PSY

Ja tam bym się wcale nie zdziwiła gdyby to był pies z tego albo sąsiedniego gospodarstwa 😉 nie obrażając nikogo - dziadki lubią umywać ręce 😉
najważniejsze, że psu nic się nie stało, jest bezpieczny i będzie miał spokojną starość. Choć z tym spokojem u "psich staruszków" to różnie bywa  🤣
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
30 lipca 2012 20:49
miał ktoś doczynienia ze sklepem e-karma.pl? akurat tylko tam jest dostępna karma którą chcę kupić, ale nie znam sklepu  🤔
Pineska, zrobiliście fantastyczną rzecz!
Dużo zdrowia i spokojnej starości dla psiny!
głupio wyszło z tym zabiegiem, chyba wolałabym TPLO.

A już na pewno lepiej było zrobić RTG u szczyla i wczesną symphizjodezę.

Pinesska BRAWO!

Ja za to mam dosyć powoli robuchanego instynku myśliwego u Szajby  😵
Dziś za zającami, po ciemku, przed 22 poszła w las i darłam się za nią przez kwadrans odchodząc od zmysłów. Wróciła zeszmacona jak rzadko.

Muszę jej znaleźć jakieś myśliwskie zajęcie, bo ma prawdziwe zacięcie  😀iabeł:

Zapomniałam wstawić mojego ulubionego foto z wczoraj  😍

Nigna   Warto mieć marzenia...
30 lipca 2012 21:37
Endurka: za szczeniaka nasz weterynarz prowadzący ( z którego już dawno zrezygnowaliśmy po aukcji z rozprutym kotem) twierdził że nie ma sensu robić zdjęć  🤔wirek: baaa, nawet jak sie z nim wykłócałam że pies kuleje  i trzeba zrobić zdjęcia,twierdził że to i tak nic nie da. Ostatecznie dysplazje zdiagnozowano w wieku 1,5 roku chyba , gdy wet łaskawie skierował nas na zdjęcia ; /
Nigna, a to pies z papierami? Takie rzeczy się zdarzają w hodowlach?

Pinesska, super! Mój stary adoptowany pudel też głuchy, do tego już mocno ślepnący, bezzębny... same pyszności 😉 
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 lipca 2012 22:40
Dzionka: nie ma papierów niestety , psina zabrana od handlarza bo szkoda nam jej było, nawet nie było pewne czy to na 100% owczarek wyrośnie, potem okazało sie że miała lewe szczepienia i miała okropne problemy zdrowotne. Dysplazja była tylko kwestią czasu, niestety nasze weterynarz twierdził inaczej ; ) Do tego byłam mała i głupia i nikt mnie nie oświecił że owczarki nie powinny skakać przez przeszkody... latałyśmy więc coś w stylu agility dopóki pies nie zaczął kuleć ( wet oczywiście w tym problemu nie wiedział i stwierdził)
Zdjęcie suni jakieś stare z Photobloga mojego bo nie mam czasu dzisiaj zmniejszać reszty ; ):

Pinesska brak mi słów, po prostu:  👍 strasznie się wzruszyłam, że daliście mu szansę na spokojną starość, jeszcze raz... Szacunek dziewczyno, i go go Dziadek!  :przytul:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2012 22:48
Nigna, a to pies z papierami? Takie rzeczy się zdarzają w hodowlach?
Pewnie, że się zdarzają. Ostatnio znajoma dowiedziała się, że jej bull ma wadę genetyczną serca, a rodzice zdrowi.
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 lipca 2012 22:52
Nigna, a to pies z papierami? Takie rzeczy się zdarzają w hodowlach?
Pewnie, że się zdarzają. Ostatnio znajoma dowiedziała się, że jej bull ma wadę genetyczną serca, a rodzice zdrowi.


