Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Cavallia -zapytaj i inne tego typu portale to przecież skarbnica wiedzy  😎
wątek zamknięty
Ale jakie konie były by wybiegane 😁


i sprowadź teraz konia z takiego pastwiska na jazdę  😲  😁

iskierkowa zaglądam czasem na takie strony na poprawę humoru, chociaż zdarzają się przypadki, że bardziej ciśnienie podnoszą niż śmieszą
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
04 kwietnia 2013 17:12
Serio pastwisko 1000km na 1000km ?  😵
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 kwietnia 2013 18:00
A wtedy przed wypuszczeniem na pastwisko był by montaż gps
[img]http://news.wustl.edu/news/PublishingImages/475px(2)putting%20on%20GPS%20collar.jpg[/img]
A szukanie konia wyglądało by tak

"10 godzina poszukiwać, koni wciąż nie widać", "drugi dzień poszukiwań, odnalazłam starą końską kupę, to znak że one tu były", "piaty dzień poszukiwań, wciąż nie odnalazłam koni i chyba sama się zgubiłam"  😁
wątek zamknięty
Zdarzało mi się ganiać konie po 35ha, bez samochodu terenowego taka wyprawa zajmowała 10 min w jedną stronę, na szczęście konie w sezonie nauczyły się, że na gwizd biegły do stajni (kobyła, która  przewodziła stadem była całkiem posłuszna), ale zanim konie się tego nie nauczyły to narobiłam więcej km niż podczas pieszych wypraw po górach  😵 Aczkolwiek widok koni mogących cieszyć się tak naturalnym pastwiskiem, ze stawem i mini laskiem - bezcenne 🙂
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 kwietnia 2013 19:40
Eeee tam co to jest 35h w porównaniu z obszarem wielkości 100000000ha (jeśli się nie rypnęłam z przeliczeniem).
wątek zamknięty
no co Ty, to tylko trochę większe poletko niż Polska  🤣
wątek zamknięty
Biczowa rozwaliłaś system !  🙇  😜


wątek zamknięty
nejna69 - 10min?
nam znalezienie i sprowadzenie koni zajmowało 1,5godz na mazurach!!!!!!
górki, dołki, jezioro, las i zawsze tylko było strzelanie gdzie konie mogą być, no chyba, że dobrze trafiliśmy to oczywiście krócej, gorzej jak obeszło się wszystkie możliwe miejsca, a okazało się, że są w najmniej oczekiwanym  👿 😜
nie wiem ile to było hektarów ale dużoooooooo, mnie po takiej wyprawie bolały nogi więc, zazwyczaj wracałyśmy na grzbietach na kantarach  😁
wątek zamknięty
Time 10 min w jedną stronę, z powrotem z końmi było już gorzej, bo nie zawsze chciały iść do stajni. Oczywiście pod warunkiem, że konie siedziały w swojej małej leśnej bazie, a jak było słonecznie to właśnie tam spędzały najwięcej czasu. Niestety często też zapędzały się w miejsca, gdzie nie było ich w ogóle widać i też trzeba było szukać 😀
wątek zamknięty
wątek zamknięty
hszonszcz   wredny hszonszcz.
05 kwietnia 2013 19:29
Takie zdjęcie:
A za chwile później "natural" 
wątek zamknięty
hszonszcz wszechstronnym trzeba być!
a tak poza tym to kojarzę tego kucyka, nie było go czasem kilkanaście stron temu?
wątek zamknięty
Był, był ten kucyk 😉 Nawet z tą dziewczynką pisałam, no ale niestety już nie pamiętam o czym  😁
wątek zamknięty
hszonszcz   wredny hszonszcz.
05 kwietnia 2013 21:48
O nie, powtórka  😡 No nic 🙂
pampera, skleroza?! W tym wieku?  🤣
wątek zamknięty
olek swietne to .!  😂
wątek zamknięty
pampera, skleroza?! W tym wieku?  🤣

