Styl western (dawniej kącik)

Bischa   TAFC Polska :)
23 sierpnia 2012 21:46
Podłączam się do pytania, może w sobotę udałoby mi się wybrać? asds, jedziesz autkiem?
asds   Life goes on...
23 sierpnia 2012 22:12
Si, planuję w niedzielę wpaść do Koryt. Jeżeli ktoś jest chętny to mogę zabrać z sobą z Raszyna w tą i z powrotem.
Bischa   TAFC Polska :)
24 sierpnia 2012 14:05
W niedzielę odpada 🙁 A jest dojazd komunikacją?
witam, wczoraj zauważyłam drobny problem z siodłem, zakładam za łopatkami a po chwili jest już z przodu. Mam dość gruby pad, koń jest wąski w łopatkach ale ma okrągły brzuch. Czy w takich siodłach stosuje się podogonie? Czy może wystarczy założyć cienki czaprak pod siodło zamiast padu?
w Golden Horse dzis było bardzo fajnie
miło było spotkac Dodofon i Sierre i pogawędzic miło

mam trochę zdjęc , obrobię i wrzucę 😉
Złota bardzo miło mi było Cię poznać i od razu na wstępie bardzo przepraszam, że tak paplałam i paplałam  😡

ps. dzieciaki masz po prostu czadowe!  😀
e tam, wcale nie paplałas, strasznie sie ciesze ze sie poznałysmy 😀

kilka fotek 😉
(fot. Julka i Kinga )
cd... i na koncu- czadowy kowboj 🏇 Michał
My niestety nie zdecydowaliśmy się dziś na przeczekiwanie deszczu, no szkoda...
Ale wczoraj było nam bardzo miło poznać Sierrę. I dodofonokonia 🙂 I jeszcze asds już poza zawodami, pod wieczór, żeby nikogo nie pominąć 😀
czy ktoś ma zdjecia z pierwszego dnia??
Czy zna ktoś sklep gdzie można kupić preparaty "Cowboy magic"  ?  pomijając sklep Eqwest bo po 6 mieś oczekiwaniu skończyło się zwrotem pieniędzy ;(
ranczerka, zadzwoń do pani Małgosi z KingHorse i zapytaj czy mają to albo czy mogą ściągnąć z Niemiec 🙂
Albo poszukaj jeszcze w czeskich sklepach, tam prędzej to dostaniesz niż w Polsce. Btw, jak się miewa Nelly?🙂
Ja też byłam, ja też  😅
Nawet mi się podobało, tylko przerwy koszmarnie się dłużyły i zasad połowy konkurencji nijak nie skumałam 😉 Dobrze, że pod koniec zaczęli troszkę wyjaśniać o co chodzi, to coś tam mi się rozjaśniło, chociaż moje oceny mijały się z sędziowskimi 🙂
Czy ktoś z forum startował?
mój koń  😉
ja wpadłam na dosłownie 30 minut w niedzielę
Wpadam popisać się, że zostałam przewieziona w siodle west 💃

Jakich padów używacie pod swoje siodła? Planuję we wrześniu takowy zakupić, jedyny już polecony to won pad, ale on majątek kosztuje. Opłaca się kupic np taki za 150pln-200pln? Czy one się jakoś szybciej zużywają?
Dodofon, jak poszło, w jakiej konkurencji startowała?
Thymos,
pad powinno sie kupować raczej PO zakupie siodła.
bo łatwiej później ewentualnie siodło skorygować.
Ja mam padów 4 różne  😉
Hm, na siodło to na razie zbieramy, bo Luby jest zakochany w Zającu.
Na razie sprzęt pożyczamy, ale chociaż pad bym chciała żeby miał swój 😉
Nie wiem tylko czy na pad za 8 paczek zasłużył 😁
Thymos ja tak zrobiłam, jak piszesz. Siodło pożyczone, ale pad chciałam aby koń miał swój. Ale zrobiłam również tak, jak napisała Dodofon i nabyłam pad konkretnie pod używane siodło 😉 W ten sposób i wilk jest syty i owca cała 🙂

Edit:
Pad mamy taki, model Airflow ale nie wiem jaka to firma

Był kupowany, tak jak napisałam wcześniej, pod siodło nam pożyczone ale po niespełna czterech miesiącach wiernej służby zaczęło się robić mało miejsca i teraz znowu jesteśmy zmuszeni pożyczać pad, cieńszy. Nie kupuje kolejnego, bo równolegle zaczęliśmy rozglądać się za siodłem dla Grubego i wówczas dobierzemy już do swojego siodła następny pad 😉
.
To czekam na relację😉
Ja teraz używam bardzo podobnego do tego wstawionego przez Muchozol (tyle że sam neopren grubości chyba 1 cala, oraz nie z jednego kawałka a z dwóch ze wstawkami skórzanymi na kręgosłupie i przy fenderach) bo zajmuje o połowę mniej miejsce niż mój pad z tymi pogrubieniami pod panelami i jestem bardzo zadowolona. Przyjemnie się go używa, przyjemnie czyści, schnie w mniej niż minutę. Super 🙂
[quote author=Thymos link=topic=27.msg1506684#msg1506684 date=1346147136]Jakich padów używacie pod swoje siodła?
Ja w tym wątku kiedyś się o pad pytałam i ludzi męczyłam w tej kwestii 😉.
Został mi polecony Won pad, albo taki: http://kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.49&id_tow=1104. Ten z linku ma mój narzeczony i jest zadowolony. Ja się do niego sceptycznie odnosiłam, ale po przeczytaniu tutaj kilku pozytywnych opinii, postanowiłam jeszcze raz go przetestować. Dziś chcę trochę pomęczyć kobyłę, bo pogoda ładna. Jak już pomęczę, to mogę zdać relację czy zdanie o nim zmieniłam 😉.
[/quote]

ja mam taki,
wg mnie jest beznadziejny
nie lubie na nim jeździć
jak koń sie spoci - płynie spod niego, ba zaczyna się ślizgać na koniu i przesuwać
.
ovca   Per aspera donikąd
28 sierpnia 2012 19:56
Ja mam taki http://kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.49&id_tow=1103

jest naprawdę fajny, nie ślizga się, łatwy w utrzymaniu czystości- tylko ja mam bardzo dobrze leżące siodło i nie musiałam niczego korygować grubszym padem. Ten, o którym teraz piszecie miałam wcześniej- wierzch się sfilcował i wyglądał nieciekawie, a spód miejscami popękał.

edit: taki jak wstawiła Sierra mi się marzył, to trwalsza i grubsza wersja tego mojego 🙂
.
Przypomnę zainteresowanym o 4spins
29-30 września finał tegorocznej edycji.
http://4spins.pl/home/
Być może to już ostatnie zawody rozgrywane w Polsce, zatem warto zajrzeć bo może nie być okazji. Trzeba będzie do Włoch jechać.  😉
Zapowiada się udział całej czołówki reiningowej.
Ja się zapisuję na listę obecnych😀
Ja się zapisuję na listę obecnych😀

Fajnie. Piszę o tej imprezie z wyprzedzeniem, żeby sobie zaplanować czas.
Ja się zapisuję na listę obecnych😀


jedziesz z Poznania??

ja sie zastanowię
Tak.
Właśnie się zastanawiam, gdzie szukać spania, żebym się nie musiała przyjaźnić z karaluchami 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się