Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Jasne zdjęcia będą postaram się dać z całej stawki klaczy śląskich
Iwona, ona jest kara? -bo do słońca wygląda jak ruda 🤣 Dajesz jej suplementy z miedzią?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 czerwca 2013 18:15
Amasza dziękujemy, spokój to jej główna zaleta  😉
Olimpia jeson gratuluje, Iskierka to jest ta wysoka kara klacz, która stała po lewej stronie od wejścia?
rzepka w paszporcie ma wpisane kara, ale co roku mamy ten sam problem... Rudzieje latem, rudzieje  koniec zimy/przełomie wiosny  🙄 Od lutego dostaje biotynę z miedzią i cynkiem od Podkowy,ale jak na razie nie ma efektu żadnego  🤔
Przepraszam za offtopowe i laickie pytanie - a miedź pomaga na to rudzenie  ? Bo nie słyszałam o tym, a chętnie bym się ze swoich odcieni czerwonego pozbyła  👀
Nie Iskierka to klacz potężna nie taka wysoka ( ślązak w starym typie ) stała zaraz za dwiema hucułkami czwaty boks po prawej od wejścia
Amasza   Końskie ADHD
25 czerwca 2013 12:43
keirashara Ja osobiście nie próbowałam, ale wiele razy już słyszałam że podaje się to karym koniom aby nie wyjaśniały. Jednak trzeba podawać dość długo żeby był efekt. Najlepiej jeszcze myć szamponem dla karych koni i nie wystawiać ich na mocne słońce 😉 Słyszałam, że niektórzy kare konie wypuszczają tylko w nocy na pastwisko.
Mam trochę karych koni i jakoś żaden przez tyle lat mi nie wyjaśniał, zdarza się to gniadym i myszatym szczególnie grzywy jaśnieją
Ktoś kojarz tego pana? Miał do czynienia z jego potomstwem? 🙂
http://www.bazakoni.pl/horse_101009.html
Amasza, niezły zaprzęg! 🙂 dużo się wozicie ostatnio po zawodach, muszę się na jakieś koniecznie wybrać 🙂
desire, z chęcią bym przygarnęła takiego śląskiego źrebola. Pod jednym warunkiem- musiałby na zawsze zostać taki mały 😉

Ja ostatnio wpadam na revolte i uciekam. Przeprowadziłam się z moim Karym do Mosznej, więc gdyby ktoś był zwiedzać zamek, to przy okazji zapraszam na jakąś kawkę 😉 Nareszcie mamy kogoś kto patrzy na nas codziennie i mamy całkiem ambitne plany na najbliższy rok (haha w sumie to są nawet plany na najbliższe kilka lat).
W całym tym zamieszaniu zaliczyłam jeszcze pokaz z okazji 60-lecia zoo w Opolu.



I nowa rola mojego konia, dzielnie między pokazami oprowadzał dzieci  🏇
Amasza   Końskie ADHD
25 czerwca 2013 19:01
kare_szczescie  teraz będziemy mieli dłuższą przerwę, ale 24-25 sierpnia są zawody w powożeniu na Wyspie w Koźlu więc już zapraszam 🙂
A co do Mosznej, to teraz w weekend macie tam jakieś zawody?? Szukam kogoś chętnego coby tam ze mną jechał bo Ciebie nie widziałam ze pół roku a Karolka to już wieczność  🙄

P.S Pasuje Karolkowi z bobaskiem w siodle 😉
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
25 czerwca 2013 21:39
Dama, ja uważam, że to jest jeden z ciekawszych ogierów starej daty (i o czysto śląskim rodowodzie!), parę lat temu oglądałam jego (zdjęcie w bazie jest mojego autorstwa z tamtej wizyty) i jego potomstwo na matkach śląskich- mało, bo był wtedy od dłuższego czasu w rejonie głównie klaczy zimnokrwistych (sam zresztą z nadwagą taką 200 kg najmniej) i potomstwo naprawdę warte uwagi, no a sam ogier...  😍 mimo bagażu kg świetnie się ruszał, do budowy przyczepić się nie było można- mimo tych dodatkowych kg  😉 , charakter dobry- do klaczy się ogierzył, ale był absolutnie pod kontrolą i grzeczny. 
Nie wiem, dlaczego jest tak mało wykorzystany- może to maść, może niemodny rodowód, a może coś innego?
Na pewno Small Bridge ma zdjęcia potomstwa z tamtej wizyty, bo mnie gdzieś zaginęły, a z nią wtedy byłam.

