żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

a co to ma za znaczenie kto ma od kogo? Mattes to mattes.
Chodziło mi raczej w sensie czy sprawdzone 🙄
Sprawdzone jak najbardziej, kupowałam od Dorcysi 2 podkładki. Wszystko cacy  😉
wyszukiwarka nic mi nie wyplula

dziewczyny, jak czeszecie swoje mattesy? 🤔

moja podkladka nieco umarla, bo zjadly ja mole 😕 jestem zalamana z tego powodu bo nie byla nawet rok uzywana...

wypralam ja i spod jest nieruszony, zostaly zjedzone futro "od gory" z przodu i z tylu. ale i tak wyglada nedznie.. 🙁
Czy Dorcysia mam moze te podkladki ciut taniej?
atena23 napisz do niej, nie pożałujesz  😉
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
21 grudnia 2012 18:10
ja właśnie u Niej zamówię, po świętach niestety dopiero  🤦
Ja czesałam zwykłą szczotką na mokro
W katalogu Mattes jest napisane, że futro farbowane może farbować czapraki czy siwą sierść. Czy którejś z Was to się zdarzyło czy to taka informacja na wszelki wypadek?
Miałam czarne futro i nie farbowało
Dzięki  :kwiatek:
Właśnie chciałam zamówić mattesa od Dorcysi, ale okazało się, że Mattes ma przerwę świąteczną do 2 stycznia 😵 No, ale poczekam na owieczkę : )
Ja tez od niej zamowię :-) Zastanawiam sie tylko nad kolorem. Kusi mnie grafitowe  😍
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
22 grudnia 2012 17:15
mnie też kuszą kolorowe jak nie wiem, no ale naturalna pasuje do wszystkiego i elegancko wygląda  😍
A można jakieś namiary do forumowej Dorcysi? Nie znam się zbytnio na forum i nie wiem jak szukać. Będę wdzięczna za pomoc. :kwiatek:
Może ktoś się wypowiedzieć o tej podkładce?
http://allegro.pl/podkladka-pod-siodlo-aktywny-zel-pad-niemiecki-i2878610117.html


Mógłby też ktoś powiedzieć, która z tych 3 jest najlepsza? Oprócz amortyzacji zależy mi również na tym, aby siodło się nie przesuwało..
http://allegro.pl/zel-pod-siodlo-c-s-o-czarny-i2837365626.html
http://allegro.pl/podkladka-pod-siodlo-aktywny-zel-pad-niemiecki-i2878610117.html
http://www.sklep.horsemarket.pl/produkt/1469326/
Sonkowa, ten pierwszy mi sie nie podoba. niemieckiej firmy? to czemu nie ma napisane jakiej?
cso jest duzy i zdecydowalabym sie na niego.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 grudnia 2012 23:46
Dziewczyny, czy któraś z Was ma może podkładkę Torpol Nelson magnetyczna?
katija, nie podpisane, bo to w sumie mała różnica - i tak te żele są robione w Chinach i potem tylko brandowane Waldhausenem, Busse, Horze, Pfiffem czy co tam potrzeba. Są identyczne, lecą z praktycznie jednej formy. Całkiem w porządku - sama mam taki z Horze, wcześniej z Acavallo. Nie za grube, ale też przez tą grubość i dużo dziurek też nie za ciężkie. Profilowanie ma plusa w lecie - koń jednak pod żelem poci się bardziej, niż pod czaprakiem (w sumie poci się tak samo, ale czaprak pot wchłania, a żel nie).

quanta, okej, okej, ja to wiem, co nie zmienia faktu ze podpisywanie ''niemiecka firma'', bez podania jaka to tak troche... nieprofesjonalnie?
dla mnie gluty horze czy inne znacznie roznia sie od acavallo, ale moze trafilam jakies trefne egzemplarze. fakt jest taki, ze te co mam okazje macac w stajni, sa duzo bardziej gumowe niz zelowe. 
A co powiecie o tym z busse?
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
23 grudnia 2012 07:50
Dziewczyny, jaki rozmiar mattesa brać pod 17,5 Wintec Pro Dressage? Bo poczytałam trochę i 17,5 17,5 nie równe 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 grudnia 2012 08:25
To jest L pod 17 Pro Dressage Contourbloc.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
23 grudnia 2012 08:29
to myślicie że L wystarczy?
Wintec 17,5 i 17 ma taką samą długość paneli.
lizzy, powinno wystarczyć. 🙂 Mattes M pod wintecka 17,5 (nowego typu) był za mały, ale jeszcze wchodził, więc L powinno być akurat.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
23 grudnia 2012 11:40
w takim razie zaczynam wielkie oszczędzanie i zamówię mattesika standard plus, i o ilę nie będę musiała się pozbyć naszej dotychczasowej podkładki to zaszaleję i wezmę jakąś kolorową  😜
Ktoś pisał że kolorowe farbują?  👀
Ktoś pisał że kolorowe farbują?  👀
Ktoś pisał że kolorowe farbują?  👀


nie, nikt nie pisał ze kolorowe farbują.
Siodło mam jednak 17,5", Henri de Rivel "Copelia". Miałam brać L-ke, ale wszyscy w stajni mówią, że M-ke i teraz mam dylemat. Jeszcze najwyżej przymierzę L-ke i M-ke w stajni i zobaczę w którym lepiej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się