aj no wieeesz, jak się jak tak "sławnym" i dziennie pisze się z milionem osób to tak jest.  😁 A tak na serio no niestety mam problemy z pamięcią  👿 Nie jakieś poważne czy coś  😁

olek Kiedyś już to widziałam 😀 Dla mnie świetne !  😜
wątek zamknięty
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
05 kwietnia 2013 22:23
Ja również z nią pisałam i próbowałam przemówić do rozsądku, ponoć na munsztuku już nie jeździ tylko na zwykłym wędzidle i kupiła konikowi olejek o zapachu, który ewidentnie mu się spodobał i go znacznie uspokoił. Nie wiem jak jest naprawdę, ale jeśli działa, to ważne że działa. A munsztuk a fe, niech odstawi.  😉
wątek zamknięty
Strasznie irytująmnie osoby które mają konie i nie mają pojecia dosłownie nic o tych zwierzetach. A oto jedna z wielu przedstawicielek, zaczyna pracowac z koniem , uwaga uwaga nie mającym nawet ukończonych 2 lat ! Napisałam jej kom, ktory oczywiscie nie zaakceptowała tylko wysłałami juz na pryw. wiadomosc : 'Jak coś ci nie pasuje to nie oglądaj moich zdj. a jak byś ślepa nie byłą to ja jej nie ujeżdżam tylko przyzwyczajam do siodło ... widać się nie znasz..' i moja odpowiedz : 'co z tego ze samo siodło, to tez jest wysiłek dla ŹREBAKA ! Znam się o wiele lepiej od cb, gdybyś choć troche znala sie na koniach to bys wiedziala ze takie rzeczy zaczyna sie po ukonczeniu 3 lat u konia, a pisze bo mi zal takich koni co majaniedoinformowanych właścicieli, chciałam pomóc ale jak widaćnawet pmocy nie potrafisz przyjąć'
Ręce i nogi opadająjak ma się do czynienia z takimi osobami jak ta dziewczyna -.-


