Wady budowy, ocena eksterieru

Wild Horses, czy możesz dać jakiegoś linka do rodowodu ?
po czy będzie maluch ?
777,  oto rodowód:
http://www.bazakoni.pl/horse_170965.html

Źrebak będzie po Corvusie Z.
Mazia   wolność przede wszystkim
29 kwietnia 2013 11:21
Moim zdaniem fajna kobyła, ma drobne wady, ale bez przesady, prawidłowo zbudowana, szlachetna (za sprawą matki xx), a jak u niej z ruchem?
Farifelia   Farys 21.05.2008
29 kwietnia 2013 13:12
Mazia też tak właśnie pisałam. I tak się właśnie domyślałam, że ma coś z folbluta 😉
Dziękuję dziewczyny za komentarze  :kwiatek:  Jeśli jeszcze ktoś chciałby coś dodać bardzo chętnie wysłucham.
Klacz o poprawnym ruchu w 3 chodach (przepraszam, jeśli używam nieodpowiedniego słowa opisującego ruch konia). Zdecydowanie nie posiada ruchu konia ujeżdzeniowego, ale była przyjemna do jazdy. Charakterna, ale bardzo ambitna i odważna. Koń z sercem do skoków i dlatego pod takiego ogiera trafiła. Oczywiście to o czym piszę to z obserwacji i wykorzystania w rekreacji. Nie była sprawdzona w wysokim sporcie.

Skoro tragedii nie ma, może zostanie jeszcze kiedyś wykorzystana jako matka :-)
karolciaequilano   marzenia się spełniają
29 kwietnia 2013 21:10
Mogłabym prosić o ocenę surowej angloarabki 3-letniej, aktualny wzrost 173. Zastanawiam się nad kupnem i muszę rozpatrzyć wszystko za i przeciw. Zdjęcia niestety nie mam lepszego.

Trochę martwi mnie krótka szyja, długa kłoda, zad wyżej niż kłąb, ale to chyba z racji, że jest młoda- chyba, że się mylę, to prosze o sprostowanie 🙂
karolciaequilano, jaki papier ma klacz?
tylne nogi wydają się słabo skątowane
karolciaequilano   marzenia się spełniają
30 kwietnia 2013 08:09
Perlica- ojciec: Awans po Vis Versa( po Iago C od Nette et Bien) od Aragona ( po Szał od Arleta)
            matka: draga po Emir ( po Arcyksiąże od Emerycha) od Dratwa (po Oregon od Drwęca)
Ogólnie ciężko na rynku z 2-3letnimi wysokimi kobyłami, a to jest moje wymaganie.
Wstawię jeszcze filmik, może coś pomoże w ocenie 🙂 będę wdzięczna

Konik głównie ma być do skoków.
Wstawię jeszcze filmik, może coś pomorze w ocenie 🙂 będę wdzięczna


