Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

...
Taa, konie nie wiedzą czym są środki odrobaczające czy szczepionki. Nie rzadko stoją po 2 w jednym boksie. Ludzie tam pracujący nie mają pojęcia o koniach, nic a nic.
...
Masakra.
Nie wspomniałam o tym, że konie uciekają na ruchliwą ulicę, bo taki jest stan ogrodzeń.
siwaaa i tajnaa Dziewczyny! piszemy o rożnych stajniach. Wy mówicie o stajni w  Bobolin  na morzem,a ja pisze o stajni Tornado w Bobolinie kolo Szczecina. 
Hehe, fakt - nie jednemu psu Burek 😉 nie sądziłam nawet, że w zach-pom są dwa Boboliny  😀
Dranga, ale ich idealnie pasuje do tego szczecinskiego (ja tez o nim pisalam)
nie wiem jak jest nad morzem...
Haha, też nie wiedziałam, że są 2 takie same miejscowości.  😁

[quote author=horse_art link=topic=14602.msg1772284#msg1772284 date=1368232062]
Dranga, ale ich idealnie pasuje do tego szczecinskiego (ja tez o nim pisalam)
nie wiem jak jest nad morzem...
[/quote]
Rozumiem, ze opinia jest wystawiona po przejęciu stajni przez Michała? ( chodzi mi o Bobolin koło Szczecina) Bo w Internecie obrazić czyjeś mienie jest bardzo łatwo. I jest to karalne. No chyba, ze bylas tam w stajni w ciągu ostatniego roku to uszanuje twoja opinię.
Można obrazić czyjeś mienie?  🤔
Może ja sprostuje( bo zrobiło się zamieszanie), że chodziło mi o Bobolin masz szczeciński. Tam gdzie jest klub Tornado. Faktycznie zapomniałam ,że są dwie takie miejscowości, wybaczcie  :kwiatek:  A przy okazji, słyszał ktoś może o stajni w Pyrzycach http://jakoss.hpu.pl/news.php    ?
Nie wiem jak teraz, ale kiedyś stajnię reprezentowali bodajże ojciec i syn. Bywał to dość przykry jeździecko widok  😉
Ja pamiętam "reprezentantów" stajni w Pyrzycach z kilku towarzyskich zawodów sprzed 5-ciu lat i słowa olek są bardzo delikatne😉 generalnie rzenada, a zachowanie i kultura słowna na roprężalni to już poniżej wszelakiego dna...
Ja z podobnych czasów ich pamiętam, jak nie jeszcze wcześniej. Już od dłuższego czasu jakoś zaginęli w akcji.
Podsumowując - tylko koni żal, a trafiały się ciekawe.
ehh co by nie mowic o p. Borowym to jednak milo go wspominam- starszy czlowiek z fajka, zawsze pogodny mimo choroby.. nie wiedzialam,ze zmarl.. w bobolinie bylam ze 3razy, w tym raz zaraz po przenosinach- jak jeszcze zyla p. Grazyna, ostatni raz jakos 4lata temu.. i pomyslalam wtedy,ze p. Borowy jest niesmiertelny, tak jak i jego Moran, Tara oraz  flanelowa koszula w zielona krate..
co do "hodowlii" oraz poziomu "jazd" wypowiadac sie nie bede- kazdy wie jak jest.
moze byl tam ktos ostatnio i wie czy kalifornia (vel katastrofa) jeszcze zyje? a Olimp? Orion? ehh juz wielokrotnie mialam ochote tam pojechac odwiedzic konie z workiem marchewek, ale .... nie mam odwagi... ze wzgledu na to jak to wszystko teraz wyglada... 🙁

Jak bylam tam ze dwa lata temu to Olimpa juz nie bylo.. Orion i Kalifornia tak.
[quote author=horse_art link=topic=14602.msg1772284#msg1772284 date=1368232062]
Dranga, ale ich idealnie pasuje do tego szczecinskiego (ja tez o nim pisalam)
nie wiem jak jest nad morzem...

