Od lipca czipujemy konie? Pięknie...

działałoby gdyby każdy napotkany koniowóz czy trajler był kontrolowany i sprawdzany czip i paszport (przez police, służby graniczne) ale tak oczywiście nie jest. czy celnicy, policja w ogóle mają te urządzenia?
kurczę, nie podoba mi się to, mimo, że jestem wetem. Niedawno pisałam artykuł nt. mięsaków poiniekcyjnych u kotów i są doniesienia o występowaniu takowych w miejscu implantacji mikrochipu. Mówiąc prościej- usunięte chirurgicznie guzy [to są guzy o b agresywnym charakterze] po prostu miały mikrochip w środku.
Tak jak ktoś napisał- pies, czy kot lata sobie jak chce, a koń przy ciągłym podrażnianiu miejsca implantacji podczas ruchu wymuszonego? Nie podoba się ;/
To co dają czipy w takich sytuacjach?
Wg mnie nic... ona mają jedynie zastosowanie przy kotkach czy pieskach, jak delikwent się zgubi...
Konie same z siebie się nie gubią a jak ktoś chce takiego i z czipem "schować" to go schowa tak czy siak
To co dają czipy U mnie rodzi się 12 myszatych źrebiąt, Palę numery, chipuję. Latem posługuję się paleniem-widoczne  z daleka. Od jesieni, po ofutrzeniu,  numery są mało czytelne i wtedy sięgam po czytnik. I nie mam wątpliwości. Mimo, że konie widzę codziennie i rozróżniam.Jestem za...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 kwietnia 2013 15:28
Czy spotkaliście się z kolczykowaniem koni? Znalazłam na stronie francuskiej: http://www.haras-nationaux.fr/demarches-sire/a-la-naissance-du-poulain/boucles-auriculaires.html
Ja tez jestem zla, zarowno w przypadku zwierzat domowych, (moj pies ma chip) , jak i koni, dwa moje rowniez mają chip, nie zaszkodzi, a kiedy moze pomoze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się