Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

[quote author=kiche_wilczyca link=topic=1320.msg1569138#msg1569138 date=1351601449]
OMG  🙄


[/quote]

Ta dziewczyna na fryzie zajęła jeśli dobrze pamiętam 4 miejsce.  Poziom zawodów nie był tak niski, zawodniczka została tak wysoko oceniona a w sumie nawet nie wiem za co.
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/luczkosowa/135713814/d.html

Tak to jest jak dzieci biorą się za uczenie tej sztuczki koni, nie wiedząc nawet jak ...oczywiście żeby zaszpanować na fotoblogach. a jak !  🤔wirek:

Koń atakuje ją nogami, uszy całkiem położone... to moje zdanie.. co wy o tym sądzicie ?


sama też kwiatkowy poziom prezentujesz, czytając Twoje komentarze po prostu mam taką minę -  🤔
wątek zamknięty
Daniella_283    Owszem, niektóre konie wyrywają potem nogę, ale wystarczy dokładnie przerysować sygnały kiedy machamy a kiedy podajemy do czyszczenia. Miałam ten sam problem z jedną klaczą, ale po nauczeniu robienia obu rzeczy na komendę głosową wszystko jest ok bo wie, że 'noga' to czyszczenie i nawet nie próbuje wtedy machać, chociaż przez właśnie takie dziewczyny które chcą się popisać 'bo konik potrafi' na początku mojej opieki nad nią przy czyszczeniu szarpała kopytami na wszystkie strony
wątek zamknięty
Cierp1enie - ja to samo!  😲
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
31 października 2012 21:57
Także uważam że poziom komentarzy jest dużo większym kwiatkiem niż samo zdjęcie  🤔
wątek zamknięty
poziom wątku mnie coraz bardziej przeraża  🤔

[sub]zaraz go przejmą te dziewczynki i będą dodawać na siłę zdjęcia koleżanek, których nie lubią[/sub]
wątek zamknięty
patt140, mówisz tak, jakby poziom tego wątku kiedykolwiek był wysoki.
wątek zamknięty
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
01 listopada 2012 07:32
Klaudiaaaa może dlatego została oceniona na 4 miejsce, że jechała super trudne ujeżdżenie L8 gdzie bierze się pod uwagę tylko poprawne wykonanie elementów (klus, koła itp.) zebranie konia czy podstawienie nie jest w ogóle oceniane. Co najwyżej sędzia mógł obciąć jej punkty za posłuszeństwo a jest ich tylko 10. Elementy i rysunek wykonala poprawnie a sędzia nie może obciąć punktów za przeganaszowanie konia bo zwyczajnie program tego nie przewiduje. Nie w klasie L. Amen
wątek zamknięty
Sędzia patrząc na tego konia powinien przerwać jej przejazd.
wątek zamknięty
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
01 listopada 2012 08:06
Od lat wiadomo że Anky postępuje z koniem tak samo i nikt jej nie wyklucza z zawodów GP. Z resztą od frontu nie było tego widać. A wiem bo siedziałam z sędzią. Pozatym jakby sędzia miał dyskwalifikowac za błędy i szarpanie i inne tego typu sprawy to zawody towarzyskie nie miałyby racji bytu. Pomyślcie o tych wszystkich debiutantach wiszących na pyskach w skoku. Taka uroda zawodów dla rekreantów. Dodam jeszcze że dziewczyna ze zdjęcia ma 3 klasę sportową (albo tak mówi)
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2012 08:22
Taka uroda zawodów dla rekreantów.


Co nie oznacza że nie jest to kontrowersyjne.
wątek zamknięty
[quote author=Zamrucz link=topic=1320.msg1570950#msg1570950 date=1351757214]
Taka uroda zawodów dla rekreantów.


