konie fryzyjskie

Jaki słodki pyszczek !!!!! Gratulacje !!!!
desire   Druhu nieoceniony...
01 sierpnia 2012 09:42
co się dzieje z ZHKF ??  Od jakiegoś czasu w ogóle nie potrafię się do nich dodzwonić...  🤔 🙁
Witam Wszystkich! Chciałabym porosić o radę.... Kupiłam rok tenu klacz fryzyjską , w barokowym typie po Fetse. Wyźrebiła mi się tydzień temu po ogierze Aan. Chciałabym ją pokryć, ale nie wiem jakim ogierem- co polecacie? W grę wchodzi wysyłka nasienia, nie mam możliwości transportu klaczy z maluchem.
To taki totolotek - trafić w Twoje gusta  😉 To co podoba się nam, nie musi podobać się Tobie. Obserwując tegoroczne dzieciaki najbardziej zrobiły na mnie wrażenie te po: Haitse i Dries. Bardzo dużo Jasperowych cech z nich bije  😉 Moda jest też na krycie Norbertem, ale dla mnie dzieciaki po nim to straszny rozstrzał. Jedne się podobają drugie są znów b.przeciętne.
dempsey   fiat voluntas Tua
01 sierpnia 2012 13:04
Hej, fryzomaniacy 🙂
kojarzycie ogiera z okolic Jarocina? ładnego bardzo?
Dzięki, chciałam zapytać o jakieś namiary na adresy fryzów - ogierów... Jak kształtują się ceny nasienia?
beraiter - pytanie gwóźdź, ale Haitse i Norbert chyba w USA stoją, a cena nasienia to coś koło 2,5 - 3,5 tys zł + koszta transportu i inseminacji zapewne. Jednak poczekaj proszę aż odezwie się ktoś, kto jest na bieżąco z informacjami.
Witam Wszystkich! Chciałabym porosić o radę.... Kupiłam rok tenu klacz fryzyjską , w barokowym typie po Fetse. Wyźrebiła mi się tydzień temu po ogierze Aan. Chciałabym ją pokryć, ale nie wiem jakim ogierem- co polecacie? W grę wchodzi wysyłka nasienia, nie mam możliwości transportu klaczy z maluchem.


Mało danych.

Dries jest w RPA a Haitse i Norbert w "domu" znaczy Holandii - niestety cena nie jest tak optymistyczna jak podała Amarotsa. Jest to raczej około 1000 € + 100 € za fracht + 50€ opłaty dla KFPS`u. "Moda" na krycie Norbertem może być związana z wynikami jego potomstwa   😉 

Dzięki za info... Chciałam zapytać, czym Wy kryjecie?
Ja jestem fanką ONNE , a tu moja młoda latorośl  Onne x Jasper
uuu!!!!!!! Źrebak bardzo, bardzo ciekawy!!!!!!!!!!!!!!
Super zrobiony film!!!
Masz  link do ojca? Ile kosztuje nasienie?
st. - dlatego napisałam, że nie jestem pewna, bo po wygooglowaniu Panów wyskoczyła mi strona jakiś hodowców z U.S, którzy w swojej ofercie mieli nasienie właśnie obu ogierów. Dziś dopytałam znajomych i faktycznie stoją w Holandii.

Norbert jest modny to prawda i spora część jego potomstwa jest fajna, ale.. widziałam też dzieciaki, które niestety ani urodą, ani ruchem nie powalają. Jednak nie można się kierować samym ogierem. Trzeba spojrzeć w linię matki, mieć jakąś idee hodowlaną i .. dużo szczęścia  😉
Każdy ogier - a dużo kryjący zwłaszcza - będzie miał jakiś odsetek potomstwa poniżej pewnego poziomu. I tu trzeba się , niestety odnieść do statystyki.
Oczywiście masz całkowitą rację - idea hodowlana, linia matki oraz jej własna jakość jest ważniejsza niż "topowość" użytego ogiera.
A i szczęście się przydaje  😁
Patrząc na ilość ogierów, które otrzymują licencje to szczęście odgrywa tu bardzo ważną rolę  😉 Po za tym polecam wybrać się do Leuwaarden i zobaczyć te wszystkie topowe ogiery na żywo. Często się wtedy zmienia zdanie  😉
Co sądzicie o ogierze Ann i jego ojcu Abe?
Patrząc na ilość ogierów, które otrzymują licencje to szczęście odgrywa tu bardzo ważną rolę  😉 Po za tym polecam wybrać się do Leuwaarden i zobaczyć te wszystkie topowe ogiery na żywo. Często się wtedy zmienia zdanie  😉