Rozumiem, ze opinia jest wystawiona po przejęciu stajni przez Michała? ( chodzi mi o Bobolin koło Szczecina) Bo w Internecie obrazić czyjeś mienie jest bardzo łatwo. I jest to karalne. No chyba, ze bylas tam w stajni w ciągu ostatniego roku to uszanuje twoja opinię.
[/quote]

zrozumiesz jak przeczytasz ZE ZROZUMIENIEM moje wpisy do którego odnosi się to podsumowanie (i innych osób, w końcu zaczęło się od rozmawiania o instruktorze, który pracował tylko tam, więc nie może być pomylona z jakąś inną).

Witam😉
Dawno mnie tu nie było, ale od ostatniego razu wszystko poczytałam😉 Widziałam, że międzyczasie przewinął się wątek stajni Police. Hah nadal tam stacjonuję😉 Szczerze, no niestety wyglądowo może i luksusu nie ma, no bo nie oszukujmy się nie ma pomalowanego budynku, ładnego tynku itp. Ale jest coś innego o co często ciężko, nadal - dobre żarcie w takiej ilości jak dany koń potrzebuje😉 ładny owies, pachnące siano, złota słoma.  Konie cały dzień na dworzu, teraz na nowych padokach na świeżej trawie a pozostałe odpoczywają, jak trawy nie było, było siano w belach, woda na padokach cały czas, pojone na kolację, mają wodę na noc i pojone rano. Wbrew pozorom woda jest, a nawet jak trza było odkręcać i to i tak była dodatkowo woda w pojemnikach w stajni na bieżąco. Tak karmione 2 razy dziennie, ale myślę, że przy całodziennym dostępie do siana lub trawy i wody oraz śniadaniu i kolacji z sianem i owsem, nie jest źle, cały czas im pyski od mielenia chodzą😉. Co się chce i pozostawi jest dodawane według życzenia do jedzenia. Stoją też konie kontuzjowane - ze wszystkim można się dogadać. Czysto - nadal codziennie przeglądane, odrzucane co trza i dościelane, a jak trza to do czysta. Koni nie jest dużo, ale w sumie teraz prawie cała stajnia zajęta - 1 boks wolny z 11. Są boksy na styl boksu angielskiego z dużym oknem i drzwi wejściowe otwarte, bardzo posłużyły koniom z problemami oddechowymi. Co do opieki jest "oko" na stajnię, a jak nie ma właściciela jest kto inny (cokolwiek się nie stanie jest reakcja właściciela i pomoc),  fakt dla sportowca, osoby stale trenującej itp. nie są to super warunki, nie ma hali, lampy na ujeżdżalni itp. Ujeżdżalnia to klasyczny czworobok więc mało miejsca np. do skakania, nie ma profesjonalnych przeszkód. Sami se radzimy pomysłami w tym zakresie😉 Pozdrawiam!
Ja się właśnie chcę w przyszłym tygodniu do Polic przejechać zobaczyć
Miałam jednak nadzieję, na więcej wolnych miejsc - mam 2 konie 🙁 nicto - przyjechać, zobaczyć i porozmawiać tak czy siak warto :-)
Paskudne plotki niestety szerza sie szybciej niz prawdziwe wiesci, o kazdej chyba stajni mozna sie nasluchac ciekawostek ktore w wiekszosci nijak sie maja do rzeczywistosci...
miło wspominam te okolice - jazda po starej fabryce - niesamowite widoki 🙂 na druga stronę do lasu też nie duży problem sie przedostać - a tu równiutkie drogi i ładne tereny.
Niestety 1 boks wolny;/ Ajć. Ale zapraszamy, najlepiej się umówić z właścicielem bo jest taki moment, że może go nie być, ja mogę być chwilę później, a w jego kompetencje wchodzić nie chcę, ja tylko pomagam😉 Nie narzekam, jestem prawie od początku, śmieję się, że to stajnia odrodzenia - duża część koni, która tu przyszła była szkieletorkami, z różnymi problemami, a dzięki dobrej woli i dość dobrej organizacji dzisiaj w porównaniu do początku wyglądają o wiele lepiej. Sama we wrześniu przywiozłam nowego konia, poprzedni wyjechał na Mazury. Ogromny wałach w stanie drastycznym, na kręgosłupie można było półkę se zrobić i rzeczy układać, wystające żebra, widoczna miednica, zad kwadrat, szyja patyka, poniszczone kopyta, wypadająca sierść, dalej pisać nie bd bo nie ma czym się chwalić, w każdym razie nie pod moją opieką wcześniej był,  totalne zobojętnienie, dzisiaj fakt zostały nam biodra do odpracowania,  ale Ci którzy widzą tego konia cały czas, za głowę się łapią jak się zmienił, tu chylę czoła za dobrą wolę włąściciela, nie żałował dobrego jedzenia, zawsze doradził, pomógł. Będę zachwalać bo warto. Plus atmosfera, spokój, spokój i raz jeszcze spokój, mało ludzi, każdy jeździ bardziej dla przyjemności, dba, takie koniki do kochania, nie ma awantur, sporów, wszystko razem ugadujemy, mi to akurat pasuje.  Są minusy wiadomo tak jak pisałam i wiem, że ma prawo komuś nie pasować, jasne, każdy ma inne potrzeby, co innego robi dlatego ten brak dużego placu, profesjonalnych przeszkód dla osoby lubiącej skoczyć już może być minusem, brak lampy jak w zimę ktoś rano nie może jeździć też ciężko. Pokonanie ulicy czasem też dla niektórych może być problemem.  Kwestia co komu odpowiada a co nie😉 horse_art okolice fakt faaaaaaajne😉 Ale u Ciebie piękniej😉 Bardziej zielono, więcej przestrzeni😉
Odnosnie Bobolina Cwajdów ( za Będargowem, jakies 15 km od centrum Szczecina), prowadzonego obecnie -jazdy  Marta i Michał Cwajda, stajnia- pensjonat oficjalnie wciąż pan Antoni, nieoficjalnie  Michał - prosze, można sobie obejrzec konie, warunki https://www.facebook.com/osrodekjezdziecki.tornado?ref=ts&fref=ts