Co nie oznacza że nie jest to kontrowersyjne.
[/quote]
I dlatego powinno się to zmieniać ! Przez takie poziomy na zawodach i wgl nasz poziom jeździecki w Polsce jest niski.
wątek zamknięty
Sędzia patrząc na tego konia powinien przerwać jej przejazd.

Przepraszam, ale na podstawie jakiego przepisu miałby tak postąpić?
Równie dobrze może to być uchwycona chwila, cały przejazd wcale nie musiał tak wyglądać...
Prosz bardzo: rolkur by Kataira - powinnam była przerwać jej bieganie?  🤣

edit
i kolejny roll:

i kolejny:


wątek zamknięty
Dziewczyny które tam były napisały, że cały przejazd tak wyglądał, więc to nie była uchwycona chwila.
I wiem co to znaczy uchwycenie chwili, ale jednak jak koń jedzie tak cały przejazd to sędzia powinien zareagować, bo nie jest to zwykłe delikatne ustawienie za pionem.
ps i nie jestem przeciwnikiem rollkuru 🙂 żeby zaraz nie wyszło 🙂
wątek zamknięty
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
01 listopada 2012 09:07
Cały przejazd (film ) jest wrzucony do wątku fryzyjskiego. Można zobaczyć.

EDIT : kto powiedział że cały przejazd tak wyglądał? Ja widziałam cały i nie było tak cały czas.
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2012 09:15
_Gaga za całym szacunkiem poczytaj proszę co z definicji nazywamy rollowaniem koni a dopiero później próbuj zabłysnąć zdjeciami na tym wątku.
wątek zamknięty
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
01 listopada 2012 09:20
oto i on :



Film z zawodów.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 listopada 2012 09:36
_Gaga: ty tak serio; o ? Wiesz co to w ogóle znaczy roll kur ? Machanie konia głową na pewno do niego się NIE zalicza  🤔
Gdy ja jechałam ostatnio pierwsze zawody sędziowie odejmowali mi punkty za schowanego konia. Wszystko zależy od osoby. (Niestety ciągle z siwą walczymy aby w galopie utrzymywała łeb w pionie, dużo bardziej woli się schować i iść z głową przy klacie ; /)
wątek zamknięty


sama też kwiatkowy poziom prezentujesz, czytając Twoje komentarze po prostu mam taką minę -  🤔
[/quote]


Szczerze mówiąc nie rozumiem o co chodzi...
wątek zamknięty
Zamrucz, to jest przejazd na 4 miejsce? 😲
chochlikowa chodzi o to, ze sama jestes nie mniejszym kwiatkiem- sadzac po komentarzach jakie zostawilas pod linkowanym przez ciebie zdjeciem.
wątek zamknięty
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
01 listopada 2012 10:15
Od lat wiadomo że Anky postępuje z koniem tak samo i nikt jej nie wyklucza z zawodów GP.


Jak Anky postępuje z koniem? Rolluje je, przeganaszowuje w trakcie rozprężenia, maksymalnie wygina, rozciąga. Nie wyjeżdża na czworobok z koniem sztywnym w szyi i trzymanym za pysk. Bez przesady.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 listopada 2012 10:16
oto i on :



Film z zawodów.


Eee zasadnicze pytanie . Ile było w tym konkursie koni ;O ? Koń totalnie nieogarnięty, nieposłuszny, Koła niedojechane a w kłusie koń jest zrolowany. Jeśli zajęła 4 miejsce to albo poziom był tak tragiczny , albo było bardzo mało koni.
wątek zamknięty
chochlikowa chodzi o to, ze sama jestes nie mniejszym kwiatkiem- sadzac po komentarzach jakie zostawilas pod linkowanym przez ciebie zdjeciem.
[/quote]