A o kolejnej zmianie zdania decyduje ocena na potomstwie tych ogierów  😉  . Eksterierowo i ruchowo na HK w Leeuwarden konie prezentują już najwyższy poziom a różnice pomiędzy poszczególnymi panami są naprawdę minimalne. Z hodowlanego pkt widzenia ważne co "dają" a od tego by dobrze wybrać dla naszej klaczy są coroczne zestawienia wyników potomstwa onych.
Masz 100% rację. Dobra hodowla to wiedza i ciągłe obserwacje. Na podstawie tego co mamy jeszcze trzeba podjąć jak najlepszą decyzję oraz mieć wizję swojej hodowli, czego oczekujemy. Uważam, że pytania na poziomie "Jaki ogier dla mojej klaczy" są z półki tych trochę bezsensownych, bo przy użyciu nawet topowego ogiera może wyjść coś całkiem przeciętnego. Po prostu hodowla to level master jak dla mnie i zdania nie zmienię  😉
Dlatego warto czasem podpytać doświadczonych hodowców. I choć to wiedza bardzo cenna to akurat znający się na rzeczy nasi hodowcy są otwarci. Wiem o tym z autopsji.
Wawrek - Przyznaję rację, bo pomogliście nawet mi. Tutaj też mam w koło siebie ludzi z potężną wiedzą, otwartych i chętnych do dzielenia się nią. Jednak sam przyznaj, że wartość klaczy to nie tylko jej papier i słusznej decyzji o wyborze repa nie podejmiesz na podstawie rodowodu i dwóch zdjęć  😉
Ponawiam pytanie- co sądzicie o ogierze Ann po Abe od Bosmy?
http://www.fam-bosma.nl/pages/sub/18815/Aan_416.html
Amarotsa - zgadza się, dlatego zawsze pytam tych, co do których mam pewność, że się znają.

beraiter - no na zdjęciu ładny, ale co chcesz wiedzieć konkretnie?
beraiter - patrząc na zdjęcia lubię i Aan'a i Abe. W stajni u nas stoją dwa maluchy po Aan i są na prawdę fajne. Ogierek z przeglądu wrócił z 1 premią. Jednak nie wypowiadam się głębiej, bo zbyt mało jego potomstwa widziałam "live" by się znacząco wypowiadać.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
03 sierpnia 2012 16:08
Kochani a wiec ....Lider i ja znowu jestesmy razem 🙂 , mam w zyciu wielkie szczescie i chyba jest mi przeznaczony skoro udalo mi sie naprawic tak wielki blad ,jakim byla jego sprzedaz. Patrze na niego juz inaczej , nie oceniam go jako fryza eksterierowo ,ale patrze jak na starego sprawdzonego przyjaciela. Lider dla mnie zawsze byl jest i bedzie najpiekniejszy , ogladajac fryzy ktore potencjalnie mi sie podobaly caly czas mialam nadzieje ze to bedzie jednak ON 🙂 . Nie pogadam z Wami o przegladach i nigdzie z nim nie pojade ,ale z przyjemnoscia bede sie rozwodzic nad cudownymi sercami tych wspanialych koni i podziele sie opowiesciami o tym jak pomaga mi przelamac moje lęki .
No i wreszcie 🙂
Karolina- bardzo się cieszę!  😅
No to miłego pchania, hi hi
Super !!!! Widać jesteście sobie pisani  😀 Bardzo się cieszę !!!!
Hejka ! Kupiłam tą fryzkę Jambi i po pierwsze klaczka nie ma 17-miesięcy, jak ma rok, góra 13-miesięcy to wszystko, troszkę zabiedzona-może od robaków- juz odrobaczona u mnie. W żadnym wypadku nie ma karpiego grzbietu - ma ładny kręgosłup - trzeba ją doprowadzić do porządku i tyle. Fakt, że posiada paszport polski, ale ma pełne pochodzenie fryzyjske-po barokowych rodzicach, urodzona w Starogardzie Gdańskim, po koniach ze Starogardu - matka Hiske V/D Boschlaan, ojciec Jitze Van Het Zeggeske - obecnie wystawiony na sprzedaż. Także jeśli chodzi o Małą to wszystko z nią ok. Ma wspaniały charakter. Pozdrawiam.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
06 sierpnia 2012 20:16
4koniara gratulacje 🙂 na pewno szybko ja doprowadzisz do formy 🙂
Wam też tak siodło mocno leci do tyłu?
kurde, próbowała z napiersnikiem i nawet z nim leci  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się