Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Czy u was też tak choróbska szaleją?
Kubuś we wrześniu był 5 dni w przedszkolu, w październiku tylko 2.. Znów chory, antybiotyk dostał bo tak zaatakowane górne drogi oddechowe..
Mąż podobnie.
Ja też od poniedziałku na antybiotyku i nic mi się nie poprawia..
Do tego chyba hormony mi szaleją, bo jestem zmęczona, mam już wszystkiego dosyć, a jak widzę swoją teściową to dostaję białej gorączki...  😤
Nie dość, że na nią liczyć z pomocą nie mogę to przyjeżdża co drugi dzień wieczorem.. akurat jak skończę karmić konie, chcę wykąpać synka i pobyć trochę z mężem, z którym nie widzę się całe dnie, bo pracuje do późna..

Laguna, ja też liczyłam na dziewczynkę, a niedawno dowiedziałam się, że jednak chłopczyk będzie.
Mi się podobają takie niespotykane imiona, ale mąż nawet nie chce o takich słyszeć. Mówi, że nie skrzywdzę dziecka 😁
Na razie stoi na tym, że będzie Aleksander 🙂

aniaagre - to możemy sobie przybić piątkę. Julka we wrześniu była 8 dni tylko, w październiku pochodziła 4 dni i już chora ;/ Wczoraj nie poszła do przedszkola i raczej wątpię, by poszła w poniedziałek, ehh
Mąż też już dziś przeziębiony, a ja z katarem  😵
mam dość
Dziewczyny co do staników dla karmiących ja polecam te z Bon Prixa, kosztują niewiele, rozmiarówkę mają zawyżoną, więc 75 F czy G wypada większe i jeśli nie pasują można bez problemu odesłać. Ja miałam 4 staniki stamtąd, wszystkie bez fiszbin, bo przy tak dużych piersiach bałam się zastojów spowodowanych uciskiem, i sprawdziły się znakomicie. Polecam wybierać te z szerokimi ramiączkami. Dodam, że przed porodem zakupiłam normalny stanik w sklepie Obsession (czy jakoś tak) w rozmiarze 70 I i był na styk. Także rozmiar rozmiarowi nie równy i trzeba o tym pamiętać 🙂
oo czyżby się szykował wysyp chłopców  👀

Ja z imieniem dla małego też mam problem, bo tak jak w przypadku Laguny, te co mnie się podobały to są już zajęte i  nie bardzo mieć dubla (a już na pewno nie ojciec- syn  😵 ) . Mnie się podoba Wojtuś, ale mąż jest zdecydowanie na "nie". I prawdopodobnie będzie Kubuś (przynajmniej mi się dobrze kojarzy).

Nie dobijajcie mnie z biustami, dla mnie rosnący biust to trauma. A jak pomyślę, że może mi urosnąć jeszcze z jakieś 2 rozmiary to... 😵 Ja współczuję kobietom z dużym biustem. Dopasować sobie wygodny biustonosz to jakaś masakra jest, teraz to już straciłam nawet chęć poszukiwania odpowiedniego 🙁
Spodobały mi się biustonosze z firmy Anita (myślę, że kroje będą dla mnie odpowiednie), ale u mnie w mieście nie mogę znaleźć czy gdzieś jest sklep z tą firmą, a z neta jednak się obawiam zamawiać w ciemno, tym bardziej, że tanie one nie są. Jest jakaś stronka, gdzie można sprawdzić gdzie są sklepy firmowe Anita w PL?

Laguna jak chłopiec będzie to fajnie, bo będziesz mieć "parkę" 🙂 Ale faktycznie w 13 tyg to łatwo o pomyłkę.



akzzi, tu jest wyszukiwarka sklepów: http://www.anita.com/pl-pl/Szukanie_sklepu?PSID=323ce773c274bdb160d46625d9459bb9
Ja osobiście zamawiałam dwa przez internet, wg tabeli rozmiarów i były ok. Ciężko będzie Ci przymierzyć, bo i tak biust po porodzie rośnie jeszcze o 1 lub 2 rozmiary 😉
Acha, i ja jak miałam pod koniec ciąży rozmiar E, to też nie wierzyłam, że może JESZCZE urosnąć. Ale zamówiłam staniki G i okazały się idealne na pierwsze 3-4 miesiące karmienia.
anai tak... właśnie po przeczytaniu Twojej wypowiedzi dotyczącej wielkości biustu się przeraziłam  😎 bo przed ciążą nosiłam taki sam rozmiar jak Ty. Teraz mam D i już mi jest z tym no...źle, a wiadomo, że jeszcze urośnie.