Stajnia nie jest piękna, jest tam troche smieci itp - to są rzeczy jeszcze zabrane z Osowa, ale tak jest tymczasowo, mają trochę związane na razie ręce bo pan Antoni jak to starszy człwoiek, jest przywiązany do swojego "obejscia" i nie bardzo chce cokolwiek tam zmieniać a i kasa rzecz niebagatelna, oni są mlodziutkim małżenstwem wiec na forsie to nie spią 😉 , ale w planach jest zrobienie ujezdzalni na jeziorkiem, budowa od nowa stajni - ogólnie są plany na postawienie tego na nogi.

Konie - coż, większosć rekreatów jest juz  stara wiec może nie wyglądają jak sportowe rumaki, ale moim zdaniem nie wylądają wcale zle.  Osobiscie trzymam tam konia i mam tylko dwa zastrzeżenia, które zresztą niweluje cena tej stajni. Nigdzie nie znajdziecie 30 h zielonych padokow, dosc dobrego karmienia i opieki za TĘ cenę, tak blisko miasta. My nie narzekamy - moj koń w tej stajni przestał być złośliwy. Z ciekawostek - mamy działającą, 4 boksową karuzelę.

In minus - małe boksy ( ale kon jest w nim tylko w nocy, całe dnie są na padokach) i karmienie dwa razy dziennie. Dla ludzi z problematycznymi konmi in minus moze byc tez to ze konie chodzą jednym stadem, ale stado mamy madre i nie gnębi - moj poszedł w stado  na drugi dzien po przyjezdzie do stajni i poza otarciami lekkimi nie było uszkodzen, bo na tak wielkim obszarze  konie nie lubiące się mogą się rozejsc i w ogole nawet nie widzieć, wiec nie ma ganiania i gnębienia jak w stajniach z małymi padokami.
Pensjonatu jako takiego nie ma (hotelowy jest tylko moj), ale jak ktos poprosi i akceptuje warunki to po pogadaniu z szefostwem mozna wstawic konia. STAJENNY BOSKI! 😀 Nie pije, nie pali, kocha zwierzęta, a jak go poprosić o zrobienie czegoś przy koniu, to mówi "ok, juz idę" 😀 dodatkowo ma niezwykłe naturalne wyczucie, choc nic nie wie o naturalu...moj kon jak widzi mnie z węzem i woda to zwiewa, a jemu stoi jak ciele  😀
Jakieś pytania? Chętnie odpowiem, w miarę możliwości 🙂

