Siodła z niższej półki, co polecacie?

Tak, Isabell jest już moja  😀
i z każdą jazdą coraz bardziej do siebie docieramy i jestem coraz bardziej zadowolona.
No i rozwiały się moje wątpliwości co do nieszczęsnego półsiadu. Da się. Jest inaczej, ale jak się chce to jest nawet przyjemnie  🙂

Koń zadowolony, równo spocony. Moja noga leży jak trzeba, siodło głębokie, pokazuje jak trzeba siedzieć, ale nic nie narzuca więc jak ktoś się uprze to da się brzydko usiąść  😁 ale od razu to czuć, robi się niewygodnie i wie się, że trzeba to poprawić.

Da się spokojnie "skoczyć" jakąś kawaletkę itd
Na początku trochę obawiałam się tej super dobrej przyczepności, ale los mi z zaskoczenia zesłał nakładkę z owczej wełny i teraz to już w ogóle mój tyłek jest w niebie 🙂

Jako pierwsze siodło ujeżdżeniowe uważam, że może dobrze człowieka wprowadzić i nauczyć. Jest przyjazne dla początkującego.
I dla osób z konkretnym stażem w tej dyscyplinie też na pewno będzie w porządku.

W razie co na dzień dzisiejszy służę radą  😉

Swoich zdjęć na razie nie posiadam, jedynie forumowej sprzedającej więc nie wiem czy mogę je umieścić.
Czy uważacie ("na oko"😉, że to siodło może być coś warte?
[img]http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/27/43/93/2527439366[/img]
[img]http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/27/43/93/2527439366_1[/img]
[img]http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/27/43/93/2527439366_2[/img]

Siodło to bezfirmówka podobno. No i pomińmy dziwnie założone strzemiona  😁

Moje wszystkie oszczędności poszły na zakup ujeżdżeniówki (Equipe Emporio już do mnie jedzie  😅 ), bo koń docelowo ujeżdżeniowy, ale dla zabawy chcemy też trochę skakać. Myślałam o skokówce, ale nic taniego a w miarę sensownego nie mogę znaleźć... To niby skokowe, choć bardziej wszechtronne, na początek powinno starczyć. A nie mam juz totalnie kasy, więc na początek chciałabym wydać jedyne kilkaset złotych.

będę bardzo wdzięczna za opinię  :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 sierpnia 2012 00:07
Czy ktoś miał do czynienia z tym siodłem? http://dwakonie.pl/siodla-i-osprzet/629-siodlo-can-equi-cc-z-zestawem-lekow-wymiennych.html
W najbliższych tygodniach zamierzam kupić siodło. Do tej pory jeździłam w Wintecku i teraz również chciałam kupić siodło tej firmy. Dzisiaj znalazłam coś takiego i zastanawiam się czy do czegoś te siodła się nadają? Cena niska jak na siodło skórzane.
Moniqa jak dla mnie na oko to siodło wygląda jak Pfiff Beauty, czyli totalna masakra...
Nie lepiej kupić jakiegoś syntetyka? np Daslo czy Wintec'a ?
Kurczak, wolałabym zainwestować w Winteca (polecam Ebay), syntetyki są super! Lekkie, nie wymagają pielęgnacji. Trzeba tylko uważać, żeby nie trafić na model bez wymiennych łęków. Ja polecam Winteca Jump Close Contact, kosztuje ok. 1 000 - 1 500 zł (używka, moje było w idealnym stanie). 
Moja znajoma kupila siodełko niby bezfirmówka alw wyglada jak diana. Moni nie pasuje to siodło i chce je sprzedac mi jednak jezdzilo sie w nim rewelacyjnie. mięciutka skóka, całkiem głębokie i ładnie D... trzyma 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 sierpnia 2012 18:44
Sisisa tak jak pisałam, sama obecnie mam Wintecka i popieram Twoje zdanie, że to świetne siodła. Po prostu zauważyłam to, a nigdy wcześniej ich nie widziałam. Sam wygląd podoba mi się bardzo, no ale nie o sam wygląd przecież chodzi. Po przemyśleniu sprawy stwierdziłam, że pozostanę jednak wierna Wintecką. Sama już je sprawdzałam i w zasadzie nie znalazłam minusów.
i ja bardzo lubię winteci.Mam aktualnie winteca walda służy mi na kuca, mam westy winteca, mam ujezdzniówkę winteca i mam nadzieje ,że niedlugo bedę miec winteca 500 na araba.Bardzo lubie te siodła , natomiast daslo rymini...no coz mialam i szybko oddałam.
Kurczak siodło które pokazałas sprzedaje też Bera7 z tego co wiem to ona bardzo chwali to siodło. Zapytaj ja bezposrednio.
Faza, Czemu szybko oddałaś daslo rimini?
[ciach]
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Faza, Czemu szybko oddałaś daslo rimini?