http://www.photoblog.pl/saaaruunia/147501131/pracujemy.html

http://www.photoblog.pl/saaaruunia/147155273
wątek zamknięty


Sam poziom waszych wiadomości jest żenujący, Twoje słowa też- "znam sie lepiej od cb" "gdybyć choć troche znala sie na koniach" "niedoinformowanych właścicieli", "Ręce i nogi opadajajak ma sie do czynienia z takimi jak ta dziewczyna". Dziewczyno, po reszcie zdjęć nie widać, by koniowi działa się krzywda, Ty wysyłasz do niej wiadomości z góry, jakby w ogóle się nie znała a Ty jakbyś była Bóg wie kim w świecie jeździeckim. Pomyśl nad sobą, trochę pokory.  Nie szukaj na siłę kwiatków- samo założenie siodła koniowi w takim wieku nie jest przestępstwem i niczym bardzo złym, raz na jakiś czas czemu nie- była już tutaj o tym mowa. Nie wsiada, skąd wiesz, ze siodło nie zostało założone na parę minut. Bez przesady.
wątek zamknięty
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 kwietnia 2013 10:26
Juz widze jak radosnie przyjmuje rady od kogos, kto pisze " znam sie lepiej od cb". Lenii, podziwiam Twoja pewnosc siebie. Wyrosniesz 😉.
wątek zamknięty
nie szukam kwiatków na siłę... może to i dziwnie zabrzmiało, ale jak widzę takie osoby to coś mnie bierze, z kolejnych wiadomości które otrzymałam od tej dziewczyny wynika ze ma zamiar wsiąść na tego konia w wieku 2 lat, jak to sama stwierdziła bo przecież jej koleżanka tak  zrobiła i koń który teraz ma 6 lat to jest zdrowy... po prostu śmiech na sali
wątek zamknięty
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 kwietnia 2013 16:22
Masz oczywiscie racje, ale jesli lezy Ci na sercu dobro konia musisz powsciagnac nerwy i tlumaczyc, nie napadac :-) . Nie na kazdego podziala, ale szansa wieksza :-) .
wątek zamknięty
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 kwietnia 2013 16:40
A jak chce wsiadać, niech wsiada. Nikt jej nie zabroni... Najwyżej za jakiś czas będzie się dziwić, czemu konikowi coś dolega. Szkoda się denerwować postępowaniem innych ludzi  😉
wątek zamknięty
Chciałabym zaznaczyć iż na początku napisałam do niej w komentarzu (delikatnie nie napadając) dziewczyna się 'rzuciła' na mnie ale oczywiście juz na prywatnej wiadomości 😉
wątek zamknięty
Dementek, niestety nie zgodzę się z Tobą, bo dlaczego z czyjejś głupoty ma cierpieć niewinne zwierzę? Dla niej nie będzie problemem opchnięcie tego konia za grosze, a kupna nowego 😉
wątek zamknięty
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 kwietnia 2013 20:23
lovesunrise- Zwierzęta najczęściej cierpią przez głupotę ludzi... I zbyt wcześnie zajeżdżony koń może to odchorowywać, jak i źle jeżdżony, przeciążany...  A psy zamknięte cały dzień w mieszaniu w bloku nie cierpią? Też cierpią wyją... Ludzie też cierpią z głupoty ludzi... Smutne to jest...
A co do ,,wymiany" konia- masz całkowitą rację. Przy obecnych cenach koni, może mieć co rusz nowego, aby tylko pieniądz był.
wątek zamknięty
angra   SiwyMójNajwspanialszy : *
06 kwietnia 2013 23:02
Po wiosennych porządkach w naszej stajni z przyjaciółką postanowiłyśmy się przejść gdzieś na pola 🙂 o 17 wyszłyśmy i ok km. od naszej stajni zobaczyłyśmy jakieś dziewczynki i chłopaka (ok. 9-10 lat.) z kucykiem szetlandzkim jedna dziewczynka siedziała na nim druga z chłopakiem prowadzili go. Przystanęłyśmy na chwilkę. nagle zaczęło się szarpanie konia za wodze kucyk zaczął stawać dęby 2 dzieci idących obok ciągnęły go żeby szedł do przodu wyraźnie się czegoś bał. Podeszłyśmy i zwróciłyśmy uwagę, że tak nie można grzecznie wszystko tłumacząc i oferując swoją pomoc . Dostałyśmy odpowiedź '' wypierdalaj bo Ci zaraz najebię . '' nie kłócąc się odeszłyśmy i usiadłyśmy na takiej górce/wale patrząc co wyrabiają... Zbliżyli się do czegoś przypominającego szopę i wprowadzili kuca i poszli gdzieś. Poszłyśmy tam. W środku było ok 24 zwierząt ( Krowy i konie ). Okropny widok wszystko pozasłaniane jakimiś wykładzinami... nie trzeba było blisko podchodzić żeby poczuć smród zgnilizny, moczu i odchodów . Konie miały nogi popuchnięte. niektóre miały ogromne brzuchy z żebrami na wierzchu prawdopodobnie w ciąży. ZNalazłyśmy także tego kuca. Była to klaczka i stała z ogierem. Strasznie dyszała jakby się dusiła. próbując do niej wejść dostawała jakiejś paniki 'uciekała' pchała się na drugiego kuca z kwikiem... straszne ... jak tak można    😵
edit.: wszystkie konie były przywiązane łańcuchami i sznurami do belek.
wątek zamknięty
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 kwietnia 2013 23:16
Możecie zgłosić do TOZ`u albo na Straż ...  może udałoby się coś zdziałać ...
wątek zamknięty
Popieram Subaru. Czytając Angro twój wpis pierwsze co mi przyszło na myśl, to fakt, że należało by to zgłosić. Bo z opisu to wygląda na prawdę nieciekawie.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.