Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Cariotka   płomienna pasja
03 kwietnia 2013 15:20
był wet...trzeba było się go spytać. Nie, to nie jest możliwe. 😵
Cariotka pytałam, ale chyba wet też człowiek i nie jest nieomylny, więc wolałam się upewnić. A, że konia mam zdolnego to się zastanawiałam czy nie mógł jednak czegoś z tą łuską wykombinować. Zawęża mi się po prostu zakres możliwych przyczyn tej opuchlizny i za chwilę okaże się, że przyczyny brak i usłyszę, że ten typ tak ma albo, że go w zimie osa użądliła  🙄
Cariotka   płomienna pasja
03 kwietnia 2013 15:35
może konia masz zdolnego, ale łuska słonecznika taka zdolna nie jest.
Cariotka ok, już dobrze, wyluzuj :jogin: Dziękuję za odpowiedź i już nie zaśmiecam wątku.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 kwietnia 2013 17:36
Dziewczyny i chłopaki, czy dysponujecie zdjęciami sieczek Mollichaff? Widzę, że zostały wprowadzone do oferty Animalii, wybór jest przeogromny, tylko chciałabym zobaczyć czy bliżej im do np. Safe&Sound albo Fiber Performance czy do np. Golden Chaff.

Swoją drogą, po ostatnich podwyżkach D&H ja też powiedziałam dość i przerzuciłam się na Baileys Senior Mix. Na początku koń strasznie zleciał z wagi (dzienna porcja odpowiadała porcji D&H 16+ i była większa niż zalecana przez producenta dla koni w lekkiej pracy), teraz dołożyłam dodatkowe miarki i jest lepiej. Na szczeście innych efektów zmiany paszy (na plus czy minus) nie zauważyłam.
właśnie spojrzałam w animalię - i sieczki mollichaff 😅 😍

Jeżeli konio nie pogardzi sieczką tej firmy to chyba się przerzucę na nie, bo cena bardzo fajna, 15 kg to całkiem sporo, no i jaki wybór 😜
Pytanie do revoltowiczów  :kwiatek: Jaką paszę byście poleciły dla konia który nie dostaje w ogóle owsa ? Rozważałam Muhldorfer , Pavo i Dodsona ? Która waszym zdaniem najlepsza ?
ciapek, a jak kon pracuje? Duzo? Malo? Jest stary? Mlody? W ciazy? Chudy? Paczus? Ma delikatny uklad pokarmowy? Ochwatowiec? Nie mozna tak po prostu zgadywac, trzeba dopasowac diete do jego indywidualnych wymagan 😉
Przepraszam  :kwiatek: Już piszę : kobyłka młoda 3 latka , dopiero zaczyna swoją pracę , dość drobniutkiej budowy , nigdy problemów nie było jeśli chodzi o jedzenie  😉
Cariotka   płomienna pasja
03 kwietnia 2013 21:30
a czego wymagasz od paszy i jaki przedział cenowy Cię interesuje?
Jakiej jest rasy i dlaczego dotąd nie dostawała np owsa?


Mollichaff w animalii- świetna wiadomość  💃 Wydawało mi się, że wczesniej na allegro część miała 12kg, a tu wszystkie po 15, mam rację?
Konkretnie żeby troszkę mi ją uspokoiła bo dość temperamentna jest , ale też chciałabym żeby udało mi się ją troszkę podtuczyć bo tak jak napisałam wcześniej taki przecineczek z niej jest  😉  Przedział cenowy to wiadomo jak najtaniej żeby się udało , chociaż jeśli będzie coś naprawdę dobrego to i pieniędzy nie ma co oszczędzać  😉 Rasa sp , owies dostawała jednak chciałabym przestawić ją całkowicie na paszę .
Cariotka   płomienna pasja
03 kwietnia 2013 21:41
bo?
ja polecam Baileysa Top Line.
a z tańszych to wysłodki i otręby.
ciapek, hmmm, ja osobiscie karmie swojego konia Dodsonem - ale podkreslam, to jest moj osobisty wybor, mojemu koniowi ta pasza pasuje, niektore revoltowiczki nie byly zbytnio zadowolone, natomiast ja twierdze, ze pasze tej firmy pieknie "wyprowadzily" mojego chudego karakana 😉 Niektore dziewczyny pisaly tez, ze Spillers jest super. No i dla 3 latki, ktora zapewnie malo pracuje wybralabym cos lekkiego, zeby konia zbednie nie nabuzowac 😉 Fajnie tez by bylo wprowadzic do diety sieczke. Na podtuczenie macie czas - nie da sie karmic konia, aby byl "grubszy" i zarazem "spokojniejszy", to niemozliwe 😉 Po prostu dawajcie duzo siana/sianokiszonki, wkrotce wiosenna trawa przyjdzie - zobaczysz, jak ci kobyla urosnie 😉