To siodło po pierwsze nie pasowalo mi na konia, strasznie zjezdzał tył. Próbowalam korygowac podkładkami ale ..nie ,zupełnie nie pasowało. Poza tym po paru jazdach mialam poprzecierane przystuly!. Poza tym dla mnie za płytkie siedzisko. No i ogólnie nie pasowło mi to siodlo.
A tak wogóle jestem u kresu wytrzymałosci w temacie dopasownia siodła dla mojego araba, nie wiem ile już siodeł się przewinęło ...mówię pass i niestety zamówię u rymarza.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym siodłem?
http://www.galloper.pl/pl/p/Siodlo-w-zestawie-Kerbl/3391

Planuję zakup siodła i nadal bardziej przemawia do mnie sprawdzone już Daslo, ale nie zaszkodzi się rozejrzeć. 🙂
Na pewno lepsze będzie Daslo, niż to co jest w linku.
Łaciata   Forever in my heart ♥
06 września 2012 20:43
Ja polecam Norton Spring 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
07 września 2012 07:54
Czy ktoś z Was spotkał się z tym siodłem?
http://www.galloper.pl/pl/p/Siodlo-w-zestawie-Kerbl/3391

Planuję zakup siodła i nadal bardziej przemawia do mnie sprawdzone już Daslo, ale nie zaszkodzi się rozejrzeć. 🙂


Hej,
zakupiłam to siodło w wersji brązowej, na pierwszym etapie nauki jazdy, do rekreacji i nauki wystarczające ale na wiecej niestety nie
plusy to to że siodło ładnie wykonane i nie wyciera się, dobrej jakości skóra
minusy to dość szerokie siodła na grubsze konie z płytkim siedziskiem i praktycznie brak bloczków
czyli wszechstronne a i do tego bardzo niski przedni łęk i jeśli koń jest chudy z wystającym kłębem  to bez ulepszaczy się nie obejdzie
slw95   żyj i pozwól trwać
19 grudnia 2012 14:08
Znacie firmę Vega Poland? Czy siodła z tej firmy są dobrej jakości? Co sądzicie o siodle ze zdjęcia? Siodło jest właśnie tej firmy.
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 grudnia 2012 14:35
Wyglada koszmarnie tandetnie. Ale to tylko wyglad...MOze spytaj Bogdana? Moze on zna ta firme?
ash   Sukces jest koloru blond....
19 grudnia 2012 14:39
BASZNIA, zgadzam się z Tobą. Wygląda bardzo tandetnie. Nowe siodło (widzę metkę) a takie pomiętoszone, wygniecione.
slw95   żyj i pozwól trwać
19 grudnia 2012 14:41
BASZNIA, ash, dzięki dziewczyny! :kwiatek: Nie znam się na siodłach ( 😡 ) i chciałam zasięgnąć opinii 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 grudnia 2012 17:07
Skóra wygląda jakby była z innego siodła i zaraz miała się rozlecieć. To nie jest przypadkiem siodło dziewczyny, która ogłasza się na photoblogu? Jeżeli tak, to ona same takie tandety non stop sprzedaje.
na pewno jest na facebooku, wyglada to masakrycznie.
slw95   żyj i pozwól trwać
19 grudnia 2012 18:01
Kurczak, tak, to tej dziewczyny z photobloga i na fb też się ogłasza.
Ktoś ma jakieś doświadczenie odnośnie tego siodła:
http://konik.com.pl/apisiodlorimini

Powiem szczerze, chciałabym Prestige, ale oczywistym jest, że mnie na to nie stać na chwilę obecną skoro myślę o takim siodle.
Nie bardzo też wiem, skąd mam wiedzieć jaki rozmiar wybrać. Standardowe to te 17,5, ale rozumiem, że 16 to dla mniejszego jeźdźca, tak ? Jak mam sprawdzić w jakim rozmiarze mam tyłek ?  🙄