p.s. Fajnie, że nam się wątek ruszył  🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
26 czerwca 2013 07:36
Nie Iskierka to klacz potężna nie taka wysoka ( ślązak w starym typie ) stała zaraz za dwiema hucułkami czwaty boks po prawej od wejścia


A już wiem która  🙂
Amasza   Końskie ADHD
26 czerwca 2013 09:13
I znowu ja  🏇

To kolejny ślązak, którego ukochałam już od daawna dawien 😉  Klacz już się przewijała na zdjęciach AleksandryAlicji z zawodów w powożeniu w Pszowie, czyli Hela 🙂 Jest własnością p. Chromik.


AleksandraAlicja dziękuję!  :kwiatek:
a masz może jakieś fotki całego w ruchu?
Dla wszystkich miłośników ślązaków, małe streszczenie ostatnich zawodów CAI Altenfelden i galeria :-)

http://kwiatekteam.com/galeria-altenfelden/

http://pzhk.pl/2013/06/26/podwojne-podium-dla-bartlomieja-kwiatka/

p.s. niedawno się zarejestrowaliśmy i bardzo mnie cieszy, że tyle tu miłośników naszych pięknych ślązaczków!!!
Witamy KwiatekTeam i gratulujemy sukcesów "ślązaczych" 🤣
Amasza   Końskie ADHD
26 czerwca 2013 16:52
O! Widziałam Was parę razy na żywo w akcji. Ostatnim razem to chyba na Partynicach, jeśli mnie pamięć nie myli 😀 Piękne zdjęcia no i cała strona. Przejrzałam "od deski do deski" 🏇
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
26 czerwca 2013 18:11
O, w końcu mamy w kąciku prawdziwych propagatorów ślązaków 🙂 Witajcie 🙂
dziękuję za miłe przywitanie :-) postaram się na bieżąco informować Was o jakiś ciekawostkach jeśli będę takowe posiadać :-) A tymczasem kilka naszych i nie tylko naszych ślązaków będzie można obejrzeć 6 i 7 lipca w siedlcu trzebnickim na zawodach zaprzęgowych :-)
ten arenal na bardzo dobrej papierowo matce jest. lepszej chyba od ojca 😉 choc boryslaw... a do automata mam uzasadniony sentyment 😉
kare_szczescie, moj ulubiony!!! ale ty masz opierdziel! kelznanie munsztukowe, a ty jak skoczek ubrana na tym koniu! co to ma byc?  🤬  😉
Co do Arenała,znam ludzi,co zrobili tego konia 🙂 Papier bardzo dobry, Ryga była zbonitowana na 84 pkt. Agal też fajny,chyba na 82 pkt.Choć jego samego nie widzialem 🙂 Fajnie jak ktos miałby wiecej zdjeć Arenała.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
28 czerwca 2013 06:48
KwiatekTeam jak miło, że będziemy mieli w kąciku kolejnego miłośnika i 'propagatora' koni śląskich!  🙂
Tak w ogóle Lokan to moja miłość  😍
Czy zna ktoś klacz ASCEZA II lat 16? Maść gniada, ojciec TETRYK, matka ASCEZA.
Arenal to bardzo dobry ogier kiedyś był na sprzedaż niestety mieliśmy już wtedy ogiera po Agalu Arkana,jeśli arenal jest tak spokojny jak on to serdecznie polecam jego i potomstwo po nim. Świetny koń.
KwiatekTeam, fantastyczna galeria, no i gratuluję wyników 🙂 Mam nadzieje, że będziecie częstymi gośćmi w tym wątku
katija, frak jest w szafie i czeka na kolejne zwężanie, stwierdziłam, że wygląda mega nieelegancko jak jest na mnie za szeroki  🙁
Amasza, sorry, że tak późno odpisuje bo tak, zawody były (i na szczęście już się skończyły!), a jako, że robiłam za sekretariat to nie zdążyłam tu nic Ci odpisać. Wsiadaj w jakiś pociąg i wpadnij na dłużej 🙂 miejsce do spania jest, konie do jeżdżenia też, no i jakieś piwko w lodówce też się znajdzie 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
29 czerwca 2013 21:21
Dama, moje zdjęcia Arenala ma na pewno SmallBridge, tylko ona teraz młoda matka, czasu nie ma  😉
