jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

ash kurcze nie wiem już sama.

Ale było założone tak jak pisałyście, czyli blokadą do konia. Tymi szerszymi (blokującymi się) fragmentami łącznika w stronę gardła konia (już sama nie wiem jak to opisać  :zemdlal🙂 i wklęsłą częścią łącznika w stronę języka konia. Blokowało się w taki sposób, że brzeżne części wędzidła (te z kółkami wędzidłowymi) nie łamały się w stronę konia. Logo pessoa jest od zewnętrznej strony prawego kółka wędzidłowego. Jak ogłowie wisi na wieszaku to dopięte wędzidło się nie łamie jest zablokowane. Próbowałam zrobić jakieś zdjęcie po wpięciu do ogłowia ale ciężko zrobić jakąś fotę, żeby było na niej widać położenie wędzidła.

Ale łoś ze mnie, dobrze, że tylko 20 min miał je w pysku bo bym niezłego bajzlu narobiła, jakby się okazało, że źle wpięte i tak nie wiem czy nie narobiłam  😡
Wędzidło idzie do szafy dopóki na 100% nie będę pewna jak je zapiąć. Ale tak to jest "dać chłopu zegarek to go będzie kunicą nakręcał"  🤦
ash   Sukces jest koloru blond....
09 stycznia 2013 10:09
Będę jutro w stajni to spróbuję zrobić fotkę. Ja mam chyba dobrze zapięte, skoro działa i koń bardzo chętnie się nim bawi.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 stycznia 2013 10:10
kupiłam wędzidło i jak doszlo do mnie okazało się, że jest nierówne
czy może to przeszkadzać koniowi w pysku?
wygląda to tak:
Mam dwa pojedynczo łamane Sprengery i też ogniwa różnią się długością. Uznałam, że "tak ma być" 😉
ash będę Ci niezmiernie wdzięczna.  :kwiatek:
Mam nadzieję, że dobrze wpiełam. Może mój koń boi się po prostu tego wędzidła, było w tym wątku kilka przykładów takich koni przytoczonych.

edit. Może na tych zdjęciach coś wypatrzycie.




Mnie się wydaje, że jeżdżąc bez kontaktu trudno Ci będzie ocenić skuteczność jakiegokolwiek wędzidła.
misia997 powiem ze swojego doświadczenia z tym wędzidłem-moim zdaniem jest przede wszystkim za małe i to może wkurzać twojego konia. . Mój magic był 12,5 i wystawał tyle, ile w waszym przypadku. Kobyła była zaśliniona, memłała, otwierała pysk, wyciągała wodze, ale to chyba właśnie bardziej z wkurzenia. Ja po magic system włozyłam raz łamane, puste, grube i większe, czyli 13,5 i ptzy takim zostajemy 😉
palemka mój wszystkie wędzidła ma 13,5 i są ok, ale faktycznie ten magic 13,5  jest trochę mniejszy od moich zwykłych podwójnie łamanych.
Moja tez memła przy za małym wędzidle i czasem podrzuca głową. Przypuszczam ,ze przyszczypuje jej kąciki.
Twoje wygląda na za krótkie...
Jutro się temu przyjrzę. Sprawdzę czy nie jest za krótkie. A te pessoa MS robią większe niż 13,5 ?
wg mnie wyglada normalnie, nie jest za krotkie. u mojego wyglada jak w zalaczniku. wydaje mi sie, ze moze twoj kon musi przywyknac, albo- to wedzidlo mu nie pasuje.
hm.. może w takim razie spróbuję bez skośnika w nachrapniku jeździć. Może to coś da.

