buty dla koni

ja nic nie dokładałam.... ale to raczej kwestia tego czy piętki są położone czy nie.... jeśli są położone, to liczysz do tego punktu, do którego wypadałoby obciążenie. Ale powtarzam- równie ważny co wymiar kopyt jest kąt ściany przedniej i jeśli najszerszy punkt w kopycie wypada za daleko, to też trzeba liczyć rozmiar większy.... no i przepisowo kopyta powinny mieć mustang roll na całym obwodzie (inaczej trudno założyć i ściany buta się rozjeżdżają) do tego kopyta powinny być symetryczne i bez flar 🤣  Mam ten model dla 3koni i tylko na jednym leży bez zastrzeżeń- tym, co ma kąt przedniej ściany 50stopni.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
25 marca 2013 08:19
wrzuciłam moje ogłoszenia  z butkami juz ze zdjęciami więc zainteresowanych zapraszam do ogłoszeń.
Zrobiłam dzisiaj kilka zdjęć różnych koni w butach renegade. Smyk i Scarlett(buty czerwone) mają kopyta okrągłe z kątem przedniej ściany ok 47-48 stopni (nie mierzyłam dokładnie), Mgiełka(buty pomarańczowe) ma kąt 45stopni i kopyta szersze niż dłuższe.  Jak widać na zdjęciach buty najlepiej leżą na kopytach Smyka: ścianki się nie rozjeżdżają a przednia ściana ładnie przylega. Co najdziwniejsze, to kopyta Smyka były do tej pory najbardziej kłopotliwe jeśli chodzi o wybór butów. W jego przypadku renegade to strzał w 10 💃 W przypadku Mgiełki i Scarlett ściany butów rozjeżdżają się, co sugerowałoby, że powinnam mieć dla nich rozmiar większy, ponadto w przypadku Mgielki jest luz na przedniej ścianie i buty klapią (czego nie ma u Smyka). Dla Mgiełki mam 00, dla Smyka rozmiar większe 0, przymierzyłam zatem 0 na Mgiełkę i leżą okropnie- koń zgubiłby je przy pierwszym galopie. W przypadku Scarlett problemem jest asymetria 🙁 więc rozmiar więcej nic nie zmieni. Przymierzałam też 0 na zadnie kopyta naszego Bora (z rozpiski wynika, że to jego rozmiar)- niestety kąty wsporowe są w powietrzu- butów nie założę, gdyż najszerszy punkt w kopycie wypada za daleko.
, ,
Gdzie takie buty można zakupić bo nigdzie nie widzę .
W Pl sa niedostępne, najbliżej można kupić w Niemczech ale najlepiej w USA
Dzisiaj dojechały wreszcie nasze butki, Easyboot Epic 😅. Jutro idziemy do pracy więc przymiarki dopiero w sobotę tak na spokojnie.Mam nadzieje, że będą pasować.
Spilga daj koniecznie znac czy dobre i jak sie sprawuja :-)
Na pewno napiszę. Na razie opijamy je winkiem :winko:  a buty stoją centralnie na stole. Kurde, tyle zachodu i przede wszystkim kasy??No, muszą być dobre 🤣
jakie szczęście,że to 0 i 00,bo gdyby rozmiar był większy,to kac byłby potężny,a tak,to tylko trochę boli głowa.Piszę gwoli ostrzeżenie-nie pijcie starym obyczajem z buta ❗ 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 marca 2013 11:08
spilga jaka masz podeszwę w tych epicach?
przeglądam ebay w USA i są dwie wersje podeszwy ale nie widze różnicy w nazwie tych butów?
Czy to zależy od roku produkcji ?
Euforia80 czy chodzi Ci o coś takiego: http://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_grip/Easyboot_Grip.aspx  ? Może wrzuć link do aukcji, ja mam 2pary epic (mają różne gaitery) kupionych w różnych latach i obie mają takie same podeszwy 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 marca 2013 21:35
Euforia

podeszwa - bieżnik jest taka sama
różnią się Gaiterem i zapięciem - inaczej można przeciągnąć linkę jak jest za długa
Nowy model epic (2012) ma podeszwę identyczną jak glove 😉 tu jest filmik, który porównuje te dwie opcje epic :
. Co do tego czy nowa podeszwa ma lepszą przyczepność, to trudno mi to ocenić, choć używam starych epic i glove zamiennie na tych samych koniach. Tak naprawdę to zależy od samego noszącego  😜 Na pewno nowy model ma podeszwę skonstruowaną bardziej w stylu "naturalnym"- skrócony  i zrollowany punkt/płaszczyzna odbicia (jak nowoczesne, wypasione podkowy)
My właśnie mamy ten nowy model. (Kasik zabiorę je jutro to Ci pokaże). Dzisiaj jedziemy na pierwszy spacer w nowych butkach. O przyczepności napiszę potem, po próbie. Majka jest koniem który się ślizga koncertowo, więc będę miała porównanie.