Jesli chodzi o Molichaff - super wiadomosc 🙂 Ja zamienilam jablkowy na czeresniowy - i kon mi sie teraz blyszczy, az oczy bola ;D
z tańszych - Besterly Basic, Besterly Cold Mix, Masters Basis Sport, Masters Profit, Bailleys Everyday High Fibre Cubes albo Mix hmm..  może Equfirs Classix, MAstall Complete. Pooglądaj sobie te pasze, wybór jest sporybyło tutaj kilka opini na ich temat. a w przypadku tych portfel zbytnio nie krzyczy 🙂.
asds   Life goes on...
04 kwietnia 2013 09:02
U mnie na razie kobyła przyzwyczaja się do trawokulek od Epony. Pierwsza rzecz którą zauważyłam to to że dużo dłużej teraz obiad je. No i więcej czasu spędza na przeżuwaniu.
ikarina tylko teraz pytanie gdzie produkowane? 😉 Bo raczej to nie jedna fabryka rozsyłająca po świecie? Jeżeli nie, to bardzo możliwe że też w nie dużym stopniu może różnić się jakością jak np. nasze produkty spożywcze- mimo tej samej firmy i tego samego produktu w zależności od kraju różni się smakiem, wyglądem i nie raz itp.. Może dlatego jak piszesz nie wszyscy byli tak zadowoleni  😉
ciapek - także Epona Fiber Balance, u nas się to fajnie sprawdziło. Lekkie i łatwo przyswajalne, konik nam na tym ładnie przybrał na masie, energii miał akurat, smakowało i wyszło bardzo przyjemnie dla portfela.
czy wie ktoś gdzie można kupić pasze epona z darmową wysyłką...?
Potrzebuje granulatu z dużą ilością włókna no i jak najtańszego, co polecacie? Na przytycie zwłaszcza.
konwalia, Burza coś się orientowała w tym. Granulat Masters chyba się nazywa, ale głowy nie dam.
Zuzu a właśnie nad tym myślę, albo nad baileys everyday high fibre cubes.
konwalia, Masters ma taki granulat Sereen.
http://masterspasze.pl/23/Sereen
Konwalia, moje jedzą teraz Paddock Provit z Epony + sieczka Chaffy Krauter. Przytyły i mają się całkiem nieźle.
Burza, dzięki, właśnie mi o tym fioukova mówiła.
Bandos, sieczkę mam - Mollichaff i póki co nie zamierzam jej zmieniać, chodzi tylko o granulat. A epona cały czas drożeje 🙁
Ktoś może wie co to za pasza? Ktoś karmił? http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/52601
Tak kiedyś zakupiłam 1 worek, niczym się nie różnił pellet od tego opałowego. Nikt tego nie chciał jeść wg mnie to same spelletowane wióry
Potrzebuję pomocy, bo przyznam, że pojęcie o paszach mam niewielkie.
Poszukuję paszy o właściwościach jak witaminy w płynie Chevinal. Są świetne, ale nijak nie da się ich przemycić mojemu koniowi, jak tylko je wyniucha w żłobie to nie rusza przez jakiś czas w ogóle jedzenia. Czy np. muesli Besterly Dynamix mogłoby się sprawdzić w tej sytuacji?
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 kwietnia 2013 21:19
ankers, nie, to zupelnie co innego. Pasza to pasza, witaminy to witaminy 😉. Mozesz kupic jakies witaminy w granulacie, moje jedza Epony, daje w lecie SAME, wcinaja, pavo tez 🙂.
edit: sa jeszcze balancery, ktore maja sporo witamin, ale na tych sie nie wyznaje niestety. Ale moim zdaniem skoro chcesz zamienic Chevinal (btw moje tez nie chca) to raczej na inne witaminy.
BASZNIA, no w sumie 😁. Właśnie przeglądam opisy różnych pasz i witamin i chyba zaraz się na coś zdecyduję, jeszcze poczytam opinie na forum.

edit:
Chyba zdecyduję się na Eponę Krautemineral, chyba będzie ok i jest w przyzwoitej cenie. Mam nadzieję, że mój wybredny zwierz nie będzie wybrzydzał.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się