Jakie pasze dajecie swoim koniom?

mtl angielskim posługuję się dość dobrze więc wiem, natomiast po pierwsze info ze strony sklepu int, po drugie jest edit pod postem. Nie wiem po strzępić klawiaturę na to, co zostało już dopowiedziane i sprostowane
wie ktoś coś może na temat witamin ogólnych Equistro Mega Base ?  😀

zajrzyj do tego wątku http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,78.0.html
bjooork, Structuur, granulat z dużą ilością włókna, kończymy drugi worek.

Edit- literówka.
Burza, a jak ta Masters Structuur wychodzi cenowo za worek? ile kg zawiera?
45zł za worek, worek ma 20kg.
http://masterspasze.pl/26/Structuur
A jak to wygląda? to jest granulat czy ma jakąś inną formę? nie bardzo rozumiem ich opis... postać prasowana
Jak dużo tego dajesz?
Za każdym razem pisałam, że to granulat, dość gruby 😉
Przepraszam umknęło mi 🙂
Nie widzę dawkowania...
a gdzie cennik pasz? Pisać do nich na maila? czy jest gdzieś w sieci?
Burza, a Masters tylko do kupienia w Warszawie?  Właśnie z ich strony mało co wynika.
A czy ktoś karmił ta ich pasza prestatie?
junona, myślę, że pisać.
armaquesse, pewnie można też ją wysłać kurierem 🙂

Wiem jaka jest strona, sama się wkurzałam, że mało info, polecam dzwonić bądź pisać na kontakt 🙂
Edit- dawkowanie w ciągu tygodnia pojawi się na stronie, dla chętnych polecam jak wyżej kontakt bezpośredni z dystrybutorem.
Ktoś podaje Eggersmann EquiCrisp Balance  👀
Ja karmię equicrispem eggersmanna, co chcesz wiedzieć?
Już nie chce bo nie zauważyłam że worek ma tylko 15kg, więc worek ipeki 20kg + wysyłka mnie wychodzi taniej niż jeden worek equicrisp  😁
dramka też miałam - po ćwiartce worka mój wytarł sobie cały rzep 😤 niby pasza z tego co pamiętam nie jest wysokobiałkowa, a jednak mojemu koniowi się nie przysłużyła. Dostawał docelowo chyba miarkę dziennie. Drugi koń zjadł ze smakiem i nic mu nie było
czy jest tu może ktoś z Warszawy, chętny nabyć siemię lniane?  chce kupić na spróbowanie 5-10kg , niestety wysyłka drogo wychodzi.

[[a]]http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/40488?q=siemi%C4%99[[a]]+lniane+&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

jeśli jest ktoś chętny do 'wspólnej wysyłki' proszę pisać 🙂
Co możecie powiedzieć o jakości pasz Spillersa? Rozważam wprowadzenie tej paszy mojemu dzikusowi, ale doszły mnie słuchy, że ostatnio pogorszyła im się jakość. Prawda to, czy plotka?  🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
26 stycznia 2013 17:40
Mój koń jest właśnie w połowie pierwszego worka, więc nie wiele mogę powiedzieć.
Musli pachnie bardzo ładnie, ładnie też wygląda, akoń wcina aż mu się uszy trzęsą.
ash dzięki  :kwiatek:
Ja się przerzucam z doddsona i moim faworytem był właśnie Spillers. Dawajcie znać jak efekty 😉
CookieMonster, Mój koń jadł prawie 4 miesiące. Miałam przerwę na eponę, ale teraz się wypiął i nie chce jeść, wiec wracamy do Spillersa. Byłam bardzo zadowolona z tych pasz, fajne składniki, dla potrzeb mojego konia wręcz idealne.
Ja karmię moje Spillersem od paru miesięcy. Rudy jest typem konia suchego z natury i je Conditioning Mixa. Wygląda bardzo dobrze, a energia nie rozsadza. Niebawem będę zmieniać na coś właśnie bardziej energetycznego. Gniada je Cool Mixa i nie zauważyłam nadmiaru energii, więc się sprawdza. Zależało mi na utrzymaniu kondycji bez energii (dostaje tylko 1m gniecionego owsa dziennie) i cel został osiągnięty  😉
tulipan, a rudy je samego Cond. czy mieszasz z owsem? I w jakich proporcjach, jeśli tak.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
26 stycznia 2013 18:44
Ja z czystym sumieniem mogę polecić, jako musli energetyczne- MAIN RING GOLD. Gdzie Pavo mój koń nie chciał jeść to to musli wcina aż mu się uszy trzęsą 🙂
epk - Rudy ma menu ułożone przez Paulinę. Wygląda to tak: śniadanie 1m owsa gniecionego + 2m Spillersa, obiad: 1m owsa g + 2 miarki sieczki + olej, kolacja: 1m owsa gniecionego + 2m Spillersa, no i 4 posiłek: 2m sieczki + olej. Teraz miał 2 tygodnie luzu i wracamy do roboty. Myślę, żeby za jakiś czas zmodyfikować jadłospis i dodać energetycznego, albo zwiększyć owies (tylko obawiam się puchnących nóg). No, ale to już zostawię "na głowie" Pauliny  😉
Oki, dzięki za info 🙂
Moje konie sa na Spillersie juz chyba z 3 lata. Przetestwalam kilka roznych ich produktow, dla zrebakow i dla sportowych a ostatnio nawet dla seniorow. Nie mam zadnych zastrzezen. Konie chetnie jedza, dobrze wygladaja, maja sile pracowac, wiec narazie nie bede zmieniac. No i chyba ich najwiekszy HIT - Conditioning! Kazdy z moich koni szybko sie poprawil na tej paszy, nawet wtedy kiedy mieszalam z owsem.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
26 stycznia 2013 21:05
jakie pasze polecacie dla klaczy źrebnych? Zostawiać tak jak się karmi teraz czy coś dodać,zmienić? Jak u Was się to sprawdza?
Ja zaczynam podawac pasze dla zrebnych klaczy w ostatnim trymestrze ciazy. Do tej pory stosowalam Spillers Stud & Youngstock Mix. Bardzo fajne musli, z dodatkiem drozdzy Yea-Sacc. U mnie sie to sprawdzilo, wiec moge smialo polecic 🙂
Ja podaję, również w ostatnim trymestrze, Pavo Podo Lac. Potem już źrebakowi wprowadzam Pavo Start, a potem Grow. Jestem bardzo zadowlona z tej paszy, ponoć ma ona minimalizować ryzyko wystąpienia OCD. Pierwszy nasz źrebak karmiony tym systemem miał idealnego TUV (robiony w wieku lat trzech). Polecam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się