PSY

Dziewczyny co oznaczają poszczególne skróty badań u psa hodowlanego? Czy są prawidłowe i jakie są dopuszczalne? Wujek Google tylko dał mi częściowe wytłumaczenie.

HD : A, ED : 0/0, EIC : N/N, Optigen : Normal/Clear, Myopathy : N/N (clear), HNPK : N/N (clear)

To jest opis od labradora. Dzięki z góry.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
09 czerwca 2013 15:23
dempsey to co opisujesz z tym kładzeniem się mogło być spowodowane słabym sercem skoro to był stary wilczarz, mój pies jak ma gorszy dzień też potrafi na spacerze się położyć i też zaczyna się dziwnie zachowywać ale to po prostu demencja go na stare lata dopadła.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 czerwca 2013 15:41
Zet,

HD to dysplazja biodrowa - A wolne od dysplazji
ED to dysplazja łokciowa  - 0/0 wolne od dysplazji
EIC to zapaść wysiłkowa - N/N nie jest nosicielem, ryzyko zachorowania minimalne
Optigen to zanik siatkówki - Clear/Normal zdrowy nie jest nosicielem
Myopathu to miopatia - N/N clear zdrowy, nie jest nosicielem
HNPK to parakeratoza - N/N zdrowy, nie jest nosicielem

Zdrowy pies, powinien mieć zdrowe szczeniaki o ile podobne badania ma drugi pies, z którym będzie kojarzony. Zawsze lepiej jest kojarzyć dwa zdrowe i niż zdrowego i nosiciela, ale nie zawsze się tak da albo chce 😉

Mam pytanie do osób posiadających dzieci 🙂 Jaki rozmiar pieluchy będzie dobry dla pudla mojego? Waży 7 kg, sięga przed kolano. Niestety coś z tymi nerkami dalej się dzieje, sika bardzo często i mega śmierdząco :/ Mocz poszedł do badania, ale do czasu leczenia musimy jakoś uratować naszą drewnianą podłogę, bo jest zalewana kilka razy dziennie niestety 🙁
ushia   It's a kind o'magic
09 czerwca 2013 18:43
ja juz duze mam dzieci ale celowalabym w rozmiar 2 3max
nie masz jakiejs sasiadki zapieluchowanej zeby pozyczyc? 😉
nie wiem jak teraz, ale za czasow pieluchowych moich dzieci bywaly w takich osiedlowych marketach na sztuki, to by ulatwilo dobieranie
Cześć wam mam małego szczeniaczka ma może 3 lub 4 miesiące
i moja siostra poleciła mi karmę dla niego z Purina Co o tym sądzicie i czy jest dobra i lepsza karma od pedigree ?
i jaką wy byście mi jeszcze polecili karmę : )
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 czerwca 2013 20:54
Dzionka, w sklepach medycznych mają podkłady fajne. Tam uderz i popytaj.


i moja siostra poleciła mi karmę dla niego z Purina Co o tym sądzicie i czy jest dobra i lepsza karma od pedigree ?
i jaką wy byście mi jeszcze polecili karmę : )


Purina Pro Plan jest lepszą karmą niż Pedigree.
Jara dziękuję. To ojciec potencjalnego szczeniaka.  Zaliszę sobie Twoje wyjaśnienia.
JARA dziękuję : )  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 czerwca 2013 09:33
Zamieszczam krótką informację, ten wątek jest chyba najlepszy :kwiatek:

W weekend na Warszawskich Włochach w pobliżu ulicy Tynkarskiej został znaleziony młody husky. Pies może mieć ok. 1,5 roku, ma na sobie czarne szelki, kolor oczu bardzo jasny błękit, prawie biały- tyle informacji mam na obecną chwilę, w późniejszych dniach mogę mieć zdjęcia. Jeśli ktoś ma informacje, że komuś taki pies zaginął, to proszę o kontakt :kwiatek:
gdzie mogą znaleźć jakieś info nt. akcji sterylizacji suk?? chodzi mi konkretnie o łódzkie, czy jest tam prowadzona taka akcja
wygugluj sobie 'akcja sterylizacja' - ale to juz bylo w tym roku, w marcu - wiem, bo sie zalapalam.

Trochę się martwię, bo moja Szardi zaczęła dziś wydawać fukające dźwięki, jakby miała zatkany nos. Nos jest mokry - aż za bardzo chyba. Co to może być? 🙁
googlowałam już... nic konkretnego się nie wygooglowało :/


edit: coś tam znalazłam, ale niestety nasza przychodnia nie bierze udziału...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 czerwca 2013 13:00
kkk, bo to tylko wybrane tzn zgłaszające się kliniki przeprowadzają taką akcję.
Co rok jest w marcu.
Hej, hej szukam karmy dla znajomych, a właściwie ich psa.