Czy mleczność jest dziedziczna? U krów na pewno. U ludzi też?  👀
oo czyżby się szykował wysyp chłopców  👀



u nas na wizazu na mamuśkach marcowych jest obecnie 20 chłopców i 4 dziewczynki 🙂 czyli teraz sezon na facetów 😀
Scottie   Cicha obserwatorka
13 października 2012 11:30
wszystkie bez fiszbin, bo przy tak dużych piersiach bałam się zastojów spowodowanych uciskiem


To MIT. Fiszbina powinna leżeć na klatce pod piersią. Nie na piersi, bo to znaczy, że stanik za mały. Nie uciska wtedy biustu i nie robią się żadne zastoje.
Kami   kasztan z gwiazdką
13 października 2012 11:45
Ja sobie nie wyobrażam jak stanik bez fiszbin może podtrzymać duży biust  🙄 ten z Gatty nie ma fiszbin i w ogóle nie trzyma, dlatego docelowo będzie nocny. Dobrze dobrany biustonosz z fiszbinami nie ma prawa nabroić, bo tak jak Scottie napisała fiszbina nie leży na piersi  😉
ja nosiłam z fiszbinami. nic się nie wbijało ani nie uciskało. przy rozmiarze bufetu jaki miałam nie wyobrażam sobie paradować w staniku bez fiszbin  😲
Moja tesciowa tez mnie dobija, chociaz jako nie-babcia to byla i jest bardzo rowna babka. Na mozg jej padlo kiedy zaszlam w ciaze, a po porodzie calkiem oszalala. Najwyrazniej postanowila zostac "glowna matka wnuczki" 😉 My robimy wszystko zle, na niczym sie nie znamy, a nasze wychowanie moze przyniesc jedynie smierc lub trwale kalectwo. Ona kocha swoja wnusie, w domysle ja ja kocham mniej 😉 itd.
W tej sytuacji to my musimy byc ta dojrzala strona, a szkoda bo jakos mialam nadzieje, ze dostaniemy od niej duzo wsparcia, a mamy dodatkowe zmartwienie.

kenna, nie daj sie zakompleksiac. Nie kazde dziecko roznicuje placz i nie w kazdej sytuacji. Moja jak ma zle samopoczucie, to sie po prostu drze i trzeba zgadywac o co jej chodzi, jak ma dobry humor to idzie po placzu poznac.

Do Zoski, to pasuje Bartus 🙂
Ja Kubusia pewnie w przyszłym tyg jeszcze nie puszcze.. 🙁
A tak się cieszyłam, że pójdzie do przedszkola to odetchnę, nadrobię zaległości itp.. a tu mam dosłownie od września areszt domowy..  😕

Co do staników w poprzedniej ciąży urosły mi piersi o 2 rozmiary, podczas karmienia jeszcze jeden rozmiar. Ale nie mogłam przekonać się do tych biustonoszy dla karmiących mam i po prostu kupiłam sobie kilka normalnych tylko większych 😉 teraz widzę, że z rozmiarem jest podobnie, więc niebawem muszę wybrać się na małe zakupy 😉
dziewczyny od wczoraj nie czuje zbytnio ruchów Stasia,jechadz do lekarza?
nie mam żadnych plamień,krwi itp
Może spróbuj zjeść coś słodkiego i poleż na lewym boku, popukaj do dzidzi. Może po prostu śpi, bo w nocy szalało.
własnie wczoraj o 23 w nocy kiedy jego pora była nic się nie ruszał,czuje jakieś lekkie bulgotanie ale to chyba nie on.
już ostatnio bardzo się ruszał  🙄
martwie się i już nie wiem co robic
[quote author=tolaa link=topic=74.msg1552057#msg1552057 date=1350118031]
wszystkie bez fiszbin, bo przy tak dużych piersiach bałam się zastojów spowodowanych uciskiem


