Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

[quote author=m4jek link=topic=20.msg183449#msg183449 date=1235399802]
żeby nie płakać przy krojeniu cebuli należy włożyć sobie do ust zapałkę (oczywiście główką na zewnątrz)  Naprawdę bardzo pomaga


w jaki sposob?
[/quote]
że trzymasz w buzi zapałkę, i kroisz cebulę  😉 nie tą stroną z główką, tylko tj.od tyłu
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 lutego 2009 19:30
nie, nie. dlaczego zapalka pomaga, a nie jak sie ja trzyma
ushia   It's a kind o'magic
23 lutego 2009 20:32
slyszalam o obieraniu przy lejacej sie wodzie i to umiem wytlumaczyc - substancje lotne z soku z cebuli sa stracane z woda i nie leca do oczu

ale zapalka???
az sprobuje, bo ja bardzo zle znosze obieranie cebuli
nie, nie. dlaczego zapalka pomaga, a nie jak sie ja trzyma


podobnież siarka zawarta w główce zapałki ma zapach który neutralizuje bądź zagłusza zapach cebuli....
jak mam być szczera próbowałam  z wykałaczką i też świetnie dziala - przynajmniej na mnie  😎

moze jest to kwestia sugestii - ze mam z tym nie płakać to nie bede 😉

w kazdym razie na pewno jak po obraniu "sparzymy" cebulę to nie będzie aż tak "dawała po oczach" 😉
dempsey   fiat voluntas Tua
23 lutego 2009 21:22
może to tak jak z tą radą, żeby cebulę kroić pod wodą. i jedna pani powiedziała, że tyle to ona pod wodą nie wytrzyma  😉
ja obraną i przygotowaną do krojenia cebulkę wrzucam do miski z wodą i wtedy nie potęguje się zapach dookołą. ale już kroję na powierzchni. krojenia pod wodą nie opatentowałam.

a z zapałką bardzo intrygujące. az spróbuję.
ale tak serio, to najlepiej działają soczewki kontaktowe. ja wytrzymuję z nimi trzy cebule, moj mąż  z "gołymi" oczami juz przy pierwszej płacze 🙂
to ja mam pytanie odnośnie olimpiady biologicznej 😡. czy będząc laureatem tylko olimpiady z biologii mozna sie dostac na madycyne nie zdając matury z rozszerzonej biologii, chemii i fizyki?
Na lekarski (w Warszawie) - owszem. Tu masz dokładne informacje dotyczące rekrutacji na WUM:

http://www2.wum.edu.pl/rekrutacja/?q=node/162
to prawda że po Multivitaminie w pluszu, szybciej rosną paznokcie i włosy?
kurcze, wypiłam ostatnio dwie tubki przez jakiś miesiąc i nie zaobserwowałam...możliwe, że żyje w nieświadomości ;D

przyznam, że pierwsze słysze, ale w sumie to wydaje się całkiem sensowne. chociaż jeśli coś już miałoby się dziać z włosami i paznokciami to stawiałabym raczej na wzmocnienie 😉
Na pewno świetnie działa Capivit. Gdy biorę A+E (zwykle po grypie itp.) to rosną jak oszalałe.
Dlaczego słońce przyciemnia skórę, a rozjaśnia włosy?
Dlaczego kobiety nie mogą umalować oczu z zamkniętymi ustami? Czy wtedy bardziej skupiamy się na wykonaniu zadania?  😁
Czy to prawda sok cytrynowy jest robiony z koncentratu, a płyn do mycia naczyń z prawdziwej cytryny?
Czy igła jest sterylizowana przy wykonaniu kary smierci przez zastrzyk?
Dlaczego samoloty nie są robione z tego samego materiału, co czarne skrzynki? Czy ten materiał jest tak ciężki?
Czydo teflonu się nic nie przykleja? To jak przyklejono teflon do patelni?
Czy jest synonim słowa "synonim"?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 lutego 2009 20:34
Ann - 10 pytan na ktore nie ma odpowiedzi? Synonimem slowa synonim jest wyraz bliskoznaczny 😉
ushia   It's a kind o'magic
26 lutego 2009 20:45
bo skora produkuje melatonine w obronie przed dzialaniem slonca - a wlosy moga tylko dac sie spalic, bo sa martwe
otwieranie ust pomaga blokowac miesnie odpowiadajace za zamykanie powieki, dlatego jest latwiej
koncentrat tez jest robiony z prawdziwej cytryny, wiec nie rozumiem pytania
zastrzyki rzy kaze smierci robi sie normalnie igla jednorazowa - dlaczego? bo nikt nie bedzie chodzil po smietnikach szukac zuzytej
do suchej farby olejnej tez sie niewiele przykleja, ale ja sama do sciany "przykleja" sie jak jest mokra...
Martva jak widać jest na nie odpowiedź  😉  Dzieki ushia.
A teraz kolejne pytanko:

z kad masz taką wiedzę? Szukasz po necie gdy ktoś zada jakieś pytanie czy zazwyczaj już wiesz?
To niby off topic, ale mnie to zaintrygowało  🤣
ushia   It's a kind o'magic
27 lutego 2009 08:43
ja stara jestem i zdazylam sie dowiedziec dziwnych rzeczy  😜
Jaka jest różnica pomiędzy www.re-volta.pl a www.voltopiry.pl oczywiście oprócz nagłówka i tych koników. Czy jest jakaś merytoryczna różnica, bo wydaje mi się, ze treść ta sama.
Drygie pytanie: Czy ktoś wie może kto śpiewa tą piosenkę:

znalazłam to w innym wątku i oprócz tego, że filmik mało przyjemny to piosenka bardzo mi się spodobała.
Jaka jest różnica pomiędzy www.re-volta.pl a www.voltopiry.pl oczywiście oprócz nagłówka i tych koników. Czy jest jakaś merytoryczna różnica, bo wydaje mi się, ze treść ta sama.
Drygie pytanie: Czy ktoś wie może kto śpiewa tą piosenkę:

znalazłam to w innym wątku i oprócz tego, że filmik mało przyjemny to piosenka bardzo mi się spodobała.

