Ochraniacze

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 sierpnia 2013 08:13
U mnie niestety tylne BRy po podkuciu konia na tył zaczęły się rozwalać - od pierwszej jazdy pojawiły się uszkodzenia materiału, a po tygodniu pojawiła się pierwsza dziura...
Fajne te lakierki 🙂 również podłączam się do prośby o zdjęcia na żywo.
Odebrałam moje przody BR od pani rymarz i wyszły mega!
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
05 sierpnia 2013 10:36
Czy ktoś widział jeszcze gdzieś w sprzedaży Woof Wear ochraniacze Double Lock Brushing Boot  w rozmiarze S (pony ) ?  :kwiatek:
Przeszukałam i nic nie znalazłam
Woof Weary można kupić na stronie wkkw.eu 🙂
Perlica ja HKM'ów również nie polecam. Znajoma ma takie same Lamicele z tego co pamiętam i jakościowo są zdecydowanie lepsze.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
06 sierpnia 2013 09:23
Woof Weary można kupić na stronie wkkw.eu 🙂

Dzięki,
http://wkkw.eu/double-lock-brushing-boots-woofwear-p-696.html
w opisie nie ma informacji, czy to są ochraniacze na przód i tył takie same ?
elwarka są uniwersalne, tylko na tył lepiej brać rozmiar większe niż na przód.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
06 sierpnia 2013 09:40
Nie wiem, czy na pewno większe na tył, bo mój arab ma tylne nogi delikatne jak przednie i rozmiar S

Co sądzicie ?
Ja na tyły miałam rozmiar większe bo były wyższe, ale może faktycznie weź dwie Ski bo ja miałam Mki i Lki i wypadają spore.
elwarka ja na mojego araba mam S-ki na przód i M-ki na tył. Ale on jest dość duży i taki grubokościsty 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 sierpnia 2013 12:14
S
M
L
MW
XL



Co to za rozmiar MW w woof wear'ach?
M wide. Na wysokość takie same jak M-ki, ale szersze w obwodzie.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 sierpnia 2013 14:47
http://www.gnl.pl/ochraniacze-lakierowane-harrys-horse-diamond-p-16448.html


dziewczyny  😉 ... trochę kiczowate i chyba przez to ładne hehe 🙂
ten cukierkowy róż...  😁
Na pewno znajdą swoich amatorów 🙂 Widzę, że wszystkie firmy zgapiają wzór ochraniaczy po BRach. 🙂
Mi się podobają te HH białe, ciekawe jak z trwałościa?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
07 sierpnia 2013 19:17
Nie wiem czy Eskadron nie miał jako pierwszy takiego kroju ochraniaczy 🙂
A faktycznie! Allroundy!
Co 2 firma ma takie ochraniacze w ofercie, BRy wcale były pierwsze  😉
Tak, ale ich wysyp (teraz taki model ma swojej ofercie prawie każda firma) zaczął się po szale na BRy. Przynajmniej tak mi się wydaje. Kiedyś faktycznie były tylko takie Eskadrony.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 sierpnia 2013 07:59
xequus, HH i HKM mają takie w ofercie. byłam długo przeciwniczką lakierków, ale jak pojawiły się kolorowe to przepadłam  😁 mój numer 1 to pomarańcz  😍 a dwa to złoty brąz 😉
Czy jakaś firma robi zwykle skorupy ale  trochę większe od standardowego fulla?
Horze ProTec wypadają duże
Mam pytanie, co dają właściwie te ochraniacze? Czy są tylko przeciwko strychowaniu, czy mają też chronić przed uderzeniami np. o drągi? Mam taki model ochraniaczy: http://equiroza.pl/attreurostar-ochraniacze-jumping-granat-p-2842.html (komplet), trener mówi, że mam zakładać tylko na przody, bo się strychuje, a na tyły nie, nawet na treningi skokowe, bo może jej coś wejść pod ochraniacze i się obetrze. Kto inny mi mówił, że powinno się zawsze zakładać komplet, bo jak koń się o coś uderzy, to chronią, i nie powstają np. nakostniaki. Jak to w końcu jest?
nasturcja,coś pisałaś już na temat poglądów trenera w wątku o siodłach (którymś z nich) i ten trener to chyba ''trener'' w dużym cudzysłowiu,bo mówi dziwne rzeczy- jak ochraniacz dobrze dopasowany to nie obetrze i nic nie wejdzie.
Ten komplet ochraniaczy faktycznie ma tyły które mają chronić generalnie przed strychowaniem,ale to nie znaczy,że nie pełnią tez funkcji ochronnej przy uderzeniach, jednakże w temacie ochraniaczy-przed uderzeniami najlepiej chronią wysokie skorupy.
Generalnie jednak w skokach zwykło się kłaść największy nacisk na ochronę przodów,gdyż tam jest największe ryzyko urazu.
No trener jest troche alternatywny. Ale jesli chodzi o treningi, to wlasciwie nie mam zastrzezen, uprawnienia ma. Dzięki, będę w takim razie zakladac komplet 🙂
wg mnie ochraniacze to konieczność na treningach - zarówno na przód jak i na tył. W miarę możliwości preferuję wysokie ochraniacze, chociaż w 30-stopniowe upały starałam się oszczędzić koniowi cięższej pracy i ruszałam późnymi wieczorami i zawsze wybieram skorupki. Na lonżę też skorupki i kalosze, na treningi uj przy normalnej temperaturze wysokie ochraniacze i kalosze lub owijki i kalosze.

Mój nie podkuty, nie depcze sobie po piętkach raczej, jednak kilka razy w ciągu trzech lat nakryłam go z oskrobaną piętką - o dziwo raczej nadepnął się na padoku bądź w boksie, nie na jeździe. Jednak już od dłuższego czasu wolę ubrać kalosz na jazdę, zwłaszcza jak mam w planach drągi.

Przy koniach kutych uważam że na padok też trzeba zapewnić ochronę nóg.

Nie rozumiem trenera nasturcji - ochrona nóg to konieczność i każdy jeździec powinien dbać i w miarę możliwości unikać ryzyka uszkodzenia końskich odnóży.

Mi się jeszcze nie zdarzyło żeby jakiś zabłąkany kamień zrobił spustoszenia pod ochraniaczem. Nawet jak jakiś piach czy błoto dostało się pod ochraniacz, to noga po obmyciu i oględzinach nie była nigdy uszkodzona. Po spacerze w terenie giry też całe.
macie moze doswiadczenie z ochraniaczmi professional's choice? jakosc warta ceny? ;-)
Ja jakiś czas temu przeczytałam na jakieś stronce na fb, że ochraniacze wpływają na baskil u konia. Może ktoś potwierdzić bądź zaprzeczyć? Pierwszy raz o czymś takim słyszę  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się