Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 marca 2013 11:04
ja szukam kursu IRR w małopolsce, ale nie w Toporzysku. No i za bardzo nie ma gdzie szukać, bardzo mnie to martwi 🙁
Słyszałam coś o Lalinie, ale nie wiem czy w najbliższym czasie robią kurs. Ktoś coś wie?
Strucelka, ja sie wybieram do Rogoznika na Podhalu jako, ze najblizej. A rzeczywiscie w Malopolsce nie bardzo jest w czym wybierac...
ja wlasnie jutro mam egzamin, mam nadzieje, ze zdam  👀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 marca 2013 13:09
A można wiedzieć gdzie?


Krzyżowice
w lubuskim można za unijną kase zrobić kurs Ins.Sportu
http://www.konnowbiznes.pl/
Blucha a czy znasz jakieś szczegóły? Czy trzeba być zatrudnionym jako instr. lub ktokolwiek z branży końskiej?
wszystko jest jasno określone w zakładce rekrutacja - dokumenty rekrutacyjne .
Planuje ktoś robienie kursu w majówke?
To ja do znudzenia a jakiś kurs w mazowieckim ktoś słyszał czy tu się nie uprawia takiego sportu?? 😕
Czy do każdego PUP-u można złożyć wniosek o pokrycie kosztów kursu i czy trzeba spełniać jakieś specjalne warunki?
PUP w Twoim powiecie. Warunki: status bezrobotnego i niekorzystanie wcześniej z funduszu. Złożyć możesz zawsze, a czy rozpatrzą pozytywnie to już loteria. Mi przyznali bez potwierdzenia, że będę miała potem zatrudnienie, a taki papierek daje pierwszeństwo. Więc trzymam kciuki 🙂
blucha, trzeba miec swojego konia ? nigdzie nie doczytalam ...
szkoda, ze ja nie z lubuskiego 🙁 z poczatku myslalam, ze to IRR 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 marca 2013 06:34
Fog, wiele zależy od PUPu, w którym jesteś zarejestrowana. Muszą mieć na szkolenia pieniądze (a nie zawsze mają), po drugie w niektórych PUPach są pewne preferowane grupy (np. osoby 50+  lub do 30 r.ż.), po trzecie czasem jest warunek o minimalnym czasie bycia zarejestrowanym (np. po 3 miesiącach od zarejestrowania dopiero Ci przysługuje staranie się o sfinansowanie kosztów kursu) i po czwarte - często chcą gwarancję zatrudnienia (czyli, że masz pracodawcę, który Ci gwarantuje, że Cie zatrudni po szkoleniu).
Najlepiej pytać w PUPie, bo w każdym jest inaczej.
dziękuję bardzo za pomoc  :kwiatek:
witam co sądzicie o tym kursie? był ktoś ? http://www.akcjaserca.pl/Instruktor-Jazdy-Konnej.html ,czy może wybrac sie na ten?
http://www.szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_jazdy_konnej/  który lepszy?
no to moze inne pytanie,czy ktoś wie kiedy będzie organizowany następny kurs w Toporzysku?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 marca 2013 18:35
A czy srebrna odznaka lub III licencja zwalniają z jakiejś części kursu? Jest w ogóle możliwość zwolnienia z kursu i zrobienia samego egzaminu?
Odznaka może zwolnić z egzaminu, na pewno wstępnego, ale czy końcowego też, to nie wiem.
bardzo prosze Was o pomoc,chcę złozyc wniosek do urzędu pracy o sfinansowanie kursu ale nie wiem co napisać w "uzasadnieniu celowości wskazanego szkolenia" zeby przekonac urzędnikow 🙄
Jak to jest z tymi kursami są one konieczne czy nie? Bo jakiś czas temu dużo się mówiło o zmianach w ustawie.
bardzo prosze Was o pomoc,chcę złozyc wniosek do urzędu pracy o sfinansowanie kursu ale nie wiem co napisać w "uzasadnieniu celowości wskazanego szkolenia" zeby przekonac urzędnikow 🙄