pierwsze pytanie-> niczym sie nie różni, tylko nazwą strony i wyglądem
drugie pytanie-> jest od tego odpowiedni watek ''poszukiwana muzyka z filmów,reklam etc.''
[quote author=delhi link=topic=20.msg187435#msg187435 date=1235734659]
Jaka jest różnica pomiędzy www.re-volta.pl a www.voltopiry.pl oczywiście oprócz nagłówka i tych koników. Czy jest jakaś merytoryczna różnica, bo wydaje mi się, ze treść ta sama.
Drygie pytanie: Czy ktoś wie może kto śpiewa tą piosenkę:

znalazłam to w innym wątku i oprócz tego, że filmik mało przyjemny to piosenka bardzo mi się spodobała.

pierwsze pytanie-> niczym sie nie różni, tylko nazwą strony i wyglądem
drugie pytanie-> jest od tego odpowiedni watek ''poszukiwana muzyka z filmów,reklam etc.''
[/quote]

Dziękuję za odpowiedź na pierwsze pytanie, natomiast nie bardzo rozumiem lekką nutkę zgryźliwości w odpowiedzi na drugie pytanie. Zostało ono zadane tutaj ponieważ myślę, że łapie się w ramkach tematu tego wątku (pytanie o cebulę, tez nie zostało zadane w wątku kulinarnym).
Zawsze mi się wydawało, że jeśli mniej nabijamy postów tym lepiej, bo wszystkie wątki są bardziej przejrzyste i czytelne, no ale cóż wg Ciebie niestety nie.
Pozdrawiam
Scottie   Cicha obserwatorka
27 lutego 2009 16:29
delhi ja nie odczytałam w poście martynkakoniki zadnej zdgryzliwosci. Po prostu po to zostal stworzony tamten watek, zeby tam zadawac takie pytania.

Idac dalej Twoim tokiem myslenia mozna by bylo w ogole nie zakladac tego watku, bo przeciez sa GOOGLE i inne wyszukiwarki, ktore potrafia "odpowiedziec" na te pytania.

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 lutego 2009 19:08
jakie sa praktyczne powody stosowania w lejcach naturalnej naturalnej skory? google nic nie wypluwaja, znajomi nie widza, pozostaje mi volta  😁
Lov   all my life is changin' every day.
27 lutego 2009 19:34
Dlaczego jak się kładę spać, to w moim pokoju ciagle coś stuka, trzeszczy i w ogóle? 😁
Czy to normalne że jak leżę i próbuję zasnąć to piekielnie przeszkadza mi ... bicie własnego serca oO
Znaczy czy wszyscy słyszą swoje serca ?
Edytka, konkurs ihaha?   🤣
Pomyśl logicznie, noo.  😎


EDIT: dopisek
Pewnie Niektórym nie spodoba się to pytanie , ale - Jak Maciuś z klanu dostał rolę ?

urządzali casting na 'Maciusia z klanu' czy przyszedł na casting bo nie wiedział co się stało ?

Czy to normalne że jak leżę i próbuję zasnąć to piekielnie przeszkadza mi ... bicie własnego serca oO
Znaczy czy wszyscy słyszą swoje serca ?

mi czesto przeszkadza jak przykładam głowe do poduszki i czuje taki puls w głowie (no wiecie o co chodzi)
delhi ja nie odczytałam w poście martynkakoniki zadnej zdgryzliwosci. Po prostu po to zostal stworzony tamten watek, zeby tam zadawac takie pytania.

:kwiatek: :kwiatek:

[quote author=Fajrant^^ link=topic=20.msg187840#msg187840 date=1235765663]
Pewnie Niektórym nie spodoba się to pytanie , ale - Jak Maciuś z klanu dostał rolę ?

urządzali casting na 'Maciusia z klanu' czy przyszedł na casting bo nie wiedział co się stało ?


[/quote]
może szukali chłopaka z downem (jej, jak to głupio brzmi...) do filmu, zrobili casting i tak oto jest maciuś?  😁  🤣 tylko to przychodzi mi do głowy
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 lutego 2009 20:43
Gavi si. nawet kontaktowalam sie z zawodnikami powozenia i nic  👀 znajome dzwonily po klubach, wysylaly maile. na prawde nie mamy pojecia dlaczego maja byc takie a nie inne  🤔
Pytanie czy ser na tostach (ten rozpuszczony) jest bardziej kaloryczny czy gorszy niż taki normalny?
Edit: jednak wyślę Edytce wiadomość na PW :]
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
27 lutego 2009 21:12
Gavi Mózgu przeogromny, jak Ci sie odwdzięczę?  🙇 :kwiatek:
az dziwne, ze zawodnicy nie umieli odpowiedziec na to pytanie  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się