua, ale żeby zdrowo funkcjonować w jakiejkolwiek przestrzeni publicznej należy brać poprawkę na odczucia innych. Tak się buduje społeczeństwo obywatelskie, kiedyś nazywało się to jakąś wspólnotą.

Co do długości kiecki - wiadomo, w różnych środowiskach różnie może być. Ale Jiska ma rację, opinia babci będzie miarodajna 😉
Graba.   je ne sais pas
23 lipca 2012 10:18
Nie wiecie jak to jest ze zwrotami w housie? Kupilam w tamtym tygodniu spodnie, ale nie jestem do nich przekonana i chcialabym oddac. Oczywiscie paragon mam i wszystkie metki nienaruszone. Robią problemy?
Nie wiecie jak to jest ze zwrotami w housie? Kupilam w tamtym tygodniu spodnie, ale nie jestem do nich przekonana i chcialabym oddac. Oczywiscie paragon mam i wszystkie metki nienaruszone. Robią problemy?


Nie miałam nigdy żadnego problemu ze zwrotem ciuchów w Housie
Graba.   je ne sais pas
23 lipca 2012 10:52
W&P, to super, bałam się, że będą robić jakieś akcje jak kiedyś w stradivariusie mojej znajomej.
Elbus, oczywiście, o ile moje poglądy zgadzają się z poglądami innych.
Np. z chęcią ustąpię miejsca starszej pani w autobusie, nie wyrzucam śmieci na ulicy, zwracam się do starszych z szacunkiem (czyli społecznie wymaganymi zachowaniami).
Gdy dochodzi do sprzeczności pokoleniowej np. w kwestii ubioru- to mam swoje zdanie i tyle. Właśnie dlatego świat się zmienia i przykładowo nie chodzimy już w gorsetach (niezdrowych swoją drogą).

I co ma długość sukienki do społeczeństwa obywatelskiego ( związanego np. z "Solidarnością"😉? Jeśli już to wiąże się ze społecznie akceptowalnymi normami, w żadnym razie ze społeczeństwem obywatelskim.
Szanowanie odczuć innych, ich poglądów i wolności osobistej ma z tym ścisły związek  😉 To jest problem z kategorii (choć innej wagi) "czy wejdę w butach do świątyni zen i z odkrytą głową do cerkwi".
Moda, ciuchy etc... czyli także, akceptowana społecznie długość kiecki niewiele ma wspólnego z pojęciem
społeczeństwa obywatelskiego, które wiąże się z ustrojem państwa czy systemem władzy.

Za "Społeczeństwo obywatelskie uznaje się współcześnie takie, w którym:
a) suwerenem władzy jest naród sprawujący ją przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio,
b) władza działa w granicach i na podstawie prawa,
c) system źródeł prawa uwzględnia interesy obywateli,
d) istnieje prawny system ochrony praw i wolności obywateli,
e) funkcjonują instytucje gwarantujące przestrzeganie praw (np. Trybunał Konstytucyjny, Rzecznik Praw Obywatelskich),
f) zapewnia się obywatelom możliwość uczestniczenia w życiu społecznym, istnieją prawne gwarancje tworzenia organizacji wyrażających interesy obywateli."

Oczywiście, wszystko można podciągnąć pod dany termin. Dajmy na to, że Ksiądz Rydzyk ma dużo wspólnego z pojęciem jeździectwa, bo np. siedział na koniu.

Społeczeństwo jako takie- owszem, ale nie społeczeństwo obywatelskie.

Dla zrównoważenia off topu- nowy nabytek za całe 30zł:
cieciorka   kocioł bałkański
24 lipca 2012 01:58
tamtam dzieki! zamawiam sobie ten caprice!

mało uniwersalny, ja polecałabym jednak cielisty- i wygodniej będzie.
Wpadłam w szał zakupów przez internet...
cieciorka   kocioł bałkański
24 lipca 2012 08:34
Potrzebuję na już fachowego oka na sukienkę.  :kwiatek:
Wzięłam od koleżanki ze sklepu z możliwością oddania jutro jeśli coś będzie nie halo.

super ta kiecka 🙂

Byłam dzisiaj w Reserved i znalazłam dwie rzeczy żywcem skopiowane z Zary: biało-czarną sukienkę, która wrzucała tu kiedyś Donia Aleksandra i dużą torbę z paseczków. 😉 Na sukienkę może się skuszę. 😉

masz może zdjęcie?
Pursat   Абсолют чистой крови
24 lipca 2012 09:44

Na zdjęciu jest sukienka z Zary, ale ta z Re jest praktycznie identyczna. Na www jej nie widziałam.
Pursat, Mohito też ma podobną.
http://www.perhapsme.com/sukienka-29310.html
cieciorka   kocioł bałkański
24 lipca 2012 21:28
Pursat, tę z zary znam, pytam bo szukam czegoś podobnego, może nie kropka w kropkę i chciałabym trochę mniej bieli 🙂
Cieciorka, poszukaj u Pameli Scott, dzisiaj taką widziałam, z tym, że biała była tylko na wysokości biustu, poniżej- odcinana pod biustem- już w beżu. Do tego są przeceny i ta kosztowała chyba 20 euro.. Nie wiem jak ze sklepami PS w Polsce, ale może upolujesz na ebay'u, allegro..
Pursat   Абсолют чистой крови
25 lipca 2012 16:36
Pursat, tę z zary znam, pytam bo szukam czegoś podobnego, może nie kropka w kropkę i chciałabym trochę mniej bieli 🙂

Niestety, ta z Re jest identyczna, nawet przeszycia przez środek ma takie same. 😉
Z zary mam w domu, a ta z Mohito ma dużo gorszy materiał.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 lipca 2012 07:43
No załamałam się, 31 mam imprezę, na której dress code jest: sexy mamy, kociaki, pussycat dolls. Dodam, że nienaganną figurą nie grzeszę, a wręcz przeciwnie... Macie jakieś pomysły?
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 lipca 2012 11:40
potraktuj temat dosłownie i przebierz się za kota  😁
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 lipca 2012 21:57
Facella, Na tym się skończy, że przywędruję z puchatym ogonem i uszami 😀
Pomocy! 😍 Zakochałam się w tej sukience.  😍
Wiecie może gdzie znajdę coś podobnego?🙂
Lilo, asos ma takie
edit ; na 99,9% to jest asos,tutaj masz wszystkie 3 możliwości kolorystyczne
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2012 18:36
Florcik, te z asos są podobne, mają przeciwne ramię.
Lilo, allegro  😉

klik

moja znajoma miała taką na studniówce, ale czarno-złotą, wygłądała fenomenalnie 😍
sprawiłam sobie torebkę w "mamuty" 😀  River Island


Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2012 16:33
[s]jest jeszcze u kogoś w Stradi taki pasek? koniecznie czarny, rozmiar S[/s]

edit: nieaktualne  😅
Pasują te buty?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się