Ja machnęłam gimnazjalne wypracowanie o miłości do koni i o jakże tragicznym poziomie rekreacji w niektórych ośrodkach. Pisałam, że brakuje wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, że jeździectwo jest coraz bardziej powszechne itd. Oni się nie znają na tym zupełnie, nie wiem czy cokolwiek zrozumieli z mojego wniosku, ale jak wysyłali moje zgłoszenie to miałam telefon z UP co 5 minut : "A co wpisac w ....", "A co to znaczy, że....", albo "ta Pani z kursu pyta mnie o coś, nie wiem o co".  😁
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
19 marca 2013 21:12
Witam, zapisałam się na kurs Instruktora sportu ze specjalnością jeździectwo, który prowadzony jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Czy był ktoś może na takim kursie?? Wie jak to wszystko wygląda??
Wszędzie można znaleźć informacje na temat instruktora sportu PZJ, ale nic na temat MSiT...
Jeśli ktoś wie coś na ten temat, to prosiła bym o opisanie kursu. Napisanie:
-ile godzin zajęć specjalistycznych jest w programie?
-jak wygląda egzamin praktyczny/ na jakim poziomie trzeba jeździć aby go zdać?
-czy idzie się czegoś na takim kursie nauczyć?
-jakie uprawnienia otrzymuje po takim kursie?
-czy kurs jest wart tych pieniędzy?

abrakadabraśdziękuje za odp. :kwiatek:
florcia9, nie ma innych dokumentów na instruktora sportu niż te MSiT (A są jeszcze nadal w ogóle? Nie weszła ustawa o zniesieniu stopni trenerskich?) PZJ był jedynie jednym z organizatorów kursów (PZJ i AWF-y). Egzamin wstępny jest/był opisany na stronach PZJ: ogólnie parkur klasy P, elementy ujeżdżenia N.
Ilość godzin może zależeć od organizatora. Jest/była część ogólna - trenerska (różne dyscypliny) - powiedzmy 3 miesiące 2-dniowych zjazdów co 2 tyg., ze 100-120 godzin. No i część specjalistyczna - jeździecka - jakieś 4 miesiące co 2 tyg. Chyba 180 godzin, w tym praktycznie tyle tylko jazdy ile trzeba do nauki prowadzenia szkolenia. PZJ dodał do programu obowiązkowe praktyki + prowadzenie treningów w języku obcym.
Od organizatora powinnaś uzyskać szczegółowy program, nazwiska wykładowców. Wtedy możesz ocenić ile jesteś skłonna zapłacić.
Problem w tym, że PO wprowadzała/wprowadziła (?) ustawę znoszącą stopnie trenerskie, pod nazwą "deregulacja niektórych zawodów". W odniesieniu do sportu jest to likwidacja uprawnień do zawodu trenera = szkolić może praktycznie każdy. Zresztą od dawna już tak jest w praktyce. Dyplom instruktora sportu do niczego nie jest niezbędny, ups, w PZJ niezbędny do "licencji szkoleniowca", czyli do możliwości płacenia PZJ-towi  😀iabeł: 100 PLN rocznie za... nic.
czyli: jak ja mam IRR - wydane przez ministerstwo, to jest ono .. nie wazne ? 😀
i zeby miec papierek musze zrobic ISP ?
Jak wyglada egzamin wstepny na kursie IRR? Na jakim mniej wiecej jest poziomie? 
Zazwyczaj żeniującym 😉
IRR nie ma wygórowanych wymagań 🙂
Z egzaminu wstępnego zwykle zwolnieni są posiadacze brązowe/srebrnej odznaki.
ale po co robic IRR skoro jest nie wazne juz?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 marca 2013 10:47
Gdyby było nie ważne, to chyba by nie organizowano kursów  🤔 ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się