Próba wypadła pomyślnie,ale przy zakładaniu namęczyliśmy się solidnie.
jak dojdziecie do wprawy i buty się troszkę rozejdą, to zakładanie będzie przyjemniejsze, a na pewno szybsze 😉 My glove wbijaliśmy na kopyta gumowym młotkiem na początku 😂 Teraz zakładamy w kilkanaście sekund 😜
Czy ktoś już próbował wkręcać zwykłe hacele do epic, bare lub glove? Mam wrażenie, że przyczepność teraz jest gorsza niż w poprzednich modelach  🙄
Wydaje mi się,że zwykłe hacele są za duże,żeby je wkręcić w buty,to jednak ogromne przeciążenia oddziaływają na nie-metalowa podkowa wytrzymuje,tworzywo buta,hm,nie koniecznie?
są różnej wielkości hacele, chodzi Ci o sam gwint? Nie wiem jakiej wielkości są hacele do butów.
ansc- a jak chcesz wkręcić zwykłe hacele ❓ Po pierwsze będą za krótkie, po drugie i tak musisz mieć podkładkę do wnętrza buta 😉 My kupiliśmy hacele ale tylko wkręciliśmy je w buty i stwierdziliśmy, że to bez sensu, bo nacisk będzie w miejscu haceli punktowy Jeśli chcesz mogę wymierzyć oryginalne hacele... one są jak śruba zakończona z jednej strony płaskownikiem, z drugiej widią i na to nakręca się nakrętkę.
Zulus3- można się mocno zdziwić, ile mogą wytrzymać te buty 😉 Z trudnością wywierciliśmy kiedyś dziury pod pover strapsy 😂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 kwietnia 2013 11:53
tak sobie przeglądam ebay w USA i stwierdzam, że mamy w Polsce bardzo okrojona rozmiarówkę. W USA np. Glovy maja połówki i oprócz tego wersje Wide na okrągłe kopyta w innych modelach tez podobnie. Można niemalże perfekcyjnie dopasować buty.
dlatego najlepiej ściągać z usa 🙂 i wcale to drożej nie wychodzi
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 kwietnia 2013 12:13
powiem więcej, wychodzi nawet taniej
moje pierwsze buty to własnie glovy i uważam, że pasowały najlepiej i najlepiej mi sie je użytkowały niestety kobył wyrósł z nich ale własnie z tych na okrągłe kopyto uda mi sie dobrac i następne buty jakie zakupie to właśnie glovy. Szybkie w zakładaniu, nic nie wpada do środka w szczególności dokuczliwe bryłki śniegu, nie spadaja jak sie dobrze rozmiar dobierze. Jak dla mnie to nr 1 w śród butów do lekkiej rekreacji.
Z tym ,,tańszym" ściąganiem z USA trzeba uważać. Cena towaru plus koszty wysyłki, do sumy dochodzi jeszcze 3,5 % cła i 23% Vat. Np za towar z wysyłką za 700 zł zabuliłam dodatkowo ponad 200. Tę opłatę pobiera przy dostarczaniu nasza poczta. Butki najlepiej ściągać ze sklepu z niemiec. Znalazłam nawet renegade za 95 euro (1 sztuka). Wiadomo, że do tego dochodzą koszty wysyłki, ale przynajmniej nie zdzierają więcej niż się spodziewamy.
Nawet 90,25 🙂
[url=http://www.hufschuhe-onlineshop.de/Hufschuhe-Zubehoer/Renegade-Hoof-Boots:::25_30.html]renegade[/url]
jak w kąciku promocji donoszą 🙂
Tak, bo sama tę promocje tam wrzuciłam, bo jak się cos wyczai to trzeba się podzielić 🙂 Temat butów jest mi ostatnio dość bliski, bo szukam odpowiednich dla mojej kobyły. W sumie po przeczytaniu wątku i poszperaniu w necie zdecyduję się na renegade, bo chyba najlepsze na rajdy. Myślałam też o turf kingach ale różnica w cenie to jakieś 72 euro na parze. W stanach nowe renegade chodzą po 170 dolarów, jak się doliczy cło i podatek to BOLI.
na rajdy dobre są renegade oraz easyboot 😉 Renegade nie łatwo dopasować, szczególnie jeśli kopytami zajmuje się kowal. Epic są mniej wymagające... Wszystkie buty mają wady i zalety i bardzo dużo zależy od prawidłowego doboru.
Renegade nie łatwo dopasować, szczególnie jeśli kopytami zajmuje się kowal
Przepraszam ale nie rozumiem, co znaczy jeśli zajmuje się nimi kowal?
Ja mam akurat super elastycznego kowala. Wie jak werkować naturalnie, robi to regularnie, raz w miesiącu. Jest otwarty na wszelkie nowinki, tym bardziej, że pracował za granicą. Myślę, że spokojnie sobie poradzi z dopasowaniem renegade bo np. mustangrolla robi, mimo że tak go nie nazywa... Mam nadzieję, że tak gdzieś do czerwca rozmiar młodej się ,,wyklaruje" Narazie masakrycznie zadeptuje piętki, więc ma mocniej skracany pazur, przez co kopyta przednich są bardziej okrągłe i strome niż powinny. Myślę, że renegade najbardziej się sprawdzą bo koń ma być przez 12 dni po 8 - 9 godzin w butach. Jak się mylę to proszę o wskazówki, bo nie chce koniowi zrobić krzywdy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się