To MIT. Fiszbina powinna leżeć na klatce pod piersią. Nie na piersi, bo to znaczy, że stanik za mały. Nie uciska wtedy biustu i nie robią się żadne zastoje.
[/quote]

Scottie - użyłam skrótu myślowego. Jest dokładnie tak jak piszesz. Problem w tym, żeby znaleźć odpowiedni rozmiar, bo jak ktoś po porodzie ma miskę np. H lub większą a mały obwód pod biustem i szuka stanika do karmienia, to niestety na rynku nie ma zbyt dużego wyboru, no chyba, że pod biustem będzie 85 (znaleźć np 65 lub 70 H do karmienia jest bardzo ciężko) lub będzie to stanik w cenie 300zł i więcej... Cóż takie moje doświadczenia.

Co do fiszbin lub ich braku. Na dzień ok faktycznie nosiłam raz takie raz takie, ale na noc najwygodniej mi było w bezfiszbinowych (tak też polecali na szkole rodzenia). Karmić skończyłam, na biust nie narzekam, może kwestia genów, albo Bóg wie czego, ale mój spory biust nadal wygląda całkiem nieźle 😉 także kurczak_wtw da się 😉 Grunt żeby biustonosz był dobrze dopasowany pod biustem, czyli żeby dobrze trzymał.

Oczywiście nie zamierzam nikogo przekonywać, to indywidualny wybór 🙂
własnie wczoraj o 23 w nocy kiedy jego pora była nic się nie ruszał,czuje jakieś lekkie bulgotanie ale to chyba nie on.
już ostatnio bardzo się ruszał  🙄
martwie się i już nie wiem co robic

Ja pojechałabym na pogotowie. Posłuchają serduszka i przestaniesz się martwić  🙂 Szkoda stresować się siedzeniem w domu i zamartwianiem  🙂

Lepiej się upewnić, że wszystko jest ok.
Scottie   Cicha obserwatorka
13 października 2012 15:59
tolaa, no to się zgadzamy 🙂 Te staniki bez fiszbin chyba są produkowane specjalnie po to, żeby w nich spać, czyli tak jak mówisz. Tak jak pisałam na poprzedniej stronie, niektóre sklepy oferujące brafitting oferują też poprawki i ze zwykłego stanika da się zrobić taki do karmienia- i w zależności od wielkości biustu- można się zamknąć w 150zł. Niestety staniki do karmienia są drogie, ale np. Alles z tego co pamiętam robi tańsze niż Anita, ale nie wszystkim pasują wizualnie i są też chyba rozmiarowo mniejsze. Panache też chyba zaczął robić staniki do karmienia.
bobek, czyli może być tak nędznie jak u mnie, tesciowa dalej bojkot uprawia, mieszkając w jednym domu to dość wytrwała jest od środy udawać że nie mieszkamy z nimi

dzięki za opisy, jak jest u was, pewnie za duzo we mnie emocji, może to kwestia tego ile czekalismy na Lwa, no coż ponoć tacy rodzice  maja tendencję do bycia nadopiekuńczymi, tak mowiono nam w ośrodku
ja po prostu nie umiem sobie poradzić z takim gadaniem, bo przeciez ja tez chce jak najlepiej
karina7 u mnie też w ostatnich dniach większy spokój niż zazwyczaj. Z tym, że ja już dawno zauważyłam, że to zależy od mojego nastroju. Jak jestem cała w skowronkach to dzidzia szaleje jak nie wiem, a że ostatnio jestem zła i zdenerwowana to chyba przez to jest spokój. Tylko raz na jakiś czas się coś delikatnie ruszy, a nie tak jak zawsze.
czyli akzzi nie jechadz do lekarza? przeczekać to?
Jeśli się bardzo niepokoisz to jedz  :kwiatek: Ja z tych co uważają, że lepiej  jechać za dużo niż za mało.
to ja się mogę wpisać w obecne standardy, u nas tez synuś będzie i ja też teraz przeziębiona mocno jestem, ledwo łaże
Ja też bym pojechała do lekarza, także jak coś to wsiadaj w auto i jedź na IP, tam zrobią Ci USG bądź KTG i będziesz spokojna.

