DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Jak chciałam tanie, szybkie i łatwe do zrobienia ogłowie to zrobiłam sobie z takiej "indiańskiej" taśmy jak lagat robi. Zarówno bezwędzidłowe jak i zwykłe. Spełnia wszystkie trzy kryteria z pierwszego zdania. Co do obcierania to chyba od konia zależy, ale sądzę, że paski bezpieczniejsze niż okrągłe sznurki 😉
Sio   nowe wcielenie marchewki
12 lipca 2013 20:41
To wiem, tylko,że mi się w głowie kluje ogłowie z plecionki, więc pasek odpada-chyba,że do podszycia....
Bawełna rzeczywiście miękka, ale źle się zakańcza. No mam w domu kawałek jakiegoś sznurka,który mógłby spełniać moje wymogi na początek ,ale jest go z 50 cm a nie wiem z czego jest 🙁
Chyba kupię na początek którąś linę z tańszych i będę wypróbowywać bo jak nie zrobię pierwowzoru to chyba pęknę!!! wczoraj nie mogłam spać bo mi się po głowie tłukły cudowne rozwiązania  😜
Sio, iskierkowa, właśnie... polecam sklep żeglarski - taki z "prawdziwego zdarzenia"
lin jest dziesiątki - od różnych grubości po rózne materiały.
część macalam (przy okazji zakupów żeglarskich szukałam czegoś na uwiąz)część mnei oczarowała- plastik, ale jak bawełna prawie - miekka, miła, fajny splot- na końskie łby idealne 😉 no i ładne kolory.
te specjalistyczne są drozsze nawet kilka razy niż te zwykłe - ale jakość jest super.
są różne - jakość, materiał - jak i końskich sprzętach...
w Świnoujściu nie wiem- nigdy nie szukałam, ale jest pewnie (w końcu żeglarskie miasto) -zapytaj wujka google o adres.
w szczecinie jest kilka - tam macałam 😉
Ooooo horse_art, jeśli o rękodziele mowa to może dałabyś radę wyjaśnić mi na pw lub na maila, dlaczego nie odpisujesz na moją korespondencję i gdzie są moje drewniane konie, za które zapłaciłam a na które czekam od początku kwietnia? Znowu jakaś choroba? Wyjazd za granicę? Może znowu pomyliłaś lub zapomniałaś adres?
Przepraszam za prywatę, ale doprawdy nie mam już pojęcia jak inaczej skontaktować się z tą forumowiczką i wyegzekwować to, co jest mi dłużna.
Sio   nowe wcielenie marchewki
12 lipca 2013 21:47
taki  🚫 ?? horse-art co nabroiłaś??
U mnie nie ma żeglarskiego- co centralna Polska, więc raczej muszę się podpierać internetem, ewentualnie sklepem "przemysłowym"-ale tu raczej były sztuczne linki. Potrzebuję mało rozciągliwą linkę 3-4 mm średnicy (najlepiej w dwóch kolorach na początek)
Sio, poszukaj, w końcu po jeziorach i rzekach tez sie pływa. blisko sklep mam z takimi "zwyklymi", ten "profi" z 60 km... ale mozliwe, że bede jechać - napisz mi pw ile i jakie kolory, to kupie (ale nie obiecuje - wiec nie czekaj. mam koszmarny mlyn, a potem wyjazd ...)
Chainsy, dziekuje za kontakt, choc moglas na pw. nie mialam do ciebie namiarow poza mailem, ktory zostal skasowany chyba, a po ost na ktorego odp juz nie mam zadnej odkąd odzyskalam lacznosc. pisalam (tzn pisano w moim imieniu) na fb z podanym nr telefonu nawet(wlasnie mialam opoznienia w wysylkach), i tu. mialam problem z komputerem (kaput) i 2 tyg prawie bez internetu... no i "jaja" do dziś. juz skrobie i przepraszam. koniury oczywiście są i wyjadą jak tylko dostanę adres raz jeszcze-kartke ze zwrotki wywalilam, a mail ...pewnie niechcący też. przepraszam, nie zrobiłam tego celowo.
Sio Ano już się horse_art skontaktowała ze mną w sprawie opisanej w moim poprzednim poście.  Nie zależy mi, żeby komukolwiek obrabiać d**ę albo psuć reputację, chcę tylko otrzymać to, co do mnie należy. Jeśli sprawa rozwiąże się pomyślnie, oczywiście poinformuję o tym, edytując tego posta.
Już chyba wiem,gdzie wydam całą kasę:
http://uznam.net.pl/~bras/   
Miałam jechać odpocząć....a chyba wieczorami będę pleść bosale i uwiązy  😂
To ja pokażę nowy czaprak dla mojej koleżanki szyty na miarę 😀 + mój pierwszy haft :]
W sumie to chyba nie sprzet, ale... ostatnio sobie siadlam i wypalilam drewniane tabliczki na boks 😉