Czy może znacie jakieś tanie skokowe siodła ? Które nie zepsują się po pół roku ciurania.
wbrew pozorom 16 cali to nie jest rozmiar dla nie wiadomo jak drobnych osób. imo przeciętnie zbudowana kobieta do 170 cm wzrostu i 70 kg wagi spokojnie może w szesnastce pomykać.
nie mam pojęcia, czemu 17,5 cali jest traktowane jako standard. przecież to siodła dla osób dosyć pokaźnych rozmiarów, raczej facetów. a przecież zdecydowana większość jeźdźców to kobiety, i w zdecydowanej większości są one szczupłe. LOL.
może powiedz, jaki masz budżet na siodło? czasami idzie upolować używane, a często w super stanie niegłupie siodło za grosze.
i na marginesie - Prestige nie są tak super świetne jak wydają się być i jak sugeruje cena. jakość skóry wg mnie, zwłaszcza w porównaniu z wieloma tańszymi firmami, nie jest fenomenalna.
Nie jeździłam na Pro Light, ale na Daslo Rimini.
Nie wiem czym one są różnią, aczkolwiek jeżeli chodzi o użytkowość to byłam i jestem bardzo zadowolona. Wygodne, lekkie, łatwe w utrzymaniu czystości.
Śmigam na 16', a tyłeczek mam mały, więc dla mnie rozmiar odpowiedni. Wzrost 166 cm. Przy czym koleżanka o podobnym, musi jeździć na 17,5.
Moje Daslo ma już parę lat i się "nie zepsuło".  😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
30 grudnia 2012 11:28
dar, mam 162 cm wzrostu i ważę 52 kg. 16 cali jest dla mnie idealne jeżeli chodzi o siedzisko, ale już tybinka wolałabym, żeby była o jakieś 2 cm dłuższa.
Tzn, jeździłam na "małej skokówce", mam 158 wzrostu, pewnie koło 50 kg. Na małej skokówce pomykały dziewczyny roślejsze ode mnie. Więc może jednak zastanowić się nad rozmiarem siodła 16, tak ? Kwestia załatwiona.

galeria budżet jest.. jak najmniejszy. zastanawiam się pomiędzy składaniem na siodło, na samochód i na kurs instruktorski. obecnie jeżdżę na pożyczonym stubbenie, ale nie jeździ mi się wbrew pozorom na nim jakoś dobrze, w innej stajni koń rekreacyjny ma stubbena, śliskiego bo śliskiego, ale.. uwielbiam go. Wykupić tego siodła raczej nie dam rady, po za tym ono nie jest w stanie jakim ja chciałabym minimum kupić - mianowicie wszystko ma być na miejscu a nie ponadrywane przystuły itp.
Ale na prestigu, cudownie się jeździło.

Myślałam szczerze by wydać do 1000 zł na siodło.  Sprawa jest po prostu taka, że zarabiam mało. Chcę dla konia jak najlepiej, ale.. no chyba, że niebawem wraz z cenami za jedzenie wzrosną i pensje.

Być widziałam Daslo Rimini i bardzo mi się podobało (na zdjęciach), ale jeździć nie jeździłam. Ale jak mówisz, chodzi o wytrzymałość siodła. Zależy też kto jak dba, ja w pakiecie chętnie kupię przy siodle jakieś akcesoria do czyszczenia, pokrowiec. Jednak trochę za siodło się płaci.

Kurczak, czyli ogólnie na pewno się mieszczę w 16, dla mnie większość siodeł jest za długa, ja mam krótkie nóżki.. Ale z drugiej strony nie jesteś nie wiadomo ile wyższa.

i tak siodło bd mogła kupić dopiero za wypłatę marcową, czyli dopiero na kwiecień -,-`
bo w sumie to w next miesiącu biorę malutko, bo się w grudniu pracowało praktycznie 2 tyg..
mtl   I M Equestrian
30 grudnia 2012 11:32
wbrew pozorom 16 cali to nie jest rozmiar dla nie wiadomo jak drobnych osób. imo przeciętnie zbudowana kobieta do 170 cm wzrostu i 70 kg wagi spokojnie może w szesnastce pomykać.
nie mam pojęcia, czemu 17,5 cali jest traktowane jako standard. przecież to siodła dla osób dosyć pokaźnych rozmiarów, raczej facetów. a przecież zdecydowana większość jeźdźców to kobiety, i w zdecydowanej większości są one szczupłe. LOL.
może powiedz, jaki masz budżet na siodło? czasami idzie upolować używane, a często w super stanie niegłupie siodło za grosze.
i na marginesie - Prestige nie są tak super świetne jak wydają się być i jak sugeruje cena. jakość skóry wg mnie, zwłaszcza w porównaniu z wieloma tańszymi firmami, nie jest fenomenalna.


ja uwazam ze 17 cali to standard, 16stka dla tych chudszych, cos wiekszego dla tych wiekszych...
pamietam jak kiedys bardzo chuda kumpela postanowila kupic 17.5, po co?!
Ale na prestigu, cudownie się jeździło.

ale ja tego wcale nie neguję 🙂 siodło siodłu nierówne, Prestige ma zresztą przeróżniaste modele. zależy jak TOBIE się siedzi.
tyle że ja to tak ogólnie - jakość siodeł wypuszczanych przez tę firmę nie powala, choćby były tak wygodne, że najchętniej by się nie zsiadało 😉

no chyba, że niebawem wraz z cenami za jedzenie wzrosną i pensje.

nie łudziłabym się  😀iabeł:
a w ogóle czego szukasz? skokówka, wszechstronne, ujeżdżeniówka? to bardzo istotne.
Najchętniej skokówka, mała skokówka.
Jeśli to by było nierealne to jakieś wszechstronne, w którym wygodnie by się skakało. No i powinno być moim zdaniem jakieś takie schludne, ładne..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się