montana - gratuluję synka 🙂  😅
Karina7, i jak?
u nas po szczepieniu tak sobie, wczoraj byl bardzo senny, dziś jest nadpobudliwy, śpi bardzo płytkim snem po 15-20 min max, dziś mi nie spał przez 6 h, widać było ze jest zmęczony i nie mógl się z tym uporać
ot wlasnie zajebiste efekty szczepień, koszmar jakis
sznurka twadra sztuka z tej teściówki, że aż od środy wytrzymuje bez wnuczka 😉 Nie pozostaje Ci nic innego jak przeczekać focha albo po prostu z nią pogadać i wyjaśnić dlaczego reagujesz emocjonalnie.

My wróciliśmy właśnie z imienin prababci męż, tłum ludzi i zaborcza babcia spowodowały że moje dziecko po godzinie zarządziło powrót do domu 😅 Sama miałam dość teściowej. Kuźwa, mam do niej takie dziwne odczucia. Z jednej strony to dobra kobieta, zawsze chętna do pomocy. Jak jade do lekarza i podrzucam jej małego to się nim super zajmuje, mały ją lubi, zawsze nakarmi nas obiadem i nawet na nastęony dzień zapakuje do domu. Nigdy mi pomocy nie odmówiła.
Z drugiej strony jest po prostu głupia 😉 Mam nadzieję że mąż tego nigdy nie przeczyta, no ale sory...Ona nawet na takich imprezach musi pokazać jaka to z niej ulubiona babcia wnuczka, wyrywa go z rąk mi, Tomkowi, dziadkowi, ciągle go gdzieś ciągnie, wpycha żarcie do gardła...No nie mogę.
hmmm... ja chyba należę do osób, które nie panikują za bardzo i żyje w przekonaniu, że z dzieciątkiem jest/będzie wszystko dobrze (to przez to, że mało czytam o tym co złego może się dziać, może to mało odpowiedzialne, ale przynajmniej pozytywnie jestem nastawiona). Chyba by mi nie przyszło do głowy jechać na IP  😡 prędzej bym się kontaktowała z lekarzem prowadzącym. Daj znać karina jak tam się sprawa miewa.
No ale mamy weekend, a zawsze lepiej dmuchać na zimno. Coś o tym wiem, bo moja koleżanka straciła swojego synka w niedzielę, była w 26tyg 🙁🙁🙁
Miała za wysokie ciśnienie i mogli uratować jedną osobę, uratowali ją 🙁
nie no...jasne, że lepiej dmuchać na zimne. Tym bardziej, że tak jak mówię, ja nie mam tej świadomości, w okół mnie nie było takich przykrych sytuacji.
Karina7, A który Ty masz w tej chwili tydzień ciąży?
Ja jeszcze kilka tygodni temu czułam ruchy Gabrysia tylko wieczorem, a teraz to już praktycznie nie ma kilku godzin żebym nie czuła.
Ostatnio jak jechaliśmy samochodem, trzymałam ręce oparte na brzuchu i nagle Gabryś zrobił taki wykop, że aż mi te ręce podskoczyły  😁
A wczoraj byłam na teście glukozy i po wypiciu tego obrzydlistwa wróciłam do domu, bo mam bardzo blisko laboratorium i miałam w planie się jeszcze przespać godzinkę, ale nie dało rady, bo tak fikało dziecko od tej słodyczy, że cały brzuch mi skakał  😂
On w ogóle jest bardzo kreatywny, bo co kilka dni wymyśla nowy ruch. Różne elementy kick boxingu i meksykańska fala są ostatnio na topie, ale do tej pory była z prawej do lewej lub lewej do prawej. A teraz robi też falę z dołu do góry  😎
Strasznie mnie to bawi  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się