Szczeniak briarda alergik, monoproteinowej, z gluko-chondro, ryba, kaczka jagniecina-byle nie kurczak i bez kukurydzy i hydrolizatow.
[quote author=kurczak_wtw link=topic=32.msg1798175#msg1798175 date=1370777754]
Penny jest pewnie jednym ze sławnych dzieciątek Dewi Tweeda? po Fran?
[/quote]

to one aż tak "sławne" ? 🙂 tak, z tego miotu. polowałam na szczeniaka po tweedzie rok czasu i udało się że akurat Krzysiek pokrył fajna sukę (Fran)

JARA - chciałam dać wąskie logo, którego nie mam 😉 tamto oczywiście było bez sensu 🙂. dziękuję za opinię o posłuszeństwie - sprawdza mi się ten sposób, jeśli ktoś ćwiczy z psem, w domu tak jak proszę to naprawdę fajne relacje tworzą się między przewodnikiem i psem, niektóre teamy przechodzą super przemiany 🙂
kkk, bo to tylko wybrane tzn zgłaszające się kliniki przeprowadzają taką akcję.
Co rok jest w marcu.


no właśnie  🙄 w marcu marcu... ja potrzebuję "po marcu"  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 czerwca 2013 16:11
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 czerwca 2013 17:01
😁
http://www.joemonster.org/art/23631/Poznajcie_Tune_najslodszego_psa_na_swiecie


To jet pies z serii " tak brzydki, że aż chce się wyprzytulać"  💘
O jejuniu jaki słodki  💘
Z którego modelu szelek jest szansa, że pies się nie będzie wyjmował?
Moja ruda małpa wyjmuje się z guardów, wystarczy ją gdzieś przypiąć, napiera wyślizgując się przednimi łapami...
Idę dzisiaj z Szardinką do weta, bo ewidentnie ma zatkany nos. Nad ranem nie może w ogóle oddychać, moje 'oddychaj buzią' nie pomaga 😉 bidulek.
Ciekawa jestem, czy to katar przeziębieniowy, czy alergia-  ja jestem alergiczką (trawy) i też teraz mam bardzo ciężko. Tak w ogóle to nie miałam pojęcia, że psy mogą mieć katar jak ludzie!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 czerwca 2013 06:58
MoniaaA, a dobrze ma te szelki dopasowane?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 czerwca 2013 07:16
dziewczyny wystawowe, czy zauwazylyscie ze sedzia mial inne wymogi co do przygotowania psa w klasie otwartej a w championach? zglosilam Kesza 1 raz do championow i mam mega stres ze pies za malo biegal w ringu i ze to bedzie miec swoje odzwierciedlenie w ocenie. tzn wiadomo ze jak zacznie inochodzic czy skakac to leci w dol ocena, ale zaczelam powaznie zastanawiac sie nad wynajeciem kogos zeby z nim pocwiczyl i go wystawil
Bardzo zależy od sędziego.
Ja jak asystuję to mocno zwracam uwagę na klasę, uważam, że po to one są, żeby mieć wybór i dobrze dopasować.
Zwłaszcza klasa użytkowa i psy pracujące.
MoniaA - easy walk - moja suka wychodząca ze wszystkiego na widok choćby plastikowej butelki z tego nie wyłazi, bo szelki są zaciskowe

Zairka generalnie klasy są po to żeby w jakiś sposób rozgraniczyć przygotowanie. klasa championów zobowiązuje, w końcu ten tytuł nie bierze się z niczego.
w naszej grupie zwracają sędziowie na to uwagę.
Chyba stalam sie wlascicielka kolejnego psa. W drodze do stajni, w lesie, daleko od zabudowan wyskoczyl mi pod kola samochodu maly piesiek. Udalo sie go ominac, a on dalej probowal wbiec pod kolejne samohody. Zatrzymalismy sie zeby zobaczyc co z nim jest. Jak zobaczyl ze ide w jego kierunku, odrazu polozyl sie na plecach i zaczal machac ogonem. Zlapal mnie i moich rodzicow za serce  😍. Okazalo sie ze ma piduszki w lapkach poscierane do miesa od biegania po asfalcie, ma ok. Roku i wazy 4 800g 😉
Ktos musial go w tym lesie wyrzucic z samochodu... Koszmar, jak tak mozna?

Zostal wykapany, odpchlony, odkleszczony, lapki ma pozawijane w opatrunki. Chyba byl bardzo bity, bo na kazdy ruch czlowieka w jego strone kladzie sie, zabawek nie zna...
Teraz uczy sie zycia w normalnym domu, ale chyba duzo czasu zajmie mu powrot do normalnego stanu psychiki. Mimo wszystko jest bardzo pogodnym pieskiem

Poradzcie mi prosze, czym najlepiej karmic takie maluchy? Ile jedza na dobe i jak czesto? Jak wasze ustawily sie na pory spacerow?
Moj drugi pies wazy 35kg wiecej niz ten, nie noge brac ich ta sama miara, a i karme je specjalna, wiec nie miga sie podzielic.... 😉

Niedlugo wstawie zdjecie 😉
Polecicie jakieś dobre witaminki dla przyszłych matek? Mam mopsiczkę w trzecim tygodniu ciąży. Normalnie karmię ją gotowanym, ale chciała bym ok.4-5 tyg przejść na specjalne suche (prawdopodobnie RoyalCanin Mini Starter) i dodatkowo podawać witaminy. Rozglądałam się już wstępnie, wydaje mi się że całkiem nieźle wygląda Flawitol dla szczeniąt dr. Seidla. Ktoś go używał? Albo jakieś inne witaminy?  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 czerwca 2013 15:42
corralline, Wita-Vet albo Mikita 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się