Ja mam znajomych którzy kupili psa(też owczarek) za grube pieniądze z hodowli z rodowodem oczywiście. Rodzice zdrowi...a po roku okazało się że pies ma zaawansowaną dysplazje : ) Żaden czynnik nie mógł jej pobudzić- sunia nie skakała, nie wysilała sie, nie była gruba, pies po prostu urodził sie z wadą ; o Hodowcy mówią że nie wiedzą jak to możliwe , ale nic przecież już nie można poradzić.
Hodowla nie jest w stanie sprawdzić takich rzeczy u szczeniaka w wieku 8 tygodni niestety ;/
u takiego malucha to nie, ale w stołecznych lecznicach o jakimś tam pojęciu, w dobrym tonie jest robienie RTG każdemu ala ONkowi w wieku 5 miesięcy.
I wtedy od razu zabieg, jeśli są cechy dysplazji. Łatwy, szybki i skuteczny.
Oprócz zdrowych rodziców przydaliby się jeszcze zdrowi dziadkowie, pradziadkowie itd. A kto kiedyś robił zdjęcia? Czasem wystarczy jeden reproduktor, żeby "spaprać" parę miotów - z genami to jak w ruletce. A niestety potem to właściciel musi bezradnie patrzeć na to, co się z psem dzieje 🙁 Oby było dobrze, Nigna.
a jak suczka czuje się dziś?
Pinesska, jest cudowny 🙂 Na pewno dacie sobie nawzajem jescze mnóstwo radości. Moja Psia Babcia ma 13 lat i też boryka się z wieloma chorobami. Serce jednak rośnie przy takich sytuacjach jak ostatnio... koleżanka która nei widziała ans kilka lat była przekonana, że bawię się z nowym, młodym psem 🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
31 lipca 2012 09:48
Endurka: Sunia jest po zastrzykach znieczulających więc czuje sie lepiej , ale niestety gdy przestaną działać pewnie znowu będzie źle . Do końca tygodnia zdecydujemy do robić. Czy zaufać lekarzowi jeszcze raz żeby sprawdził , nawet jak trzeba operacyjne, co sie stało. Czy szukać opini innych specjalistów. przecież pies nie będzie całe życie na lekach przeciwbólowych ; o 🙁
Pinesska, cudowni z was ludzie!

Nigna, suka mojej koleżanki miała z powodzeniem przeprowadzony zabieg wycięcia kości biodrowej - pies po wygojeniu porusza się na tej łapie siłą swoich mięśni. Żyła komfortowo jeszcze kilka lat.
Dziękujemy  :kwiatek:

Psina kochana, serduszko ma jednak już chore, mamy obserwować, no i zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego, co może powodować 4-kończynowe porażenie... Oby choroba nie postępowała. Leki dostaje od dziś, wtrzącha razem z pasztetową, aż się uszy trzęsą 😉

Już nie mogę się doczekać aż do niego przyjadę po pracy...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 lipca 2012 10:25
Operacja psa w wieku 5 miesięcy? Dla mnie to głupota, ogromna głupota, tak samo jak prześwietlanie psa w wieku 5 miesięcy. Robi się takie rzeczy jak pies przestaje rosnąć, ingerencja w nadal rozwijający się aparat ruchu może zrobić więcej krzywdy niż pożytku. Chyba nie bez powodu niektóre rasy mają wymagane prześwietlenia dopiero  wieku minimum 15 miesięcy.
[quote author=bajaderka-zorro link=topic=32.msg1476953#msg1476953 date=1343677786]
miał ktoś doczynienia ze sklepem e-karma.pl? akurat tylko tam jest dostępna karma którą chcę kupić, ale nie znam sklepu  🤔
[/quote]

ja korzystałam bardzo długo i nigdy mnie nie zawiedli, szybko i bezstresowo 🙂
polecam
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 lipca 2012 11:10
E-karma jest ok 😉
JARA sorry, ale bzdury gadasz. To standardowe postępowanie medyczne w takich przypadkach.
Zabieg zespolenia spojenia łonowego MUSI być przeprowadzony na rosnącym psie, inaczej nie ma sensu.