Czy mogłabym prosić, o jakieś info dotyczące stajni w Załomiu?

spłonęła parę lat temu
A czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat stajni w Przylepie ? Warto tam konia wstawić ?
Z pewnością jest z kim trenować w Przylepie - Poszumski i Siergiej. Z tego co ja wiem, to kameralna stajnia bez rekreacji(szkółki) ale chyba dojazd komunikacją miejską słaby jest.
Czy ktos wie co sie dzieje na Ploni?🙂
przejezdzalam tam ostatnio w terenie, ladne miejsce jak cholera, fajne padoki🙂
podobno stajnia miala sie likwidowac, widzialam ciezki sprzet jezdzacy, ale bardziej wygladalo to jak rozbudowa niz likwidacja, stad moje pytanie🙂
Czy w całym województwie jest taki nalot owadów czy wszystkie zleciały się w okolice mojej stajni?  😤
DaliaSoto, trzymaj je u siebie prosze :P
u nas tragedii nie ma, ale jest duzo wiecej niz w zeszlym roku - te szare podluzne i te wielgasne... wczesniej tylko przy podmoklych lakach, teraz na suchym padoku z mini trawą nawet ....
komary wściekłe i gryzą mimo psikania się odstraszaczem.
i straszliwa ilość kleszczy. przez kilka ost. lat nie widzialam żadnego, a teraz codziennie wyciągam z ludzi ...(i z koni tych nie pryskanych)
much-ex fajnie działa. ze 2, 3 tyg max, ale działa - robale nei siadają. kleszcze jakby przestały istnieć (a przed masakra)
W Płoni wnuczka tego gościa który ma te folbluty postawiła sobie stajnie ale nie przyjmuje hotelu. Za to na hotel można do Glinnej bo się parę boksów zwolniło ; )
Podstwa jak na każdym forum  :kwiatek: czyli Wasze spostrzeżenia za i przeciw na temat stajni w woj. Zachodniopomorskim, z tego co się orientuję stajnie w okolicach Szczecina to:
- Osowo
- Bartoszewo
- Pilichowo
- Pilichowo Gaga
- Trzeszczyn
- Trzeszczyn Las Sobol
- Przylep
- Płochocin
- Leśno Górne
- Chlebowo


Jakbym coś pomineła to proszę o sprostowanie. Czekam na Wasze spostrzeżenia  🏇 🏇
     



Osowo stanowczo odradzam... za to jak już z tych stajni co wymieniłaś polecam Pilchowo,Przylep + dodaję Rancho Ponderosa 🙂
Naliczylam ostatnio 32 w okolicach szczecina, wiec na pewno cos pominieto😉
A nawet sie wylicze, kolejnosc przypadkowa:
1. Ulani Glebokie
2. Rancho Pilchowo
3. Trzeszczyn Drygant
4. trzeszczyn Sobole
5. Tanowo KGaj
6i 7. Wolczkowo x2
7. Police u Damiana
8. Brzozki u p. M.Polikowskiej
9. Brzozki u Simony
10. Brzozki p. Koguciuk
11. Przylep
12. Skarbimierzyce
13. Tornado Bobolin
14. Zarowo
15. Morzyczyn
16. Lipnik
17. Płochocin
18. Ranczo Ponderosa
19. Glinna
20. Smogolice
21. Komarowo
22. Bukowe
23. Kołowo
24. Kołowko
25. Wielgowo
26. Płonia
27. Smierdnica
28. Jezierzyce
29 i 30 - Zdroje x 2
31. Przemocze
32. AKJ Osow
33. lesno Gorne
34. Chlebowo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się