KwatekTeam, serdecznie witamy  😅
A ja byłam dziś na chwilę w Porębie- koni mało, ale przez pokaz huculski nie obejrzałam 2-letnich klaczy, bo musiałam uciekać  🙄 No i mój aparat ze 2 tygodnie temu wziął i umarł, więc fotek mam pięć na krzyż robionych zwykłą "głupawką" (aczkolwiek jestem miło zaskoczona tym, jak dobry jest 10-letni głupawkowy aparat canona! Jakby tylko nie był na baterie  🙄 ), dodatkowo ciągle właziłam precelkowi w kadr, ale jestem pewna, że mimo to jej zdjęcia wywołają opad szczeny 😉
https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/CzempionatZrebiatRocznychIDwuletnichRasySlaskiejPoreba29062013
Poręba kolejny ustawiony championat,aż żal patrzeć dobre konie mają ostatnie lokaty,a byle co pierwsze,ale wiadomo liczy się nazwisko,a nie dobro hodowli.PORAŻKA
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 lipca 2013 15:02
A konkretnie o jakie konie Ci chodzi? Bo ja może do końca nie byłam, ale w tych klasach, które widziałam, nie było ustawek  🙄
Chodzi mi ogólnie o wszystkie championaty książ ,pajęczno,poręba,lubomierz,siedlec trzebnicki.Jak jadę w te miejsca to z góry obstawiam sobie kto wygra i w 99 % się to sprawdza.A jeśli chodzi o porębe to vce champion ogierków elekt był znacznie gorszy niż np r-etos czy libero.Na tym polega współczesna hodowla popiera się tylko swoich ludzi,a nie daje się szansy młodym hodowcom,którzy niejednokrotnie mają o wiele lepsze konie od ,,starych wyjadaczy''.Moim zdaniem w komisji nie powinni być tylko ludzie ze związków   
hodowców,lecz także sami hodowcy,którzy nie mają oczywiście konia na tej wystawie.Uważam także ,że członkowie komisji nie powinni się ze sobą naradzać.Powinni być od siebie oddzieleni i każdy powinien oceniać według siebie.a nie wyjdzie koń kolegi dajmy mu championa.Jeśli nadal będzie się działo tak jak teraz to za parę lat na wystawy będzie przyjeżdżało tylko paru hodowców.Tak samo jest ze stanówką ogierami śląskimi.Kierownicy związków polecają tylko ogiery swoich kolegów zamiast promować wszystkie dobre konie.Niedługo zostaną tylko konie po czterech,pięciu ogierach ,a inne czasem lepsze rodowody pójdą w zapomnienie,kto się z tym zgadza proszę o komentarz  🙇
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 lipca 2013 20:05
Ja się nie zgadzam z tym Elektem- dla mnie był na pewno lepszy niż R-Etos, który postawiony między sp-kami albo wlkp niczym by się nie wyróżniał  🙄 IMO R-Etos był naprawdę słaby. Czy Elekt był lepszy od Libero- no jeden z członków komisji uważał, że nie, ale został przegłosowany. Mnie się Elekt w ogóle najbardziej podobał, wg mnie ma zadatki na świetnego ogiera. A z tym faworyzowaniem w tym akurat przypadku bym nie przesadzała- jeśli dobrze pamiętam (bo nie mam katalogu), to od tego samego hodowcy roczna klaczka została bardzo nisko oceniona i nie pomógł jej nawet świetny kłus.
Co do obstawiania, to powiem tak- Ci wielcy hodowcy zazwyczaj mają naprawdę świetne konie, jak nie swojej hodowli, to kupione, bo najczęściej dysponują dużo większymi funduszami niż ci "mniejsi" hodowcy i po prostu na wystawę przywożą to, co mają najlepszego. Hodowca, co ma rocznie 1-2 źrebaki przywozi to, co ma, hodowca, co ma źrebiąt 10- może już wybrać te najlepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się