Konie czystej krwi arabskiej

arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
14 sierpnia 2012 12:38
I Mistrzostwa, i Pokazy Jesienne z klasami pod siodłęm, będą tak długo, jak długo będą chętni.
A trzeba zaznaczyć że chętnych z roku na rok przybywa, i par startujących jest coraz więcej.
A Jesienny Pokaz odbędzie się już w dniach 12-13 października 😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
14 sierpnia 2012 19:57
Dokładnie 13-14 października. Mam nadzieję, że Niuniek będzie wtedy w dobrej formie...


Mam pytanie do zorientowanych w temacie: czy pokaz w Warszawie (który miał byc w czerwcu, a został przeniesiony na wrzesień) odbędzie się we wrzesniu? Czy coś jest wiadomo?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 sierpnia 2012 20:30
odwołany
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 sierpnia 2012 21:22
Staruszek się relaksuje



derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 sierpnia 2012 18:35
Gdzie powinnam się zgłosić by mi zaczipowano Rudą? Służewiec czy mogę po prostu w wojewódzkim PZHK?
Na stronie Ksiąg masz wykaz lekarzy którzy mogą czipować oo i xx, nie ma tam wszystkich uprawnionych (np. mnie 😉)
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 sierpnia 2012 19:47
Dzięki ogurek. W październiku będę chipowała, więc postaram się znaleźć kogoś uprawnionego.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 sierpnia 2012 18:11
wojenka dobrze "staruszek" sie trzyma  😀
a jak tam młody ?

Derby a czemu czipujesz Rudą ? jest już taki obowiązek ?

a ja musze stwierdzić, że mam naprawdę fajnego konia. Z jazdy na jazdę robi sie milszy  🙂 Wzięliśmy sie ostro do pracy , 4 - 5 razy w tygodniu klepiemy tyłki po ujeżdżalni a co 10 dni przyjeżdża do Nas trener i krzyczy  😀 ale musze sie pochwalic, że wsiadł nawet na Rudego i był mocno zdziwiony jego zapałem do pracy - stwierdził, że mam bardzo mądrego i szybko uczącego sie konia  😀 ... a jak przyjechał do nas pierwszy raz to krecił nosem, że z araba to ujeżdżeniowca sie nie zrobi .. a tutaj prosze  😁
W piątek zaserwowałam Rudemu teren na wyluzowanie czaszki i spędziliśmy bite 4,5 h w siodle , odwiedzając pobliską stajnie, gdzie postanowiliśmy chwile pozostać na plotki. Rudy wykazał sie totalnym wyluzowaniem i poszedł spać ( gdzie wcześniej jak miał jajka każde spotkanie nowych koni po drodze czy odwiedziny innej stajni kończyło sie kwiczeniem i debowaniem  🤔wirek: )
a tutaj mam jedno zdjęcie z treningu ( jakość fatalna bo jest to zrzut z filmiku )


Złota a jak Zachary ?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 sierpnia 2012 18:16
zduśka, a jak mi się dzisiaj jeździło na Staruszku  😜 .Jak on tak chodzi, to może bym go na jesienny zawiozła?  🙄
A młody wesolutki, będzie biegł w niedzielę, w Dzień Arabski. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo w sumie to bardzo szybko po kastracji. W każdym razie trener mówi, że dopiero następny start będzie miarodajny.

Obowiązek czipowania już istnieje, moje zaczipowane.

Miły obrazek jak Callistko schodzi w głową w dół  😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 sierpnia 2012 19:43
Zduśka czipuje ze względów bezpieczeństwa gdyby ktoś mi np konia podwędził..... No nie wiem, zaszkodzić jej nie zaszkodzi....


mmmm Callisto ujeżdżeniowiec  😍
Czipa po pierwsze: desperat  wyciągnie. Po drugie: Można jednego czipa zmylić innym czipem. Ponadto myślę, że za jakieś kilkanaście lat dowiemy się o skutkach ubocznych.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
20 sierpnia 2012 20:06
dzięki dziewczyny za mile słowa  :kwiatek:
z lekcji na lekcje widze wielką poprawę, sumiennie odrabiamy zadaną nam prace domową  🙂

Wojenka gdybym miała lepszy aparat to bym podjechała do Ciebie na zdjęcia  🙄 poklep staruszka ! I trzymam kciuki za młodziaka ( może teraz będzie mu sie lżej biegało  😁 )

mam jeszcze jedno z galopu ( jakość taka sama jak poprzednie  🙄 )


edit. Czesio a jak można czipa zmylić ? przecież wszystko jest w komputerze ...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 sierpnia 2012 20:08
Wyciągnie? U nas jak ktoś kradnie konie to jest to jakiś przysłowiowy bandzior ze wsi nie mający pojęcia o czipie🙂  A czy skutki uboczne będą... nie sądzę.
Są gorsze skutki np nieumiejętnego jeżdżenie czy karmienia. A czipy i tak są już obowiązkowe a moja się nie załapała
Zduśka - na jednego czipa idzie drugi czip z innymi danymi.  Pół na pół którego złapie czytnik.
derby - czip może przy przysłowiowym bandziorze złapanym z Twoim koniem pomóc tylko "udowodnić" w identyfikacji. Ale... Taki bandzior raczej ubija konia w pokrętnej pseudo rzeźni u znajomego niż wiezie do Rawicza.  Nie wiem czy u Tarczyńskiego istnieje obowiązek sprawdzenia czipu. Nawet jeśli... To myślę, że jest to martwy prikaz.  Na zachodzi pojawiają się opinie o zwiększonym nowotworzeniu w obrębie czipu, bólach mięsni itp.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 sierpnia 2012 20:34
czesio tak czy siak- czipuje- Tobie nie musi się to podobać, ot kaprys🙂  Rozumiem gdybym pytała o radę....ale ja pytałam u kogo mam to zrobić🙂