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 lipca 2013 18:38
Druga jest genialna 😀
Ekstra tabliczki, ozdobią stajnię
A ja wlasnie skonczylam taki fraczek.
Mial byc ciut inny ale podoba mi sie i poszedl wyjatkowo szybko i gladko  😅
Czy ktoś by umiał zrobić takie nauszniki???

takie, czyli dwukolorowe? czy identyczne? Jak pokazesz mi większe zdjęcie to raczej ja powinnam sobie poradzić 🙂 reszta na prv.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
16 lipca 2013 20:44
podkładka pod siodło, gruba 5cm.
nie jest jakaś świetna, ale mam nadzieję, ze będzie super swoją funkcję spełniać.
Przynajmniej nie będę się martwić o grzbiet kucyka na którym dzieci uczą się jeździć  😎
xxKooniexx, a nie lepiej by było zmienić siodło na odpowiednio dopasowane? bo teraz ono wręcz lewituje nad koniem, no chyba, że mam mylne wrażenie, ale tak chyba być nie powinno?
Gniadata   my own true love
16 lipca 2013 20:51
xxKooniexx taki mały  🚫. Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej! 🤬
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
16 lipca 2013 21:46
Gniadata, wybacz za błąd xd zaraz poprawię :p
harja , ciężko jest mi dopasować do niego siodło i poza tym teraz mnie na to nie stać. On jest ogólnie mały.
Siodło lepiej leży bez tej podkladki. Ale robię to dla jego dobra. Jeżdżą na nim lekkie osóbki.
wakacyjna twórczość  🤣
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] wielkosc zdjecia
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
18 lipca 2013 10:11
Winko, genialny <3
Winko - jest super pozytywny i taki słoneczny!  😉 Szacuneczek za to perfekcyjnie pikowanie  👍
Winko genialne. Jaką masz maszynę?
Winko Kolorystycznie zupełnie nie moja bajka, ale wydaje się być bardzo starannie wykonany, super!
zelka2303 mam starego łucznika
Sio   nowe wcielenie marchewki
18 lipca 2013 18:32
horse-art ja mam jedną linę z rzeki- całkiem super i nawet sobie z niej sznurkowy kantarek zrobiłam i uwiąz ale poza jedną przymiarką nie były używane. A do mnie dziś doszły zamówione linki- normalnie każda inna :/ i w poniedziałek mają mi prawidłowe wysłać...ale jestem zła-już chciałam zacząć pleść
kalaarepa to chcesz coś takiego? czy tylko teoretycznie pytałaś?
Fallada99   Back to the game!
18 lipca 2013 19:31
potrzeba motywuje do dzialania 🙂 . Właśnie skończyłam robić opakowanie na owijki. Stare, oryginalne niestety poszło:| kawalek materiału i jazda 😀 myślę że wyszło całkiem ccałkiem 😉 zamykane na sznurek który się zaciska. Z góry przepraszam jeżeli format zdjęcia jest nie ok ale jestem na telefonie😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] gigantyczne zdjecie
I coś ujeżdżeniowego.  🤣

kolejna za duza fota!
Winko, zakochałam się w tej łezce  😍 Ciekawe kolory wybierasz dla czapraków  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się