edit. - nie ma czegoś takiego jak wymagane RTG po 15 m-cu, wykonywane w celu diagnostycznym, a potem leczniczym. Masz pewnie na myśli RTG do certyfikatu, a to zupełnie inna para kaloszy. Nie ma za celu tego, by pies nie chorował. Nie możesz przecież zoperować psa, który ma być wystawiany, bo jakim cudem chcesz uzystać certyfikat HD ?
Polecacie jakieś internetowe sklepy z akcesoriami zwierzęcymi?  🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
31 lipca 2012 13:22
borowska: animalia.pl ; ) Mój najbardziej zaufany
ushia   It's a kind o'magic
31 lipca 2012 13:47
Jak to jest z tym skakaniem u psów?
Trafiła mi się sunia, zaraz 10mc skończy, takie ni to shitzu ni to york ni cholera wie co, w sumie najbardziej do teriera tybetańskiego podobne
Generalnie duzo biegamy, lazimy po lakach godzinami, ona lubi skakac, a najczesciej nie ma wyjscia, bo jak trawsko ma wyzej glowy to inaczej nie da rady
I teraz pytanie - nie zaszkodze jej?
Wydawalo by sie, ze ruch to dobre, ale czy nie przesadzam?
Nigna   Warto mieć marzenia...
31 lipca 2012 14:18
ushia: nie powinno sie skakać z psami których kości jeszcze rosną . Skakanie w wysokiej trawie raczej nie zaszkodzi. Ale treningi i zmuszanie do skakania przeszkód jak np kłoda może być niezdrowe dla stawów ; ) Nie wiem jak z małymi psiakami , tak  jest z większymi rasami...
ushia   It's a kind o'magic
31 lipca 2012 14:44
nie, na sile to nie, zdazylo jej sie skoczyc przez jakies galezie ale to sporadycznie, skacze do sznurka i tak tyle ile sobie sama wymysli 🙂
Obydwie macie rację  😉 i Jara i Endurka. Tylko Jara jako niefachowiec trochę nie do końca wie o co chodzi. W końcu nie musi.
Przświetlamy w kierunku dysplazji wcześnie, jeżeli chcemy zrobić zabieg np taki, o jakim mówi Endurka. Ale o przydatności do rozrodu zwierzęcia decyduje zdjęcie wykonane dużo później.
Przekopiowałam z zapisków z warsztatów na jakich byłam:

Nie jest to wada wrodzona. Jest zaburzeniem rozwojowym pojawiającym się, gdy zwierzę zaczyna intensywnie rosnąć.

Dla celów hodowlanych należy badać po ukonczeniu 18-24 mies życia.
Badania z USA - wykonanie RTG w 6 miesiącu obarczone jest 90% błędem.
Dzięki pok

Toż w edycji wysłowiłam się o co chodzi pewnie Jarej w RTG u psów hodowlanych  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 lipca 2012 15:34
U mnie we Wrocławiu to jest sporo takich wetów, którzy koniecznie, ale to koniecznie muszą prześwietlić jakiegoś psa w wieku 5 miesięcy (zwykle onki, labki, goldeny). I jeszcze zanim prześwietlą już mówią ile będzie kosztował zabieg podcięcia i już zapisują w kalendarz.  😵 No i kilka z tych psów obeszło się bez zabiegów, bo naprostowało się później.


jeżeli chcemy zrobić zabieg np taki, o jakim mówi Endurka.
Ja głupia pipa poszukałam o jakim zabiegu napisała Endurka i TLPO to nie są zerwane więzadła?  👀
Mi chodziło o symfiodezę kości łonowej, która ma sens tylko i wyłącznie u szczeniaków, o niej mówiła pewnie Endurka.
A TPLO to fakt, że więzadła, ale ja wiem, że Endurce chodziło o TPO. L jej się wkradło przypadkiem pewnie.
Edit - pewnie pisała pomiędzy zabiegami TPO i TPLO i tak wyszło  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się