Może Pomorze a może Podlasie...
Zdjęcie pod kątem - niewiele widać. Czy 2-3 letni koń nadaje się do skoków okaże się tak na prawdę za kolejne 2-3 lata... daltego warto kupować starszego. Konie z czołówki FEI często nie są pozbawione wad budowy zatem ideał z budowy nie oznaca konia pretendującego do ideału na parkurze...
karolciaequilano   marzenia się spełniają
30 kwietnia 2013 08:30
_Gaga- literówka 🙂 doskonale to wiem, że mało który będzie idealnym wzorcem budowy, tak samo nie będzie 100% zdrowy. Ostatnio wet. jak robił mojej drugiej kobyle TUV śmiał się, że nie ma koni 100% zdrowych- są tylko nie przebadane 😉 Mniej więcej chcę się dowiedzieć co Wy myślicie na temat jej budowy.
karolciaequilano, osobiście bym tego konia do skoków nie brała. Powód: wspomniane skątowania zadu i zadów oraz niepokojące stawy skokowe (no dobra, widać jeden 😉), lewa przednia też niepokoi silnym podcięciem pod nadgarstkiem. W wyborze skoczka na podstawie budowy 😉 ważne są silne, proste przody (przyjmowanie niezliczonych lądowań), są wyjątki, jasne, i dobre kąty całego zadu. Ważne też jest takie... bezproblemowe "połączenie" zad - przód, nieocenione, gdy przyjdzie do skracań i wydłużeń, a klacz ma silną tendencję do odstawiania zadu. Tu będzie masa pracy bez gwarancji, że (duży) koń się szybko nie sypnie (przody, grzbiet).
karolciaequilano   marzenia się spełniają
30 kwietnia 2013 08:52
halo- bardzo dziękuję 🙂 właśnie o taką ocenę/ radę mi chodziło  :kwiatek:
Mazia   wolność przede wszystkim
30 kwietnia 2013 08:53
karolciaequilano   klaczka fajna, szlachetna, urodziwa, rażących wad nie widać, to że "troszke długa" to nie jest wada, klacz musi mieć miejsce na ewentualnego źrebaka... natomiast to co dla mnie jest ważne w tym momencie to ten koń nie bardzo nada się do skoków, rodowód w połowie arabski, film sugeruje chęć do ruchu pokazowego (z odwróconym grzbietem). Chyba, że chodzi o konkursy LL, L....
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
30 kwietnia 2013 10:33
halo a wracając jeszcze do mojego siwka (zdjęcie w ruchu na poprzedniej stronie) jak jego budowa Twoim zdaniem ma się do skoków?
rodowód ma zdecydowanie skokowy  😎  skakanie luzem sprawia mu frajdę, ale wiem, że to mi przejechanego parkuru nie gwarantuje 😉
ceffyl, "wolałabym" odrobinę niżej guz kulszowy i większą partię zadu, ale zastraszających 😉 przeciwwskazań nie widzę.
karolciaequilano, jesli kon ma byc skoczkiem, wystrzegaj sie rozwartych stawow skokowych. a ta kobylka je ma.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
30 kwietnia 2013 11:29
dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
karolciaequilano   marzenia się spełniają
30 kwietnia 2013 12:09
Mazia- dzięki, bo kobyłka zdecydowanie nie ma być tylko na L 🙂
katija - będę mieć to na uwadze, szukając kolejnych, dzięki 🙂
karolciaequilano- w ofercie dużych kobył janów ma jeszcze jakąś po Efekcie- oglądałaś ją? rodowód jednej i drugiej ciekawy przy czym no po Awansie wszystko młodziaki, ale bez szału, mimo że jest tam jednak VV,
Mazia gdzie tam jest rodowód w połowie arabski?
tam jedyny arab to Elef  i to w rodowodzie wybitnego Szała po Cyniku xx, klacz ma bdb rodowód, bo jest i dużo folbluta i to tego co trzeba- użytkowego, jest i angloarab francuski (VV), jest Dahoman, jest Emerycha przez swojego syna Emira...
Dla mnie po pierwsze zadnie nogi, lędźwie, budowa zadu jest niepokojąca, to jak się rusza ten koń także- sama mam wysoką klacz w długich liniach, ale z bardzo obszernym, lekkim, elastycznym ruchem, bez problemu skracającą się  i ogromną potęgą skoku (no co tu dużo mówić, petarda w d..) wiem, że ciężko takiego konia znaleźć-w rasie młp to już w ogóle, może poszukaj w ofercie SK Liski- ostatnio sporo koni powyżej 168cm w dobrej cenie mieli
karolciaequilano   marzenia się spełniają
30 kwietnia 2013 16:53
Karla🙂- już sobie odpuściłam tą kobyłkę, dużo więcej jest minusów niż plusów, a szkoda bo charakter ma zloty. Widziałam tą kasztankę po Efekcie, bo w sumie ją jechałam oglądać, ale nie dość, że miała jakieś paskudne uczulenie na nogach oraz całym ciele to na dodatek kulała, to nawet nie zaprzątałam sobie nią głowy. Wtedy pokazali mi tą co wstawiłam zdjęcie. Mam już jedną 3latkę co chciałabym zgrać na MPMK, to niebo, a ziemia w porównaniu z tą Janowska, ale miałam blisko, podjechałam, a może akurat byłoby coś fajnego. Szukam czegoś drugiego młodego do swojej, żeby mieć stawkę dwóch koni, ale ciężko znaleźć coś ciekawego. Dzięki zaraz poszukam co mają SK Liski  :kwiatek:
Bardzo proszę o ocenę mojego szkodnika. Dosyć duży chłopak 7lat, 178cm.







[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogromne zdjecia
sluchajcie mam problem. zastanawiam sie nad kupnem konika dla siebie do typowej rekreacji.
Cena bardzo niska, klacz 8 lat, rasy narazie nie wiadomej, bo nie bylo w ogloszeniu.
Czy ktos by dal rade ze zdjecia wyczytac cokolwiek? Warto zawracac sobie glowe, czy od razu widac jakies nieprawidlowosci zdrowotne?

Mazia   wolność przede wszystkim
13 maja 2013 10:41
kamkaz na takiej jakości zdjeciu niewiele można zobaczyć, widać że koń jest szlachetny i urodziwy niestety widać również że ma krzywe kopyta (nie wiadomo czy wada budowy czy zaniedbanie właściciela) więcej niestety nie można ocenić, natomiast jeżeli chodzi o konia do rekreacji to najważniejsze żeby był zdrowy, tak więc zbadaj dokładnie nogi i grzbiet, sprawdź czy nie ma problemów z płucami, oczami oraz nie ma złych nawyków takich jak tkanie i łykanie...
Mazia, a co tkanie albo lykanie przeszkadza w uzytkowaniu rekreacyjnym?
Mazia   wolność przede wszystkim
13 maja 2013 11:12
jak już kupować konia to po co tkającego czy łykającego....
zalezy. jesli kon dobry, a narow nie zbyt mocny to czemu nie?
Mazia   wolność przede wszystkim
13 maja 2013 11:38
koni do rekreacji jest całe mnóstwo do koloru do wyboru, jest w czym wybierać, tak więc nie wybierałabym konia z narowem, który jednak jest szkodliwy dla zdrowia....
Jeśli już to z nałogiem 🙂 (stereotypią)
kamkaz nic bardzo alarmującego nie widać = przyglądać dalej się można.
Dziekuje Mazia i Halo! Troche mnie to podpbudowalo do wiekszego dzialania!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się