Przepisy kulinarne

Kami   kasztan z gwiazdką
19 września 2012 17:25
Help  🙇 robię w sobotę wcześniejsze 30-te urodziny. Wymyśliłam sobie grilla i takie kebaby z mięska mielonego na nim. Jak je zrobić żeby się nie rozpadły? Dodawać do mięsa jajko, ewentualnie bułkę namoczoną tak jak do mielonych  👀
I potrzebuję jeszcze sprawdzone przepisy na sałatkę z tuńczykiem (taką z kukurydzą i groszkiem) i na sałatkę kebab z kurczaka.
A może macie jeszcze pomysł jak tanio i szybko zapchać 25 osób? Nie mam siły w moim stanie robić jakiś pasztecików czy koreczków i spędzić dwóch dni w kuchni....
Wymyśliłam, że na grilla zrobię kiełbaskę, kurczaczka i karkówkę. Do tego trzy sałatki i bagietki czosnkowe. Na przegryzkę duuuużo popcornu i chipsów.
Może muffiny?

Do tych kebabów to owszem - jajko, bułka albo płatki owsiane żeby się nie rozpadły
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
19 września 2012 17:50
Sałatka taka najpewniejsza to kukurydza+tuńczyk+groszek+majonez+cytryna (sok).
salatka kebab a wlasciwie gyros🙂
1 kapusta pekinska
pucha kukurydzy
sloik korniszonkow
kilo piersi z kuraka
przyprawa gyros
3-4 zabki czosnku
keczup
majonez
sol-pieprz do smaku

piers pokroic w kostke, wytarzac w przyprawie gyros, zesmazyc.
do michy wszatkowac: pekinke, korniszonki w plastri i kukurydze oraz wyzej wymienionego kuraka.
sos zmajstrowac z keczupu i majonezu w rownej proporcji, domiachac przecisniety czosnek, sol i pieprz, mozna oregano albo ziola prowansalskie jak kto lubi.
wymiachac energicznie sos z reszta i odstawic do lodowki.
mzoan tez robic w wersji warstwowej - ale ja nie lubie bo sie nie przegryza i mam wrazenie ze jem sucha kapuste i keczup:/
trzynastka   In love with the ordinary
19 września 2012 18:12
Na grilla super się sprawdzają piersi kurczaka z serem, bo ja np. nie lubię tych podstawowych grillowych mięs.
Pierś na pół, by było po cycku jednym, z boku nacinasz do środka ser i trochu masła, to wszystko [najlepiej dzień wcześniej] zalać miodem z musztardą i wszystkimi przyprawami jakie Ci przyjdą do głowy, do miski i do lodówki. Potem rzucasz bezpośrednio na grlla 😉
Potrzebuje sprawdzonego przepisu na sledzie w śmietanie, aby jak najbardziej przypominały śledzie lisnera...
poratuje ktoś :kwiatek:
Kami   kasztan z gwiazdką
19 września 2012 19:44
Lanka a do tej sałatki z tuńczykiem to nie za mało składników?

Szepcik z muffinami jest trochę roboty a ja już nie mam siły w kuchni stać... poza tym mnie muffiny jakoś nie chcą wychodzić  🙁 A co do kurczaka to nie będę kombinować przy tylu osobach  😀iabeł:

Faith dzięki  :kwiatek:
A robiła któraś z Was muffiny na słono?

W cupcake corner są fantastyczne, takie wielkie, mokre w środku, z pomidorami, fetą i szpinakiem.Mmmm..pycha.
Ale ich koszt blisko 10 zł, wydaje mi się mocno zawyżony, dlatego chętnie bym sama stworzyła, ale nie chcę robić z niesprawdzonego przepisu.
Kami - nie ma problemu🙂
remendada ja robilam, z oliwkami i oscypkiem🙂 faktycznie sa smaczne. ja robilam baze prawie taka jak standard, znaczy sie:

Suche:
2 szklanki maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia
pol lyzeczki soli

mokre:
szklanka maslanki
2 jajka
1/3 szklanki oliwy z oliwek

i teraz tak, do suchego mozna wpitolic wszystkie dodatki - ser, najlepiej mozarella, kozi albo parmezan, mozna suszone pomidorki w kawalkach, tylko trzeba odsaczyc dobrze z oliwy, oliwki, mozna podsmazony boczek albo kielbaske, zesmazona cebulke, no i ziola: oregano, bazylie albo ziola prowansalskie, mozna troche papryki ostrej jesli ktos lubi pikantniejsze i czonsku 🙂
i standardowo: mokre do suchego, szybko zamieszac i do formy🙂
faith dzięki  :kwiatek:

Składniki to, że jasna dowolność, bardziej chodziło mi o proporcje  🙂
Pomidorkow nieduzy sloiczek wystarczy,oliwek ostroznie bo slone, 1-2 max na muffinka,sera po pol plasterka na babeczke,jak starty to miseczka wystarczy na bank,ziol po plaskiej lyzeczce, jakby co mozna posypac jeszcze pi upieczonych🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
19 września 2012 20:36
Dziewczyny a macie sprawdzony przepis na zupe gulaszową? marzy mi sie taka jak w knajpie, ale raz probowalam i wyszlo marnie...
Dziewczyny, jak Wam się widzą krokieciki z ciasta francuskiego z brokułami i białym serem?  🤣 Bo wpadłam na taki pomysł, ale jednak szkoda by bylo później to wyrzucić w wypadku, gdyby jednak okazało się niezjadalne  😂
Kami   kasztan z gwiazdką
23 września 2012 17:04
Zamiast białego sera dałabym fetę  🙂
Czy ktoś mógłby mi podać liste składników i sposób przyrządzania kurczaka do sałatki gyros? :kwiatek:

Mam ciążowe zachcianki 😉
Laguna - składniki: filet z kurczaka (2 albo 1 podwojny), srednia kapusta pekinska, 1,5 sredniej cebuli, puszka kukurydzy, 7-8 ogorkow konserwowych, przyprawa gyros, keczup, majonez
Kurczaka po prostu pokroj na male kawalki, podsmaz na oleju i dodaj 1-2 lyzki przyprawy gyros (zalezy jak bardzo lubisz jej smak😉 )
Smacznego!
salatka kebab a wlasciwie gyros🙂
1 kapusta pekinska
pucha kukurydzy
sloik korniszonkow
kilo piersi z kuraka
przyprawa gyros
3-4 zabki czosnku
keczup
majonez
sol-pieprz do smaku

piers pokroic w kostke, wytarzac w przyprawie gyros, zesmazyc.
do michy wszatkowac: pekinke, korniszonki w plastri i kukurydze oraz wyzej wymienionego kuraka.
sos zmajstrowac z keczupu i majonezu w rownej proporcji, domiachac przecisniety czosnek, sol i pieprz, mozna oregano albo ziola prowansalskie jak kto lubi.
wymiachac energicznie sos z reszta i odstawic do lodowki.
mzoan tez robic w wersji warstwowej - ale ja nie lubie bo sie nie przegryza i mam wrazenie ze jem sucha kapuste i keczup:/



Laguna - podalam wyzej🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
25 września 2012 19:43
Ja jeszcze do przepisu Faith dodałam czerwoną paprykę - wyszła boska  😜
Wizja, musi być dziewczyna?
Wszystko robię "na oko", mniej więcej tak:
po pół kg wołowiny, wieprzowiny i drobiowego obsmarzam na mocnym ogniu i do gara, na tej samej patelni podsmarzam dwie duże cebule, ok 1kg kolorowej papryki (kawałek ostrej wg smaku), latem dwa mięsiste pomidory (po sezonie trochę przecieru). Zalewam wodą z kostką wołową i gotuję do miękkości wołowiny, do tego czasu kurczak rozpada się na wióry
Laguna, ja np gyrosa robię tak; kroję drobniutko pierś z kurczaka [1 podwójna ]dodaje do miseczki 2 lyżki oleju i posypuje przyprawą [prymat gyros], po godzinie w lodówce na patelnie. W tym czasie kroję sobie nie dużą kapustę pekińską, dwa pomidory, zielony ogórek, paczka kukurydzy i ser feta. Jak mięsko się usmaży to wrzucam wszystko do miski dodaje 3 lyżki majonezu winiary [moim zdaniem najlepszy] i mieszam wszystko. Mięsko i odrobinka oliwy pięknie się miesza i wszystko jest od razu takie ;przegryzione;. Moja mama robila zawsze tradycyjnie i warstwami a mi taki dużo bardziej smakuje;] 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 września 2012 09:25
Muffiny robi się bardzo szybko, bo mokre skladniki miesza się razem, suche składniki miesza sie razem, a na końcu wszystko miesza sie razem, ale byle jak i do foremek.
im mniej sie czlowiek stara tym lepsze wychodza😉
Robilyscie kiedys jakas salatke ze schabem? Mam jeszcze troche tego miesa i zastanawiam sie jak je przygotowac..
Mam smaka na paluszki surimi, ale nie mam pomysłu jak je "obrobić". W sałatce nie chcę, wolałabym coś innego. Coś, co nie wymagało by strasznie dużo pracy i było raczej na kolację/przekąskę.
Szukam pomysłu co zrobić z tych paluszków, jajka na twardo i dodatku sosu czosnkowego, bo akurat zrobiłam. Macie jakies pomysły? Co dodać? Może coś podsmażyć czy coś?
dodać coś zielonego?
Bardzo chętnie tylko co i jak to sensownie połączyć? Nie chcę wrzucac wszystkiego do gara i majstrować kolejnej sałatki. Z drugiej strony nie chcę też wszystkie pacnąć na talerz obok siebie 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 października 2012 21:18
Dworcika, moja koleżanka robi mistrzowską "sałatkę" z surimi. Ryżowy makaron+surimi+świeży ogórek (surimi i ogórek bardzo drobno pokrojone). Doprawia majonezem/jogurtem/przyprawami. Wiem, że nie chcesz sałatki, ale to taka nie do końca sałatka 😉
No i sushi-moim zdaniem wcale nie ma z tym tyle roboty 🙂
Zu, sałatka odpada definitywnie ;] Przynajmniej teraz, bo generalnie bardzo lubię 🙂

Chyba skończy się na tym, że pozapiekam wszystko w kajzerkach. Dorzucę jakieś zielsko i mozarellę, bo na nią też mam ochotę. Ciekawe co z tego wyjdzie :P
Dworcika, ja robię pyszną pastę z surimi.
Siekasz bardzo drobno paluszki, dodajesz majonez i koperek.
Pyszne na kanapki.

Albo też obtaczam w cieście naleśnikowym i smażę w głębokim tłuszczu.
Tylko skropić cytrynką i pyyyyycha  😜
Pasta mi się podoba, uwielbiam wszelkie pasty na chlebek 🙂 Na dziś już postanowione, ale pastę następnym razem też zrobię 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się