Jakie pasze dajecie swoim koniom?

HAFERFREI ma 9,8 białka ale więcej energii.
Spillers MEADOW HERB MIX  ma też coś ok. 10% białka i tyle samo energii.

Obie pasze mogę polecić dla koni przebiłakowujacych się 😉 Moje zwierze na nich stoi i jest ok. A on ma wybitne zdolności ;/
Albo coś takiego http://animalia.pl/produkt,20475,508,marstall-vito-20kg.html
Mój "wrzodek" na tym jedzie i to jedyna pasza na którą się rzuca
Louisa Ma dużo energii  🙄

Szukam musli z niskim poziomem białka i energii.
a propos marstalla vito...
opis
"Vito jest wysokiej jakości specjalistyczną paszą powstałą na bazie węglowodanów strukturalnych (NDF). Stworzono ją z myślą o diecie ubogiej w cukry proste (skrobię). Produkt jest pozbawiony melasy(...)"

skład:
suszona i granulowana roślinność użytków zielonych, szyszki roślin kukurydzy, siano z lucerny, olej rzepakowy, jabłka, płatki marchwi, melasa z buraków cukrowych, płatki czosnku, węglan wapnia, chlorek sodu, drożdże, specjalne witaminy


😉
Dramka ja dla mojego mało obecnie pracującego konia daje  z Epony Haferfrei i jeszcze fajna jest Pavo Nature's Best
Jednemu z moich dawałam vito - szału nie było, chęć jedzenia też taka sobie - większość składu to granulat z traw czyli trawokulki, które wychodzą taniej i są bez melasy 😉
Martuha, dokładnie na to samo zwróciłam uwage i ich wyśmiałam 😉
no, ale z czego w sumie może sie składać musli bez zbóz? mieszanka traw, lucerny, zioła, jakiś sonecznik czy też łuska... nic mi innego do głowy nie przychodzi 😉
Znalazłam pasze niskobiałkową  😅 eggersmann  😎
Dramka- jak się nazywa ta pasza z Eggersmana?
Pewnie EMH Jubi 40 Musli o zawartości białka 8,40 %
Z tym, że Eggersmanna najlepiej ściagać z Niemiec - sporo taniej jest
W Szczecinie jest sklep, który handluje własnie paszami sprowadzanymi bezpośrednio z Niemiec (Kadryl). Różnice w cenach ogromne...
Jakby ktoś chciał namiary podam na PW, bo widzę, że ich strona nie działa :-(
Dramka- jak się nazywa ta pasza z Eggersmana?


np. Cool Musli Wellness
Dramka szczerze polecam EMH Jubi 40 Musli  Eggersmanna - wypróbowałam - fajne :-) i białka ma mniej (8,4%)
Dlaczego eggersmann nie podaje poziomu energii?  🙄
Nie wiem
Kurcze dotychczas jak sprawdzałam coś na stronie - był poziom energii przy każdej paszy podany :-(
a teraz rzeczywiście "wziął i znikł"  🤔
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
06 grudnia 2012 16:55
Będę wdzięczna  :kwiatek:

Wojenka mam fotke 
fotka 1 muesli Fibremix Extra
2 foto Mesz z Optifeedu, mesz jest genialny pieknie pachnie, konie nawet najwybredniejsze sie nim zajadają. Ze wszystkich meszów jakie do tej pory kupowałam tego z 1 miarki po zalaniu woda wychodzi najwiecej
Cariotka   płomienna pasja
06 grudnia 2012 17:53
ile kosztuje wysyłka w horseactivity ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 grudnia 2012 19:17
18zł z tego co pamiętam.
fajna jest Pavo Nature's Best

nature's best jest swietna. sama ja jem 😀 konie tez bardzo chetnie, swietna pasza dla koni bez pracy, lub w bardzo lekkiej.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 grudnia 2012 22:13
Dzięki Zairka, wygląda apetycznie  🙂
Kupiłam na próbę musi z Baileysa, Meadow Sweet with Honey. Wygląda fajnie, nie jest bardzo wilgotna ale nie pyli - właśnie pył zaczął mnie irytować ostatnio w Besterly  🙄
Obłędnie pachnie  😍  tak ziołowo-miodowo. O efektach nie bardzo mam jak napisać, bo koń aktualnie kontuzjowany - potrzebowałam niskoenergetycznej paszy, która zastąpi owies całkowicie 😉

Wie ktoś coś o trawokulkach z Baileysa? Dostałam próbki, a na ich stronie nie widzę takiego produktu...
Cariotka   płomienna pasja
07 grudnia 2012 17:55
Są tylko nie pamiętam jak się nazywają ale są .
Ślepym będąc... Pamiętałam, że mają coś wspólnego z Mc Donaldem  😁

http://baileys.com.pl/produkty/info/39/fibre-plus-nuggets

Trawokulki faktycznie można dawać na sucho? Ja wczoraj jakoś automatycznie zalałam je wodą, tak mi się wydawało rozsądniej...
kolebka kiedyś miałam próbkę meadow sweet. Niby fajne, ale jakoś do mnie nie przemówiła ta pasza 😉


Koniowi i mnie bardzo pasowała Epona Comfort. No ale chyba przerzucimy się na na Pavo Cerevit (?). Mam po drodze do sklepu, a Epona już nie wygląda tak fajnie cenowo, jak wcześniej. Głównie z powodu już nie darmowej wysyłki 🙁


kolebka - tak można na sucho. Przykładowo ja "szybkożrącym" daję na sucho w celu spowolnienia pobierania paszy, na mokro natomiast koniom starszym.
też uważam że można na sucho...
fajnie się sprawdzają jako smakołyki 🙂
ja czekam na nowa sieczke z pavo. strasznie mi sie spodobala z opisu, mysle, ze bedzie szal. obym sie mylila, bo droga jest :/
Trawkokulki można dawać na sucho. Moje do paszy mają sieczkę, więc z trawokulkami to by było już za dużo dobrego, ale i tak je kupuję, przesypuję do słoika i mam najtańsze cukierki świata 😁 Rozmiarowo są identyczne jak Lecker Bricks Eggersmana, no i moje wszystkie chłopaki wsuwają z lubością 🙂 Eggersmana oczywiście też lubią 😀iabeł:
Cariotka   płomienna pasja
08 grudnia 2012 05:31
a kiedy będzie sieczka baileys Oil? bo ja już doczekać się nie mogę🙂
dostałam ostatnio 2 próbki trawokulek, i tez potraktowałam jako cuksy 🙂 zastanawiam się też na kupieniem worka i wrzucaniu koniowi 2-3 garści dziennie jak u niego jestem, jako dodatek do słonecznika i warzyw i owoców.. za dobrze ma ten mój zwierz 🤔
Zairka , Fibremix Extra wygląda extra 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się