I żadnego "bandziora" nie będzie mam nadzieje😉

p.s. skoro coś potwierdza skutki uboczne to dlaczego u nas się to stosuje?


p.s. skoro coś potwierdza skutki uboczne to dlaczego u nas się to stosuje?

a dlaczego pryskają nas chemtrails?
kasa 🏇więcej nowotworów=mniej rent,emerytur,wprowadzane systemy leczenia wyłącznie szpitalnego-albo matka 2 lata będzie w szpitalu albo pół roku bez leczenia w domu z dziecmi-stawiam że zostanie z dziećmi.A czipy to kasa,pewnie ktoś musiał zarobić na produkcji czipów,czytników itp.
Chyba nie myślisz że komukolwiek zależy na dobru zwierzęcia a tym bardziej właściciela.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 sierpnia 2012 06:39
Dlaczego nas pryskają? Do tej pory nie wiedziałam o chemtralis  🤣 więc się nie zastanawiałam. Pozostanę to naiwną myślącą, że to jednak to dla "dobra" jest.
Może i dla dobra tylko czyjego.
Pewnego ranka wstałam,kiedy już się rozjaśniło wyglądam przez szybę a tam niby mgła,niby mini kapuśniaczek-myślę co jest-niebo bezchmurne,błękitne,co to pada.Za jakiś czas wychodzę-a tam na niebie szachownica.Pokazuje tacie,tłumaczę co to i jak na zawołanie leci sobie zwykły samolocik,po kilku metrach chmurka za nim znika a basaje opryskowe z szachownicy pomimo wiatru stały jeszcze dobrych kilka godzin.
Pytanie-czy tego dnia sałata z pola i trawa na pastwisku była zdrowa i ,,doprawiona'' dla dobra?
Chip u psa ok ale u koni gdzie szyja się umięśnia w wyniku pracy może migrować i w porządku jeżeli właściciel ma życzenie zaczipować ale żeby nakazywać  to jest po prostu nie fair.Na to czy na mnie leci oprysk tez nie mam wpływu a co do szkodliwości nie mam złudzeń.
Dzisiaj jadę oglądać pewną panią, trzymajcie kciuki.  😉
Być. trzymam, a zdradzisz coś więcej? 🙂
Nie mogę. Zazwyczaj mi to pecha przynosi.
Zdradzę jak będzie po.
Ok. Czekam z niecierpliwością 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2012 08:51
Może i dla dobra tylko czyjego.
Pewnego ranka wstałam,kiedy już się rozjaśniło wyglądam przez szybę a tam niby mgła,niby mini kapuśniaczek-myślę co jest-niebo bezchmurne,błękitne,co to pada.Za jakiś czas wychodzę-a tam na niebie szachownica.Pokazuje tacie,tłumaczę co to i jak na zawołanie leci sobie zwykły samolocik,po kilku metrach chmurka za nim znika a basaje opryskowe z szachownicy pomimo wiatru stały jeszcze dobrych kilka godzin.
Pytanie-czy tego dnia sałata z pola i trawa na pastwisku była zdrowa i ,,doprawiona'' dla dobra?
Chip u psa ok ale u koni gdzie szyja się umięśnia w wyniku pracy może migrować i w porządku jeżeli właściciel ma życzenie zaczipować ale żeby nakazywać  to jest po prostu nie fair.Na to czy na mnie leci oprysk tez nie mam wpływu a co do szkodliwości nie mam złudzeń.



Cóż za pewne nic z tym nie da się zrobić, pryskali, pryskają i pryskać będą... niestety

Być  trzymam kciuki, nie zabłądź;p
Jak zabłądzę, zadzwonię do ciebie i będziesz mną kierować.  😁
Jeszcze 3h i jadę.

Byłam, widziałam, głaskałam, popracowałam z nią 20 minut z ziemi...
W niedzielę przyjeżdża.  😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 sierpnia 2012 16:33
Być. no to napisz kto to  😉 skoro już w niedzielę przyjeżdża  🏇
Eufona.
10 lat na karku.

Trochę pracy przed nami, ale już poznałam jej córkę i przekonałam się, że arab to jednak dla jednej osoby.
Właścicielka może wszystko, obcy nie może nic.

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
22 sierpnia 2012 16:47
no no  🙂 po Kurozwęckiej Ekspertce zdaje się ?
Życzę Wam wszystkiego najlepszego  😅

ehhh .. a mój Rudy ma wolne od kilku dni, bo postanowił wdać się w padokowe bijatyki z kolegami  🤔wirek: boże... kiedy On z tego wyrośnie ...
Nie dziękuję, nie zapeszam.
Znałaś tą Ekspertkę? Dobrze piszę?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się