Ponieważ te dziewczynki zaczęły sie ze mną kłócić... gdyż  na filmiku zobaczyły jak jeżdze i zaczęły mi oczywiście rady pisać.. ale nie takie pouczające... raczej złośliwe . Zaczęły sie wyśmiewać oraz pisać na swoim photoblogach o nas i jakie my to nie normalne jesteśmy.. jestem starsza i nie dam mówić o sobie niestworzonych rzeczy. Poza tym mi chodziło o to co sądzicie o dębach, a nie o tym jak między nami jest 😉
Te dzieci po paru minutach kłótni przepraszają i od razu zapraszają do siebie żebyśmy im pomogły nauczyć sztuczek ich koni .
wątek zamknięty
Nigna, ale chyba nie uwżasz, że na tym nieszczęsnym zdjęciu celowo zastowsowano rollkur  😲 Gadze pewnie chodziło o to, że jest to tylko uchwycony moment, w którym akurat koń schował się za wędzidło. Zresztą na filmiku widać, że koń nie jest na kontakcie - raz przed pionem, raz się chowa. Amazonka ma niestabilną rękę, a to, że jest to fryz, nie ułatwia, bo miewają tendencję do chowania się ze względu na budowę (przynajmniej mnie się zdarzyło jeździć na takich).
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 listopada 2012 10:34
izydorex: Widziałam wiele fryzów w konkursach ujeżdżenia i widok tej pary w kłusie na pewno nie jest niczym przyjemnym. Fakt że poziom jaki prezentuje amazonka "podpowiada" że nie jest to specjalnie zastosowany rollkur ale na pewno nie wygląda to dobrze i ktoś jej powinien zwrócić na to uwagę.
chochlikowa : w takich sytuacjach pokazujesz ze to ty jesteś dzieckiem. Po co wdawać się w nic nie znaczące kłótnie, jak jesteś mądrzejsza ustąp głupszemu, proste ; ]
wątek zamknięty
izydorex: Widziałam wiele fryzów w konkursach ujeżdżenia i widok tej pary w kłusie na pewno nie jest niczym przyjemnym. Fakt że poziom jaki prezentuje amazonka "podpowiada" że nie jest to specjalnie zastosowany rollkur ale na pewno nie wygląda to dobrze i ktoś jej powinien zwrócić na to uwagę.
chochlikowa : w takich sytuacjach pokazujesz ze to ty jesteś dzieckiem. Po co wdawać się w nic nie znaczące kłótnie, jak jesteś mądrzejsza ustąp głupszemu, proste ; ]


Zwykle tak robie, ale tym razem ostro przegięły z tym co o nas pisały 😉
wątek zamknięty
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
01 listopada 2012 11:54
Uwaga została zwrócona. Ale wiadomo jak jest. To program L który przewidzielismy dla dzieci. Z reszta jak koń za oko łapie to też inaczej.
wątek zamknięty
poziom wątku mnie coraz bardziej przeraża  🤔

[sub]zaraz go przejmą te dziewczynki i będą dodawać na siłę zdjęcia koleżanek, których nie lubią[/sub]


Dokładnie. Wątek "kwiatki" opanowały dziewczynki, które same są kwiatkami  😵
Nigdzie indziej nic nie piszą (to akurat może i dobrze) ale bardzo poczuwają się do grona "my na tej re-volcie".

A ten przejazd na fryzie okropny, ale tyle samo czasu jest zrolowany co i wyryjony.
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
01 listopada 2012 13:05
A ten przejazd na fryzie okropny, ale tyle samo czasu jest zrolowany co i wyryjony.


Smutna prawda.  🙁
wątek zamknięty
Dlatego jakiekolwiek rzucanie się na zuy rollkur jest w tej sytuacji kwiatkiem samym w sobie, bo dziewczyna ewidentnie nie ma wpływu na ustawienie konia - jak akurat złapie za wodze tak jedzie, a że nie ma równowagi to efekt widać. Przejazd bardzo kiepski, ale jakby każdy słaby jeździec miał być kwiatkiem to na a) na wyszukiwanie ich matkom-założycielkom by życia nie starczyło, na b) musiałyby zacząć od siebie 😁
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.