katija upewnij mnie proszę czy ja dobrze to wędzidło zakładam ? Bo już schizę mam jakąś  🤔wirek:.
na tej wstawionej focie wyglada ok- ksiezycem do gory, blokada do konia, w strone ogona. wyglada, ze jest tak zalozone.
pojezdzij jeszcze troche. sa konie, ktorym to wedzidlo nie pasuje. moze zaloz wytok?
Melduję, że na drugiej jeździe w wędzidłe magic dużo lepiej. Zmieniłam ogłowie na meksykana i koń przestał walczyć z wędzidłem. Po założeniu ogłowia byłam w szoku spodziewałam się od razu negatywnej reakcji konia, a on patrzył na mnie zdziwiony co mu się tak przyglądam  😂
Znaczenie miał albo nachrapnik, albo fakt, że w tym drugim ogłowiu jest miękko podszyta potylica (a zauważyłam, że koń ma bardzo wrażliwe "strefy" za uszami) albo po prostu omlaskane wędzidło przez niego samego smakuje lepiej niż nowe  😉
Dziękuję wszystkim za pomoc  :kwiatek:, dam koniowi trochę czasu i zobaczymy jak mu przypasuje nowe wędzidło.
misia997, a z jakiej strony zamawiałaś to wędzidło ? : )
Cześć  🙂  Powiedzcie mi , czy jest jakaś różnica w działaniu między tym http://www.starymlyn.com.pl/sklep/pokazProdukt.php?produkt_id=1384 a tym http://www.starymlyn.com.pl/sklep/pokazProdukt.php?produkt_id=1388  . Lepszy sam łańcuszek , czy z tymi paskami po boku ? Pozdrawiam  😀
Ja dzisiaj po pierwszej jeździe na Magic'u. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, koń wyraźnie zainteresowany wędzidłem - całą jazdę memłał. Spienił się jak nie on, a w dodatku był bardzo przyjemny do jazdy 😉 Mam nadzieję, że to efekt na dłuższą metę 🙂
lysa93
ash robiła zamówienie zbiorowe na te wędzidła.
Mam pytanie o to wędzidło
http://www.sprzetjezdziecki.com/stubben-wedzidlo-steeltec-ez-controll-2221-lamane-p-5665.html
bo szukam normalnie działającego wędzidła podwójnie łamanego pustego... a zainteresował mnie opis do tego wędzidła.
na czym realnie polega ta "magia" i o co chodzi z tym, że ona działa niby raz mocniej raz słabiej... (śmierdzi mi to jakąś dźwignią) a na zdjęciu to wędzidło wygląda normalnie.

Aktualnie mam sprenegra aurigan podwójnie łamanego pełnego a chcę coś takiego samego ale pustego i nie z metalu "wzmagającego" rzucie.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 stycznia 2013 11:36
kotbury,  a czy to nie jest wędzidło co ma podobne działanie do magica?
kotbury, wędzidła ez control, tak jak pessoa magic, blokują się przy mocniejszym kontakcie.  ash, dokładnie tak.
tak, te wedzidla tez sie blokuja jak magic. ale sa grubsze i wystepuja tez w wersji oliwkowej z tego co pamietam.
Ja mam ez control cienkie, w wersji wielokrążek/gag 😉 Uwielbiam je, ale trzeba na nim bardzo świadomie działać ręką.
ez control gag
Nie wiem. Szukam po sklepach i jak czytam opisy niektórych to się zastanawiam czy tam nie ma mechanizmu silnika rakietowego zainsatlowanego 😎

To muszę o tym magicu doczytać bo jakoś śledziłam dyskusję na początku ale żadnych konkretów tam nie było...

Moment dopisuję pytanie bo teraz doczytałam:
czyli to wędzidło jak się "blokuje" to działa mocniej?
kotbury, jak sie blokuje, to dziala po prostu jak sztanga, wedzidlo nielamane.
ahhh no i sama nie wiem w takim razie czego potrzebuję... 🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
17 stycznia 2013 08:22
katija, zerkniesz po gdzie dokładnie na magicu masz napis pessoa? na którym kółku wędzidłowym?
Zastanawiam się czy wszystkie mają w tym samym miejscu?

Mam jeszcze pytanie. Mam wedzidło podwójnie łamane oliwkowe, które się zepsuło! Jedno kółko oliwkowe stało się nieruchome, nie da się nim ruszyć, wygląda jakby zardzewiało. Czyściłam je, szorowałam, leżało w coca-coli i nic. Nie da się.
Czy jest miejsce, gdzie moge je oddać do naprawy?
ash, imadlo, mlotek i stukasz 😉 aaa i wd40.
zobacze dzis wieczorem.
pointure   Dresiarz mentalny.
18 stycznia 2013 15:35
Spotkałam się z takim obrazkiem, możecie mi wyjaśnić cel/skuteczność takiej kombinacji ?
Nie widziałam wcześniej, żeby ktokolwiek jeździł na połączeniu hacka ze zwykłym kiełznem- rozumiem, że działanie jest wtedy wzmocnione ale czy mógłby ktoś rozwinąć myśl ?  😀
Jeździ się, jeździ i to wcale często. To np. jedno z rozwiązań dla koni delikatnych, nawet przeczulonych w pysku, a bardzo silnych, nadmiernie "ciągnących" szyją i w ogóle bezwładem masy. Przydaje się też koniom zasadniczo ok., ale w warunkach pobudzenia wyrywającym nagle łeb w górę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się